Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32065
Üdvözletem!

Jó hír a tüzéreknek: a D-20-asok helyett eredetileg tervezett 105mm-es lövegek helyett 155mm-es lesz rendszeresítve /NATO nyomásra/, azt még nem tudni, hogy vontatott, vagy önjáró.
Plieur Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32064

Tiszteletem!

Most nagyot nyeltem...

Az M1114 valamelyk 1+ tonna pótpáncélzattal javított verzióját? Mert amcsiknál már fut az JLTV program, amelynek célja éppen a HUMVEE kiváltása, és épp avval indokolták egy új járműcsalád kifejlesztésének szükségességét  hogy a HUMVEE nem felderítőnek vagy PSZH-nak épült...

 

Előzmény: Törölt nick (32061)
Python24 Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32063
Szia!!
Ettől könnyebb lövészek csak akkor lesznek,ha a karabélyokat is elveszik a katonáktól!!
Az egész könnyűlövész koncepció egy vicc,főleg,ha az egész hadsereget erre állítják át!!
Előzmény: Törölt nick (32061)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32062
Üdvözletem!

Elnézést! -forrás ÖHP Székesfehérvár.
Előzmény: Törölt nick (32061)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32061
Üdvözletem!

A legújabb tízéves fejlesztési koncepció szerint a jövőben ismét előhúzzák a könnyőlövész "kártyát", ismerőseim azzal riogatnak, hogy kéttengelyes könnyű páncélozott személyszállító jármű lesz rendszresítve /pl. HUMVEE/.
Tömeges megjelenésük 2015 körül várható, a tervek szerint ekkor kezdődne a BTR-80 kivonása.
Cyber Che Guevara Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32060

Szia Éhesló!

 

Nem lehet, hogy az is sokat nyomott a latba, hogy a BTR taligákat megkaptuk az államadósság fejében, a nagy részüket nem is használjuk; és ezért nem lett kifejlesztve a jószág?

 

Köszi,

Én

Előzmény: Éhesló (32048)
Plieur Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32059

Tiszteletem Éhesló!

Figyelembe véve hogy előző hozzászólásaid szerint sajnos nemigen lehetséges hazai fejlesztés a következő években, milyen külföldi modell felelne meg szerinted az MH igényeinek ? És a hazai terepnek?

Megfelelne-e az MH-nek egy 20 tonnán felüli PSZH ( Boxer, Pandur, stb.)? Vagy egyszerűen túl nehezek ?

Mert ahogy elnézem az IED-k miatt megindult egy "hízókúra".

Moduláris páncélzat? Lánctalp vagy kerekes ?

Egyáltalán szerinted mire lenne inkább szükség: PSZH-ra vagy gyalogsági harcjárműre, egy M2 Bradley kategória pld.?

Megmondom miért is vetem fel így alapoktól a kérdést, amelyet már régen körüljártatok: közben történt pár dolog a világban...

Előzmény: Python24 (32054)
1805 Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32058

Hello!

 

Egy dolog a papír, egy másik meg a való világ. 1994-95-ben a meglévő PSZH-k húsz évesnél jóval idősebbek voltak, a hadrafoghatóságuk talán 40%, de inkább sokkal rosszabb. Teljesítményük gyenge. Használtam őket tudom mit beszélek. A BTR-80 ehhez képest, egy működő, lényegében új, nem robban le örökké, jó teljesítmény. Soroljam? Akkor válaszolj ha csapatnál és személyesen megélted azt a kínlódást amit a PSZH-k üzemeltetése, akkor már jelentett. A többiben igazad van.

 

Nem tudom kit tette, de én biztosan nem állítottam, hogy a BTR bármely változata jobb a BMP-nél.

 

 

Tisztelettel: 1805

Előzmény: belic (32029)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32057
Üdvözletem!

