Keresés

Részletes keresés

Stylist Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32030
"Tankjuk nekik is volt. Megsemmisítették ,hogy utána megint ugyan olyanokkal ellássák őket."

És te hallottál róla, hogy kézzel-lábbal tiltakoztak, amikor a magyar kormány valósággal rájuk erőszakolta? És hogy miért orosz technikát kaptak? Szerinted jó ötlet lenne átadni néhány M1A2 harckocsit a sok alulkvalifikáltnak, akik azt sem tudnák, hogy melyik végén kell beszállni? Érdekes lenne, a kecskepásztor szakon végzett Ibrahim, és a computeres tűzvezető rendszer első találkozása...

"Én sem kedveltem őket ,de tiszteletet érdemelnek."

Ugyan mi tisztelnivaló van egy olyan népségen, amelyek a mai napig törzsi alapon szelektálódott társadalomban élnek? Ez Európában utoljára a skót Felföldön működött, úgy kb. 800 évvel ezelőtt, de már jóideje ők is kinőttek belőle. További tiszteletreméltó jellemvonásuk, hogy a CIA Factbook szerint a felsőfokú végzettségűek ( diplomások ) aránya alig haladja meg a 4 százalékot. Viszont, amivel remélhetőleg mindannyiunk csodálatát kiérdemlik ezek a remek emberek, hogy ők a világ legnagyobb mák termesztői, és az ebből készített kábítószerek nyugati fehér emberek gyerekeit ölik meg, day by day! Ez az ő legveszélyesebb fegyverük, nem az IED-ek... :-((

"Ha ez az ország kapott volna annyit amennyit ők a történelem során, már a könyvekben sem létezne Magyarország."

Most le vagyok nyűgözve! Hiába, kevés olyan szerencsés történelmű ország van, mint a miénk, Augsburgtól Mohácson át 1956-ig... :-((
Üdv:
Előzmény: J Dagain (32026)
belic Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32029
Hello!

A történet annyiban más, hogy a BTR-k eredetileg a PSZH-k helyére kerültek volna. Ha ismerted ezt a másik "csodát", akkor belátod, hogy ha jobb nincs akkor ez mégis előrelépés volt.

Szerintem sok tekintetben igen, de azert a BTR-80 eseteben nem mindenben.

Katalogusadatok alapjan (mivel szemelyes tapasztalatom nincs), azt gondolom, hogy erosebbnek kell lennie a pancelzatnak, mivel joval nehezebb (majdnem dupla a tomege, 13.6t/7.6t); hihetetlen modon kevesbe alulmotorizalt (13 kW/t, 9.7 kW/t); es az altanos allapote sokkal jobb (volt 1993 kornyeken) egy uj eszkoznek, mint egy 14-23 eve sorkatonak alltal hasznalt eszkoznek. Viszont nagyon fontos dolog, hogy egyaltalan nincs benne ejjellato.

A PSZH=>BTR-80A valtasban mar szerintem egyertelmuen igazad van, hiszen ott a fegyverzet joval erosebb lett (persze kerdes, mit er egy eros fegyver, ami nem talalja el a celt, hiszen ez IS stabilizalatlan), es az ejjellato is ugrott egy generaciot (passziv modban is hasznalhato).

Az, hogy valaki a BTR-80-at jobbnak irja a BMP-nel, felveti bennem a kerdest: provokalas?

Bel
Előzmény: 1805 (32024)
blackzombie Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32028
Érdekes volt látni, hogy a sorozatvetők és az önjáró lövegek is nagy szerepet kaptak Grúziában. Nálunk peresze már nincs hadrendben egyik sem...
J Dagain Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32027
Kösz! Ez még logikus is, ismerve a honvédség reformját...
Előzmény: 1805 (32024)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32026
Bocs nem értek egyet. Tankjuk nekik is volt. Megsemmisítették ,hogy utána megint ugyan olyanokkal ellássák őket. Röhej. Íme egy kis kóstoló mijük volt az afgánoknak. Nekem van néhány tucat képem ilyesmikről, de pl Hamburger szerintem az összeset lefényképezte ami csak volt! :-) 1
2


Másrészről nem értem miért mondasz ilyet rájuk! Én sem kedveltem őket ,de tiszteletet érdemelnek. Ha ez az ország kapott volna annyit amennyit ők a történelem során, már a könyvekben sem létezne Magyarország.


Előzmény: Stylist (32025)
Stylist Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32025
"Miért kérdezitek ezt folyton,magyarok? Tőletek soha nem kapunk semmit."

Ezen nem tudom miért borultatok ki, hiszen nettó hülyeségeket beszéltek azok a hegyibarmok. Kaptak tőlünk tankokat, AMD-65 gépkarabélyokat, és valami egymillió lőszert hozzá. Na meg a f..sz tudja még mit, amit El Quró kormánya nem kötött az egyszerű adófizetők orrára. Úgyhogy legközelebb csak igazítsátok ki a kis buzikat...
Üdv:
Előzmény: J Dagain (32021)
1805 Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32024

Hello!

