Keresés

Részletes keresés

rrroka Creative Commons License 2018.10.09 0 0 52767

igen a sztúpától a válvölgyi kocsmáig nagyon jól futható volt az én szakaszom is. az utolsó 34  kmszépkilátótól az erősebb kicsit. :)

cs70 Creative Commons License 2018.10.08 0 0 52766

Vadlán: az első 50 tényleg jól futható, de utána nekem erős szívás volt, a lefelék is fájtak. A szervezés viszont pöpec.

-athosz- Creative Commons License 2018.10.08 0 1 52765

Volt.

Előzmény: rrroka (52764)
rrroka Creative Commons License 2018.10.07 0 1 52764

Vadlánon volt valaki rajtunk kívül innen, vagy kívül esik az ingerküszöbön? Egy izgis, jól futható pálya, idén fordított útvonalon, első 45 km után jött az izgis, szivatós rész, külön minden lehetséges kilátóhoz és látnivalóhoz elvezették a mezőnyt. Elsőosztályú frissítóasztalok, lelkes önkéntesekkel. Mi párosban 20-20 + 30-30 felosztásban szivattuk magunkat, sikerült idén másodszor is kifutni a belem, hogy senki ne előzzön meg a szakaszaimon. Sosem futottam még terepen 5:40es átlaggal félmaraton körül, pedig volt benne szurdok, meg Tátika vár is, szóval ennyire futható volt. Oké, az utolsó 35-t a 4 kilátóval már nem ugyanígy sikerült, de 13:16-al így is harmadik páros csapat lettünk, ezt muszáj volt elmondanom. :) Reláció: Muhari Gábor egyéniben 10:30. Már szundikált is egyet mire mi beértünk. :D

allez zserzseli! Creative Commons License 2018.10.07 0 1 52763

hejj,

rég jártam itt, épp megjött az ideje..

tegnap voltam Galya50-en.

Szülinapi saját ajándéknak szántam, bár még van egy két nap, de soha jobb ajándékot nem kívánok magamnak.

Fantasztikus kiránduló idő, remek útvonal, aminek részeit sok helyről ismertem ellenkező irányokból, vagy egyáltalán nem, mint Mátraalmásról a zöld 3szög stb. A Mátra sohasem könnyű, ez az útvonal sem sztráda, (nekem 2600 szint lett), de mégis futható. A Mátra mindig később őszül, most is tartja még magát..

A pontokon szuper ellátás, chipes időmérés és mindehhez ez egy jótékonysági túra az Apró Lépések Egyesület támogatására, nevezési díj az adomány, mindenki maga dönti el mekkora mértékben járul hozzá.

Köszönöm a szervezők munkáját, a last minute-es jelentkezés lehetőségét Koppánynak.

Ja és a pontokon ilyen hírességekkel lehetett találkozni, mint medvegyu :) és Löw Andás.

 

Egyszóval azzal a bölcsességgel zárom, hogy mindenki menjen sokat túrázni!

-athosz- Creative Commons License 2018.09.24 0 0 52762

Ami a szintidőbe belefér, az belefér...

40+ órával simán.

Előzmény: rrroka (52761)
rrroka Creative Commons License 2018.09.03 0 0 52761

UTMB-n szoktak aludni?

rrroka Creative Commons License 2018.08.24 0 0 52760

Mentünk egy Szénás nagykört, majdnem kicsúsztunk a szintidőből, pedig azt hittem meg leszünk 10 óra körül. Pedig nem sokat büféztünk, álldogáltunk.

 

https://hosszutav.blog.hu/2018/08/22/szenas_kor_kiskor_is_nagykor_is

kutyA Creative Commons License 2018.08.17 0 0 52759

Tulajdonképpen a néhai Ujj Zoli hajdani Libegő 11x-e is ilyesmi volt. Ott ugyan hatszor kellett fel és egyszer le megtenni az utat, és teljesítménytúra volt, viszont az első szakasz felfelé ment, és azon díjazták a leggyorsabbakat. Szóval kvázi futóverseny volt az egy felfutásnyi távon. Ami olyan 1,25km/260m D+, szóval rövidebb, de meredekebb is a Szádvár Verticalnál.

Előzmény: Lord Kacor (52757)
kutyA Creative Commons License 2018.08.17 0 0 52758

Köszi!

