Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2023.03.27 0 2 1597

Egy pici hazai reprádiózás sztori.

 

1957 -től van URH a magyar repülésben, addig Ferihegy (és előtte Budaörs) 3.7 MHz környékén volt.

 

Egy orosz oldal a MiG-15 kapcsán, nézd az RSI-6K HF szövegrészt, 1951 - 1957 -ig RH adó és vevő.

https://en.topwar.ru/17109-mig-15-luchshiy-istrebitel-koreyskoy-voyny.html

 

A berendezés ...

http://www.swiatradio.com.pl/virtual/article.php?sid=2298

 

A frekik :

 

Qqberci Creative Commons License 2021.04.20 0 0 1596

Félig off: Körishegy tegnap délelőtt:...

 

Törölt nick Creative Commons License 2021.04.16 0 0 1595

Igaz, igaz, így igaz !

Előzmény: hamatőr (1590)
Qqberci Creative Commons License 2021.04.16 0 1 1594

Ez viszont ON:

 

Qqberci Creative Commons License 2021.04.16 0 0 1593

Off:

 

Nem kívánok vitát nyitni ebben a témában itt.

 

Nem is biztos, hogy jól járnál. A '70-es évek elején pár évet lehúztam műszerfejlesztésen. PCM berendezések vizsgálatához csináltunk célműszereket. A kolléga, akinek a wobblert elmagyaráztad, szintén nem ma kelt ki a tojásból...

 

Üdv:

Qq

On

 

 

Előzmény: hamatőr (1587)
hamatőr Creative Commons License 2021.04.16 0 0 1592

Más: átvennék kidobásra ítélt bármilyen korú reprádiót, felszerelést, egyéb nav. berendezést

gyűjteményi, esetleg kiállítási célra avval a megkötéssel, hogy az adományozó bármikor indoklás

nélkül visszakérheti. Az átvett berendezések üzemképességét megőrzöm, ill. megpróbálom helyreállítani.

Lejárt üzemidejű, ill. roncs gépek, darabok is érdekelnek.

Érte megyek. Igyekezzünk, mert én sem élek örökké.

 

Ajánlatokat itt, ill. emailon kérnék.

Köszönöm.

 

Üdv.: Béla

 

XANTIi Creative Commons License 2021.04.16 0 0 1591

Igen, ez teljesen logikusan hangzik. Nem tudom miért így alakították ki. Ezt kell elfogadnunk. Talán egy fél digitet megtakarítottak, ha az utolsó karakter 0 vagy 5 lehet csak. De ennek a mai világban nem látok reális hasznát.

Előzmény: hamatőr (1590)
hamatőr Creative Commons License 2021.04.16 0 1 1590

Elintéztem az elintézendőket, ismét ráérek egy kicsit.

 

Hát akkor fussunk neki még egyszer.

Nem a 8.33-as rendszerrel van gondom. Jó és szükséges lépés volt. De... az a fránya matek...

Az alapgondolat, a 25-ös harmadolásával létrejövő plusz két frekivel az eredeti darabszám

háromszorosa létrehozható. Ez idáig rendben is volna. És ismét a de: a 25 hárommal maradék

nélkül nem osztható. Az eredmény egy végtelen tizedes tört. Ennek a jelzése csak valódi tört

alakban lehetséges, ennek, és a végtelen tizedes törtnek a kijelzése egy kissé macerás.

Megmaradva a régi rendszer 6 számjegyes kijelzésénél, kerek kHz-ig, nem követünk el nagy hibát,

ha a maradék 33-at lefelé, a 66-ot felfelé kerekítjük.A tényleges frekik viszont a 25 harmadolásával

létrehozhatók. A kijelzett és a valós érték közti különbség elhanyagolható, de ami a lényeg, nem nő.

A 8.33-as érték a csonkolt kijelzése miatt eleve hibás érték. Ezt többszörözve a hiba is nő, a menet

közbeni kerekítések ezt tovább növelik. Az ebből születő eredmény már követhetetlen, káosz.

