Keresés

Részletes keresés

Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.08 0 0 31846
Szerinted kimaradhatok belőle? :)
Előzmény: J Dagain (31844)
Python24 Creative Commons License 2008.08.08 0 0 31845
Én úgy tudom,hogy 100mm-es pc törő ágyú volt rendszerben Kiskunhalason
Előzmény: ==T== (31810)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.08 0 0 31844
Istának Ista! Realista!
Különben is :- Optimistákkal van tele a temető!
Bevetésin ott leszel, Hamburger?
Előzmény: Hamburger2 (31839)
M.I. Creative Commons License 2008.08.08 0 0 31843
Szia!

Maradjunk annyiban, hogy nem értünk egyet!

Előzmény: Törölt nick (31833)
==T== Creative Commons License 2008.08.08 0 0 31842
?
Előzmény: ==T== (31810)
Mud Rider Creative Commons License 2008.08.08 0 0 31841
tacskó,

te is ezt az új szert szúrod magadnak?
nem vált be.
Előzmény: Törölt nick (31833)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.08 0 0 31839
De pesszimista lettél! :)
Előzmény: J Dagain (31837)
HG4I Creative Commons License 2008.08.08 0 0 31838
Nem tudom eldönteni, hogy POLIS vagy-e, vagy DILIS?????
Hm....
Előzmény: Törölt nick (31833)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.08 0 0 31837
Szia Hamburger!

Nagyon vigyáznak, hogy az olyan másként gondolkodóak ne jussanak be a felső körbe, mint Te. Valószínű ,hogy így mész majd nyugdíjba. De egyvalami így legalább megmarad neked ami mindennél fontosabb. Reggelente borotválkozás közben büszkén,szégyenérzés nélkül nézhetsz a tükörbe !!!
Előzmény: Hamburger2 (31835)
HG4I Creative Commons License 2008.08.08 0 0 31836
Ne bolondozz! ;)

Én már 15 évvel ezelőtt benne jártam az akkor már teljesen elhagyott "tésztagyár" betonrengetegében. Addigra széthordták, amit lehetett....
Hogy stílusos legyek: minden hasznosítható rég túl volt már Ungon-Berken, sőt a "horizonton" is túl..... ;)


Előzmény: Törölt nick (31830)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.08 0 0 31835
Ezt most "bóknak" vegyem, vagy inkább kritikának? ,) A múlt héten jártam is arrafelé. Páran érdekesen is néztek rám. Pedig alig volt rajtam "extra tartozék"! :)
Előzmény: Python24 (31832)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.08 0 0 31834
Kedves Tacsk0! OFF! Ezért megint kár volt! Remélem, nem lesz, aki visszavágjon! Ha ilyeneket akarsz írni, akkor légy szíves keress hozzá egy polidilis oldalt. Te nem tudsz ünuralmat gyakorolni? Hányszor kell még elmagyarázni Neked, hogy ez a topic nem a politikai meggyőződésed kifejtésének fóruma? Kérlek, kímélj meg minket az ilyen kirohanásaidtól! Tudsz Te szakmailag is érvelni! Egy dologban adok csak igazat Neked: az elmúlt 20 év még nem volt elegendő a demokratikus értékrend megszilárdulásához. Minden (!!!!!) kormányzati ciklusból lehetne hozni olyan példát, amiért jobb helyeken le szoktak mondani a "bűnösök". Ez nem mentesít senkit sem! Nálunk csak beszélünk etikáról, de csak nagyon kevesen tesznek is annak szellemében! Csak az vegye magára, akinek inge! OFF vége. Üdv: Hamburger
Előzmény: Törölt nick (31833)
Python24 Creative Commons License 2008.08.08 0 0 31832
Szia!!

