Keresés

Részletes keresés

Vegaaa Creative Commons License 2011.04.06 0 0 1560

ma délután megejtettem idei első edzésemet szokásosan Tiszasziget fele. élénk szembeszélben sikerült tolni 28-as átlagot 35km-en, úgyhogy hálistennek annyira nem estem össze a télen. jövö héten szabin leszek, viszont a bicaj 13-án és 14-én szervizben lesz. a maradék időben tökre ráérek, úgyhogy odacsaphatnánk a lovak közé. természetesen bárki csatlakozhat ha kedvet érez hozzá.

Előzmény: sirdavegd (1559)
sirdavegd Creative Commons License 2011.03.26 0 0 1559

A 300-as időpontjában lesz a Bringapóló tábor Szegeden. Ez persze egy dolog, másfelől azonban 9-én 11 és 13 óra között órát kell tartanom :( :( :( 

A 200-as időpontjában pedig épp úton leszek hazafelé Dubrovnikból :( :( :( Szuperbanán...

Előzmény: Vegaaa (1557)
koller andor Creative Commons License 2011.03.22 0 0 1558

Semmi gond. Könnyebb mint a nagy laposon, hiszen a lejtőkön ki tudod pihenni magad.

Előzmény: Vegaaa (1557)
Vegaaa Creative Commons License 2011.03.22 0 0 1557

az jónak tünik, de alföldi patkányként simán felhalnék rajta.

Előzmény: koller andor (1556)
koller andor Creative Commons License 2011.03.21 0 0 1556

Nincs kedvetek ide jönni? (a 300-ra már beneveztem)

http://randonnee.uw.hu/

Vegaaa Creative Commons License 2011.03.10 0 0 1555

biztos csak én vagyok ennyire lemaradva, de a második szegedi alleycatröl készült videót most láttam elöször:

Csüllög Imre Creative Commons License 2011.02.23 0 0 1554

Mindenki kormányváltást javasol, de Te kitartasz :)

Én meg nem értek hozzá. Viszont szombaton reméljük szraz idő lesz a pólóhoz.

Előzmény: sirdavegd (1553)
sirdavegd Creative Commons License 2011.02.23 0 0 1553

A bandázst sok fekete szigszallag alkalmazásával helyrehoztam, ámda a kormány az undi. Azonban csere esetén kéne új fékkar. Ha már új fékkar, akkor jó lenne a váltót is felrakni. Ahhoz viszont új hátsó váltó kellene, ahhoz új racsni, ahhoz új agy. Meg persze markolat és szarvak. 

Szóval egyelőre "ott rohaggyá' meg" jelleggel így használom, és veszek inkább két térdvédőt bringapólóhoz... Annyira nem rossz, csak ne legyen táska a hátamon és ne legyen pulóver a kabát alatt. Pénteken pl a híd után le póló+kabátban nyomtam, mert így már meg tudtam fogni ezt a nyüves kis vékonyka kormányt (előtte nem volt kellemes, mert a pulóver és a hátizsák izéje összenyomódott és szétfelé feszítette a kezem). A derekam ellenben nem fáj XD.

Előzmény: Vegaaa (1552)
Vegaaa Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1552

úgy látom a bandázs cseréje nálad is hamarosan aktuális lesz. bár a "pilótafülkét" mutató képből egyböl kormánycserét ajánlok. én ezt igy ebben a formában nem birnám.

Előzmény: sirdavegd (1551)
sirdavegd Creative Commons License 2011.02.19 0 0 1551

Ma délben csak sikerült áttekernem Orosházára. Háztól házig 64 km (táblától tábláig 56), ellenben az szembeszél nem kellett volna. Meg tegnap vagy valami furcsa volt a nyúlkajában amit ettem, vagy nemtommi. Szóval mondjuk azt, hogy éhgyomorra sikerült lenyomni ismét a távot. Lettek szép fotók is, illetve végre vettem a fáradságot és megemlékeztem egy posztban a Lidércről, mint entitásról :)

Vasárnap remélem hátszelem lesz visszafelé :D :D 

Ja, Dr. Imikének és Atomnak M41 videó izometrikusan.