Magyar páncélozott eszközök exportja Irakba 1975-2006.
Előzmény: Törölt nick (32047)
Éhesló Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32056
Minden anyagot, amit az öregeink ránk hagytak, átadtuk Hajdú Ferinek(Haditechnika szerkesztő) és Sárhidai Gyula bácsinak (minden magyar hadiipari tudás elhivatott őrzőjének), akik most őrzik és majd ha beszántják a helyünket is kimentik levéltárba.
A fényképek és rajzok is ott vannak.
A korabeli csapatbólis élnek még páran. Szerencsém volt velük dolgozni.
Előzmény: Python24 (32054)
Éhesló Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32055
Az utolsó 5-6 évben az tartott minket életben, hogy minden ellenkező szándék dacára képesek voltunk összefogni a csapatoknál hasonlóan megőrült kollégákkal és pár dolgot kifejlesztettünk, majd el is juttattunk hozzájuk.
A sikert az elöljárók ( a HM és a VK) felháborodása édesítette meg.
Szegény Hamburgernek is mondtam: a jelszavunk az volt addig "ártunk" amíg bírunk.
2006 végéig ment.
A sok hülye, meg amikor szétverte az ÖLTP-t és a HTI-t azt hitte jól járhat.
Mára már kiderült, hogy nem.
Egy újabb átszervezés talán majd segít (:)), de a szervezeteket szétverő és általam is többször megnevezett seggfejek ezért (sem) felelnek.
Egyébként meg lesz..nak mindenkit, úgyhogy nem különösebben gondolom, hogy az itteni köhögésünknek van jelentősége.
Csak az aktívakat rezzegeti a sok dologtalan szimat...
Előzmény: J Dagain (32049)
Python24 Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32054
Nincs erről az eszközről egy fotód??
Vagy eltüntettek mindent??
Előzmény: Éhesló (32048)
Python24 Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32053
Szia!!
"Elindulni,elvégezni,visszatérni!!Épségben"!!

Ez volt a mottó,ha jól emlékszem!!Semmi védjük a demokráciát-ostobaság!!Ezen rágódjanak a politikusok...
Előzmény: J Dagain (32042)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32052
Nyugodt, kiegyensúlyozott! :-)
Előzmény: Éhesló (32051)
Éhesló Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32051
Milyen nap ez, hogy ennyi mindenben egyetértünk?
Előzmény: J Dagain (32036)
Python24 Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32050
Szia!!

"Viszont, amivel remélhetőleg mindannyiunk csodálatát kiérdemlik ezek a remek emberek, hogy ők a világ legnagyobb mák termesztői, és az ebből készített kábítószerek nyugati fehér emberek gyerekeit ölik meg, day by day! "

Senkinek sem csavarják a kezét,hogy legyen narkós!!Aki használja,és a szer kinyírja,az magára vessen,megérdemli!!!Ha nem lenne Nyugaton kereslet,akkor hiába is lenne kínálat Afganisztánből,vagy akárhonnan.

Az alkohol is megöl elég sok embert,mégsem irtjuk ki a szilvafákat Szatmárban,vagy a szőlőt Tokajban..

Tudom,kicsit sarkítom a dolgot...:)
Előzmény: Stylist (32030)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32049
Éhesló! Olyan dolgokat tudsz, láttál, hogy csoda nem tűntél még el! Ez miatt a hozzászólásod miatt holnap valakik lekávézzák magukat reggel! :-)
Előzmény: Éhesló (32048)
Éhesló Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32048
Hali,
szeretném még egyszer leszögezni: a BTR (a KM1-M nélkül) nem alkalmas éjszakai harcra és alapváltozatának fegyvere (14,5mm gpu.) nem különb a PSZH-énál, a páncélzata pedig gyengébb. Mellesleg a PSZH magyar gyártmány volt, mindenestül.
Kéretik nem fikázni egy a BTR-nél jó 20 évvel korábbi elvek és tervek alapján magyar fejlesztésű és gyártású eszköz technikai paramétereit ennek függvényében.
Más:
Mire a BTR 80 megszületett már rajzasztalon volt a HTI-ben és a RÁBÁ-ban a D566 fődarab bázisára épülő saját fejlesztésű és gyártású 4 tengelyes PSZH tanulmány és vázlatterve. A keresztlengőkaros független kerékfelfüggesztésű futóművet és a hajtásláncot egy megépített 4 tengelyes nehézvontatón tesztelték. Eszméletlen szép volt. Mondanom sem kell mi lett a sorsa.

