Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79513

Hetvegen oda jutottam, hogy kezdtem megerteni a beteges, vasarlasi kenyszerben szenvedo noket !

Mindez az utran tortent, hogy:

- aldibvan vettem 60 cm-es betonfurot,

- meg csavarhuzo keszletet , mert amikor a garazsban biciklit szerelek, amilyen kell mindig mashol/pineceben van

- meg ha mar ott voltam akkor vettem vizmertek klt.is. 

Utana atmentem a lidlibe , ahol nagyon finom tokmagos zsemlyet lehet venni.... DE ha mar ott voltam, akkor vettem gyorstoltot + 3 x 4 db akkut is. 4 db 999 ft...meg a hulyenek is megeri. Hat meg nekem...:-) 

Hazafele - a zsemlyen kivul - szamba vettem, hogy miket is vettem mostanaban.

-..lidl-kezi gyalu /a regi mondjuk 2 eve tonkrement -  tizeneves sargfa einhell- de tulkeppen elvoltam nelkule/, bar azota jol jott 1 *

- lidl szalagcsiszolo....regi mondjuk szarakszik..

- lidl csavarbehajto...vagy mi is a neve..az mar jol jott parszor !

- nem tudfom hol, 3 db-os kezi furesz klt..

- aldi asztali korfuresz...

Az aprosagokra nem is emleksze....volt tan forstner klt, meg mittudomen..

 

Mondtam is masgamban idenre eleg lesz ! Megallj !

Erre most nezem lidl vasarnaptol parkside dekopirt akcijozik, meg hozza fureszlapokat,....meg kis parkside maro.gravirozot, meg furo klt, meg kis awkkus csavarozot....meg mittodomen mit...

Igaz eggyik se kell nagyon, , de a dekopir ledes vilagitassal bir, meg lezeres iranyzekkal !

Nehogyma a szomszednak elobb legyen !  :-) 

Szerintem fizetek a postasnak, hgy az aldis-lidlis ujsagot NE dobja be hozzank tobbet....es leszokom a tokmagos zsemlyerol is !  :-) ...hogy a lidli kozelebe se menjek egy darabig !

 

Azt meg hozzatennem, hogy mikor az elmarot rendeltek itt paran, 2 percig kisertesbe estem am en is ! 

Lehet pszicologust kene keresnem...

Azert remelem a klimax meg nem jon.....

 

 

 

halaloszto Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79512

Ahogy néztem merőlegesen vágták itt a réseket bele. Nekem úgy tűnik, (én ilyet is csináltam magamnak, csak fából) hogy kb 15 fokban ferdén vágva még jobb, mert lefele is nyomja az anyagot, nem csak a vezetőnek.

 

Vajk

Előzmény: pajaci (79499)
Petör Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79511

Ha már betonfúrás - tavaly a házalapot kellett átfúrni kandalló levegő-odavezetés miatt. Rokonom amikor meghallotta mit akarok fúrni, odaadta két gépét a sok közül - a legnagyobbat csak azért nem, mert az kétemberes és padlót fúrnak vele. Az eggyel kisebb a befogott 40-es SDS plus fúrószárral együtt felállítva olyan magas volt mint én - 193 cm.

Na most ezzel fúrtam fej felett 110-es PVC csőnek furatot az 50-es alapba...

Előzmény: Garfield007 (79494)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79510

Ezt ma készítettem. Az ötletet itt kaptam a fórumon hozzá.

 

 

Barnamedvébb Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79509

fotót kérünk :)))

Előzmény: pajaci (79499)
pajaci Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79508

De azért jópofán beadja a térképet, hogy válaszd ki a lakóhelyedhez közelit.

Előzmény: Pote01 (79507)
Pote01 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79507

Nem vagyok egy nagy IKEA-ba járó, így most jöttem rá, hogy csak 2 üzlet van. Reméltem, hogy Debrecenben is van.

Előzmény: pajaci (79501)
torony78 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79506

Az ütvefúró gép max téglára jó, gipszkartonba.

vasbetonhoz fúrókalapács kell ütvefúró módban. Fúró módban az csak simogatja fényesíti igen.

Igazából akkor dolgozik jól a fúrókalapács is, mint pl a dekopír, ha hagyod dolgozni. Nem kell izmozni vele, nem kell tolni neki, csak tartani. Én mondjuk fogom két kézzel, kell is. Ezt nem neked címzem Vajk, csak itt folytattam.

Előzmény: halaloszto (79495)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79505

No de azert nem is a rendszervaltozas elott volt !  :-) 

Előzmény: e.z (79489)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79504

Szerintem ennek van csak veso funkcioja  ! De ha lenn jarok megnezem...

