Keresés

Részletes keresés

harcsy Creative Commons License 2019.04.04 0 0 209606

Nincs menőkéje, mert panelkutya. De amikor kertesben voltam, a régiek sem akartak szökni. Pedig javarészt kanjaim voltak.

Előzmény: Omosimama (209604)
harcsy Creative Commons License 2019.04.04 0 0 209605

Így érthető, miért nem lakhat nálad.Az ilyesmi szökéseknél szoktak alkalmazni villanypásztort. 

Végül is csak bonthatatlan kerítés kell, amin nem tud átmenni.  Menne oda, ahol te vagy és emberek-élet van szerintem.

Előzmény: Omosimama (209601)
Omosimama Creative Commons License 2019.04.03 0 0 209604

Apropó! Te mit teszel, ha menők éje van a kutyáknak? 

Előzmény: harcsy (209600)
Omosimama Creative Commons License 2019.04.03 0 0 209603

Nekem is ez az utolsó kutyám, mert annyira már nem vagyok fiatal, hogy utána másik kutyát vegyek magamhoz.

Előzmény: harcsy (209599)
Omosimama Creative Commons License 2019.04.03 0 0 209602

Gyönyörű!

Előzmény: harcsy (209600)
Omosimama Creative Commons License 2019.04.03 0 0 209601

Sajnos nem. Rajtam kívül mindenki fél tőle, nem tudom, hogyjönne ki a nála jóval kisebb kutyámmal, macskák is vannak, meg unokák és92 éves anyósom, akik mellett ha csak elmegy, a szele is fölborítja. Én tudom, hogy senkit nem bánt, de ez kevés, és ha valahova (lakás, nyári konyha)be akar menni, nem bírom visszafogni. Szóval patthelyzet. A hypó most működött, rá szánok néhány üveggel, hogy fixálódjon, hogy büdös van, ha a kerítés közelébe megy.

A férjem azt kérdezte, miért nem kötöm meg? Azonkívül, hogy ezt helytelenítem, egyszer fél órára meg kellett kötni, hát úgy magára csavarta, hogy majd’ eltörte a lábait. Sose volt se nevelve, se megkötve, ...és most nem írom le, mit gondolok a gazdájáról, mert kitiltanámák  a fórumról.

Az az érthetetlen, hogy egy évig nem csinálta.

Előzmény: harcsy (209598)
harcsy Creative Commons License 2019.04.03 0 0 209600

Előzmény: harcsy (209599)
harcsy Creative Commons License 2019.04.03 0 0 209599

Volt már jó néhány kutyám az elmúlt évtizedek alatt.  jelenleg életem utolsó kutyájával élek, mert ,ha kitart őurasága akár 12 évig is, akkor én már a hamut is mamunak fogom mondani. Így biztos, nem vállalok be újabb ebet.

 

Előzmény: Omosimama (209596)
harcsy Creative Commons License 2019.04.03 0 0 209598

Mondd, nem költözhetne hozzád Ali?

Előzmény: Omosimama (209597)
Omosimama Creative Commons License 2019.04.03 0 0 209597

Vissza az egész dícséretet. Már éppen jól kezdtem jól érezni magam, mikor a férjem szólt, hogy Houdini megint itt van. Hazavittem, szidtam mint a bokrot (nem bántottam). Eldugaszoltam azt a lehetetlen helyet ahol átjött. Rongyokkal tömködtem ki, lekötöztem, a mi oldalunkon is és a rongyokra ráöntöttem egy  palack hypót. 

Alitól búcsú nélkül és a mérgemet kimutatva jöttem el. Nagyon lehorzsolta az orrát és talán a jobb mellső lábával is elbánt kicsit. Majd holnap megnézem, most nem akarom dajkálni, hogy érezze, hogy rosszat csinált. Rémes.

Előzmény: Omosimama (209596)
Omosimama Creative Commons License 2019.04.03 0 0 209596

Na ma a délutáni etetésnél már majdnem a régi volt Alikám. Igaz, a csontos dolgokat még kerüli, de a ropogós jutifalatból már megevett vagy hármat. Úgyhogy agyonszeretgettem.

Az állatorvos, aki a család és ismerőseink kuzyáit oltja nemsokára jön, majd konzultálok vele. Alit majd augusztusban oltatom, egy olyan alkalommal, mikor nappal tud jönni. Ide általában sötétben ér, de az nem baj, mert a kutya (az enyém) bent is lakik (meg kint is, ha én kint vagyok). Alig viszont nem merem sötétben oltatni.

Én már jól vagyok, de te nem meséltél még a kutyákról-kutyáidról. Pedig érdekel!

Szia!