Előzmény: Lord Kacor (52757)
Lord Kacor Creative Commons License 2018.08.15 0 0 52757

A Baradla Trail csapata szervez egy rövid vertikált, hirtelen több nem jut eszembe nekem sem: http://www.baradla-trail.hu/ethicsport-szadvar-vertical-2km-260m-d/tavok-es-nevezes/-p905512.html


Előzmény: kutyA (52754)
kutyA Creative Commons License 2018.07.31 0 0 52756

Ja, a sky runningban bíztam, csak hirtelen sehol se találtam 5-nél rövidebbet belőle. Köszi!

Előzmény: qwertz77 (52755)
qwertz77 Creative Commons License 2018.07.31 0 0 52755

rövid meredek futások lehetnek még terepfutások.

SKYrun Hegyvidék néven előző évben volt pl Szépjuhásznétől János hegyre az Erzsébet-kilátóig fel 1,8km ösvényen.

De idén 8km-t írnak trailre, nem tudom mi lett a sprintből.

 

Előzmény: kutyA (52754)
kutyA Creative Commons License 2018.07.27 0 0 52754

Sziasztok!

 

Tegnap megkérdezte tőlem valaki, hogy milyen távon rendeznek terepfutó versenyeket. Idővel arra jutottam, hogy fogalmam sincs :)

 

Ki milyen távú versenyről hallott? Legrövidebb és leghosszabb jelöltek érdekelnének, itthon és külföldön. Olyan események is érnek, amiket futva és gyalog egyaránt lehet teljesíteni (footrace és kész). Instant körök is érdekelnek. Egyáltalán, bármi érdekel, ami

- terep

- teljesíthető futva

- van rangsor a teljesítés ideje alapján.

 

Én eddig ezeket találtam:

Legrövidebb itthon: Futapest Zebegény Terepfutás rövid táv - 3,8 km.

 

Legrövidebb világszerte: fogalmam sincs, de ez a kategória izgat legkevésbé

Leghosszabb itthon: http://www.vidra-vizitura.hu/del-zala-dombjai-300-dzd-300/ - 310 km

Leghosszabb világszerte: Iditarod Trail Invitational (ITI) 1000 http://www.iditarodtrailinvitational.com/ - 1569-1688 km

 

Ha tudtok a leghosszabb fölé vagy a legrövidebb alá menő távokat, legyetek szívesek, osszátok meg!

 

Köszi!

Ermak Creative Commons License 2018.06.27 0 0 52753
Előzmény: bandolesa (52752)
bandolesa Creative Commons License 2018.06.27 0 0 52752

Köszi,ez melyik topic, mi a címe? A választ láttam.

Előzmény: Ermak (52749)
Ermak Creative Commons License 2018.06.27 0 0 52751

Köszi, igyekszem nem kihagyni a nyújtást.

Előzmény: pygmea (52750)
pygmea Creative Commons License 2018.06.26 0 0 52750

És nyújtás. A megfelelő (eredeti) hosszúságú izom nem húzzza úgy össze az ízületet, hogy a porcfelületek összeérjenek. Márpedig ha nem érnek össze, nem koptatják egymást.

Előzmény: Ermak (52749)
Ermak Creative Commons License 2018.06.25 0 0 52749

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=148155052&t=9006174

A fenti linktől 192940-ig épp most volt róla szó a szonmszédban.

Előzmény: bandolesa (52748)
bandolesa Creative Commons License 2018.06.24 0 0 52748

Ki,hogy van a térd izületeivel?

40 év felett,egyik nap 6 km futás,másik nap 16 km kerékpározás, utána pihenő muszáj 1-2 nap.

De kenni is kell a térdizületet kivülről Diclac vagyflector géllel.

Meg szedem régóta a Jutavit izületvédőt.

Persze ez is genetika...van 5-szomszéd,aki 68-évesen 3 nap alatt körbe biciglizi a Balatont, vagy kiruccan 150 km-re lévő városba.

Tom7441 Creative Commons License 2018.06.15 -2 0 52747

Sziasztok, a minap találtam egy remek ajánlatot a vaterán, Stabilitás tréner nagyon jó áron! Gondoltam megosztom veletek, hátha valakinek éppen ilyenre van szüksége, a bolti ár feléért!

 

http://www.vatera.hu/thera-band-stabilitas-trener-2634700826.html

zoncsi Creative Commons License 2018.05.29 0 0 52746

Ó, hát ha már meg lettem szólítva név szerint! (Istenem, még ismernek!! ;-) )

erősen gondolkodtam, hogy szerzek egy lepattanó Szentlászló Trailes nevezést és elindulok, de az utolsó 2 versenyem, amit végigcsináltam olyan szinten volt pocsék, hogy fogadalmat tettem magamnak, a Cortináig semmi ultra.

