Keresés

Részletes keresés

ied86 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 45538

Én úgy tudom,Afganisztánból már kivonult a Légió.Szoktak lenni még máshol?Valamelyik afrikai országban,esetleg Guyanne-ban?

Előzmény: kürtök (45537)
kürtök Creative Commons License 2014.05.16 0 0 45537

Afganisztánban, Mailban vannak még veszteségek. Nem állítja senki hogy hullanak mint a legyek, de az egy is sok. Az aknákkal meg szívás van, mindig is volt. A szabadságharcos lerakja, de már ő sem tudja hova, és régi tapasztalat, hogy ha valahol egy cirkusz véget ér, az aknamezőket az elvonuló felek le..ják. A gyalogsági aknákat ugye meg se próbálják felszedni, hogy hol kell mentesíteni egyáltalán, nem egyszer csak akkor derül ki, amikor egy ilyen baleset történik. Szar ügy.

Előzmény: ied86 (45536)
ied86 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 45536

Egyáltalán,vannak még a Légiónak harci veszteségei?Most nem arra a caporal-chefre gondolok,aki 8.-án aknára lépett,rajta kívül?

Előzmény: 2Rep (45493)
qru qrx Creative Commons License 2014.05.14 0 0 45535

Részemrol zàrom, te egy visszafeleselo viszhang vagy ! teljesen igazad van mindenben, nagyon okosan megtanultad(tulsàgosan) a modern hadàszatot, jol tetted a cm 1 et is visszautasitani; mi a fasznak?  meghuzni a csikot is,  a procédureben meg volt ez irva.

Előzmény: kürtök (45534)
kürtök Creative Commons License 2014.05.14 0 0 45534

„gondolom ez lehet az ami a chlaboroknak szol” – szerintem a forgalmazás rendszabályai meg a Z és Q kódok nem slabor vagy Légió függőek.

 

„Ami a TTA-illeti, magyaràzd màr meg mit ert egy 300 szavas légios belole?” – nem nekik szól. Ahogy írtad. Egy 300 szavas légiós még nincs cme-n, hacsak nem a 1 Rec-nél, vagy valamelyik regnél. Ezt meg te is tudod.

 

„miert is nem lettél legalàbb torzsormester?” – akkor sem lettem volna az, ha ott maradok, mert a cm 1-t visszautasítottam. Mellesleg hat év alatt senki nem lesz az. Hacsak nem ott ahol fentebb írtam.

Előzmény: qru qrx (45532)
qru qrx Creative Commons License 2014.05.14 0 0 45533

qru qrx Creative Commons License 2014.05.14 0 0 45532

Már a tizedesképzőn is abból tágiítanak fejet, közlegényként sem haszontalan, ha nem csak az orrodig látsz. A foglalkozása katona, nem csak a zsoldban mutatkozik meg, az illetménnyel szemben. A procedurben nem morzét tanulunk. Hanem procedúrát. A morzénak semmi köze hozzá, azt leszámítva, hogy a forgalmazás rendszabályai a csipogásra is vonatkoznak a középhullámon. 150 híradóst képeztél ki? Amikor én csináltam a cte-t, és később s ct 1-t, egy nyolc fős csapat volt közevetleneül felelős a kiképzésért. Hat altiszt, és két szakaszvezető. Ez ma már nem egyszemélyes mutatvány. Azt azért ne akard elhitetni velem, hogy a szolgálatvezényléstől kezdve az esti létszámellenőrzésig mindent te csináltál.

 

 Màr megint mellébeszelsz.Azt en is tudom, hogy a proceduràban proceduràt illik tanulni.Ez kurva jo!

Viszont  procédure militaire van vagy szaz féle, de amint làtom te csak egybe dugtad az orrodat, gondolom ez lehet az

ami a chlaboroknak szol. Ennek a neve azelott Reglement dans l'armée francaise volt. Ami a TTA-illeti, magyaràzd màr meg mit ert egy 300 szavas légios belole? Viszont ha làtsz màr az orrod vegeig azt nem a konyvnek koszonheted... es a pànceltoronek sem, ami szinten ott volt az ejjeli szekrényeden. Mondom te tul okos voltàl....A dumàd tovàbbra is olyan mestersegesen mindenttudo, mint egy pestinek, aki mindent jobban tud, mindent tanulmànyoz, javit, ....miert is nem lettél legalàbb torzsormester?

 

En a szakmàm szerint a procédure radio-t emlitettem.Lehet tehàt, hogy a te kiképzoid az en tanitvànyaim voltak....3 evig voltam 151-es, 251-és   BMP1 es és  BMP2 es kiképzo, majd 3 evig a 1°REC  officier des Transmission -ja, ugy hogy az esti takarodo ellenorzesere egy ormester volt felelos.