Tisztában vagyok azzal, hogy az én véleményem a Magasságos Hatóság számára annyit sem

jelent, mint lócitromon a légypiszok. Bármelyik ország bármilyen nevű szerve is legyen az.

Azonban nekem is lehet véleményem. Márpedig van. Az én értelmezésemben a 8.33-as a kHz-es

tartományt tekintve a következő lenne, az előbb említett kerekítéseket is figyelembe véve:

000, 008, 017, 025, 033, 042, 050, 058, 067, 075, 083, 092, 100. Ezután ismétlődve csak a 100-as

értéke változna. Ugye, hogy nem kellett volna a 25-ös lépcsőket bántani?

Mindegy. Ne azon keseregjünk ami nincs, annak örüljünk ami van. Vagy elfogadjuk a  jelenlegit, vagy

mehetünk a reptéri önjáró fűnyírók közé terelő pulinak.

 

További szép napot.

 

 

Előzmény: XANTIi (1589)
XANTIi Creative Commons License 2021.04.16 0 0 1589

A legolcsóbb 8.33-as rádiók is bőven 1 kHz-nél pontosabbak.

Előzmény: hamatőr (1588)
hamatőr Creative Commons License 2021.04.16 0 0 1588

Egyetértek a leírtakkal, csak kissé fura a valóság. Amikor csak a leírt, bemondott frekiket lehet csak

beállítani és a logikáját messze nem lehet követni, akkor marad a táblázat. Az is kérdés, hogy a

különböző gyártók által előállított szerkezetek mennyire pontosan tartják a kijelölt és a valóság

közti eltérést. A digitális technika csodákra képes, analóggal elérhetetlen paramétereket lehet

megvalósítani. Az is tény viszont, hogy az eredeti kiosztások, lehet csak csekély mértékben, de

csúsztak. Ezzel a megoldással egy mai paramétereket is tudó /a frekirasztert kivéve/ készülék már

földi startrádiónak sem használható. Szép dolog a fejlődés, de vannak azért kissé nehezen

értelmezhető mellékhajtások is. A magyar mentalitás meg külön téma, ahol egyéb sávokon a

szomszédba is kilowattokkal szólunk, a vételre meg elégnek tartunk egy detektoros egyenes vevőt is.

A különböző szolgálatok frekvenciáiból meg egy átlag halandónak elég az egyik ismerete, mert a

hozzárendelt másik kötött. Legtöbb szerkezet is csak az egyiket jelöli. Az meg hogy más is jelen van,

a gépre szerelt antennaerdő híven tükrözi. Manapság egy műanyag burkolat alatti antennáról

ránézésre nehéz eldönteni, hány sávos.

Előzmény: XANTIi (1586)
hamatőr Creative Commons License 2021.04.16 0 0 1587

OFF.

Nem kívánok vitát nyitni ebben a témában itt. Minden műszernek van előnye és hátránya is.

A különbségek a mérés elvében vannak. Az analóg mutatós egy folyamatot mér, és jelez ki,

egy digitális mintavétel alapján dolgozik. azt jelzi ki, ami a mintavételi ablakban éppen ott van.

Ha a következő mintavételnél az érték más, akkor azt. Ezért ugrálnak a kijelzett értékek.

A mintavétel frekvenciájától, az ablak szélességétől függ a megjelenített érték. Különösen igaz

ez az automata méréshatárúaknál, ahol a max méréshatártól indul el, és mire eléri a ténylegeset,

csak folyamatosan változó számokat lát az ember. Ez megnöveli a mérés idejét is, lehetővé téve

egy indián távirat továbbítását is /füstjelzés/. De hát ki mihez szokott... A jelenleg kapható

zsebszkópok meg csupán néhány évesek. Az 50 Dodó meg egy hazai átlagnyugdíjhoz igencsak

hozzámérhető. Egy komolyabb azért már nem ennyi.

