Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79495

nekem 420W skil van, es vitte a panelt. 

 

a racsnis kerregők jók téglához, de panelben semmit nem érnek.

 

a linkelt bosch meg hasonló kisteljesítményű de sds plus tokmányos rendes pneumetikus ütvefúrók jók a panelhoz is, kíméletesek, lassúak, de kifúrják. általában nincs csak véső módjuk, és a 12-esnél vastagabb fúrót sem szeretik, de könnyűek, egykézzel használhatóak.

 

a linkelt állómotoros kínai nagyobb teljesítményű, egykézzel esélytelen, tud csak vésni is, de sokkal nagyobbat üt, nem lehet vele finomkodni.

 

Vajk

Előzmény: *Steve (79490)
Garfield007 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79494

Annyiban nem mindegy, hogy a 4-6 centis válaszfalon tudsz akkora lyukat ütni, hogy utána egy napig azt foltozhatod, mert jóóó erősen nyomd oda, üssed neki éééééés voilà, átszakad, de mindezt úgy, hogy egy-két tenyérnyi betont is hoz magával. Na, ezért sem mindig jó izmozni, ott sem.

Előzmény: GPS (79491)
Bubi504 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79493

Tényleg fura, mert fixet még nem láttam - legalábbis nálunk (pongyolán fogalmazva) a késtartó szerkezetet hívják így. Biztos, hogy szánra gondolsz ? 

Előzmény: recefyce (79406)
rferi Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79492

Muszály lemérni.

Ha csak pár lapot vágattál, akkor nem nagy időveszteség, de ha rengeteget, akkor meg bazinagy árproblémát okozhat!

Nekem a konyhabútorokhoz levágatott négy tábla anyagban levágtak 16 darab valamit, aminek semelyik mérete se stimmelt semmiféel általam rendelt mérettel sehogy.

Meg volt egy nagy halom mindenféle diribdarab, gondolom a hulladék.(4 táblát vettem, felvágatva fizettem a vágásért, hulladékot is kértem)

Viszont hiányzott vagy két tucat alkatrész.

Mindezt karácsony előtti nagy rohanásban, amikor már semmiféle rendelést nem akarnak felvenni (az enyém még rendesen időben volt, épp ezért).

Átvételkor nem mértem meg őket, mert alig bírtuk bepakolni is a rengeteg anyagot, annyira sürgettek, hogy gyerünk már.

Otthon törpöltem rajta egy csomót.

Másnap visszamentem, mondom mi van, vitatkoztak, mondtam sebaj, ha kell visszahozom az egészet, ősszerakhatjuk belőlük a négy táblát, de ha kijön a tábla csont nélkül, és összehasonlítva az eredményt a rendelttel eltérés lesz, akkor a teljes dupla fuvarköltséget is, meg az újraszabást is rájuk verem, karácsony előtt kíméletlenül, mert nekem karácsonyra konyhabútor kell, különben asszony megöl.

 

Egy másodperc gondolkodás után ott azonnal leszabták a hiányzó méreteket, ingyen, csak tűnjek onnan.  :))

Előzmény: halaloszto (79462)
GPS Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79491

 

"amúgy ha vékony falat kell fúrni akkor elő a kis 500 W os skill"

 

Hát nem is tudom hogy jön ide a falvastagság - mert szerintem fúrásilag tökmindegy hány centi vastag az a fal - ha mondjuk 4-5 centit kell befúrni egy-egy tiplinek-dübelnek, például.

 

Ilyenkor teljesen közömbös, hogy 7 centis vagy 24 centis az a fal - ha egyszer mindkettő annyira kutyakemény, hogy a sima forgó-fúrás max. egy kis fényes gödröcskét képes maga után hagyni.

.

