Keresés

Részletes keresés

Éhesló Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32154
Jó egészséget hozzá, Neked és a családnak is!
Előzmény: Hamburger2 (32151)
Hassel606 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32153

Üdv, Hamburger!

 

Elég ritka madár vagy Te, az a bizonyos fehér.:) De amíg van ilyen mentalitású ember az MH berkeiben, addig talán nincs veszve minden...

Előzmény: Hamburger2 (32151)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32152
Addig jó, amíg vannak ilyen idealisták, mint JD.
Előzmény: ==T== (32150)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32151
Szervusz Éhesló! Már megvan a 25 évem. Már jan 01-én is megvolt. Azaz már mehettem volna a haderőátszervezés kapcsán is. Nem tettem és nem is kesergek rajta. Túl a negyedik X-emen nem lenne nehéz akár eü-okot is találni. Én viszont ht. vagyok. Apám is katona volt. Mióta az eszemet tudom, katona akartam lenni. (Tizenévesen voltak "eltévedt" gondolataim, de mindig visszatértem a gyökerekhez! :) Szerintem az is maradok, amíg hagyják. Vagy amíg ott nem hagyom a fogamat valahol én is! :) Hogy egyesek szemében szálka vagyok?! Legyek! Szokatlan a stílusom? Szokatlan a modorom? Merek gondolkozni? Merek beszélni? Naív ideaistaként komolyan veszem a "párbeszédet"? ;) Szerencsére nem vagyok vele egyedül. Én mindig látok magam körül olyanokat, akikből tudok erőt meríteni a "szélmalomharc"-hoz. Ráadásul tudnom kell, hogy DH-ként nem is biztos, hogy nekem van igazam! :) Engem nehéz eltántorítani - egyelőre! - ettől a pályától! Egy rozoga ladikon mindig van "izgalomra" ok én meg szeretem az izgalmat! :) Üdv: Hamburger
Előzmény: Éhesló (32147)
==T== Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32150

Nem a bőrszín, hanem a személyes tapasztalat, és a mai magyar valóság alapján ítélem meg őket. Ha te olyan ** vagy, hogy örülsz enne ka tendenciának, akkor gratullok, de sajnos vélhetően a felnövekvő gyerekeid olyan sz* helyen találják majd magukat 10-15 év múlva, ahova te misszióba jártál...

 

A történelemben és az evolúcióban elég sokszor előfordult, hogy a puszta menyniség győzedelmeskedett.

 

A véleményed nem egyezik a hivatalos, és szerintem rendben levő csoportszociológiai definícióval, miszerint egy csoporthoz tartozás 3 eleme a következő:

 

- az egyén a csoport tagjának vallja magát

- a csoport is a tagjának vallja az egyént

- harmadik/kívülálló személyek/csoportok is az adott csoport tagjainak tekintik az egyént

 

Attól még, hogy én mondjuk azt mondom, hogy japán vagyok, nem leszek az...

 

Hazafi pedig az aki tesz is a haza asztalára nem csak eszik róla

 

Ezen mondatod alapján  - amivel amúgy egyetértek - (és figyelmebe véve mivel kapcsolatban írtad) abban sem vagyok biztos, hogy ezen a bolygón élsz...

 

:(

 

 

 

Előzmény: J Dagain (32143)
Éhesló Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32149
Kedves Python24!
Bár személyesen nem volt szerencsém megismerni, de nem árulsz el senkit, ha azt választod, ami most neked és családodnak jobb.
Szerintem eleget tettél a közösbe, és ha baj lenne valamikor, eldöntheted teszel-e még, vagy nem.
Utóvéd vagytok, annak minden hősiességével, de kilátástalanságával is.
Bocsi.