 

ON.

Béla

 

Előzmény: Qqberci (1585)
XANTIi Creative Commons License 2021.04.16 0 1 1586

Nincs avval nagy baj. A volt 25-ös "kerek frekik" maradtak amik voltak. Úgy is hívják őket. 133.0, 125.5  pl.

Közéjük kerültek be az új, harmadolt frekik. A sok számjegy miatt a valódi frekit nem lehet kiírni, ezért már "csatornát" mondanak. Így kicsit átmegy lassan a köztudatba. Pl. Budaörs volt 124.500. Lett belőle 124.51. Azt már csak a bennfentesek tudják, hogy ez a valóságban 124.50833-at takar.

Sajnos muszáj volt a plusz sok csatorna. A világ boldogabbik felén már kezelhetetlen volt a kevés freki/csatorna.

Tekintve, hogy egy vitorla is simán elhallik 100 km-re. Így azonos freki csak 200 km-el odébb lehetne. Elég megnézni egy Frankfurt körzetét. Egymásba érnek a kisebb repterek körülötte, nem beszélve a hatalmas nagygépes forgalomról. Ma már a legkisebb légi eszköznek is KELL rádiózni és ahhoz kell freki.

Akár 12.5-re, akár 6,25-re tették volna, mindenképpen új rádiókat jelentene. A régiek akkor is eldobósak lennének, mert az újakkal nem dolgozhatnak együtt.

De e felsőbb légterekben ez már régen így volt. Az, hogy itt ennyire zűrösen zajlott, az annak is a következménye, hogy "ej ráérünk arra még, szólt Pató Pál" alapon gondolkodtak a legtöbben. Az itteni nagyságrenddel kisebb forgalom talán nem is indokolná. De ezért volt rá 10 év. Ráadásul a környező országokkal is szinkronban kell lenni pont a nagy hatótávolságok miatt.

A frekik elnevezéséről: teljesen mindegy minek nevezik és az mi a fizikai valóságban. Amit mond a tájék, a Jeppensen, azokat a számokat kell beállítani. Egy DME freki betekerésénél sem tudja szinte senki, hogy az a valóságban igen-igen messze van attól. Vagy egy ILS freki az a valóságban 2 frekvencia. Egy LOC és egy GLS. Egy 110 MHz körüli és egy 330 körüli egyszerre.

Tudható már most, hogy nem lehet az "s"módú transzponderre átállást sem megúszni.

Persze drága egy 8.33-as rádió. Drága? Egy jó mobilteló ára.

Ráadásul ha nem egyéni fürkészek vadásszák maguknak, akkor klub vagy egyesület méretben már sokkal olcsóbb. Ha sporteszközként az ÁFA se lenne rajta, akkor már még lejjebb menne.

Bocs a hosszú füstölgésért......

Előzmény: hamatőr (1579)
Qqberci Creative Commons License 2021.04.16 0 2 1585

Nekem is ott figyel a polcon a daxli-Orivohm, de vagy 37 éve sikerült egy olyan mini digitális multimétert begyűjteni 10 korsó sör áráért, ami nem vadul meg a DC-re szuperponált váltótól, viszont zsebben elfér. A szkóp? Az 50 Dezsőért beszerezhető bankkártya méretű kis digitális szkóp is nagyon praktikus, pláne, ha földfüggetlen környezetben kell mérni. Ettől persze még a jó öreg 1555 se megy nyugdíjba...

Előzmény: hamatőr (1582)
hamatőr Creative Commons License 2021.04.16 0 2 1584

Én is köszönöm, hogy segíthettem. Mindig, mindenkinek öröm az, ha sikerül egy régóta halottnak

hitt szerkezetbe valamilyen szinten életet lehelni. Azt meg nyugodtan tudomásul lehet venni, hogy

egy idős szerkezeten is meglátszik annak múlása. Elég csak belenézni a tükörbe...