Előzmény: *Steve (79490)
*Steve Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79490

ez is házgyáriban vizsgázott :)

 

amúgy ha vékony falat kell fúrni akkor elő a kis 500 W os skill ami ugyan egy vicc az ütve része de avval szépen ki lehet fúrni .   A páromnál a wc falat a nagy egy ütéssel vitte  lehetett javítgatni

Előzmény: GPS (79488)
e.z Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79489

valahogy sejtettem :D

Előzmény: joevagyok68 (79487)
GPS Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79488

 

"...nem teszed ütve állásba mert a 6 os falat kiviszi mint a szart"

 

Hááát, ezt az itteni házgyári-betonról nem merném ilyen határozottan állítani.

 

Amikor fontos a luk helyzete, akkor egy vékonyabb (pl. 5-ös) fúróval befúrok egy helyzet-jelölő furatot, hogy az majd megvezesse a vastagabb fúrót. 

De sima forgó-fúrással jó ha csak egy kis fényes mélyedés képződik ebben a betonban - mert forog-forog a fúró, de szinte semmit sem visz, hiába nyomok rá mint állat.

 

Hihetetlen kemény bír lenni - szinte már kerámia-keménységű ez a beton - ezt "ütlegelés" nélkül nem hinném hogy bárki is sikeresen kifúrná.

.

Előzmény: *Steve (79486)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79487

Hááát... nem mostanában !

Csak a példa miatt írtam, hogy ki lehet fogni ha nem sürgős..

Előzmény: e.z (79482)
*Steve Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79486

nekem egy Einhell  1600 W os van   több építkezést végigcsinált velem  rengetege méter falat véstem vele

 

fúrni  lehet vele vékony falat is egyszerű a titka nem teszed ütve állásba mert a 6 os falat kiviszi mint a szart

 

vastagabb tartófalat minden erőlködés nélkül viszi  illetve födémet is .

 

 

amíg ez nem volt próbálgattam én kissebb ütve fúrót B&D , bosch is de meg sem közelitette  erőben ezt  csak a kinlódás volt

Előzmény: torony78 (79483)
Pote01 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79485

Mielőtt most megéleztettem a gyalu késeimet egyik hétvégén kellett valamit gyalulni, semmi extra már azt sem emlékszem, hogy mit, de az a lényeg, hogy itt sem az esztétikum volt a fő csapásvonal. Tudtam, hogy ilyenkor senki sem fogja nekem megélezni a késeket. Előtte sikerült legyalulni olyan fadarabot ami tele volt lőve levegőkapoccsal, tehát sokat rontani a kések akkori állapotán nem nagyon lehetett. Gondolkodtam én ott, hogy hogy kéne, aztán előkerült a kézi szalagcsiszoló. Ezek a kések 150-esek, úgyhogy a szalagcsiszoló talpáról nem lógtak le. Rögzítettem a gépet fejjel lefelé ( szalaggal felfelé ) és csiszolás közben kézzel tartottam a késeket, hogy az él szöge nagyjából megmaradjon. A végeredmény közel sem lett 100%-os, de sokkal jobb lett mint volt. Szerintem működhet a dolog a kézi gyalugép késeivel is, bár azok vékonyabban keskenyebbek biztos hamarabb átmelegszenek, nehezebb tartani őket.

 

Vagy itt vannak ezek a jig-ek. Mostanában volt róluk szó. Állítólag nehéz velük síkba csiszolni a kések élét, (ez nálad annyira nem lényeg) bár ha annyira rosszak lennének nem volna tele velük a faipari fórumok. Talán segíthetne a pontosságukon a masszív talapzat. Ha a vízpapír egy márvány lapra volna fogatva lehet, hogy jobb eredményt produkálna.

Előzmény: neduddgi(én) (79479)
e.z Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79484

Világos, ész érvek... nem vagyok járatos ebben a témában azért is érdeklődök.

 

 

 

 

Előzmény: torony78 (79483)
torony78 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79483

Igen, tudsz vele vasbetonba lyukat fúrni, viszont, 1500W bőven sok szerintem ütvefúrásra otthoni munkára. A vékony falaknál (7cm körül) nagyon óvatosan kell bánni vele 30mm-es mélységnél többet 80-as évekbeli panelnél szerintem ne vállalj. 15 cm-es főfalakba és mennyezetbe én gond nélkül beküldtem vele 12-es lyukakat (kb 60mm mély furat). Arra azért vigyázni kell, hogy meg kell tartani a gépet a kívánt fúrási irányban (ez egy 7 kilós csoda), mert ha nagyon "eltáncol", akkor a te oldaladon is kieshetnek darabok a falból a lyuk mellett, és lehet glettelni. Ha jó kondiban vagy, akkor ez nem lehet gond.