Éhesló

Előzmény: 1805 (32024)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32046
Mélyen egyetértek!
Előzmény: Éhesló (32045)
Éhesló Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32045
Hali,
nem kezdeném még egyszer: a (had)mérnök azt teszi, ami a dolga és amit megtanult.
A harctéri tuning, berhelés nem feltétlenül mérnöki munka, hanem olyan kreatív tevékenység, amivel az ott tapasztalt kihívásokra próbál meg választ adni az üzemeltető. kezelő állomány.
Ezt van ahol engedik, van ahol nem.
Kétségtelen tény, hogy nem a nyulak tervezik a nyuszibuszt, de tartok tőle az nem is menne sehová sem. Ellenben az is tény, hogy jól és kevésbé jól sikerült mérnöki "alkotásokkal" kell a nyulaknak megoldani a harci feladataikat, ami néha egyszerűbb és talán biztonságosabb is a berheléssel, rögtönzésekkel.
Az pedig a sors szomorú fintora, hogy nem a stratégák és mérnökök seggét lövik szét, ha balfékek.
Ezért különösen lelombozó, ha sz..nak arra, amit mondjuk Hamburgerék, Pythonék és mi is egyformán javasoltunk anno.

Éhesló
Előzmény: J Dagain (32020)
Python24 Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32044
Szia!!

"ti PONT AZÉRT voltatok/vagytok kint, mert a nyugati kulturállamok, az USA és az európai szövetségesei megelégelték azt, ami ott évszázadok óta folyik, és úgy gondolták, hogy itt az ideje annak, hogy eljuttassátok a sötétségbe a civilizáció világító fáklyáját! ( Ugye milyen szépen mondtam? ) Ezért építenek iskolákat, ezért osztogat a Salvation Army könyveket,"

Én 20 hónapot töltöttem Afganisztánban,és hidd el,ezt a Nyugat alaposan benézte!!
Nem az a kérdés,hogy a Nyugat bukta-e az afgán akciót,hanem az,hogy hogyan sikerül jó PR-t csinálni majd a kivonulásnak..

"ezért próbálják felégetni és legyomirtózni a mákültetvények legalább egy részét."

Még csak nem is próbálják,ne higyj el minden reklámot.A magyar kontingens területén kb a máktermelő hadurakkal nincs semmi gond..

"Az baj, ha már neked is, mint a modern crusader-ek egyikének, kétségei vannak a célok helyességét, esetleg a módszerek helyességét illetően."

Mi is az igazi cél?? Ez a " for a better Afghanistan" szöveg már nem igazán eladható..
Vagy az afgán természeti kincsek megszerzése a cél??(földgáz Mazar-e Sharif környékén pl)
Vagy amerikai befolyás megteremtése Irán határán??

"és ezért nem hirdetnek ellened jihad-ot, és hetedizigleni vérbosszút... :-)) "

Vérbosszú a latin népeknél is van..Őket is le kellene bombázni??

A lakosság amúgy nem vevő erre a jihad dologra.Ha az lenne,már nem lenne ott élő szövetséges katona...
Előzmény: Stylist (32040)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32043
Üdvözletem!

Az ENSz /UN/ fegyverkereskedelmi jelentése szerint a 66 db magyar BTR-80 egy kis kitérővel Irakba került. A volt határőrség 68 db BTR-80 járművéből 66 db került Irakba, 2 db a rendőrség állományába.
J Dagain Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32042
Én azért voltam kint mert katona vagyok és ez a dolgom. Leszarom mi mögé bujtatják,az okos itthon maradtak, mivel magyarázzák . A tyúkot se érdekli mit csinálnak a tojásával...megeszik vagy Demszkyt dobálnak vele. Neki a tojástojás a dolga.Én kint nem a békét vagy valami más hangzatos hülyeséget védtem ,hanem végeztem a rám bízott feladatot és feleltem a társaimért ők pedig értem. A magánvéleményem meg az ,hogy senkinek nincs joga másra erőltetni a nézeteit ,szemléletét.Se dzsihád, se muszlimellenes koalíció. Nem védem az ottani rendszert!!!