Sajnos nálunk az elmúlt néhány évtized alatt sikerült kiölni az emberekből a régi, már nem

használatos dolgok becsületét. Nem mintha mindent meg kéne őrizni az örökkévalóságig, de

mutatóba, néhányat talán mégis, hogy ilyen is volt. Csak a legmodernebb szerkezeteket alkalmazva

az ifjuságnak olyan véleménye alakulhat ki, hogy már ősidők óta a tojásban is ez volt. Pedig ezeket

a szerkezeteket is emberek alkották, és nem is mindig a legmodernebb eszközökkel. Az meg, hogy

ez a készülék hogyan és mit tud jelenleg, úgyis a gyakorlat fogja bizonyítani. Használd egészséggel.

 

Más: a tatabányai emeletesek valamiért híresek a jó minőségű árnyékolási és élettani befolyásolási

képességeikről. Talán az ott alkalmazott anyagok, technológiák miatt. Egy bányász meg amúgy sem

hosszú életű, hamarabb elviszi a keszon, meg a szilikózis. A földrajzi elhelyezkedése sem mondható

a rádióhullámok terjedése szempontjából a legideálisabbnak. De ez már más kérdés.

 

Bocs mindenkitől a nyilvánvaló off-ért, nem mindig sikerülhet kizárólag a címben szereplő témában

maradéktalant alkotni. Legalább sikerült az évek óta haldokló topikba egy kis életet lehelni.

 

 

Köszönöm:

Béla

 

Előzmény: schlumberger (1583)
schlumberger Creative Commons License 2021.04.15 0 0 1583

Köszönöm a segítséget, hogy figyelted mit csinálok a rádióval.holnap kapok némi vékony koaxot, amit ki tudok dugni az ablakon, és fél méterre kitartva a betontól csinálni egy függőleges antennát. Jobb lesz, mint az üvegre felragasztott drót. :-)

Tisztában vagyok a wobbler működésével, de most nincs a közelemben ilyen műszer. A volt cégemnél van, dehát én már több, mint tíz éve nyugger vagyok, már a portás kutyája is megugat, nem a farkát csóválja :-)

Majd otthon, a végleges helyén kell kipróbálni. Bár én még mindig azt mondom, kár belém ez a ketyere, mert én csak egyik vevőjét tudom használni. Az R-809m2 mellé kerül. Az is bírja már ezer éve.

Előzmény: hamatőr (1580)
hamatőr Creative Commons License 2021.04.15 0 0 1582

Nekem a bő 60 év szervíztapasztalat miatt kissé más a véleményem. Nem egy berendezést

sikerült életre kelteni a mutatóssal, míg a számkijelzős csodán meg csak ugráltak a számok.

Egy dc-re ült alacsonyfrekvenciás gerjedést mutatóssal hamarabb észlelni lehet. Mást is.

Szkóp meg ritkán utazik a dolgozó zsebében.

De mindenkinek jogában áll saját véleményt alkotni bármiről. Mindenki azt használ amije van,

azt dicsér, ill. ócsárol amit akar. Kinek mi vált be.

 

Előzmény: Qqberci (1581)
Qqberci Creative Commons License 2021.04.15 0 1 1581

pontosan megmutatja a dc-szintet, de megbolondul ha váltó is van rajta.

 

Akkó' dobd el...

Előzmény: hamatőr (1580)
hamatőr Creative Commons License 2021.04.15 0 0 1580

A szűrők átviteléről jó közelítéssel egy nagyjából hiteles szignálgenerátor a bemenetre, és még egy

hangfrekis szkóp a demodulátorra akasztva is megfelelő eredményt adhat. Ezután a vételi csatikon

végigballagva, figyelve a szkóp jelét, amplitúdóját azért sokminden kiderülhet. A durva hibák biztosan.