 

Ha főleg vasbeton lyukfúrásra kell (képkeret, virágtartó, bútorrögzítés, stb.) és vésésre, meg bontásra alig, vagy egyáltalán, akkor én is egy könnyebb darabot választanék (2,5-3 kg)

 

Előzmény: e.z (79480)
e.z Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79482

 

Egyébként mikor vetted az auchanban akcióban?

Előzmény: joevagyok68 (79478)
GPS Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79481

 

 

"Tud ez akkorát ütni, hogy ki lehessen fúrni?"

 

Sok aprót üt - nem egy nagyot  :-)))))))))

.

Előzmény: e.z (79480)
e.z Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79480

Egy ilyen "kis" fúróval, hogy tudok belefúrni a vasbetonba? Tud ez akkorát ütni, hogy ki lehessen fúrni?

 

Előzmény: joevagyok68 (79478)
neduddgi(én) Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79479

Szasztok!

Egy-két éve kicsit részletesebben téma volt a gyalukések élezése. Úgy rémlik, hogy akkor valaki(-k) belinkelt(-ek) néhány célszerszámot, segédesztközt, s.k. célgépet, vagy valami efféléket.

Most viszont nem találom ezt az eszmecserét. Nem tudja valaki, mikor is volt erről szó?

Kis kézi gyalugépem 80-as kései már a melegvizet sem viszik. Egyszerűbb lenne elvinnem éleztetni, de ennél a méretnél inkább megoldanám házilag, ha lehet.

Amúgy is gagyik, hamar tompulnak, és nem akarok bérletet váltani a szerszámélezősnél. (Ráadásul nem is hobbiasztalos, hanem "hobbiács" munkához használom, ott nem baj, ha nem 100%-os a minősége...)

joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79478

Most, hogy így jól eldöntötted...  :-)

 

"ha úgy alakul akkor nem rossz ha bontásra is jó, de ezt nem tervezem."

 

Ebben "mechanikus" az "ütve" rész ?

Nekem volt egy hasonló, de már nem tud ÜTVE fúrózni...viszont fúrni tud még...és dög nehéz !

 

Mert ha tényleg fúrásra kell és nem sok sok vésésre, akkor egy bosch PHB2100 vagy újabb fényévekkel minőségibb fúrásokat eredményez !

ÉS könnyebb..

Jó fúróval öröm volt vele fúrni a kefnit gipszkartonos álmennyzetnél..

 

http://www.bosch-do-it.com/hu/hu/bark%C3%A1cseszkoezoek/szersz%C3%A1mok/f%C3%BAr%C3%B3kalap%C3%A1csok-199892.jsp

A PHB 2100-et 16.000 -ért vettem az ósanba..ákcijóban..

 

Még a vellanykapcsolónak való koronafúróval is megbirkózik...kis előtolással..

Előzmény: e.z (79477)
e.z Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79477

Sziasztok!

 

Nagyon köszönöm mindenkinek a véleményeket... tényleg csak hobby, otthoni célra kellene, alap esetben tégla és vasbeton (mennyezet), meg persze ha úgy alakul akkor nem rossz ha bontásra is jó, de ezt nem tervezem.

 

Ha még lehet kapni akkor beruházok egyre :)

 

Mégegyszer köszi mindenkinek.

 

Egyébként van egy parkside-os akkus fúrom nagyon szeretem és meg vagyok elégedve vele.

torony78 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79476

Szia! Nekem az Einhell címkés van meg, ami elvileg ugyanez. Panelben vasbetont fúrni, meg vésni vettem még 10 éve kb. 5000-ért Praktikerben.