Éhesló
Előzmény: Python24 (32146)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32148
Négy tiszthelyettes hagyott mély nyomot az életemben, szemléletemben ,hozzáállásomban. Aki példák voltak előttem. Egy már 2 éve Angliában bébiszitter, egy két hónapja Irakban biztonsági őr, most Te mész el........ :-(( Egy re biztosabb a 2010 -es befejezésem.....
Előzmény: Python24 (32144)
Éhesló Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32147
Hali,
várd meg a 25 évedet és menekülj!
Rengeteg helyen van szükség hozzád hasonló emberekre! Kár lenne érted, ha bezúzna a nihil és kugligolyóvá csiszolnák a barázdáidat....:-) Az energiáidat a szélmalomharcnál hasznosabban is fel tudod használni: mikiták, havrilok és társaik között nincs esélyed.
Nekünk is nehéz volt beismerni és megérteni. Végül akaratuk ellenére (?) segítettek és talán ez volt az egyetlen jó amit tettek velünk!

Üdv, Éhesló
Előzmény: Hamburger2 (32145)
Python24 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32146
Szia!!
Ezért van ott a HA!!
Valahogy árulónak érzem magam,amiért el akarom hagyni ezt a rozoga,süllyedő hajót!!
Lehet,hogy ez még mindíg az Egerben tanult esprit de corps...

Pedig adtak rá okot Afganisztánban,hogy leszereljek,hiszen ha az ember kért,és jelentett,akkor lefenyítették!!
Meg is lett az eredménye a sok szönyeg alá söprésnek..2 elesett bajtárs..


Előzmény: Hamburger2 (32145)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32145
Szervusz Python! Tudom, hogy mindenki a piacból él. Tudom, hogy mások tized annyit se tettek le még a "haza oltárán", mint Te. Tudom, hogy nem úgy becsülik meg a munkádat, ahogy az elvárható lenne. Tudom, hogy a hajó nem azonos szintjén leledzünk, de mivé lesz a világ, ha Te is elhagyod ezt rozoga bárkát? :( JD írta, hogy mi az, ami "hajtja", amikor esetleg az egyéni meggyőződése ellenére is legjobb tudása szerint teljesíti a feladatát. Magam is többször átéltem, hogy amikor széllel szemben vitt az utam. Az is megesett, hogy hátrafelé sodort az áramlat. De azokból a kollégákból, akik hasonlóan gondolkodtak, mint Te, vagy JD és más sokan mások, mindig kaptam elég biztatást és az ő példájuk adott erőt ahhoz, hogy türelemmel kivárjam a jobb szeleket! Ezeken a dilemmákon minden "normális" katona többször is átesik. Minél kevesebben maradunk, annál nehezebb lesz. A döntést persze mindenkinek magának kell meghoznia. Üdv: Hamburger
Előzmény: Python24 (32144)
Python24 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32144
Szia!!

Kedden megyek interjúra a messzi országban végzendő munkával kapcsolatban...
B-6 kategóriájú páncélozott autók,korszerű felszerelés,magas színvonalú ellátás, élhető szálláskörülmények,évi 3 hazautazás.
.Fizetés..??
Nos, kb 1 balkáni magyar missziónyi......Havonta...

Csak az M-4 helyett lehetne AK..
Azt hiányolni fogom,HA vállalom a munkát..
Előzmény: J Dagain (32137)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32143
De igen ,egyértelmű volt. Bőrszín alapján ítéled meg az embereket. Alsóbb és felsőbbrendű elvet követsz a hozzászólásod alapján. Azért ha bekövetkezne amit jósolsz, elgondolkodtató kik a felsőbbrendűek. Akik kihalnak vagy akik maradnak.
Az én véleményem szerint az magyar aki magyarul beszél és magyarnak vallja magát. És ez nem bőrszín vagy vallás kérdése. Hazafi pedig az aki tesz is a haza asztalára nem csak eszik róla.És ez is bőrszín és vallásfüggetlen!
Előzmény: ==T== (32139)
Éhesló Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32142
No no, csak óvatosan azzal a csepp vérrel....:)
A Szent korona Tan ennél sokkal befogadóbb a nemzethez tartozás vonatkozásában: - alapvetően az identitás választásod dönti el, ide (magyarokhoz) tartozónak tekinted-e magad.
Ez egyébként 1100 év elteltével is rendkívül haladó és PC tan.