Ezzel a módszerrel a kf-ek is vizsgálhatók, A köztes szkópos mérés meg a szkópra akasztott egyszerű

diódás egyenirányítással megoldható. Kicsit macerás, de majdnem annyira megbízható, mint a wobbler.

A wobbler is ezt csinálja, csak automatikusan, kényelmesebben. Ilyenkor a beavatkozás is azonnal látszik.

Nem kell mindjárt kétségbe esni, ha nem áll rendelkezésre a legmodernebb vizsgáló eszköz. Egy sima

mutatós, analóg műszert többre becsülök, mint egy számkijelzős multimétert. Az utóbbi pontosan

megmutatja a dc-szintet, de megbolondul ha váltó is van rajta.

 

Uff... már megint nyúlok...

 

Előzmény: schlumberger (1578)
hamatőr Creative Commons License 2021.04.15 0 1 1579

Azt tenném fel a polcra, aki ezt a rendszert így találta ki. Alapjában nem rossz gondolat a

25 kHz-es rasztert harmadolva a rendelkezésre álló frekvenciákat megháromszorozni, csak

nem így. Jó a 8.33-as, de a 25-be beágyazva. Nem mindenfelé kerekítgetve átláthatatlanná

tenni azt. Tipikus példája a jó gondolat nem megfelelő kezekbe kerülésének esete, íróasztal

mellett szörnyeket is lehet alkotni. A fürdővízzel a gyerek is kilöttyent. Meg lehetett volna

oldani 12.5-ös, de még 6.25-ös raszterral is, a mai technika bőven alkalmas erre. Még a 15

évvel ezelőtti is. A mostani rendszerben nehéz ésszerű logikát találni. A bevezetése csak arra

volt jó, hogy az összes technika mehetett az újrahasznosítható veszélyes elektronikai hulladékba.

Mind a polgári, mind a katonai alkalmazásban. Csak a gyártók jártak jól a rengeteg új készülékkel.

Kiváncsi vagyok, meddig fog élni ez a rendszer, habár ennek végét jó eséllyel én már nem élem meg.

 

Előzmény: XANTIi (1577)
schlumberger Creative Commons License 2021.04.15 0 0 1578

NNa, még délelőtt repült az R990 helikopter az autópálya fölött. Az ablakból rálátok, nem volt bekapcsolva semmi, mondván, mennem kell oltakozni. Gyorsan átállítottam 125,5-re a rádiókat, hallottam is Szeged meg Nyíregyháza felé tartó forgalmat a VX7-en, de a Genave hallgatott. A helikoffer még ide-oda járkált az M1 fölött, majd elment nyugati irányba. Később egyszer csak bejelentkezik a tájékoztatónak, kéri a repterv zárását, Tatabányán leszáll. Később nézem a VX7-et, 128,100-ra volt állítva, eltekertem közben. Tehát az alpha500 vette kristálytisztán a helikoptert! Mondom én, hogy antenna! A VX7 érzékenysége 0,1 mikrovolt körüli, az alpha500 meg 2 mikrovolt körüli, tehát nagyothalló :-)

Tehát működik az rendesen, kis testi hibával.

 

Amikor hozzám került, 124,5 MHz-en állt. Budaörsöt hallgatta rajta a gazdája. Bpesten szólt rendesen ezek szerint. Lehet, hogy a bemeneti szűrő ,,ki van hegyezve, nem lapos"

Sajnos, wobblerezni nem tudom a bemenetét, nincs ilyen műszerem. Nálam otthon Győrben a péri frekin ketyeg majd, ott kb. 10 m magas repsávos GP lesz az elején, tizenegykét kilométer a reptér. Kőrishegy sincs messze. Meg a két freki se, de ha még a pápait is belegondolom, lehet, hogy jót tenne a wobbler.

Előzmény: hamatőr (1574)
XANTIi Creative Commons License 2021.04.15 0 0 1577

Németes precizitással készült, ha görbül nehéz helyrehozni. A megbecsült és szeretett típus polcdísz lett mára.

