Keresés

Részletes keresés

uselessjunk Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32203
Valahogy be kell hülyíteni a tizenéves suhancokat, hogy a Honvédség csupa móka és kacagás. Ez nem azoknak szól, akik bár "bent" vannak. Azok általában hánynak ettől...
Előzmény: Törölt nick (32192)
Nr.121212 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32202
Miért? Az enyém olyan komolynak tűnt? :)
Előzmény: Törölt nick (32198)
Plieur Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32201

Szia harpet!

Gépjármű csere program, bár még nincs vége. Lehet ott is lesznek még meglepik.

Előzmény: Törölt nick (32196)
==T== Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32200
Mindezt azért írtam, mert nyilván nem ingyen csinál majmot a seregből...
Előzmény: ==T== (32199)
==T== Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32199
"Bocsiról" tudnivaló, hogy amellett, hogy egy bicskanyitogatóan pofátlan ripacs, elég komoly MSZP-s talpnyaló. Anno főleg D209el és nejével Csaplár bagózokanóbelátadáson Klárával voltak igen jóban, de úgy tűnik a fenékváltás sem törte meg a lendületet...
Előzmény: Törölt nick (32192)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32198
Bár nem tettem smile jelet a végére, de az iróniát remélem ki lehetett érezni a hszből...
Előzmény: Nr.121212 (32195)
Plieur Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32197

Szia harpet!

ha pozitív lenne az eredmény, mármint valami konkrét dolog, felőlem nyugodtan gyakorolhatnának Bocsin cséphadaróval is, sőt Kovi sztárolhatna légierős szinekben egy bizonyos hölgyet, nevét személyiségi okokból nem közlöm.

Mert láttam már MIG-en óra reklámot is :)

A baj az hogy egy ilyen akció nem annyira az MH népszerűsítését mint egy médiaszemély /jelenség/ mit-tudom-én mi népszerűsítését  segíti, aki nem éppen a népszerűség csúcsán van.

Ellesték az amcsik második VH-ús módszerét amikor bevonultatták Clark Gable-t?

tíz év múlva pont olyan legendás lesz Bocsi pilóta avatása mint annak idején ifjabb Ceausescué a Bobocu-i rep.tiszti iskolában:)

Előzmény: Törölt nick (32192)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32196
Mivel elememben vagyok, és nem szeretnék magammal beszélgetni, feldobok egy kvízkérdést:

Mi volt az utolsó olyan beszerzés vagy fejlesztés idehaza, ami erősített minket és többé-kevésbé sikeresen lezárult. A Griffek 2001-ben? Vagy azóta volt valami? (Nem az ígéretekre gondolok, hanem aláírt szerződésekre)
Nr.121212 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32195
A szövetséges NATO-tagság feltététele, hogy a költségvetés ?2%-át a hadseregünkre kell költeni. Nem szüntethetjük meg.
Sőt, pont az a vicc , hogy egy kicsit is normálisabban felszerelt modern sereggel bármilyen országot magunkkal ránthatnánk ide a sárba... Jobban átgondolnák a piszkos politikai játszmáikat a térségbeli országok, sőt még azokon is túl...
Csak "jobban" kéne elkölteni ezt a sokrengeteg pénzt
Előzmény: Törölt nick (32185)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32194
Szia Plieur!

Hát éppen ezt mondom, hogy jól csinálják, a maguk szempontjából legalábbis. Nekünk is így kéne, vagy hasonlóan. Soha nem gondoltam volna, hogy eljön az az idő, amikor Romániára fogok irigykedni, és őket hozom fel példának. De eljött. A gazdaságuk, az oktatásuk és a haderőfejlesztésük terén is van mit irigyelnünk/követnünk. De mi ehelyett pont az ellenkezőjét tesszük...
Előzmény: Plieur (32193)
Plieur Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32193

Szia harpet!