Es a 16- os furoval is jo baratsagba kerult....:-) 

Igaz nem betonba....

 

Majd beszamolok mit szol hozza, ha a 40-es tomor falba kell majd likat csinalni az elszivonak.

(A furo-t/kat megvettem vasarnap az aldiban )

Előzmény: halaloszto (79495)
GPS Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79503

 

 "Hogy a csudában jöttél rá? :-)))))))))))"

 

Hogy, hogy?  Hát úgy, hogy én finoman rávezettem a füstölt-oldalassal :-)))

.

Előzmény: pajaci (79501)
Schnitt Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79502
Voltam ma egy zár-vasalat boltban Budán a Móricz Zsigmond körtérnél, és hirtelen ötlettől vezérelve rákérdeztem a fúró központosítóra, amit korábban többen linkeltetek kínai webshopból. Azt mondta a hölgy, hogy nem tartanak, de ma már más is kérdezte :)
Innét volt esetleg valaki? :)
pajaci Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79501

Hogy a csudában jöttél rá? :-)))))))))))

Előzmény: Törölt nick (79500)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79500

műanyag vágódeszkát :)

Előzmény: pajaci (79496)
pajaci Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79499

Egy nagyon picit segítek, de nyilván így se találjátok ki :-))

Azt is lehet vágni rajta!

Előzmény: GPS (79498)
GPS Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79498

 

Füstölt oldalast ?

.

Előzmény: pajaci (79496)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79497

mármint vasesztergához? létezik, csak maró adapternek hívják. felfogod rá a munkadarabot, a tokmányba a maró. késszán az X, az adapteren levő kicsi szán az Y, az előtolás meg a Z.

 

Vajk

Előzmény: Bubi504 (79493)
pajaci Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79496

Voltam ma a teszkóban, háromból se találjátok ki hogy mit vettem!

halaloszto Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79495

nekem 420W skil van, es vitte a panelt. 

 

a racsnis kerregők jók téglához, de panelben semmit nem érnek.

 

a linkelt bosch meg hasonló kisteljesítményű de sds plus tokmányos rendes pneumetikus ütvefúrók jók a panelhoz is, kíméletesek, lassúak, de kifúrják. általában nincs csak véső módjuk, és a 12-esnél vastagabb fúrót sem szeretik, de könnyűek, egykézzel használhatóak.

 

a linkelt állómotoros kínai nagyobb teljesítményű, egykézzel esélytelen, tud csak vésni is, de sokkal nagyobbat üt, nem lehet vele finomkodni.

 

Vajk

Előzmény: *Steve (79490)
Garfield007 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79494

Annyiban nem mindegy, hogy a 4-6 centis válaszfalon tudsz akkora lyukat ütni, hogy utána egy napig azt foltozhatod, mert jóóó erősen nyomd oda, üssed neki éééééés voilà, átszakad, de mindezt úgy, hogy egy-két tenyérnyi betont is hoz magával. Na, ezért sem mindig jó izmozni, ott sem.

Előzmény: GPS (79491)
Bubi504 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79493

Tényleg fura, mert fixet még nem láttam - legalábbis nálunk (pongyolán fogalmazva) a késtartó szerkezetet hívják így. Biztos, hogy szánra gondolsz ? 

Előzmény: recefyce (79406)
rferi Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79492

Muszály lemérni.

Ha csak pár lapot vágattál, akkor nem nagy időveszteség, de ha rengeteget, akkor meg bazinagy árproblémát okozhat!

Nekem a konyhabútorokhoz levágatott négy tábla anyagban levágtak 16 darab valamit, aminek semelyik mérete se stimmelt semmiféel általam rendelt mérettel sehogy.

Meg volt egy nagy halom mindenféle diribdarab, gondolom a hulladék.(4 táblát vettem, felvágatva fizettem a vágásért, hulladékot is kértem)

Viszont hiányzott vagy két tucat alkatrész.

Mindezt karácsony előtti nagy rohanásban, amikor már semmiféle rendelést nem akarnak felvenni (az enyém még rendesen időben volt, épp ezért).

Átvételkor nem mértem meg őket, mert alig bírtuk bepakolni is a rengeteg anyagot, annyira sürgettek, hogy gyerünk már.

Otthon törpöltem rajta egy csomót.

Másnap visszamentem, mondom mi van, vitatkoztak, mondtam sebaj, ha kell visszahozom az egészet, ősszerakhatjuk belőlük a négy táblát, de ha kijön a tábla csont nélkül, és összehasonlítva az eredményt a rendelttel eltérés lesz, akkor a teljes dupla fuvarköltséget is, meg az újraszabást is rájuk verem, karácsony előtt kíméletlenül, mert nekem karácsonyra konyhabútor kell, különben asszony megöl.