Előzmény: hamatőr (1576)
hamatőr Creative Commons License 2021.04.15 0 0 1576

A 2008-as-ból, zuhant gépből alaktalanná átformált rádióból ezek miatt sikerült paneljavításokkal

üzemképeset faragnom, amit még startrádiónak sokáig használtunk... A mechanikája viszont egy

külön fejezet, volt dolga az esztergának és a reszelőnek rendesen.

 

Előzmény: XANTIi (1575)
XANTIi Creative Commons License 2021.04.15 0 0 1575

A Becker 2008-2010-es rádió családnál minden panelt ki lehetett húzni a tüskesorból és élére állítva visszadugni. Így akár mindkét oldalról mérhető volt akár teljes üzem közben is. Csak a tápstabi és a csatváltó mechanika maradt a vázban.

Előzmény: schlumberger (1572)
hamatőr Creative Commons License 2021.04.15 0 0 1574

Így már más...

A főpanel felépítése nagyjából a 300-as, mivel annak továbbfejlesztett változata.

Szépen követhető a jelút az antennától a demodulátorig. A bemeneti szűrő utáni

jel kettéválasztása az első keverőkre és az első kf-ekre, majd ismételt közösítés,

második keverés, második kf-sor, a végén a demdulátor... A com-vevő az első

keverésnél adáskor le van tiltva, így az adóenergia nem tesz kárt benne.

Az antennák csatlakozásánál itt fordított a kép, az adóé van kívül, a vevőé süllyesztett.

Az oldalra szerelt jelenleg laza rögzítésű tranzisztoroknál a csavarok alatti szigetelést

sem ártana ellenőrizni, ugyanis az egyiknél erős túlmelegedésre utaló oxidáció látható.

Nehogy az indián távirat /füst/ tudassa velünk annak hiányát.

Látszik a hangoló magokon a csavarási kísérlet is, kérdés, hogy ezen akciók hol és milyen

mértékben voltak sikeresek.

A bnc-ről a panel másik végére ballagó vezeték feladatáról jelenleg nincs fogalmam.

A com-vevő életképességéről meg legalább egy szignálgenerátoros mérés volna a meggyőző.

 

Előzmény: schlumberger (1572)
Qqberci Creative Commons License 2021.04.14 0 0 1573

Szép...

Előzmény: schlumberger (1572)
schlumberger Creative Commons License 2021.04.14 0 1 1572

Akkor néhány fotó. Az első egy ,,tájkép", a következőn látszik, hogy ügyesen, egy kis drótfogantyúval felhajtható a nyák. Micsoda szervizbarát ötlet ugye!   

A harmadik képen a kezem mellett a bemeneti szűrő trimmercsavarjai láthatók, hüvelykem alatt az antennabemenet, baloldalt alul a hangfrekvenciás trafó és a komplementer végfok (a doboz oldalára kent hővezető pasztára csavarozva, lazán).A két hosszú szürke dobozban rengeteg kvarc lakik (hatvan évvel ezelőtt ha ennyi kvarcot lát egyrakáson egy amateur, a mentő viszi el), a két keskenyebbik az oszcillátor-rész, a szélesebb a meghajtó és az adó. 10 W PEP körül van a teljesítménye. Kettős keveréssel alakítja ki az üzemi frekvenciát, érdekes megoldással, hogy mind a 360 csatornán működjön. Szimmetrikus keverők vannak a tiszta jelek érdekében.