Most leszámítva a politikusaik részéről fel-felbukkanó nagyromán melldöngetést, tulajdonképpen nagyon is logikus amit elkezdtek. Próbálnak beállni a NATO sorba: egy az ország teherbíróképességének megfelelő, nyugati szervezésű, nyugati eszközökkel vagy azokkal kompatibilis eszközökkel felszerelt haderő. Nagyon is tisztában vannak az elvesztegetett évtized ( 1990-2000) örökségével, próbálják visszafoltozni a megtépázott hírnevüket (89-90-91, 98) amikor saját lakosság ellen lett bevetve a sereg, nagyon igyekeznek. Nem is az a baj hogy fejlődnek, hanem az hogy az MH ide jutott. Azzal hogy nem kell nyugat felöl támadástól tartani nagyon is tisztában vannak, már a meglévő erő elég az elrettentéshez. A mostani grúz bunyó után kelet felé is halkabban :).

És nem követtek el olyan hibákat hadiiparban mint mifelénk.

Ami rizikófaktor odaát: egy kőkemény ultra vezetés hatalomrakerülése amely szabad utat ad az előzetesen felszított/mesterségesen létrehozott indulatoknak vagy köpönyegforgatás az ismert modell szerint:)

Előzmény: Törölt nick (32187)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32192
Ennél már tényleg nincs lejjebb:

http://www.honvedelem.hu/cikk/0/12249/bochkorelfenekeles.html

A honv. miniszter és a vezérkari főnök egy PR akció keretében elfenekeli Bochkor Gábort (elnézést, "Bocsit") és mindezt még ki is teszik a világhálóra. Tényleg ez a szint a seregben? És a következő lépés mi lesz? Meg is csinálják a Bocsikát ott a helyszínen az Albatros szárnyának támaszkodva, azt is felveszik és Kovi rendezésében megy az is a netre, hogy legyen pénz ALCARA? Vagy hogy? Hát édes Istenem hogy süllyedhetett ideáig a honvédelem?
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32191
mi az ideális? Mindig a környezet határozza meg.

Pl a fele akkora Szlovákiának 16 felújított Zuzanája és 8 DANA-ja van, ha az angol wikinek hinni lehet.
Persze van nekik vagy 100 db 122mm-esük és 49 2S1-ük is, meg 87 rakétavetőjük.
Cseheknek viszont 160 fölötti 152 mm-es DANA, és emellett még a 120-122mm-esek.
Portugáloknak:318 db 155mm
És akiről a könnyűlövész koncepciót koppintjuk: Belgium: 272 db tábori löveg, ebből 108 db 155 mm-es önjáró löveg
És a mumus Romániának majdnem 450 körüli 152 mm-es (gondolom ezek egy részét biztos kivonták) 120-122mm-es emellett viszont összesen 600-as nagyságrend, de gondolom ez is csak papíron létezik.

Lehet számolni, de a 240-el kb. helyén kezelnénk az ügyet és a térségben jelentősek lennénk.

De ha legalább 3x24 db lenne, az sem lenne egy utolsó szempont.

Viszont, ha az épp aktuális nagy testvér (USA) egyik cuccát bevezetjük 24 db-al, és ezen agy nélkül elkezdünk kiképezni, akkor (ha nem NATO állammal b@szunk össze) úgyis megsegít minket hadianyaggal a jó nagy amerika, ha bajba kerülünk. Állítólag Grúziának is nyomják titokban a fegyvereket, elég gyorsan. Tehát nekünk is jutna. Csak legyen aki kezeli.
Előzmény: ==T== (32188)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32190
jóvan, jóvan, cétizenhét. errare humanum est.
Előzmény: ==T== (32188)
Biga Cubensis Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32189

(Ja igaz, ma megérkezett az első Herkules Pápára. De úgy tudom, vissza is megy az USA-ba, csak a hétvégére jött, repnapozni)

 

off: Remélem jó idő is lesz a héten és láthatjuk is, vasárnapra csak rendbejön az idő, akkor megyek.

Előzmény: Törölt nick (32187)
==T== Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32188

C17 volt az a Herkules:)

 

És jelzik hazánk ismertségét a tengerentúlon, hogy a pilóta meglepődött, hogy Pápa micsoda civilizált város, és egyáltalán nem olyan, mint Afganisztán;)

 

Egyébként szerintetek mennyi 155-ös lenne az ideális? Nem a minimálisan szükséges, hanem az ideális. Mert szerintem a 24-hez oda lehetne tenni egy 0-t...