Pedig a minisztérimban biztosan rajonganának érted..:)
Szerintem kiállítanának valami vitrinben,hogy ilyen rendfokozattal még tudsz katona lenni,és nem egyenruhás valami.....:)
"Úgy lennének Veled,mint a parasztbácsi a zsiráffal"ilyen állat márpedig nincs..!!":):)
Előzmény: Hamburger2 (31829)
Python24 Creative Commons License 2008.08.08 0 0 31831
Szia!!
A HM-nem és a honvedelem.hu oldalnak azért van némi köze egymáshoz!!
Ha ez a weboldal ír ki agyatlan fotópályázatot,akkor annak a lehetséges következményeit a HM-nek is viselnie kell!!

Mert ha kitör egy esetlegs botrány,akkor nem az lesz a hírekben,hogy egy weboldal által kiírt pályázat miatt történt ez és ez,hanem hogy a magyar honvédelmi minisztérim által üzemeltetett weblap által kiírt pályázat miatt történtek az események...

Vagy amelyik civil bajba kerül,akkor a magyar hivatalos szervek mossák kezeiket??
Végül is érthető,hiszen Szerbiában vagy Romániában nem biztos,hogy van bánáti bazsarózsa a radaállomások alatt,vagyis nem kellett volna a hülye hobbifotósnak ott fényképeznie...

Mondjuk engen nem igazán érdekel a dolog,én biztosan nem fogok radart fényképezni sem itthon,sem külföldön.Aki megteszi,viselje a következményeit..
Előzmény: Gyöki II (31828)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.08 0 0 31829
"Kénytelenek ezt tenni, mert ha nem, akkor bizonyára kaphatnak valahol egy csapatbeosztást." No-no! Minden relatív! Ki hol érzi jobban magát? Én pl. a csapatoknál! :)
Előzmény: KatonaHumor (31826)
Gyöki II Creative Commons License 2008.08.08 0 0 31828
ne azonosítsd a hm-et a honvedelem.hu-val plz.
Előzmény: Python24 (31825)
M.I. Creative Commons License 2008.08.08 0 0 31827
Szia Éhesló!




Én mint civil állampolgár semmi olyan fegyveres szervezetet amely nem áll központi irányítás, ellenőrzés alatt semmilyen indokkal nem tartok elfogadhatónak!

Az ország védelme mindannyiunk közös feladata és felelőssége, nem lehet benne helye egyéni akcióknak.
(Az én nevemben senki magát és baráti körét hazafinak tituláló milicista ne keménykedjen senkivel, ha utána nekem (is) szívnom kell az agyatlansága miatt!)

A központi ellenőrzés, irányítás megszüntetése azzal az indokkal, hogy az (most, nálunk) nem megfelelően működik, a gyereknek fürdővízzel való kiöntése!
Pontosan mint amikor megszüntettük a sorkatonai szolgálatot azért mert (nálunk) nem jól működött.

Nekem úgy tűnik, hogy Neked és Tacskónak a türelmetlenség a bajotok.
A demokrácia lassan működik, nektek nincs türelmetek ezt kivárni.
Egyszer talán Descartes mondta, hogy a rossz törvényeket is be kell tartani, mert ha utána megváltoztatjuk őket jóra, az emberek azokat a törvényeket sem fogják betartani.
Előzmény: Éhesló (31799)
KatonaHumor Creative Commons License 2008.08.08 0 0 31826

A hadsereg az ország érdekében van. Az országot pedig az általunk éppen aktuálisan megválasztott politikusok vezetik, így ők tartoznak felelősséggel elsősorban.  (Persze nekik könnyű, mert 4-8-12 év múlva sehol sem lesznek, de a kezeik nyoma megmarad)

 

Általánosságban elmondható, hogy egy minisztérium is a kormány szerve, nincs ez másképp a HM-mel sem, akik ott dolgoznak (civilek, katonák), az a feladatuk, hogy az éppen hatalmon lévő politikai erő elképzeléseit megvalósítsák. Kénytelenek ezt tenni, mert ha nem, akkor bizonyára kaphatnak valahol egy csapatbeosztást.