Elég nehéz egy jószág és iszonyat nagyot üt, (vagy én voltam gyenge hozzá) de a lényeg, hogy én nem tudtam vele finoman dolgozni, így a 7 centis válaszfalakat néha gombócostúl átütötte, pedig 4-es, 6-os, 8-as fúrószárakkal előfúrtam szükség szerint, szóval nem egy finom eszköz. Felújításkor, költözködéskor a pár évtizedes, bőven használt csemperagasztót (maltert?) szépen lekapta az alapról, szóval arra tökéletes.

 

Mivel megvétele óta gyakran kellett itt-ott lyukakat fúrni, én beruháztam egy könnyebb, de finomabban ütő fúrókalapácsra is, az Einhellt pedig vésésre, bontásra használom, de panelben főfal fúrására is ajánlom.

Előzmény: e.z (79471)
pali923 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79475

Bocsánat, mellékattintottam: ez az aldis fúrógépről szólt volna egy hozzászólással arrébb.

Előzmény: pali923 (79474)
pali923 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79474

Én hasonlót vettem vagy 12 éve. Nem használom minden nap, de bontottam már vele 20 centis aljzatbetont is. Házi használatra tökéletes.

Előzmény: Törölt nick (79472)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79473

Szia!

Én jó pár éve használom az általad leírt márkát. Nekem semmi problémám nem volt még vele.

Persze azért tudni kellene milyen célra veszed?

Napi szinten szeretnél vele dolgozni, vagy csak a ház körüli munkákra lenne megvéve?

Szerintem a három év garancia is minőséget takar, persze ez az én véleményem, de ha megadja magát,

akkor visszaviszed, cserélik, vagy ha nem tudják kicserélni, akkor vissza kapod a pénzedet!

Szerintem jó vétel, én nem bántam meg, hogy megvettem!

Előzmény: e.z (79471)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79472

Üdvözlök mindenkit!

Segítségeteket szeretném kérni, szekrényágy vasalat beszerzés miatt.

Hol tudnék beszerezni minőségi, de megfizethető vasalatot, szekrényágyhoz?

Teljes csomag kellene, gázteleszkópok, lábak, ...

Tudom nem olcsó dolog, de ti hátha tudtok tanácsot adni melyiket éri megvenni, és honnan tudom beszerezni.

Hátha valaki használ szekrényágyat, van tapasztalata már a vasalat minőségéről.

Ha esetleg tudtok asztalost, aki el is tudná készíteni, akkor az is szuper lenne.

Főleg heves megyéből.

Előre is megköszönöm, ha tudtok segíteni!

Szép napot mindenkinek!

e.z Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79471

Sziasztok!

 

Nem élesen kapcsolódik ide a kérdésem, de hátha valaki tud érdemben nyilatkozni a témában.

 

Az aldi-ban most elég olcsón lehet kapni ezt a workzone kalapácsfúrót, hobby célra jó választás lehet, van esetleg valakinek ilyen?

 

https://www.aldi.hu/hu/ajanlatok/ajanlatok-vasarnaptol-20141019/reszletes-oldal/ps/p/workzone-furo-vsokalapacs/

 

 

Előre is köszönöm.

halaloszto Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79470

Akkor leírom hogy én hol szoktam ahol megbízhatóak: rexplus. Neked nincs is messze annyira. (mint nekem)

Vajk

Előzmény: 409 (79467)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79469

írtam: A szó nélkült szó szerint kell érteni.

Előzmény: Paco155 (79468)
Paco155 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79468

"Amúgy 10 perc alatt szú nélkül vágtak másikat."

 

Az előző szuvas volt? :P

Előzmény: halaloszto (79466)
409 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79467

Bizonyára rossz helyen tettem, de eddig akárhányszor vágattam lapszabászaton, sosem volt pontos.  :-//  Azt tapasztaltam, hogy a kerek méreteket "eltalálják", a baj a többivel van.

Előzmény: halaloszto (79466)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.20 0 0 79466

Amúgy 10 perc alatt szú nélkül vágtak másikat. A szó nélkült szó szerint kell érteni.

 

vajk

Előzmény: halaloszto (79465)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!