Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.21 0 0 79624

A csapágy belső gyűrűjének a nyúlása a felrakásnál előre méretezve van ahogy írtad is, ekkor fog beszűkülni a rés az ideális méretre a golyók mellett. 

 

Ha melegen rakják fel a csapágyat, akkor az azért kell mert túlságosan szoros az illesztés a csapágy és a tengely között, emiatt a belső gyűrű jobban kitágul, a golyóknál lévő előre tervezett illesztett hézag meg megszűnik, a golyók be tudnak feszülni a fészekbe, hamarabb kopnak, zajosabb, redősre tud kopni a csapágy belseje vagy a golyók lesznek oválisak és emiatt vibrálni is előbb kezd el mintha normál illesztéssel rakták volna össze őket. 

Előzmény: rferi (79619)
Schnitt Creative Commons License 2014.10.21 0 0 79623

Nem kizárt, bár én nem találtam olyan fotót, amin ez látszana.
Egyforma szögből nincs kép róluk

 

Előzmény: Törölt nick (79620)
fááni Creative Commons License 2014.10.21 0 0 79622

Hőfokszabályzós vasalón vízfürdő nélkül is lehet melegíteni. A mikróban pedig kb. 1 perc alatt kenhetőre melegszik.

Előzmény: alpapa (79592)
GPS Creative Commons License 2014.10.21 0 0 79621

 

"...ha beindul az ötletgyár agyfosásunk akkor legalább tud rá gyógyszert ajánlani :)

 

Egy frászt fog gyógyszert ajánlani. Inkább ő is csatlakozik a hülyeség-cunamihoz :-)))

 

(Báár, ahogy olvastam hogy a gyógyszer-biznicben utazik - még meg se járjuk, ha marókések és pánthelyfúrók helyet, inkább mindenféle okosító-szereket kezdünk rendelni tőle. Afféle agy-viagrákat, vagy ilyesmiket)

.

Előzmény: Törölt nick (79617)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.21 0 0 79620

Nem kompatibilis a két gép akkumulátora egymással. Más az alakjuk. 

Előzmény: Schnitt (79601)
rferi Creative Commons License 2014.10.21 0 0 79619

Teljesen egyetértek veled, mint azt egy későbbi beírásomból is láthatod! :)

 

Felesleges volt megmelegíteni azt a csapágyat.

Egy jó csapágyillesztésnél a tengely pár ezreddel nagyobb a névleges méretnél, hogy szorosan menjen fel a csapágy. Ettől a laikusok nagyon megijednek, hogy hogyan fog felmenni, de nem kell, kinyúlik rugalmasan a belső gyűrű, ahogy az ki van találva.

Ráadásul ez a nyúlás kell is a csapágyaknak, mert úgy méretezik őket, hogy a gördülőelemeknél a hézag ettől szűkül be a normális méretre, hogy hosszabb élettartamuk legyen.

Egy lazán felilesztett csapágy normál esetben gyorsabban megy tönkre, mint egy névleges tűréssel készült szoros illesztés esetén, éppen emiatt a gördülési hézag miatt.

Megcsúsznak a gördülőelemek induláskor, és a csúszás a halála a csapágynak.

Előzmény: Törölt nick (79616)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.21 0 0 79618

Én régen amikor még használtam enyvet (hú de rég volt) akkor két régi vacak fazekat dugtam egymásba, közéjük vizet öntöttem és úgy raktam fel az egylapos rezsóra. 

Előzmény: alpapa (79592)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.21 0 0 79617

Dehogy nem örülök, ha beindul az ötletgyár agyfosásunk akkor legalább tud rá gyógyszert ajánlani :) 

Előzmény: GPS (79588)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.21 0 0 79616

"El sem tudom képzelni, hogyan lehet egy csapágyat rendes csapágyillesztésnél így feltenni, de semmi más nem lehetséges, ha a tengely ennyire pontos!"

 

Ha hideg tengelyre a hideg csapágyat felütöd akkor annak jónak kell lennie, de ha melegen rakod fel akkor simán előjöhet bármi eldeformálódás. Ráadásul nem is szokás a csapágyat melegen felrakni, teljesen felesleges is. úgysem tud elmászni a tengely benne mert vállat kell esztergálni rá, a csapágy meg csak odáig tud rá felmászni. 

Előzmény: rferi (79584)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.21 0 0 79615

"Akkor, a régi mesterek manufaktúrás ötletét felhasználva, pontosan vízszintbe állított két szögacélon néztük a mérések után a kiegyensúlyozottságot. A kész tengelyt addig egyensúlyoztuk (elvétve akadt ilyen), míg más-más ponton állt meg." 