Előzmény: harcsy (209595)
harcsy Creative Commons License 2019.04.02 0 0 209595

Nem kell javítgatnod  :-D Értem így is. Az unokáim nagy része telefonon netezik. Be van kapcsolva náluk a szójavaslat, ami az első pár betű után automatikusan beír egy hasonló szót. Idő nincs nekik javítgatni. Így elég sok mindent megértek akkor is, ha teljesen más van is írva.

A zöldkagylóból készült por-tabletta, stb gyulladáscsökkentő, ízületjavító étrend kiegészítő. Rengetegféle termék kapható. Van magában, van amibe más olyan anyagot is beletesznek, ami még jobban hat az ízületre.

Bár öreg kutyának már lehet, kevés a zöldkagylós készítmény. Komoly fájdalom esetén non szteroid gyulladáscsökkentőket szoktak adni.

Ha van állandó állatdokid, meg tudod vele beszélni, mit ajánl .

Előzmény: Omosimama (209591)
Omosimama Creative Commons License 2019.04.02 0 0 209594

Utálom, ha a gép ír helyettem!

Előzmény: Omosimama (209593)
Omosimama Creative Commons License 2019.04.02 0 0 209593

.....felhúztam az ínyét.....

Előzmény: Omosimama (209592)
Omosimama Creative Commons License 2019.04.02 0 0 209592

....felhúztam.....

Előzmény: Omosimama (209591)
Omosimama Creative Commons License 2019.04.02 0 0 209591

Köszönöm.

A mellcsontot nyersen kapja, meg is eszi, a csirkefejet is elropogtatja-ropogtatta. Felhúzták az ínyére, nem látszott gyulladtnak. Lehet, hogy próbálta rágni a deszkát és fáj az ínyére. Bár nem sebes a szája.

Öreg, no. 

Mi az a zöld kagylót termék?

Köszi!

Előzmény: harcsy (209590)
harcsy Creative Commons License 2019.04.02 0 0 209590

Gondolom, a fogai kopottak és talán fogköves is. A fogkő miatt gyulladt lehet az íny, így nem szívesen rág. Szalámi, konzerv nem ér sokat csont szempontjából. Szerezz be egy kacsafejet és nyersen add oda neki.  Ha nem rágja el, akkor sem egy nagy kiadás egy próbához. A csirkefejet is lehet így adni, csak az én kutyám egyszerűen egyben beszippantja  :) Így az nálam pl. nem számít fogtisztításnak. A mellcsont , az jó ötlet. Csak főzve elég veszélyes. Azt is nyersen kellene megpróbálni.

Persze, elképzelhető, ha nagyon problémás a foga-ínye, nem fog rágni.

Melegszik az idő. Erre a kopott ízületek sajnos fájdalommal reagálnak.  Nálad azt sem lehet tudni, milyen állapotú csípővel élt idáig. 

Ilyenkor szoktak adni valamilyen zöldkagylós terméket dupla mennyiségben. Enyhítheti a tüneteket.

Aztán az étkezési zselatint is sokan csodaszernek tartják. Bár annak hatása később jelentkezik.  Vagy állatorvos írhat fel gyulladás-fájdalomcsökkentőt.

 Bár nem a legolcsóbbak közé tartozik egyik sem.

Előzmény: Omosimama (209588)
Omosimama Creative Commons License 2019.04.02 0 0 209589

...bolhairtom.....      .....rágás.....

Előzmény: Omosimama (209588)
Omosimama Creative Commons License 2019.04.02 0 0 209588

Nem hiányzik nekem többféle válasz, de legalább van egy tapasztalt ember, akit érdekel is a kutya. 

Bizony ez a 3 napos “őrjöngés” (saját magán kívül nem bántott senkit) nagyon megviselte szegény öreg kutyámat (jobb híján az enyém, én etetem, itatom, bolha írtam, féregtelenítem, oltatom és nagyon szeretgetem). Reggel nagyon nehezen mozdul az etetésnél. Gondolom fáj minden tagja és az éjszakai fekvésben elmacskásodtak az izmai. Eszik rendesen, de úgy tűnik, a rúgás már nem megy annyira. Úgyhogy ma vetetek még kutyaszalámit, meg konzervet, hogy csont is legyen a kajájában a lányom majd hord csirkemellcsontot, amíg el tudja rágni, esetleg csirkefejet néhányat - majd megütöm kalapáccsal.

Mit gondolsz, felerősödik még egy kicsit? Nem várok csodát, de most elég gyenguska.

Előzmény: harcsy (209587)
harcsy Creative Commons License 2019.04.01 0 0 209587

Régen itt nagy élet volt. A facebook elvitte az embereket.Biztosan kaptál volna többféle választ.