 

A történet annyiban más, hogy a BTR-k eredetileg a PSZH-k helyére kerültek volna. Ha ismerted ezt a másik "csodát", akkor belátod, hogy ha jobb nincs akkor ez mégis előrelépés volt.

A nagyobb baj, hogy az idők során tovább jöttek a "reformok", és az eredeti elképzelések hamvukba hulltak, az "új zsenialitás fényében". Ezek során alakult ki a fantsztikus elképzelés, hogy és kikoptatták a BMP-ket és maradt a BTR. Holott fordítva kellett volna történni a dolognak, ha már új típusokat venni nem lehetett.

 

Tisztelettel:1805

Előzmény: J Dagain (32018)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32023
Szia Éhesló!

Nézd meg légyszíves ezt a videót ami osztályozni próbálja a lövész harcjárműveket. Szerintem nagyjából helyes. Érdekes ...a BTR nincs benne...
http://www.youtube.com/watch?v=BwUNuchgiFo&feature=related
J Dagain Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32022
Mondjuk szerinted ez rosszabb lenne a btr 80/A nál?

http://www.youtube.com/watch?v=pvhlY3L3dkA&feature=related
Előzmény: J Dagain (32015)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32021
Kimentünk ellenőrizni őket. A parancs szerint meg kellett kérdeznünk van e valamire szükségük. A válasz Pythont majdnem ágynak döntötte! :-))))

- Miért kérdezitek ezt folyton,magyarok? Tőletek soha nem kapunk semmit. Mindig csak a Kanadaiak és a Norvégoktól kapunk dolgokat.

Égett a pofánk rendesen....de a parancsot végrehajtottuk, hogy tovább öregbítsük a magyar katonák jó hírét.
Előzmény: Stylist (32003)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32020
Stryker

Amint látod...pedig ez nem egy btr..... mégis a katonák végzik a végső mérnöki munkát. A tervezőkre teszt során nem lövöldöznek RPG--vel, nem rántanak be alájuk harckocsiaknát, stb...
J Dagain Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32019
Ami nekünk van! Csúcs modern csúcs szuper. Hiszen befejeződött a haderőreform.
(80+80/A)
Előzmény: Biga Cubensis (32017)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32018
Még valami...
A BTR-80/A nem azért került a hadseregbe mert kerestek valami tökéletes és olcsót, hanem mert valami kopott könyökű,fenekű ezt fogadta el államadóság fejében. Kering egy legenda a seregben. :

Amikor kiment valaki ,hogy válogasson, azért választotta ezt, mert szép hosszú csöve volt! Mert úgy gondolta a professzionális szakértő úr,hogy egy professzionális úton professzionálisan haladó professzionális hadseregnek egy tömegoszlató rendőrjármű a megfelelő.
Biga Cubensis Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32017
Egyébként most melyikről beszélünk, a 80-asról vagy a 90-esről?
Előzmény: J Dagain (32016)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32016
Sőt!

"... a BTR az egyik legjobban használható harcjármű korunk aszimmetrikus hadviselését illetően. "

A BTR nem korunk hanem a múlt század járműve. Afganisztánban belőle építettek hidakat,stb.Gumikerekes koporsónak csúfoljuk.És áldottuk az urat nap mint nap Kabulban ,hogy nem vele kell járőrözni!És ezt nagyon komolyan mondom! Százszor nagyobb biztonságérzetet adott a rácsos merci ! Nem véletlen hogy a Norvégok és az Amik is autóval közlekedtek . A kanadaiakat rendszeresen RPG-zték ha a strykerrel bemerészkedtek a városba. Nem csak a páncél a fontos hanem a jó kilátás is ,hogy azonnal lehessen reagálni tűzzel a lesállások tüzére! Nem tudom honnan szeded ezeket a hülyeségeket. Kevesebbet járjál toborzónapra, és ne olvass annyi HM anyagot mert még a végén el is hiszed ezt a sok baromságot.
Előzmény: project640 (32009)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32015
Szia project640!

Elárulok neked egy igen fontos dolgot! Kérlek ne add tovább, maradjon a mi és a honvédség titka!

A BTR NEM HARCJÁRMŰ!!!

Páncélozott szállítójármű a hivatalos megnevezése és nem véletlen. Azon kívül egy nagy rakás "FOS!" A páncélt pl Szabadszálláson egyszer egy kézigránát is beszakította. A BMP viszont hibrid! Alacsony, gyors rossz terepen is és fegyverzete is alkalmasabb a harcra.Nem azt mondom ,hogy a BMP 1 kellene , de a 2, illetve Szaúd Arábiában is debütált 3-as verzió fantasztikusan kielégíti az alap követelményeket.
Tehát még egyszer. Nem kell egyik se. De ha választani kellene a kettő közt akkor inkább a BMP! És ezt bár nem vagyok mérnök van miből megalapoznom. Ültem mindkettőben eleget mint deszant.
Előzmény: project640 (32009)
Biga Cubensis Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32014
Kuruc71 Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32013
És vékony a bőre, és nem stabilizált a fegyverzet, anachronisztikus kézi hajtányos mozgatás, nagy fordulókör, stb, stb stb.......
Előzmény: Zicherman Istvan (32012)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32012
Én sem szeretem a BTR-t.
Túl nagy és kevésbé fordulékony, mint a BMP. Túlságosan is jó célpont...
Előzmény: Kuruc71 (32011)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32011
Hmmm csak egy két kérdés ?