                Nem vagy te rossz gyerek Kurtok, de szeretsz csillogni  egyszeru  es szuk làtokoru horizonttal, ami megfelel talàn  a fiatal  onkentesek koreben.Jàttszal veluk. De beleloni a céltàblàba még ma is nagyon fontos.... plàne Afganisztànban....mert ha nem sikerül, ne mondd hogy az a céltàbla hibàja....

qru qrx Creative Commons License 2014.05.14 0 0 45531

Ki ez a ket veteràn ? szeretném tudni.... Neveket legy szives....

Előzmény: ayantaqe (45529)
vasihazafi Creative Commons License 2014.05.13 0 0 45530

Köszönöm, sokat segitettél! :D

ayantaqe Creative Commons License 2014.05.13 0 0 45529

az utóbbi egy évben keveset olvastam a topikot, de sajnálom, hogy két veterán így egymásnak esik. rossz látni.

Előzmény: qru qrx (45525)
ayantaqe Creative Commons License 2014.05.13 0 0 45528

2012 óta nem írt ide, itt a profilja: http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=509670

 

itt pedig a hozzászólásait találod, hátha van valahol egy elérhetőség, az e-mailje nem publikus: http://forum.index.hu/Search/searchUserArticle?u=509670

Előzmény: vasihazafi (45527)
vasihazafi Creative Commons License 2014.05.13 0 0 45527

Üdv mindenkinek, vagyis annak , aki még olvassa ezt a fórumot.

Rögtön rá is térek a lényegre. Egy bizonyos Balázst keresek,

vasihazafi blog ügyben. Aki még nem tudja a vasihazafi-n irt Balázs

az Idegen Légiórol. De mivel az oldal megszűnt. Ezért én nyitnák

egy másikat, ahová tudná tovább folytatni a történetet.

El sem tudjátok képzelni hogy hányan olvasták...:)

A gyakori kérdésekre tettem fel a kérdést, hogy mi lett a vasihazafival.

És ott útba igazitottak, hogy Balázs régen ide irt. "Of" felhasználónéven.

Szóval, ha valaki tudna segiteni, azt megköszönném.

(A weboldalt én nyitnám, saját költségre, nem kérek pénzt, csak segitséget)

 

Előre is köszönöm: Uri Attila

kürtök Creative Commons License 2014.05.13 0 0 45526

Már a tizedesképzőn is abból tágiítanak fejet, közlegényként sem haszontalan, ha nem csak az orrodig látsz. A foglalkozása katona, nem csak a zsoldban mutatkozik meg, az illetménnyel szemben. A procedurben nem morzét tanulunk. Hanem procedúrát. A morzénak semmi köze hozzá, azt leszámítva, hogy a forgalmazás rendszabályai a csipogásra is vonatkoznak a középhullámon. 150 híradóst képeztél ki? Amikor én csináltam a cte-t, és később s ct 1-t, egy nyolc fős csapat volt közevetleneül felelős a kiképzésért. Hat altiszt, és két szakaszvezető. Ez ma már nem egyszemélyes mutatvány. Azt azért ne akard elhitetni velem, hogy a szolgálatvezényléstől kezdve az esti létszámellenőrzésig mindent te csináltál.

Előzmény: qru qrx (45524)
qru qrx Creative Commons License 2014.05.13 0 0 45525

kimondottan nagyszeru...es tanulsàgos

Előzmény: 2Rep (45522)
qru qrx Creative Commons License 2014.05.13 0 0 45524

A TTA nem közlegényeknek készult. Senki sem kerte szamon toled a tartalmàt

 

  A procédure-t egyidoben tanulni kezded a morzé E betujével.Hàrom evig tanitottam, azota sem vàltozott, tobb mint 150 radiost képeztem ki, ugy hogy evvel hencegni ......

Előzmény: kürtök (45521)
Operator Creative Commons License 2014.05.12 0 0 45523

Köszönjük, hogy légitársaságunkkal utazott.

Előzmény: 2Rep (45522)
kürtök Creative Commons License 2014.05.11 0 0 45521

Azt nem tudom hogy nagyszerűek-e, de mint zéro zéro a gyalogságnál, alap. Tudniillik a harcászat ezekre épül. A te idődben elég volt a céltáblát eltalálni. Ma már ezek sem elegendőek, akkorát fejlődött a technika. Tényleg hagyjuk, az idővel ez se lesz jobb. A Procedurt is megmosolygod? Hátha nálatok még az sem volt…

Előzmény: qru qrx (45520)
qru qrx Creative Commons License 2014.05.11 0 0 45520

ok, hagyjuk, tul okos voltàl, vagy akartal lenni.Nagyszeru olvasmànyok.!!

kürtök Creative Commons License 2014.05.11 0 0 45519

Nem hordtam füldugót, csak a TTA 150, a Procedure, Eryx, és a 00 meg az Armement jobban lefoglalt. A tradíciókat tiszteltem, de nem éltem bennük.

Előzmény: qru qrx (45518)
qru qrx Creative Commons License 2014.05.11 0 0 45518

nem tudom milyen seregben jàrtàl de ha sosem hallottàl niktamere, vagy vafankulo, esetleg  kujjdemoul  vagy anuledetarace megjegyzést akkor tenyleg fulhallgatot hordtàl

Előzmény: kürtök (45516)
qru qrx Creative Commons License 2014.05.11 0 0 45517

ugy erezted?  ugyan..... miert is?