Most be kell érned velem  :)

Előzmény: Omosimama (209586)
Omosimama Creative Commons License 2019.04.01 0 0 209586

Ma már nem próbálkozott, és eszik rendesen. Próbáljuk minél többször látogatni.

Kösz, hogy foglalkozol a nyafogásommal.

Előzmény: harcsy (209585)
harcsy Creative Commons License 2019.04.01 0 0 209585

Így is jobb, mint egy menhely. Amit tehetsz, megoldjátok, hogy ne tudjon sehova menni otthonról lehetőleg. Ha szerencséd van, ritkán akar próbálkozni.

Előzmény: Omosimama (209584)
Omosimama Creative Commons License 2019.04.01 0 0 209584

Igen, biztos, hogy vágyik a társaságra. Bár a gazdája az utolsó pár évben ki se jött a lakásból.

Gyuri napjában többször meglátogatja, a kislányával együtt. Én is kétszer ott vagyok nála. Nagyon sajnálom, de még mindig jobb, mint a menhelyen egy ketrecben. És valószínű, hogy az ilyen öreg kutyát hamarabb elaltatják. Úgy tűnik, feladta a próbálkozást, ma még nem láttam a hátsó kertben.

Tudom, hogy jobbra lenne érdemes, de ennyit tudok tenni érte.

Tudod, mondták egy páran, hogy magukhoz vennék, ha......és a kifogások.

Nem tudom, mit tehetnék még?

harcsy Creative Commons License 2019.03.31 0 0 209583

Most jöttem rá, említetted a fiatalembert, aki ott lakott, ahol a kutya, de elköltözött.

Akkor most egyedül van Ali a háznál?

Mert ez megmagyarázná, hogy miért akar átmenni bárhova. Ahol az ember, ott érzi jól magát a kutya.

Előzmény: harcsy (209582)
harcsy Creative Commons License 2019.03.31 0 0 209582

Ha nem tüzelés, akkor ki tudja, miért akar mindenáron átmenni azon a kerítésen. Néha jó lenne , ha tőszavakban, de beszélnének .

A sebeit inkább Betadinnal kezeld. Az még embernek is hasznos dolog egy háztartásban. Sebre is rá lehet tenni. Van folyadék és kenőcs is. Én a kenőcsöt jobban szeretem.

Előzmény: Omosimama (209581)
Omosimama Creative Commons License 2019.03.31 0 0 209581

Eeeeegen. Egy idő után megint átpréselte magát. Egy másik helyen. Az orráról rendesen ledörzsölte a bőrt. A szomszéd fiatalemberrel gyakorlatilag telibe deszkáztuk elég magasan a kerítést. Azóta nem jött át. Vagy mert nem bírt, vagy mert nagyon elfáradt. Holnap reggel majd leltározom a sérüléseit és beszórom sebhintőporral. Utánakérdeztem, a környéken nem tudnak szukáról, bár attól még lehet.

A gazdája egy éve került kórházba, akkor mászkált át egy darabig, de nem ilyen elszántan. Ez jelenthet valamit? Jó lenne túl lenni rajta!

Előzmény: harcsy (209580)
harcsy Creative Commons License 2019.03.31 0 0 209580

A fújásod nem a feltételezett tüzelőszagot semlegesíti, hanem a háló lesz büdi Ali számára  :)

Ha ez visszatartja, nyertél. Bár szerintem egy idő után elillan az ecetszag.

Előzmény: Omosimama (209579)
Omosimama Creative Commons License 2019.03.31 0 0 209579

Mivel még mindig erőlködött, kínomban azt találtam ki, hogy először a parfümömmel, utána meg jó ecetes vízzel fújtam be az álcahálót. Hátha elfedi a (hipotetikus) szuka  feromonjait. Most leült és nem érti. Majd ismételgetem, ha beválik. 

Előzmény: Omosimama (209578)
Omosimama Creative Commons License 2019.03.31 0 0 209578

Angyal szóljon a szádból! Az én kutyám ugyan szuka, de régen ivartalanítva van, úgyhogy nem tüzel. A szomszédja kan, az őrjöng, ha meglátja. A harmadik szomszédban van egy új kutya, de nem tudom, kan-e vagy szuka. 

Ma reggel megint “öregurasan “ viselkedett, de azért reggel átjött a lányom megerősíteni a barrikádot. Jó lenne már túl lenni rajta!

Előzmény: harcsy (209577)
harcsy Creative Commons License 2019.03.30 0 0 209577

A közelben tüzelő szukát érezhet. Ilyenkor a kanoknak szinte nincs akadály. Még sérülések árán is oda akar jutni.Ha csak egy tüzelős van, az kb 1 hét alatt lecseng.

Előzmény: Omosimama (209576)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!