Vegaaa Creative Commons License 2011.02.15 0 0 1550

naná hogy dolgozom. nekem csak olyan délután 4-töl lenne jó

Előzmény: sirdavegd (1549)
sirdavegd Creative Commons License 2011.02.14 0 0 1549

Bringapólózni jóó. Az egyszerűség kedvéért: hat ember keget keróháton üvöltve jókora klopfolókkal egy pici sárga labdát. És persze sokkal viccesebb, mint a foci, mert itt szép íveken keresztül kell odaérni - nem ám csak úgy odabattyogok és ott vagyok. Lábat meg nem tesszük le, mert utána rá kell csapnunk a felezővonal melletti falra.  A tapasztalatok alapján a monti símán veri a fixit (úgy 21:16-ra :D), lévén kissebb íven fordul, meg igény szerint driftel is. Más kérdés, hogy kesztyű nélkül nyomtam, és a folyamatos jobb kezes fékezgetés miatt eléggé meghasználtam a bőrt a kezemen. További mókás elem még átlőni Dova két kereke között a labdát a kapuba :D Illetve: nem ütjük hátrafelé a labdát bal kézzel úgy, hogy jobbra fordulunk és fékezünk, mert akkor esés közben pofán kólintjuk magunkat az ütővel :D

Akit érdekel, lesz a héten is Facebookon

sirdavegd Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1548

ÓÓÓÓÓ :)

Előzmény: koller andor (1547)
koller andor Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1547
Előzmény: sirdavegd (1544)
sirdavegd Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1546

Csak sikerült belefutnom már megint egy kiadós "de én nem akarok biciklizni" nyávogásba - miután szánt szándékkal fel se hoztam a témát. Ennek ihletésére írtam meg az alábbi szösszenetet, amelyet innentől csak elég control vézni. 

Előzmény: sirdavegd (1544)
sirdavegd Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1545

Gondolkoztam rajta, de ezt az utat még sose jártam be (mármint azt, ahol aztán szétmálott az út :D ). Inkább az a gonoszdi ötlet érlelődik bennem, hogy a frissibe leaszfaltozott és lefestett M43-ra kellene véletlenül feltévedni a híd után és eltekerni rajta Makóig. A dokorúrral tavasszal egyszer már eljátszottuk ezt az 5-ös és a sanyifalvi út között mellényke + nagy fotógép társaságában ("mi lenni újságírók"). Meghát az előző szakaszt is országúti kerósok avatták fel, szóval hmm értitek... 

Előzmény: Vegaaa (1543)
sirdavegd Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1544

És most következzék e heti/havi lapszemlénk:

- a szegedbicaj hírül adta, hogy kétirányúsodhat a Bercsényi utca, amely nagykörút kerósok elől ok nélkül elzárt szakasza mentén biztosíthat átmeneti alternatívát (=jobb, mint a semmi, és eddig is így működött, csak ezen túl legálisan... ...nem, mintha a nagykörúton kilyukadna a keró gumija az inkriminált területen...). A magam részéről köszönet érte, bár egyszerűbb volna a nagykörúton belüli, sugárutak által határolt részt 30-as övezesíteni és kétirányúsítani, mert ide úgy is csak a helyben lakók mennek. 

- tízpercbicón tudományosan megalapozott megoldások születtek arra, miért védik a nagy semmit masszív fémkorláttal egy kőbányai keróúton. Dr. Csimike brillírozott, most majd tekerhet fel Pestre a jutalomsörért :D

- Fixi építő barátunk továbbra sem posztolt semmit, pedig már véget ért a vizsgaidőszak.

- jómagam továbbra sem mutattam be a Lidércet a M-R-en, pedig már beletett 200km-t. Ami késik, az nyúlik. 

- ennél sokkal érdekesebb, hogy nyáron egy úriember le akarja tekerni az Arad-Szeged-Helvécia-Bp-Balaton-Helvécia-Orosháza-Arad távot. 

- illetve: a jövő hétfőre ismét havazást mondanak (közeleg a szülinapom muahhahahaaaa) :D

...

...

...

- Délmagyaron most épp nincs egy agyamputált kerósgyalázó cikk sem (tehát várható egy újabb). A fórum továbbra is békés: Gábor, Tziky, Vuk osztja OKZ-t, OKZ meg hülye. A parasztja - vagy az egyik klónja - már blogot is ír. Szándékosan nem linkelem be, nehogy már javítsam a page rankjét :D 

- A délmagyaron vettem észre Cobranco oldalát, cuki videók és útleírások vannak rajta.  

 

 

Vegaaa Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1543

legközelebb maroslele felé menj, mert az út is jobb és a falu végén van egy benzinkút finom vizecskével.

Előzmény: sirdavegd (1542)
sirdavegd Creative Commons License 2011.02.07 0 0 1542

Tegnap tekertem én is egy istenit az új felnis Lidérccel. Először elkezdtem ide írni, aztán rájöttem, hogy poszt mennyiségűt írtam. Szóval fogadjátok szeretettel: Szeged-Algyő-Nagyfa-Makó.