Előzmény: Mackósajt 2 (31824)
Python24 Creative Commons License 2008.08.08 0 0 31825
Sziasztok!!
A következő pályázat lehet,hogy arról fog szólni,hogy minden kedves magyar túrista fényképezze le az általa látogatott országok laktanyáit,szigorúan az épületek nyújtotta esztétikai élmény miatt..:)

Azért kíváncsi leszek a magyar külügy reakciójára,amikor Kovács II József magyar hobbifotóst mondjuk a török fegyveres erők kémelháritása fizikailag kissé megpuhítja,hogy megtudják, miért is fotózott ő radarállomásokat az országukban??

Ja,hogy ez egy fotópályázat??Biztosan elfogadnák magyarázatnak..:)

De szerintem az ukránok,a szerbek,vagy a népszerűbb túristacélpontok fegyveres szervei-Egyiptom,Tunézia,stb-szintén örülnek majd a radarállomásaik fotózásának..

Ha ismét Dubaiban járok,majd csinálok pár fotót a radarjaikról..
Remélem,a börtöneik is luxuskivitelűek..:)
Előzmény: Hamburger2 (31821)
Mackósajt 2 Creative Commons License 2008.08.08 0 0 31824
"a fegyveres testület maradjon szigorú,központi irányitás alatt"
Ebben teljesen igazad van csak ne az öltönyösök irányitsanak!Amióta belekotnyeleskedik a hadvezetésbe a politika,azóta csak azt hallani,hogy:"leépitjük,elbocsájtjuk,bezárjuk....etcetera...
Az meg megint igaz,hogy néhány futballhuligán szélhámoskodása még nem igazán nevezhető forradalomnak....
Előzmény: Python24 (31822)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.08 0 0 31823

Tiszteletem !

Mikor jönnek majd az első kártéritési perek . a külföldön radart fotózó pályázó összetört gépéről (jó esetben "csak" a kamerát vágja földhöz az ideges radart őrző személyzet)

Előzmény: Hamburger2 (31821)
Python24 Creative Commons License 2008.08.08 0 0 31822
Kedves Éhesló!!

"Zendülésnek az hívja azt ha a honvédség a nép mellé áll, aki leveri a népfelkelést, vagy forradalmat!!!"
Mi is az a forradalom??Definiálhatnánk a különbséget a forradalom,és a csoportos garázdaság között...
Azok az események,amelyek Magyarországon voltak az elmúlt időszakban,azok nem tekinthetőek forradalmi tetteknek,sokkal inkább bűncselekménynek..!!

Ha ne adj isten,arra kerülne a sor,hogy ezek a dolgok elfajulnának,és a hadseregnek be kellene avatkoznia,nos én személy szerint parancs szerint tevékenykednék!!!!

Lehet,hogy a "fizetett zsoldos" szól belőlem,de a véleményem továbbra is az,hogy a hadsereg,vagy bármilyen fegyveres testület maradjon szigorú,központi irányítás alatt.Tény,hogy vannak hiányosságok a mai rendszerben,de nem az a megoldás,hogy felfegyverezzük a polgárokat!!Ez szerintem sem vonatkozik az önvédelem megtiltására,én személy szerint nagyon örülnék egy sokkal liberálisabb,de mindenképpen ellenőrzött fegyvertörvénynek.De ne milícia formájában legyen fegyvere a civileknek!!
Kell egy kiképzett tartalékosokkal rendelkező rendszer,amely központi irányítás alatt áll,és felfegyverezhető,amikor arra szükség van..!


"Én örülnék annak, ha lehetnének olyan polgári kezdeményezésre megalakult önkéntes szervezetek, melyek törvényes feltételek szigorú betartásával, központilag csak stratégiailag irányított, független és önálló tevékenységet folytatva fegyverben állna, a rendőrség és az MH expediciós csapatai mellett..!!"

Jelenleg erre nincs semmiféle törvényes lehetőség,véleményem szerint szerencsére!!

"Kétségtelenül nagy dicsőség volt ezeket a hazafiakat elzavarni, és mindeközben "eltűrni a légihatársértéseket, bombázást, kisebb és nagyobb fegyveres kötelékekben végrehajtott határsértéseket, aknatelepítést hazánk területén. A katonai eskü ilyetén meggyalázása alapos dicsőségére válik a határőrségnek is meg a honvédségnek is, élen balfék politikusainkkal és katonai vezetésünkkel!"