Vezettél használtál már BTR-t vagy BMP-t ?
A katalógus adatokon kívül van valamilyen személyes élményed ami alapján favrizálod a BTR-t ?

Esetleg mert olyan klasszul néz ki ? :-)


No szóval akivel én tlálkoztam és egyenruhát hordott az mind érdekes módon és habozás nélkül a BMP kívánta volna vissza.

Gondolom mind tévedtek !
Előzmény: project640 (32009)
swordmanus Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32010
Gumírozott lánctalpakkal? Bárhol!
Továbbá: háborút nem csak aszfaltozott úton kell viselni, sőt!
Előzmény: project640 (32009)
project640 Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32009
Gripenekre nincs szükség, meg harckocsikra pl. :-) ... a BTR az egyik legjobban használható harcjármű korunk asszimetrikus hadviselését illetően. Egy BMP-t hol engedsz rá az autópályára, mondjuk?
Előzmény: Hamburger2 (32008)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32008
Szerinted tehát nincs is szükség honvédelemre?
Előzmény: project640 (32006)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32007
Szervusz! Ki mondta, hogy a BTR-80-asokat kivonják? A nagyobb gondot abban látom, hogy a BTR még gyengébb, mint a BMP és technológiai színvonalában is legalább 20 éves visszalépést jelent a BMP-1-hez képest. Ráadásul Éhesló elég érthetően leírta, hogy a BMP-ben még volt fejlesztési lehetőség. Szegény ember vízzel főz. Mi annak is nagyon örültünk volna! A kivonásuk előtt próbáltuk mondani a véleményünket, de a kutya nem hallgatott ránk. Üdv: Hamburger
Előzmény: ==T== (32001)
project640 Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32006

legalább nem felnőtt, katonásdit játszó férfiak igényeinek kielégítésére megy el az adófizetők pénze :-)

pl. a gripenek max. arra jók, hogy kecskeméten mutogassák őket. Majd szóljatok, ha csinálnak is valami értelmeset. A legostobább kiadás, amit ez az ország megért az elmúlt 15 évben :-(

Előzmény: ==T== (32001)
swordmanus Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32005
Nagyságrendekkel jobb, mint egy platós teherautó. Mindegy mit heggesztesz a platóra...
Előzmény: Plieur (32004)
Plieur Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32004

Szia!

Most egy kis alkalmazási teória, most teljesen felejtsük el ami jelenleg van.

Ha a gyalogságnak szüksége van egy olyan járműre, amely a tankokat tudja kísérni terepen, fő célja nem az ellen hasonló kategóriájú járműi elleni harc, hanem eljuttatni a gyalogságot viszonylag épségben a célhoz, a BMP még mindíg használható.

ERA páncélzat, modernebb rakéta ( pld. Spike),stb.

Előzmény: ==T== (32001)
Stylist Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32003
Csak találgatok: azt mondták, hogy köszi, de nem kérnek semmit a szarjainkból, most kaptak príma amerikai ellátmányt! Nyertem? :-))
Üdv:
Előzmény: J Dagain (32002)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32002
Emlékszel főnök? Cap Echo, Kabul 2005. Kérdezzétek meg a rendőröket van e valamire szükségük. Mi is volt a megalázó válasz ,amitől se köpni se nyelni nem tudtunk?
Előzmény: Python24 (31995)
==T== Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32001

Azért egy BMP-1-essel nem lennék anynira oda. Bárhogy turbózzák, akkor is BMP1 marad a maga mininális páncélzatával. Gyakorlatilag kézifegyverektől fölfelé bármivel kilőhető...

 

Az MH helyében inkább megpróbálnék használt Marder1-eseket szerezni a németektől, vagy ha újba ngondolkoznék, akkor svéd CV9040-est, vagy CV9035-öst Bill rakétákkal. Esetleg pluszba csemegének az AMOS akanavetős verziót si. Persze tudom, hogy ezt nem lépnék meg...

 

Szóval szerintem nem az a baj, hogy a T72-t, BMP1-et, BTR80-at kivonják, mert egyrészt elavult koncepciók alapján épült elavult konstrukciók + elég kutyául néztek ki a maradványaik az utóbbi 15-20 év háborúiban, hanem az a gond, hogy nincs helyette semmi :(

 

 

Előzmény: Plieur (31994)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!