 

Ez a régi módszer még a mai napig a legpontosabb mérést adja, csak nagyon sok idő kell hozzá meg türelem.

Lehet bármilyen nehéz a tengely, ezzel a módszerrel akkor is le lehet tesztelni.

 

 

"Vajon mit csinál a géped, ha 5-10 mm vastag gumilapra teszed és úgy járatod?"

Ez most nem igazán jó ötlet. Elsősorban a motor talpai alá kell gumit rakni, hogy a rezgését ne adja át a váznak. A váz ugyanis úgy viselkedik mint egy hangfal, átveszi a rezgéseket és szépen felerősíti.  A késtengely csapágyháza alá is lehetne megfelelő gumilapot tenni, de az már jó kis türelem játék lenne kikísérletezni, hogy milyen keménységű és vastagságú kell oda, hogy ne deformálódjon el még nagyon a terhelésre és mégse vigye át a rezgéseket. 

 

A gép alá csak akkor szoktak gumit rakni, ha túl nagy a vibráció és a beton alapzaton tud ugrálni, ilyenkor a beton alapzat erősíti már fel a zajt.

 

Előzmény: buats1950 (79581)
torony78 Creative Commons License 2014.10.21 0 0 79614

:D külön megvásárolható tartozék a kerekfenekű műtősnő és persze a sebész Workzone-emblémás overálban csütörtöktől vasárnapig akcióban.

Előzmény: GPS (79610)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.21 0 0 79613

Átgondoltam, és a mostani tengelyeken, és azok helyzetén nem is akarok változtatni pont azon okok miatt amiket te is felsoroltál. Mást ötlöttem ki. 

 

Előzmény: drRamaty (79579)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.21 0 0 79612

"Ha leszedem a tengelyt, lerakom egy sík felületre és kézzel lassan forgatom, akkor láthatóan billegnek a csapágyházak."

 

Itt  van a bibi. Ezrét rázza neked be a gépet. A késtengely végén a csapágynak levékonyított rész nincs tengelyvonalban, vagy görbén fogták be az esztergába a késtartót amikor ezt a végét vékonyabbra esztergálták. Vidd el egy normális esztergályoshoz, szedess le belőle pár mm-ert és húzzatok rá egy perselyt, arra meg mehet vissza a csapágy de nem melegen hanem hidegen könnyedén felütve. 

 

Előzmény: Rahed Lee (79570)
Schnitt Creative Commons License 2014.10.21 0 0 79611

És ujjkészlettel természetesen, mert nem mindig van visszavarrnivaló hozott anyagból. :)

Előzmény: GPS (79610)
GPS Creative Commons License 2014.10.21 0 0 79610

 

Na jó-jó, szép dolog ez a táv-sebészet - de ez a berendezés majd csak akkor fog elterjedni hobbiasztalos körökben, ha majd a Lidl-ben vagy Aldiban is kapható lesz, Parkside vagy Workzone márkanéven.

 

Kofferben, tartozékokkal és 3 év garival természetesen !!!

 

:-)))

.

Előzmény: torony78 (79609)
torony78 Creative Commons License 2014.10.21 0 0 79609

OFF

Nana. Óvatosan az ilyen kijelentésekkel. Így dolgozik Távcsók doktor.

Mondjuk ez nem én vagyok, de hasonlót csináltam vakbélával, meg epehólyaggal. Ujjat még nem varrtam vissza, csak sarkat.

Előzmény: GPS (79588)
drRamaty Creative Commons License 2014.10.21 0 0 79608

Ennek a gyalugép hibafeltárásnak a végét talán már jobban várom, GPS sztorijainak a befejezését. Mert itt van valami remény :-)

Előzmény: Rahed Lee (79591)
Soká Creative Commons License 2014.10.21 0 0 79607

"Megmondom őszintén nekem eddig fel sem tűnt, hogy ketten vagytok."

 

Hát, pedig több azonosságot nagyítóval sem találnál... :)

Előzmény: pajaci (79598)
rferi Creative Commons License 2014.10.21 0 0 79606

"Valamikor valahol egy asztalos-műhelyben láttam olyan s.k. megoldást, hogy egy nagy festékes doboz tetejébe vágtak akkora nyílást, amibe pontosan beleilleszkedett egy kisebb festékes doboz. Mindkettőn volt huzalfogantyú (mint a vödrökön), így együtt, vagy külön-külön is lehetett őket hurcolni."