Igen,el kellett zavarni ezeket az embereket!!Legközelebb XY gyári munkás,vagy traktoros két féldeci után majd elindul az atyafiaival megleckéztetni a galád ellent,a következményekre való tekintet nélkül!!Ha erélyesebben lép fel a magyar hadsereg,esetleg a magyar nemzetiségű délvidéki lakosok védelmében átlépi a határt,akkor az ország belesodródik egy háborúba,amire nem volt felkészülve.A hazafiasság szép és szükséges dolog,a szerb hadsereg az Orkan sorozatvetőivel pedig egy másik...
Én 99-ről írtam,amikor a koszovói háború volt.Előtte,a szerb-horvát háború alatt,nem tudom,mi történt a határon,tekintve,hogy csak 94-től viselek egyenruhát.

Kicsit off,de kíváncsi lennék a véleményedre:Ha Magyarországnak joga lett volna beavatkozni a Délvidéken a magyarok védelmében,akkor a szerb hadseregnek miért nem volt joga ezt megtenni Koszovóban-ami ugye ősi szerb terület- a szerb nemzetiségű álampolgárok védelmében??A módszereik ugyan megkérdőjelezhetőek,de az alapvető céljuk mi is volt??Megvédeni a szerb lakosságot.On


Az esküjét minden,a határra levezényelt katona/határőr/rendőr teljesítette,és mindent megtett,hogy az esetleg bekövetkező támadással szemben helytálljon!!
Kissé hazabeszélek,mert a családomból ketten is le lettünk vezényelve a déli határra..
Ezek a "fizetett zsoldosok"-ahogy Te nevezed őket/minket-minden nap ott voltak a határ szélén a figyelőikben beásva,és védték a határt!!A lakosság teljes bizalmát élvezték ezek a kötelékek,és senki sem ragadott fegyvert az ott élő civilek közül,hogy "segítsen" a katonáknak!Akkor nem értem,hogy ezek az önjelölt nemzetőrök-,két háborús akciófilm után- mit is akartak odalent,kiképzés,felszerelés,irányítás,és kontroll nélkül!!
Nem volt,és most sincs szükségünk semmilyen, központi irányítást nélkülöző fegyverben álló csürhére!!!
Ha lenne 200-250ezer azonnal mozgósítható,jól képzett,irányított tartalékos,az más helyzet lenne,erre szükség van

"Nem gondolod, hogy egy háborút az robbantott ki, aki a hazánk területére fegyverrel, aknával a kezében betette mocskos lábát?"
De igen,ez casus belli lehetett volna..De fel volt készülve az ország egy háborúra??

"Min múlott akkor, hogy Szeged, Paks, bármi nem hever romokban?"
Az isteni szerencse mellet a levezényelt kötelékek -szárazföldi és légierő,rendőrség,Határőrség,stb-helytállásának,és annak,hogy nem ült fel senki ezeknek az általad leírt a provokációknak,illetve hogy az illetékes szervek nem engedték az elborult tekintetű "hazafiakat" a határ közelébe menni!!

A bátor hazafiság és a hülyeség között komoly különbség van!!

"Szerintem bármilyen tartalékos,nemzeti gárda,milícia,stb alakul hazánkban a hadsereg tartalékaként,-amire szükség van-az legyen csak szigorú törvényi szabályozás (mely az ön és területvédelmen alapul) központi stratégiai irányítás, és a hadsereg mellett,"
Ebben maximálisan egyetértünk....

"de teljesen független és önálló szervezetként."
ebben viszont nem tudok egyetérteni veled,szerintem a fegyverek maradjanak a hadsereg irányítása alatt,és akkor kerüljenek a kiképzett tartalékosok kezébe,amikor arra szükség van!!