 A Karinthy Frigyes  elmeséli  az "Igy irtok ti"- ben

Előzmény: kürtök (45514)
kürtök Creative Commons License 2014.05.11 0 0 45516

Előbb a lány volt k..va, most már nincs vér a pucámban. Mid van még?

Előzmény: kürtök (45514)
qru qrx Creative Commons License 2014.05.11 0 0 45515

éltel te màr akkor? ez egy rém hulye gyerekeskedés!!

Előzmény: 2Rep (45513)
kürtök Creative Commons License 2014.05.11 0 0 45514

„es meglog ha durran egy eles lovés” – ha rám utalsz öreg, megint mellé ment.

Előzmény: qru qrx (45503)
2Rep Creative Commons License 2014.05.11 0 0 45513

Értem.

Tehát ötvenhatban ezért lógtál meg?

Előzmény: qru qrx (45503)
qru qrx Creative Commons License 2014.05.09 0 0 45506

Paris : un homme tué à coups de couteau par un légionnairePar Paul Tian

Voir tous ses articles

Publié le 03-05-2014 à 12h22A+A-Le suspect, âgé de 28 ans est en garde à vue.Commissariat de police (Jacques Demarthon - AFP) Partager0000Réagir9Recevoir les alertes

Dans la nuit de vendredi à samedi, aux environs de minuit, un homme a été frappé de plusieurs coups de couteau, par un légionnaire, Gare du Nord, à Paris.

Touchée à la cuisse et au bras, la victime est morte, dans la nuit des suites de ses blessures, rapporte le site de "BFM-TV".

Le légionnaire, âgé de 28 ans, a été interpellé et placé en garde à vue. Au cours de son audition, il a indiqué qu’il avait été abordé par cet homme qui lui avait proposé de la drogue, alors qu’il se trouvait avec sa petite amie. Comme l’homme insistait, le légionnaire aurait sorti un couteau avant de le poignarder.

La police judiciaire a été saisie de l’enquête pour déterminer les circonstances exactes des faits et si le suspect a agi en légitime défense, précise "BFM-TV".

qru qrx Creative Commons License 2014.05.09 0 0 45505

qru qrx Creative Commons License 2014.05.09 0 0 45504



Un sous-officier français a été tué en opération dans le nord du Mali dans la nuit, indique l'Elysée, jeudi 8 mai. La mort de ce sous-officier du 2e régiment étranger de parachutistes de Calvi porte à huit le nombre de pertes françaises au Mali depuis le début des opérations. « Le chef de l'Etat exprime son grand respect pour le sacrifice de ce légionnaire français », peut-on lire dans un communiqué de l'Elysée. Il exprime sa « totale confiance » aux forces françaises engagées dans la lutte « contre les groupes armés terroristes ».

Le véhicule du soldat tué a percuté un « engin explosif improvisé » placé par un groupe djihadiste, a précisé sur BFM-TV et RMC le ministre de la défense, Jean-Yves Le Drian. La situation s'est stabilisée dans le sud du Mali mais des groupes islamistes sont toujours actifs dans le Nord, a-t-il expliqué. « Il est mort pour la liberté du Mali, la sécurité du Mali, mais aussi pour la liberté, la sécurité de l'Europe et de la France », a-t-il dit.

« FIN DE LA PHASE DE GUERRE FRONTALE »

Jean-Yves Le Drian a indiqué que l'opération Serval au Mali était « en train de se terminer dans sa phase de guerre frontale contre les groupes djihadistes ». « Nous sommes en train de nous réorganiser pour avoir une conception régionale du contre-terrorisme », a expliqué le ministre, précisant que 1 000 soldats français allaient être concentrés près de Gao et 3 000 autres sur la « bande sahélo-saharienne ».

La France est intervenue militairement en janvier 2013 aux côtés des forces maliennes pour déloger les combattants islamistes qui contrôlaient alors les deux tiers du pays et menaçaient la capitale, Bamako.

qru qrx Creative Commons License 2014.05.09 0 0 45503

itt mindenki csak szerenykedik, buziskodik, kimagyaràz, szuzeskedik, oktat, vaganykodik, ha lebasszàk, es meglog ha durran egy eles lovés.

 

kürtök Creative Commons License 2014.05.06 0 0 45500

A mai napig keresem a választ arra, ha valóban az aki mint kiderült, hogy miért jelentkezett be ide, új tagként, más nick alatt? Kimondottan engem keresett? Mert a mi összetűzésünket leszámítva, semmi olyat nem írt, amit a régi nickje alatt, mint tag ne vállalhatott volna be. Mellesleg a nick névtelenséget jelent, jelentett volna akkor is. Na mindegy, végül is élünk. Mint írótól a szerző, szívesen vettem volna az észrevételeit, de más lett belőle. A kritikáért, különösen ha az megáll, nem estem volna neki. 

Előzmény: Quartus (45498)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!