Üdv, Éhesló
Előzmény: J Dagain (32137)
Noahi Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32141
Hamburger jol vazolta a megoldashoz vezeto utat. Ha nem lepsz a nyomdokaiba (5x-os apuka), ne sirj a demografia vegett. ;-))

Tema lezarva.
Előzmény: ==T== (32140)
==T== Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32140
A probléma - mely valós - a szomszédos országokban is fennáll, még ha jelenleg nem is ennyire súlyos. De ez itt kezd off-ba menni, bár tény, hogy én hoztam föl.
Előzmény: Noahi (32138)
==T== Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32139

Ezért írtam a magyar után zárójelbe azt amit, hogy egyértelmű legyen mire célzok, de a jelek szerint nem voltam egyértelmű.

 

Előzmény: J Dagain (32137)
Noahi Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32138
Haaat, az a bizonyos nem europeer "megoldas" rad is konnyen kiterjedhedt. :-/
Előzmény: J Dagain (32137)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32137
Szia T!

Most 35 éves, heteroszexuális, 17 éves kora óta dolgozó,adófizető ,7 éve katona 3 misszióval , büntetlen előéletű lassan három gyerekes apa vagyok, szerb, osztrák nagyszülőkkel, és valószínűleg csepp magyar vér nélkül.Nem lengetek se piros se kék zászlót. Sőt egyenesen gyűlölöm a megosztottságot, a politikát. Szóval azt szeretném kérdezni...hogy..
....
Maradhatok az országodban?

Előzmény: ==T== (32133)
ambasa Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32136
Szia Hamburger!

de a Te hozzászólásod, meg az enyém is azt támasztja alá, hogy inkább belügyi, mint elsőlépcsős alkalmazásában gondolkodtak.

TG
Előzmény: Hamburger2 (32132)
==T== Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32135
Sajnos a jóslat mára több megyében már beteljesedett :(
Előzmény: Hamburger2 (32134)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32134
Ez tényleg pesszimista. Mellesleg ilyen jóslatokat már 20 évvel ezelőtt is hallottam, és még sem teljesedett be. Én azt mondom, hogy nem keseregni kell e fölött, hanem tenni ellene! Pl: több gyermek bevállalása!
Előzmény: ==T== (32133)
==T== Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32133

Egyébként most jövök rá, nem tudom minek ez a cirkusz az MH val. Meg hogy minek egyáltalán MH az elkövetkező 20-25 évre.

 

Pár órája olvastam - báreddig is nyivánvaló volt, főleg itt vidéken - hogy Magyarországon a 3 éven aluliak fele már nem magyar(fehér). Ha most hirtelen meg is szűnnének a jelenlegi népesedési tendenciákban található iszonyatos torzulások, 50-60 éven belül akkor is kissebbségbe kerülnénk a mai határok között is - arról nem is beszélve, hogy már jóval korábban élhetetlenné, amolyan itteni dél-afrikává -  válna ez az ország. De sajnos ne máll meg. Sajnos költhetnénk mi akármennyit az MH-ra, a ketyegő demográfiai bombát européernek tekintett keretek közt az sem tudja hatástalanítani. Assze mennek az országnak/népnek/nemzetnek (ne mtudom az-e még) már tényleg csak pár éve van hátra...

:(

 

Bocs, ha túl pesszimista volta,

Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32132
Szia Ambasa! Nem csak ott állt hadrendben. Sok más helyen is. Nekem van olyan német ismerősöm, aki PSZH-s századparancsnok volt lövészként a német - német határtól nem messze. Az egyik német típuskönyvemben elég részletesen írnak a típusról. Meglepő módon csupa jót. Összevetve a BRDM-2-vel, egyértelműen a Pöszkét hozzák ki jobbnak! :) Mint ahogy az ismerősöm is nagyon szerette a típust. Pedig ő már a 80-as évek elején ismerkedett meg a típussal közelebbről. Hamburger
Előzmény: ambasa (32131)
ambasa Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32131
Szia Kuruc!