 

Egy másodperc gondolkodás után ott azonnal leszabták a hiányzó méreteket, ingyen, csak tűnjek onnan.  :))

Előzmény: halaloszto (79462)
GPS Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79491

 

"amúgy ha vékony falat kell fúrni akkor elő a kis 500 W os skill"

 

Hát nem is tudom hogy jön ide a falvastagság - mert szerintem fúrásilag tökmindegy hány centi vastag az a fal - ha mondjuk 4-5 centit kell befúrni egy-egy tiplinek-dübelnek, például.

 

Ilyenkor teljesen közömbös, hogy 7 centis vagy 24 centis az a fal - ha egyszer mindkettő annyira kutyakemény, hogy a sima forgó-fúrás max. egy kis fényes gödröcskét képes maga után hagyni.

.

Előzmény: *Steve (79490)
*Steve Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79490

ez is házgyáriban vizsgázott :)

 

amúgy ha vékony falat kell fúrni akkor elő a kis 500 W os skill ami ugyan egy vicc az ütve része de avval szépen ki lehet fúrni .   A páromnál a wc falat a nagy egy ütéssel vitte  lehetett javítgatni

Előzmény: GPS (79488)
e.z Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79489

valahogy sejtettem :D

Előzmény: joevagyok68 (79487)
GPS Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79488

 

"...nem teszed ütve állásba mert a 6 os falat kiviszi mint a szart"

 

Hááát, ezt az itteni házgyári-betonról nem merném ilyen határozottan állítani.

 

Amikor fontos a luk helyzete, akkor egy vékonyabb (pl. 5-ös) fúróval befúrok egy helyzet-jelölő furatot, hogy az majd megvezesse a vastagabb fúrót. 

De sima forgó-fúrással jó ha csak egy kis fényes mélyedés képződik ebben a betonban - mert forog-forog a fúró, de szinte semmit sem visz, hiába nyomok rá mint állat.

 

Hihetetlen kemény bír lenni - szinte már kerámia-keménységű ez a beton - ezt "ütlegelés" nélkül nem hinném hogy bárki is sikeresen kifúrná.

.

Előzmény: *Steve (79486)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79487

Hááát... nem mostanában !

Csak a példa miatt írtam, hogy ki lehet fogni ha nem sürgős..

Előzmény: e.z (79482)
*Steve Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79486

nekem egy Einhell  1600 W os van   több építkezést végigcsinált velem  rengetege méter falat véstem vele

 

fúrni  lehet vele vékony falat is egyszerű a titka nem teszed ütve állásba mert a 6 os falat kiviszi mint a szart

 

vastagabb tartófalat minden erőlködés nélkül viszi  illetve födémet is .

 

 

amíg ez nem volt próbálgattam én kissebb ütve fúrót B&D , bosch is de meg sem közelitette  erőben ezt  csak a kinlódás volt

Előzmény: torony78 (79483)
Pote01 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79485

Mielőtt most megéleztettem a gyalu késeimet egyik hétvégén kellett valamit gyalulni, semmi extra már azt sem emlékszem, hogy mit, de az a lényeg, hogy itt sem az esztétikum volt a fő csapásvonal. Tudtam, hogy ilyenkor senki sem fogja nekem megélezni a késeket. Előtte sikerült legyalulni olyan fadarabot ami tele volt lőve levegőkapoccsal, tehát sokat rontani a kések akkori állapotán nem nagyon lehetett. Gondolkodtam én ott, hogy hogy kéne, aztán előkerült a kézi szalagcsiszoló. Ezek a kések 150-esek, úgyhogy a szalagcsiszoló talpáról nem lógtak le. Rögzítettem a gépet fejjel lefelé ( szalaggal felfelé ) és csiszolás közben kézzel tartottam a késeket, hogy az él szöge nagyjából megmaradjon. A végeredmény közel sem lett 100%-os, de sokkal jobb lett mint volt. Szerintem működhet a dolog a kézi gyalugép késeivel is, bár azok vékonyabban keskenyebbek biztos hamarabb átmelegszenek, nehezebb tartani őket.

 

Vagy itt vannak ezek a jig-ek. Mostanában volt róluk szó. Állítólag nehéz velük síkba csiszolni a kések élét, (ez nálad annyira nem lényeg) bár ha annyira rosszak lennének nem volna tele velük a faipari fórumok. Talán segíthetne a pontosságukon a masszív talapzat. Ha a vízpapír egy márvány lapra volna fogatva lehet, hogy jobb eredményt produkálna.

Előzmény: neduddgi(én) (79479)
e.z Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79484

Világos, ész érvek... nem vagyok járatos ebben a témában azért is érdeklődök.

 

 

 

 

Előzmény: torony78 (79483)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!