Előzmény: koller andor (1541)
koller andor Creative Commons License 2011.02.07 0 0 1541

Gyönyörű idő van, ma bringával megyek dolgozni.

sirdavegd Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1540

Vega bácsi - Vega bácsi kerózzunk-kerózzunk !

sirdavegd Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1539

Sajnos csak holnap estére lesz keró :( Ellenben, ha gondolod, zúzhatunk előtte is - lerámolom a Cobrítáról a nyeregtáskát és 30km/h-s utazót ki lehet belőle hozni szélárnyékban :D

Előzmény: Vegaaa (1537)
sirdavegd Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1538

Hm... nekem 3-4 rugót mondtak. Asszem fel kéne hívnom őket...

Előzmény: Vegaaa (1537)
Vegaaa Creative Commons License 2011.01.25 0 0 1537

milyen felnid lesz? már csak azért mert 5000 Ft alatt nemigen ajánlok semmit hosszútávra. nekem Mach1 510-eseim vannak, amelyeknek darabja úgy 4000-5000 Ft környékén mozog, de kb annyit is bír. estem már párszor meg voltak ilyen ötvennel 10 centis kátyú benyalások, és bár nincs nagy gáz, de azért a nyolcas az alakul és egy-két küllő is lazulgat. mindez 4000km után.

Előzmény: sirdavegd (1536)
sirdavegd Creative Commons License 2011.01.25 0 0 1536

Ma a Lidércet én is elvittem a Pedálba. Centírozás helyett inkább lesz egy új felnim, meg küllők, mert eléggé lángos alakú volt már a régi. Persze nem mondhatnám, hogy át lettem verve a vételkor, mert 20 rugóért használt versenykerót ennél jobb állapotban nehezen kapni. Szóval hétfő 17:00-ra mehetek érte. Nem, mintha Cobrítával nem bírnám a temót :D

Előzmény: Vegaaa (1535)
Vegaaa Creative Commons License 2011.01.24 0 0 1535

frankó! remélem hogy ami a héten fog esni csapadék az el fog olvadni úgy mint ma, úgyhogy majd csak a hideggel kell megküzdenünk. már az asszonynak is beadagoltam hogy én biz megyek majd túrázni, holnap pedig viszem a gépet hevipedálékhoz rendberakatni.

Előzmény: sirdavegd (1534)
sirdavegd Creative Commons License 2011.01.23 0 0 1534

Most, hogy megvan az órarendem, pénteken és szombaton délelőtt kell órát tartanom 9:30-tól 14:45-ig, illetve csütör napján lesz valami szóbeli vizsga, amelynek az időpontját én határozom meg. Szóval békés kis hét lesz az, leszámítva, hogy elsejére le kell adnom egy cikket, ami meg van már írva, csak jelenleg még cizellálni kell (ami számomra éjjel 3-kor egyértelmű, nem biztos, hogy reggel másnak is az lesz :D ). Hétfőn leviszem a jószágot centíroztatni, mert amikor megvettem volt hátul egy kis nyolcas és így 100 km után már kezd zavarni. 

Mondjuk ma is lehetne zümmögtetni, ha már ilyen tavaszias, meleg (-1 fok) napunk van. 

Előzmény: Vegaaa (1518)
koller andor Creative Commons License 2011.01.18 0 0 1533

Jóval forgalmasabb, mint az ötös út.

 

Viszont semmi veszélyt sem jelent, mert - eddig- mindíg szépen kikerül(t)nek.:-))

 

A megyehatárig jó minőségű, onnan szar, de még országútival is jól tekerhető.

Előzmény: sirdavegd (1532)
sirdavegd Creative Commons License 2011.01.17 0 0 1532

Mindig is akartam kérdezni, hogy a 451-es mennyire forgalmas? Eddig mindig átvonatoztam azt az utat, mert a csapat mindig elfáradt, mire odaértünk. 

Előzmény: koller andor (1530)
sirdavegd Creative Commons License 2011.01.17 0 0 1531

Székkutas környékén relatíve jobban állnak - a 1998-as belvíz után most kevésbé áll víz alatt, és szivattyúzzák ezerrel. Akkor a falu fele úszott. Meg Orosháza alacsonyabb területei is. Aztán a csatornázás nagyban javított a dolgok állásán.

 

Tervezek én is egy Félegyháza-Orgovány-Félegyháza túrát a közeljövőben (de azt MTB-vel), illetve illendő lenne feltekernem már Csongrádra, mert Szeged-Sanyifalvát leszámítva az az egyik kedvencem :) Tekintve, hogy tegnap már jó meleg volt, nagy az esély megint egy szép havas túrára. 

 

Előzmény: koller andor (1530)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!