és tudod melyik NVA alakulatnál volt? Elárulom itt:

Wachtregiment "Feliks E. Dzierzynski"

Szerintem ez mindent elmond, hogy az NDK-ások mekkorára értékelték a harcértékét. Ha kétségeid lennének az említett alakulatról, akkor az alábbi linken olvashatsz róluk:

Wachtregiment "Feliks E. Dzierzynski"

TG
Előzmény: Kuruc71 (32120)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32130
Szia 1805! A PSZH-t és a FUG-t is rendszeresítették az egykori NDK-ban. A Pöszkét SPz Psh-IV (PSH-IV) néven állították szolgálatba. A legtöbb a határőrségnél volt. Üdv: Hamburger
Előzmény: 1805 (32128)
belic Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32129
Szia!

Azon kérdésemre még mindig nem kaptam választ, mikor állítottam, hogy a BTR jobb mint BMP.

Bocs, nem akartam egy sorert irni egy teljes hozzaszolast, ezert csaptam hozza a neked kuldott valaszhoz, termeszetesnek vettem, hogy kitalalod, hogy Project640-nek szol, es nem neked. ("a BTR az egyik legjobban használható harcjármű korunk asszimetrikus hadviselését illetően. Egy BMP-t hol engedsz rá az autópályára, mondjuk?").

Bel
Előzmény: 1805 (32124)
1805 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32128

Hello!

 

Kissé megleptél. Szerintem nem rendszeresítette, legfeljebb valamilyen speciális változatát, de ott akkor nem a Pöszke kellett, hanem amit hordozott. Ha mégis, akkor az az ő bajuk.

 

Szeretném világossá tenni, hogy nem kívánom a Pöszke általános karrierjét "tönkretenni".

Én 1984-ben találkoztam vele először, azóta nem jó a véleményem róla. Talán azért mert, például vez. gyakon a BMP-1-ről, kellett PSZH-val folytatni és a különbség ilyenkor eléggé szembetűnő. 

De ez az én bajom. Amitől elkalandoztunk az arról szól, volt-e értelme 1995-1999 a BTR-e való átállásnak. Szerintem akkor abban a helyzetben volt. megint más, hogy mi következett.

 

Tisztelettel:1805

  

Előzmény: Kuruc71 (32120)
1805 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32127

Hogy néhány hónap alatt, semmiből felfegyverzett, kiképzett hadsereget lehet építeni és akár kedvezőtlen erőviszonyokat is meg lehet fordítani?

Ez viszont rossz válasz! Papíron és a médiában igen, de nem a hadszíntéren.

 

A másik nekem címzetthez hozzászólásodhoz:

 

Egyettértek, minden háborúhoz nagyon sok feltétel szükséges, mindenről írni, azonban egy ilyen fórumban nem lehet, az a könyvírás műfaja. Így továbbra is csak aktuális témához röviden, arra koncentrálva igyekszem hozzászólni.

 

Tisztelettel: 1805

Előzmény: HG4I (32119)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32126
Szia 1805! Magam is tisztában vagyok vele, hogy ahány alakulat volt akkoriban, annyi féle tapasztalat gyűlt össze a lehetőségek és adottságok függvényében. Debrecen előtt Nyházán szolgáltam. Az ottani PSZH-k hadrafoghatósága szerintem még a 20%-t se nagyon érte el. Ennek pedig nagyon sok oka van! Abban talán egyet értünk, hogy nagyon sok múlik az embereken. Azon, hogy a parancsnokok mennyire veszik komolyan a feladatukat és milyen módszereket alkalmaznak a vezetésben. De még a legjobb hozzáállás sem tud minden hiányosságot kompenzálni. Üdv: Hamburger
Előzmény: 1805 (32125)
1805 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32125

Szia Hamburger!

 

Nem állítom, hogy lódítasz, mint személyes vitánkból is jól, nekem jó néhány dologban más fogalmaim vannak.

 

Tisztelettel:1805

 

Előzmény: Hamburger2 (32122)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!