 

Az általános iskolai gyakorlati órán használtuk ezt a megoldást, a gyakszitanár sk művét.

Igazi ezermester volt Kass tanár úr, minden ilyesmit percek alatt oldott meg :)

Előzmény: neduddgi(én) (79600)
GPS Creative Commons License 2014.10.21 0 0 79605

 

 

"Így megy ez. Itt Workzone, ott Einhell."

 

Érdekességként jegyzem meg, hogy én még nem találtam meg a Parkside-ok klónjait (vagy azokat, amelyeknek a Parkside a klónja).

 

Létezik, hogy a Parkside tényleg egy különálló, független "márka"?

.

Előzmény: torony78 (79604)
torony78 Creative Commons License 2014.10.21 0 0 79604

Egyik 10,8V másik 12V, meg a tokmány kialakítása egy kicsit más. Amúgy nagyon egyívásúak. Így megy ez. Itt Workzone, ott Einhell.

Előzmény: Schnitt (79601)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.21 0 0 79603

vagy cumisuveg melegítőt.

Előzmény: rferi (79594)
alpapa Creative Commons License 2014.10.21 0 0 79602

Nagyon köszönöm de már megvan a megoldás,egy legalább 30 éves tejforraló "személyében",ami kicsit fakult,koszos(patinás) aluból van de jó állapotú,nem lyukas így ez lesz a tökéletes megoldás..:))

Előzmény: neduddgi(én) (79600)
Schnitt Creative Commons License 2014.10.21 0 0 79601

Szerintetek a kísérteties hasonlóságon kívül lehet más köze is egymáshoz a két csavarozónak?
BIXXAS

MAKITA

 

 

neduddgi(én) Creative Commons License 2014.10.21 0 0 79600

Pár éve láttam a vakerán egy gyönyörű, békebeli példányt, "antik" minősítéssel, és ennek megfelelően irreális áron... (Megjegyzem: megvették!!! Hiába, amíg lószar van, addig veréb is lesz...)

 

Ahogy többen írták: a duplafalú tejforraló a megfelelő megoldás.

 

DE: ideiglenesen megteszi egy nagyobb fazékba beletett kisebb fazék is. A kicsi a két fülével kapaszkodik a nagy peremébe. A lényeg, hogy körben és alul is legyen pár centi hézag a két edény között, amit feltölthetsz vízzel. Kicsit kényelmetlen, mert az elpárolgó vizet néha után kell töltögetni, de ezen egy méretre vágott lemezgyűrű, esetleg ügyesen alkalmazott alufóliázás, (amivel a két fazék közti hézagot lefeded) sokat lendít az ügyön.

 

Valamikor valahol egy asztalos-műhelyben láttam olyan s.k. megoldást, hogy egy nagy festékes doboz tetejébe vágtak akkora nyílást, amibe pontosan beleilleszkedett egy kisebb festékes doboz. Mindkettőn volt huzalfogantyú (mint a vödrökön), így együtt, vagy külön-külön is lehetett őket hurcolni.

 

Előzmény: alpapa (79592)
alpapa Creative Commons License 2014.10.21 0 0 79599

Nagyon szépen köszönöm ezeket az ötleteket a tejforralóról.Az egy dolog hogy immár 50 éve dohányzom,de ebből is látszik hogy a pálinkát szeretem.Tejet nem iszom ezért eszembe sem juthatott.Pedig milyen kézenfekvő és még valahol van is itthon.KÖSZÖNÖM MINDENKINEK.:)

pajaci Creative Commons License 2014.10.21 0 0 79598

Megmondom őszintén nekem eddig fel sem tűnt, hogy ketten vagytok. Három nagybetű GP-vel az elején, ez nekem eddig egy és ugyanaz volt :-(

Előzmény: GPS (79597)
GPS Creative Commons License 2014.10.21 0 0 79597

 

Ahogy a (majdnem) druszám írta: duplafalú, vízes tejforralót kell venni. Ideális erre a célra.

De nem csak: pl. csoki, vagy tortabevonó olvasztására is tökéletes, garantáltan nem ég oda a cucc.

 

(persze, ha csokira és enyvre is akarod használni, akkor ajánlatos inkább 2 külön darabot venni:-))))

.

Előzmény: alpapa (79592)
rferi Creative Commons License 2014.10.21 0 0 79596
Előzmény: alpapa (79592)
rferi Creative Commons License 2014.10.21 0 0 79595

:)

Megelőztél

Előzmény: GPF (79593)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!