Egy kis háttér: tavaly ugye volt 3 hónap kihagyásom valami csípő tájéki makacs húzódás/fájdalom/rövidülés miatt, ami után nagyon lassan kezdtem újra építkezni, várva, hogy újra jelentkezik-e az izombemerevedés. Szerencsére egyelőre békén hagy. Jött azonban helyette a "kedves régi ismerősöm", Sarkantyú Gyula. Szóval próbálkozom én, de a tisztességes edzésmunka fáj. Futottam azért pár "hosszút" már, Tortúra/Ómassa-Eger, Bükkiki Fun Run, VTM ultra.

Aztán az első komoly megmérettetésnek, az örök Mátrabércnek is neki szaladtam fejjel, remélve, hogy egy mérsékelt tempóval nem leszek túl messze a magamtól elvárt időtől. Nem tudom, mi lett volna, ha nem követem el azt a hibát, hogy összebandázom Kékesnél az épp elég ramatyul lévő Szimandl Anitával, akivel ezen állapotában épp megfelelő tempót tudtam menni. Igen ám, de Anita Ágasvár körül kijött a kátyúból, és mivel folyton biztatott, hogy menjek tovább vele, szétszakítottam magam Keresztesig. Soha ilyen pocsék Muzslám nem volt még, pedig elég sok szenvedést köszönhetek már eddig is annak a hegynek. Még a lefelén is csak vánszorogtam, és ha Lúdtalp nem ér be a patak után már a szekérúton, és nem vonszol magával a célba, tán még most is ott ténfergek hamvaimban. Amúgy se mentem volna nagyot, de ez a ballépésem Anitával okozott bő 2 óra küzdelmet, nem beszélve a célban a majd 1 órás rosszullétről, amiből csak az 1. sör hozott ki. :)

Tetéztem ezt a hülyeséget egy jóval korábbival, rokonszenvi/baráti alapon még a tavasz elején beneveztem az Ultrakék Börzsönyi etapjára, mit nekem, hogy 1 héttel van a MTB után?! A MTB kálváriája itt is megismétlődött, még a pályának is megvan a maga "Muzslája", hogy teljes legyen a de ja vu. Rohadt meleg is volt, szétfőttem, a verseny utolsó 3 órájában csak az járt a fejemben, hogy miafaszért csinálom én ezt, ha csak szenvedést okoz? No akkor döntöttem el, hogy ideje átállni valami értelmesebb edzésre, hogy a következő versenyre legalább hangyányit felkészültebben álljak oda a rajtvonalra.

Most 20 év után elkezdtem lassú, zsíron futásokat csinálni, amiket néha váltok csak fel pörgősebb edzésekkel. Egyelőre semmi hatását nem érzem, de van még 4 hét a Cortináig, és egy csomó hónap a Piros85-ig. :)

De hogy mondjak valami negatívat is zárszó gyanánt, a csípőhúzódás elkezdett ismét beköszöngetni...

Innen szép nyerni. ;-)

Előzmény: allez zserzseli! (52742)
gabriel8 Creative Commons License 2018.05.24 0 2 52745

Sziasztok !
(elnézést, valahogy egy ősrégi, ideiglenes nick-kel voltam belépve, inkább a szokásossal osztom meg)
(az előző törléséhez meg kérme az admin-t)

Május 12-13-én a megadott 30 órán belül teljesítettem a Börzsönyben a KÖR-t (152 km + 7100 m), amely futásom során végig volt nálam GoPro kamera, stabilizátorral. A 100 perces nyersanyagból vágtam egy 19 perces best of videót (teljes videó is lesz, kb 90 perc). Jó szórakozást hozzá ! :) 
Itt nézhető meg az átélhető videó :)

https://www.youtube.com/watch?v=ZPwLMdsKYpk

Ha nem dobna fel videóképet, arra az esetre bemásolok egy kedvcsináló képet:

rrroka Creative Commons License 2018.05.22 0 0 52743

nem rossz értelemben futóceleb, hanem mint ismert és elismert arc. :) ha oldalt volt a szám, akkor passz. korán értél oda, nagyon nem volt még mit csinálniuk. :) előző két évben sok terepfutás.hu versenyen voltam, egyszer crewként is sz7óval nagyjából megvannak az arcok, azt mondjuk nem tudtam, hogy konkrétan négy futótársam is ponton lesz, nem került szóba. 