  

A bal képen az adóból jövő koax, a relé, a BNC és a fehér-fekete drót, ami a vevőpanelre megy. Látszik, hogy a koax a BNC-ről van leforrasztva. Alul a hangfrekis trafó. A következő képen a bemeneti szűrők látszanak, és a két függőleges sorban a keverők és első KF-ek. A harmadik képen az egész panel, jól látszik a két vevőbemenet, majd jobbra lefelé a 2. KF a demodulátorig. Baloldalt a NAV rész áramkörei, abba még nem ártottam bele magam, nem fogom használni. A negyedik kép a HF. végfok :-)

 

Ezen a két képen a NAV rész szögbeállító dobja és annak potmétere látszik. Körbeforgatható, nincs végállás. Itt is van két szigszalagos drót, valószínűleg a hiányzó DIM potira mentek. Látható még a BNC-ről jövő fehér-fekete drót. A másik kép a csatornaváltókapcsolók dobját, kúpfogaskerekeit, kapcsolóit mutatja.

Talán nem untattam senkit, hisz egy szép ,,ketyere" nézegetéséből is lehet tanulni. Holnap elutazom Győrbe a vakcinámért, pénteken csinálok valami rendesebb antennát.

 

Előzmény: schlumberger (1571)
schlumberger Creative Commons License 2021.04.14 0 0 1571

Írtam: kevés az ablakra ragasztott 60 centis drót. Kijjebb kéne dugni az antennát. Ezt majd pénteken fogom tudni, addigra lesz koax, csatlakozó, antenna, átmenet BNC-ről RCA-ra.

A régi központi antenna megszűnt már két éve, na az zavarta a tájékoztató frekit, a zajzár állandóan kinyitott. Szerencsére azt kicserélték, de nálunk még tévé sincs a lakásban.

Előzmény: hamatőr (1570)
hamatőr Creative Commons License 2021.04.14 0 0 1570

Valami nem hagy nyugodni...

A VX-7-es zajos vétele. Ennek a szerkezetnek ilyen magasságban ugyanis a hangerőtől

le kéne ugrania az asztalról. Hogy ezt mégsem teszi, annak több oka is lehet. A legvalószínűbb

a nem megfelelő vételi körülményekben keresendő. Lehet nagyfokú leárnyékolás, de könnyen

elképzelhető olyan szintű elektroszmog, ami a vevőt leülteti. Ezek termelésében élen járnak

a digitális technika csodái. Egy telefontöltő adapter, egy bekapcsolt számítógép /elég csak

készenlétben, nem mechanikusan kikapcsolva is/, egy üzemelő tv, de a központi antenna is

képes csodákra. Egy ledes világítás adaptere képes GHz-ig menő zajspektrumot is előállítani.

Nem is beszélve a különböző "szolgáltatók" által termelt széles spektrumú zajokról.

Ezek alapján biztosat csak egy viszonylag zajmentes, tiszta terepen végzett vételi kísérlet

nyújthat. Ott viszont elegendő az 1-2 méteres vételi magasság is.

 

Fel a fejjel, mert akkor legalább nem látjuk, hogy mibe lépünk bele...

Béla

 

 

Előzmény: schlumberger (1568)
hamatőr Creative Commons License 2021.04.13 0 0 1569

Sajnos a bemeneti szűrő átvitelét, beiktatási csillapítását, a vevő érzékenységét csak

megfelelő műszerekkel lehet megállapítani. Az is biztos, hogy egy ilyen korú készülék

az amúgy sem nagy gyártáskori érzékenységéből mostanra már jelentősen veszíthet.

Nem lehetetlen az sem, hogy valaki /a tudatlanok bátorságával/ megszakértette.

Külső nemkívánt elektromos sokk sem zárható ki. Úgyhogy van mit találgatni.

Elég csak egyetlen rezgőkört kissé arrébb tekerni. Ez nem az a sport, ahol pocipacsi

alapon lehet nyerni.

Azért bízzunk a beteg felépülésében. A remény hal meg utoljára.

 

Előzmény: schlumberger (1568)
schlumberger Creative Commons License 2021.04.13 0 0 1568

Én itt Tatabányán háromszor hallottam elég zajosan forgalmat a VX7-en, a Genave nem reagált. Kevés az ablakra ragasztott 60 centis drót még akkor is, ha a nyolcadikon vagyok.

Előzmény: Qqberci (1567)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!