Előzmény: Törölt nick (32187)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32187
Szia Plieur!

Plusz a tervezett 48 db F16-os, a meglévő 43 Gepárd légvédelmi ágyú, a legújabb generációs PSZH-k, C-130 stb. A helikopterekről már nem is beszélek.

És ugye a TR-85, ha nem is egy átütő erejű tank, a mienkénél mind számban, mind minőségben jobb.

(Ja igaz, ma megérkezett az első Herkules Pápára. De úgy tudom, vissza is megy az USA-ba, csak a hétvégére jött, repnapozni)
Előzmény: Plieur (32180)
stalker2 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32186
Üdv J Dagain!!

Csak pillanatra tudok bepillantani a fórumra, mert elfoglalt vagyok mostanság, de
most csak kutyafuttában olvasgattam a szakmai írásokba és nagyon sok igazságot írnak a kedves olvtársak. A te írásodat olvasva szeretnék kijavítani egy apró dolgot
amiért ne haragudj kérlek, de nem tudok elmenni mellette, mert úgy helyes, ha megosztjuk a normális infókat, mivel ez a fórum azért hitelesebb, mint a média(gondolom ezt én így). A ''CAP ECHO'' amit írtál, valójában KEP ECHO(Kabul Entry Point) Kabul Echo belépési pontja(ezt csak mellékesen írtam ide, bocs), de nem téged blamállak és nem okoskodásból, hanem pusztán tájékoztatás
ul javítlak ki utólagos engedelmeddel és elnézéseddel.

Üdv: Stalker
Előzmény: J Dagain (32002)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32185
És az elmúlt 52 évben?

Amúgy igazad van, ez az!

Oszlassuk fel a Honvédséget, azt a háromszáztizenegynéhány milliárdot költsük az 5-ös metróra, vagy 14. havi nyugdíjra, aztán lesz ami lesz, sok ráhatásunk úgyse lehet az eseményekre, mert kicsike ország vagyunk.

Ha nem vagy pacifista, akkor Te mégis hogy képzeled ezt az egészet?
Előzmény: HG4I (32176)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32184
Kedves Éhesló!

Tőled pont nem egy ilyen választ vártam. Mi lesz velünk, ha minden valamire való katonánk bedobja a törölközőt?
Előzmény: Éhesló (32147)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32183

"A több hetes-hónapos politikai feszültség, majd katonai fenyegetettségi időszaka alatt változnának az erőviszonyok!"

Mit értesz az alatt, hogy változnának az erőviszonyok?
Ha mondjuk teszem azt Jan Slota (vagy akárki, tökmindegy, most épp ő jutott eszembe) elkezd magyarellenes kijelentéseket tenni (megtörtént), ideológiát, történelmet, stb. gyárt hozzá (megtörtént) gazdaságilag elhidegül egymástól a két ország (megtörtént már korábban Bős-Nagymaros okán), akkor majd egyszer csak valaki megfújja a vészharangot és 3-4 hónap alatt felszerelkezünk technikával, kioktatjuk a kezelő személyzetet és megszervezzük az egész ellenállást, és mire emberünk vérszemet kap, a tankjaiba vezényli a szlovákokat és megindulnak Budapest felé, addigra simán megállítjuk őket már a határon, és úgy pattannak le a magyar védelemről, mint a gumilabda? Ez azért kicsit az álom kategória szerintem.
A valóságban szerintem NINCS konkrét előjele egy konfliktusnak, és itt a konkrét-on van a hangsúly. Rossz a viszony, egy este történik valami, ami casus bellinek tekinthető és hajnalban már jönnek.

Ennyi. Szerintem.
Előzmény: HG4I (32119)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32182
Szervusz Harpet79!

Szerintem a mostani 6-nál /tartalékkal együtt 12-nél/ azért jobb. Én inkább attól tartok, hogy használt eszközöket vásárolnak olcsó áron. Már az is előrelépés, hogy az eredetileg tervezett 105mm-esek helyett valszeg 155-ösök lesznek.
A könnyűlövész koncepciót nem ítélem el teljesen, bizonyos helyzetekben előnyös.
Szerintem lehetne egy könnyűlövész dandár speciális feladatokra, és egy lánctalpas gyalogsági harcjárművekkel, és harckocsikkal felszerelt dandár területvédelmi feladatokra /néhány "szomszéd" nem kiszámítható/.