Előzmény: allez zserzseli! (52742)
allez zserzseli! Creative Commons License 2018.05.22 0 0 52742

remélem, hog ya futóceleb nem nekem szólt.

elég szar lenne :))

 

na nekem is pont oldalt volt a rajtszám. és ne m is sértegettem őket :)

persze direkt nem írtam, hol történt ez meg kétszer is. nem akartam általánosítani.

továbbra is nagy respekt az önkénteseknek, én is minden évben egyszer elmegyek csanya versenyre segíteni.

volt olyan pont egyébként, ahol az egész csapatot ismertem, nem ott szóltak nyilván.

 

egyébként, hogy nem ismerem a crewt, semmit nem jelent, sőt, nem is kell ismernem, csak azért jegyeztem meg, hogy mennyire más már a társaság ezeken a versenyeken és nem olyan belterjes szerencsére, mint régen.. ez jó.

Előzmény: rrroka (52740)
Pinyo Creative Commons License 2018.05.22 0 0 52741

Nem voltam, amikor ezekre nevezni kell, még nem tudhatom, hogy lesz-e addig elég edzés, mondjuk idén lett volna. De max a 52-re mentem volna, a köztes 85 hiánypótló ezen a versenyen, jó ötlet, de ez nekem még mindig olyan táv, amit nehezen vállalnék be. Szerintem elég belőle ősz végén egy piros :)

Előzmény: allez zserzseli! (52739)
rrroka Creative Commons License 2018.05.22 0 0 52740

Érdekes, nekem nem szóltak, pedig oldalt volt a rajtszám és segítettek is a pontokon, töltöttek, kínáltak, etettek... mondjuk négy frissítőnél is volt futó ismerősöm a csapatban, pedig én nem vagyok "futóceleb". :)

 

Részletesen is leírtam: http://hosszutav.blog.hu/2018/05/21/uth_szentlaszlo_trail_vorosko_bekaphatja

Előzmény: allez zserzseli! (52739)
allez zserzseli! Creative Commons License 2018.05.21 0 2 52739

óóó jó rég jártam itt..

nagyon köszi a fotót, jó lett!

 

én tegnap volt a szentlászló trailen, végre nagyjából élveztem a menet nagy részét, egész jól pörgött a táv, csak a vége ragadt be kicsit, nyerges hegy, meg az a ronda aszfalt a végén.

de fasza kis verseny, a pályát ugyan rogyásig ismerem már ,de azért ez nem egyszerű karakterisztika..

az időm szódával elmegy, hűen tükrözi a mostani állapotomat.

egy fél óra minimum benne maradt.

 

pinyót nem láttam a sok táv indulói között, zoncsi is a missing táblán volt..

 

a rendezvény egyre profibb, a célegyenes a Duna parton, patent na.

nagyon fura, hogy az indulók 90%-át nagyjából nem ismerem, de a crew-t sem, ez még meglepőbb.

 

itt azért egy kis kritika, csanya úgysem olvassa ezt, hogy több ponton a legfontosabb dolga az volt a népes crew személyzetnek, hogy hangsúlyosan figyelmeztessen: legyen látható a rajtszámom, különben kizárnak!

WTF? Mondom a nagyjából iskolai osztálylétszámú csapatnak, akik egyébként semmit nem csináltak a ponton, önkiszolgáltam, hogy voltak már terepultra versenyen?

Merthogy itt elcsúszik. hátramegy a nyomorult rajtszám, koszos lesz, feltűrődik, stb. De nem mondtam, mert nyilvánvaló volt, hogy még sosem voltak és biztosan a rakparti tízesen vannak, akik rajtszám nélkül futnak.

De mégis egy terepultrán jön az illető, szétszopatja magát rajtszám nélkül és felzabálja a tuc tuc kekszet??

Voltam már meglehetősen sok külföldi terepultrán, de még sosem szóltak rám, hogy húzzam előre láthatóan a rajtszámot. valahogy 100 km-en, vagy 100 mérföldön nem indulnak potyautazók.

Na mindegy csanya biztosan kiadta nekik, ők meg azt gondolták, hogy ettől professzionális a szervezés.

 

De a verseny amúgy téllég jó, ezt büszkén lehet már vállalni a sokszor provinciális magyar rendezvények között.

Ha majd lesz VIP sátor, akkor lesz gáz.

 

 

Előzmény: barefootBushman (52730)
Pinyo Creative Commons License 2018.05.17 0 0 52738

Az oldal nem található.

Előzmény: barefootBushman (52736)
_ZE Creative Commons License 2018.05.16 0 1 52737

Sajnos csak most jött szembe az infó - ha valakinek nincs programja (de van trackelésre alkalmas eszköze) a hét végére:
http://www.barcikaart.hu/sport/terepfuto-verseny/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!