ÉLNI ÉS ÉLNI HAGYNI!!!!!
Előzmény: Stylist (32040)
Stylist Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32041
"Tankokat nem kaptak, azok Irakba mentek."

Jogos, ezt benéztem! Viszont rémlik még egy teljesen felszerelt tábori kórház is, amit szintén tőlünk kaptak pár évvel ezelőtt...
Üdv:
Előzmény: Python24 (32039)
Stylist Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32040
"Ha ők feudális, vagy akár törzsi alapon akarnak élni miért ne tehetnék, Miért kell mindenkire ráerőszakolni az állítólagos demokráciát?"

J.D, ti PONT AZÉRT voltatok/vagytok kint, mert a nyugati kulturállamok, az USA és az európai szövetségesei megelégelték azt, ami ott évszázadok óta folyik, és úgy gondolták, hogy itt az ideje annak, hogy eljuttassátok a sötétségbe a civilizáció világító fáklyáját! ( Ugye milyen szépen mondtam? ) Ezért építenek iskolákat, ezért osztogat a Salvation Army könyveket, ezért próbálják felégetni és legyomirtózni a mákültetvények legalább egy részét. Az baj, ha már neked is, mint a modern crusader-ek egyikének, kétségei vannak a célok helyességét, esetleg a módszerek helyességét illetően. De pl. legalább erre jó a lenézett nyugati demokrácia, hogy az ellenvéleményedet nyugodtan kifejtheted, ( magánemberként persze, nem katonaként ) és ezért nem hirdetnek ellened jihad-ot, és hetedizigleni vérbosszút... :-))
Üdv:
Előzmény: J Dagain (32036)
Python24 Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32039
Szia!!
Ez még a nagy adakozás előtt történt....

Egyébként nincsenek elragadtatva az AMD-től,kb a cseh VZ-58-assal veszik egy kalap alá..

Tankokat nem kaptak,azok Irakba mentek..
Előzmény: Stylist (32025)
Python24 Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32038
Szia!!
Kiegészítenémm..

"Miért kérdezitek ezt folyton,magyarok? Tőletek soha nem kapunk semmit. Mindig csak a Kanadaiak és a Norvégoktól kapunk dolgokat."

Még kiegészítették a következővel:" Ti magyarok folyton csak ígérgettek......"

Kínos volt....:(
Előzmény: J Dagain (32021)
Python24 Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32037
Szia!!
Használtál BTR-t valahol hadműveleti területen??Itt elég sokan vannak,akik igen,és nem nagyon vannak/vagyunk elájulva tőle.Akkor már inkább a MB 270,abból legalább ki lehetett lőni,és a géppuska működött rajta..

A BMP-t gumibetétes lánctalppal bármikor kiengedheted az autópályára..
Előzmény: project640 (32009)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32036
Még azért annyit ,hogy nem szép dolog fikázni az emberek önrendelkezési jogát. Ha ők feudális, vagy akár törzsi alapon akarnak élni miért ne tehetnék, Miért kell mindenkire ráerőszakolni az állítólagos demokráciát? Mivel jobb egy olyan társadalom ahol az emberekkel szemetet etetnek, és a pénz mindennél fontosabb,még az emberek egészségénél, életénél is.Vegyél, vegyél, fogyassz ,fogyassz,fizess,fizess, divat,divat, jogaim vannak ,melegek blabla. Kinek mitől fordul fel a gyomra...

A kábszerre visszatérve.... a cigarettával és alkohollal sokkal de sokkal több embert ölnek meg. LEGÁLISAN.Gyerekeket is. A lényeg...amíg bírod dolgozz, fizess adót aztán dögölj meg mimnél előbb ne kelljen nyugdíjat fizetni...
Előzmény: Stylist (32030)
Plieur Creative Commons License 2008.08.13 0 0 32035

Esetleg elírás hogy nincs szükség vadászgépre?

Előzmény: project640 (32009)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!