Üdv.
Előzmény: Törölt nick (32174)
Plieur Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32181

Tiszteletem !

ha láttál volna élőben pár ottani kerületet, nem hiszem hogy sietnél elfogadni Bukarest kulcsait:)

Árúkapcsolás klaszikus példája:)

Előzmény: Stylist (32179)
Plieur Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32180

Szia harpet!

Annyi az új  hír hogy az jelenleg Kolozsváron székelő 4-ik hadtest megszűnik, helyette a 4-ik "Gemina" hadosztályt állítják fel. Ugyanaz a sorsa a bukaresti 1 hadtestnek.

Ott úgy néz ki új úton indultak el: hadosztály szervezet, a meglévő egységek száma nem csökken ( bár lehetnek létszám változások), viszont a haditechnikában komoly változásokat akarnak.

Ja, és a sereg ingatlanjai megmaradnak.

 

Előzmény: Törölt nick (32175)
Stylist Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32179
"Ez a 24 db közröhely. Ennyi minek?"

Mit akarsz, ez pont négyszer annyi, mint amennyi D-20 jelenleg hadrendben áll. Ha minden fegyvernemi területen bejönne ez a 400 százalékos mennyiségi ( plusz esetleg minőségi ) fejlesztés, máris nem tűnne annyira döglöttnek a lovunk! :-)) Pl. ha a 14 Gripen helyett 56 Raptor lenne, akkor tálcán hoznák nekünk Bukarest kulcsait... :-))
Üdv:
Előzmény: Törölt nick (32174)
HG4I Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32178
Már megint találtunk egy olyan pontot, amiben tökéletesen egyet értünk... :)))
Előzmény: Éhesló (32177)
Éhesló Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32177
Hali,
nem akarnám itt a nacionalista és antinacionalista (internacionalista?) vitát élezni, de ha megnézed a környező országmaradékokat és különösen a kisanatantra mint antagonisztikus ellenfelekre koncentrálsz, akkor hozzájuk képest kifejezetten "közép"hatalom lennénk, ha mernénk nem kicsik lenni.
Némedi Laci mondaná, hogy ez csak számolás kérdése.....
Csak ehhez kellene nemzeti és külpolitikai stratégia is, vagy 18 éve. Nincs. Nem is lesz egyhamar, ha a mai eliten múlik.

Éhesló
Előzmény: HG4I (32176)
HG4I Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32176
Egyetértek.
Még sok is.
De tovább megyek: az elmúlt 50 évben is sok volt és abszolút felesleges.....

Hány ellenséges támadót kellett visszavernünk az elmúlt 50 évben?
Mennyi is volt az elmúlt 50 évben a harci (nem kiképzési!) veszteségünk?
Mindez mennyibe is került ezen időszak alatt?

Ha valamiféle király erre tévedne: hangfelvételről is mehet :)))

Más: NG -ügy
Ne keverjük össze a világ egyik vezető (immáron történelmileg folyamatosan militáns politikát folytató) hatalmát hazánkkal! Egy kiadósabb USA County (kb. megye) nagyobb nálunk...


Ne ringassuk magunkat semmiféle "középhatalmi" szerepkörbe!
Két évszázad óta csak a nagyhatalmak közöztt "csapódunk", mint az egyszeri alakzat vége :)


üdv.

P.S.: nem vagyok pacifista!
Előzmény: Törölt nick (32174)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32175
Most olvasom, megint könnyűlövész koncepció.
Most, amikor Románia úgy fegyverkezik ahogy, amikor Oroszország úgy alázza Grúziát ahogy, amikor Szlovákia úgy fegyverkezik, ahogy.

Nem tudom, mi van ezzel az országgal...
Előzmény: Törölt nick (32061)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32174
Üdvözletem, egy ideig távol voltam (vízpart, sör, miegymás), most olvasom vissza az elmúlt időszak hszeit.

De ennél nem bírtam tovább. Ez a 24 db közröhely. Ennyi minek?
Előzmény: Törölt nick (32069)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!