Üdv:

Python





Előzmény: Éhesló (31799)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.08 0 0 31821
Amikor három napja a www.honvedelem.hu -n olvastam a pályázatot, én is jót mosolyogtam magamban. Itthon és tőlünk nyugatra tudok is pár helyet, ahol ezt "büntetlenül" megteheti az ember tisztes távolságból, de nem vagyok benne biztos, hogy a világ bármely pontján hasonlóan elnézőek volnának velünk. No, majd meglátjuk, amikor jönnek az első panaszos levelek! :)
Előzmény: Törölt nick (31819)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.08 0 0 31818

Akkor egyikünk se örül, amikor a másikat olvassa! :) Se baj, nem is ez a cél! :)

 

Az izgatás kifejezés itt is szerepel! A lázítás alacsonyabb szintű jogszbabályban szerepel! :)

Előzmény: Éhesló (31812)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.08 0 0 31817

Szervusz Éhesló!

 

Esküt nem szoktak sem magyarázni, sem értelmezni. Arról meggyőződöttnek kell lennie. Én még mindig meg vagyok győződve, hogy annak szellemében cselekszek. Sajnálom, ha Te nem voltál róla meggyőződve. Ez sajnos a Te bajod!

 

Üdv: Hamburger

Előzmény: Éhesló (31808)
KatonaHumor Creative Commons License 2008.08.08 0 0 31816

"...egy csomó idióta emberkedjen velem felmosástechnikailag."

 

Ez tetszik :)

 

Remélem vannak és lesznek is itt páran akik voltak sorkatonák. (Hamarosan kiderül, hogy miért kérdezem)

 

 

 

 

http://www.katonahumor.hu/

Előzmény: swordmanus (31815)
swordmanus Creative Commons License 2008.08.07 0 0 31815
Tiszteletem Ambasa!

Nyilván, kellene egy szervezeti tagozódás. De a legkisebb egység szintje meg kell álljon azon a szinten, hogy egy ember minden utcát, minden utat, minden nyavajás siskapusztai poros dűlőt, minden nagyobb fáját, azt hogy a Józsi kukoricásán át a Bélabácsi tanyájára jutok, ahol van gyűrűskút iható vízzel, Majd a búzatáblán a nagydiófánál átgázolva a Pistabácsiékhoz jutok, a rádióamatőr hobbista, és van CB rádiója, meg aggregátora, meg tökjó műhelye, mert a múltkor a Ladámat is ott szerelték... szóval amíg minden szegletét ismeri. Ez már nagyobb város esetén sem biztos, hogy megoldható. Kiképzés része kell legyen.
A központi logisztikával kapcsolatban a legkisebb illúzióim sincsenek. Meggyőződésem: szükségnek óráján a lakosság ott lenne hagyva, ahol van.
Hány harcképes alakulatunk van? Hány kiképzett lövészünk? Párezer? Mondjuk 3000?
Mondjuk egy átlagos szomszédos állam határvonalát meddig lennénk képesek tartani? (talán Szlovéniát? ideig óráig?)
De most komolyan... Erősen belegondolva. Mondjuk pár nem harcoló alakulat is harcbaállna. Berántanának még pár embert... Összejönne 5000 ember? Van 6 ágyúnk, 15 tankunk? 15 T72. Mobiltüzérségnek talán megteszi, amíg ki nem lövik, ki nem fogy az üzemanyag, vagy csak simán szét nem esnek. Légierő? Ha óriási szerencsénk van, akkor azt a NATO lekapcsolja... De a gyalogság? Egy masszív támadás...?
A most rendelkezésre álló reguláris erők talán (!!!!!) addig kitartanak, amíg a főváros védelmét megszervezik, ahova megpróbálják evakuálni, akit lehet. Sőt, várhatóan az erők jelentős részét odacsoportosítják, s a vidéket szép finoman lehúzzák...
Erősen remélem, hogy talán addig kitartanak, amíg a helyi erők fel tudnak állni, ásni pár árkot, és gondoskodni a támadók kellő fogadtatásáról.
De momentán talán azokra lehet számítani, akik voltak honvédek, és talán lőttek vagy 5öt. De ők öregszenek. Idő kérdése, és nem lesznek hadrafogahtóak. (illetve aki a kora okán az, az a végefele volt sorozott honvéd. Én már akkor is több értelmét láttam a fősulinak, mint elizélgetni fél évet az életemből, hogy egy csomó idióta emberkedjen velem felmosástechnikailag. Szóval nem vagyok meggyőződve, hogy az a fél év, ért bármit is...)
Na, kidohogva magam (itt ez már a 3. sör ám...). Olyan képzési rendszerre van szükség, ami eleve motivált embereket képez ki, s ehhez táérsítani egy olyan rendszert, ahol a motivált emberre a "3betűsök" nem néznek ferde szemmel, mint potenciális bűnözőkre. Nyilvánvaló: a tartalékosokat szűrni kell, erkölcsi a minimum! Továbbá: a kisebb csoportok előnye, hogy a csoport önmagát is szűri. Ha Gipsz Jakab köztudottan egy bajkeverő (oszt ebbe mindenki képzelje amit akar), akkor őt "ki lehet szavazni" illetve nem kell felvenni.
Természetesen tudomásul kell venni, hogy jelenleg a magyar társadalom nem érett arra, mint a svájci, hogy egy pecséttel zárt ládában lehessen odahaza a fegyver meg a lőszer. De az megoldható, hogy egy-egy központi lerakatban (pl. rendőrőrs, stb.) legyen tárolva, ami mondjuk lakott belterületről gyalog max. félóra (egy órán belüli reakcióidő...), illetve kocsival bárhonnan max. 15 perc.
Najó, nem fantáziálgatok, s kiveszem a biliből a kezem.
Előzmény: ambasa (31809)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.08.07 0 0 31814
A cikkben van egy részlet:

,,Haditechnikai eszközök esetében bevett szokás, hogy a gyártó a hatástalanításig szigorúan ellenőrizni kívánja a fegyverek útját, és csak akkor ad ki továbbszállítási engedélyt, ha az az érdekeivel megegyezik."

És az oroszok májusban adták ki az információt a Grúziába érkező külföldi fegyverszállításokról.
Ezek szerint a magyar 66 db BTR ott landolt.
Előzmény: Gyöki II (31801)
Éhesló Creative Commons License 2008.08.07 0 0 31813
Hali,
nem írtam ilyet és nem is akartam azt írni, hogy ezt tetted volna (mármint a hülyézést).
Én csak a tévedés és hülyeség jogát akartam védeni.

Üdv, Éhesló
Előzmény: ambasa (31807)
Éhesló Creative Commons License 2008.08.07 0 0 31812
Kedves Hamburger2,
ezek olyan fogalmak melyek szerencsére ma már a civilek esetében nem értelmezhetők a BTK alapján. (1989 előtt igen).
Ami megmaradt az ez:
"A KÖZNYUGALOM ELLENI BŰNCSELEKMÉNYEK
Törvény vagy hatósági rendelkezés elleni izgatás
268. § Aki nagy nyilvánosság előtt, a köznyugalom megzavarására alkalmas módon törvény vagy más jogszabály, avagy a hatóság rendelkezése ellen általános engedetlenségre uszít, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.707
Közösség elleni izgatás
269. § Aki nagy nyilvánosság előtt710
a) a magyar nemzet,
b) valamely nemzeti, etnikai, faji, vallási csoport vagy a lakosság egyes csoportjai ellen711
gyűlöletre uszít, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
Nemzeti jelkép megsértése
269/A. § Aki nagy nyilvánosság előtt a Magyar Köztársaság himnuszát, zászlaját vagy címerét sértő vagy lealacsonyító kifejezést használ, vagy más ilyen cselekményt követ el, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő."

Ezzel pedig nem vádolható (ezt ellenfelei is nyilván megtették volna).

OFF
Amit most tőled olvastam az nagyon emlékeztet a fiatal tiszt koromban hallottakra. Nem öröm ezt tőled olvasni.
ON

Üdv, Éhesló
Előzmény: Hamburger2 (31806)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!