Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32187
Szia Plieur!

Plusz a tervezett 48 db F16-os, a meglévő 43 Gepárd légvédelmi ágyú, a legújabb generációs PSZH-k, C-130 stb. A helikopterekről már nem is beszélek.

És ugye a TR-85, ha nem is egy átütő erejű tank, a mienkénél mind számban, mind minőségben jobb.

(Ja igaz, ma megérkezett az első Herkules Pápára. De úgy tudom, vissza is megy az USA-ba, csak a hétvégére jött, repnapozni)
Előzmény: Plieur (32180)
stalker2 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32186
Üdv J Dagain!!

Csak pillanatra tudok bepillantani a fórumra, mert elfoglalt vagyok mostanság, de
most csak kutyafuttában olvasgattam a szakmai írásokba és nagyon sok igazságot írnak a kedves olvtársak. A te írásodat olvasva szeretnék kijavítani egy apró dolgot
amiért ne haragudj kérlek, de nem tudok elmenni mellette, mert úgy helyes, ha megosztjuk a normális infókat, mivel ez a fórum azért hitelesebb, mint a média(gondolom ezt én így). A ''CAP ECHO'' amit írtál, valójában KEP ECHO(Kabul Entry Point) Kabul Echo belépési pontja(ezt csak mellékesen írtam ide, bocs), de nem téged blamállak és nem okoskodásból, hanem pusztán tájékoztatás
ul javítlak ki utólagos engedelmeddel és elnézéseddel.

Üdv: Stalker
Előzmény: J Dagain (32002)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32185
És az elmúlt 52 évben?

Amúgy igazad van, ez az!

Oszlassuk fel a Honvédséget, azt a háromszáztizenegynéhány milliárdot költsük az 5-ös metróra, vagy 14. havi nyugdíjra, aztán lesz ami lesz, sok ráhatásunk úgyse lehet az eseményekre, mert kicsike ország vagyunk.

Ha nem vagy pacifista, akkor Te mégis hogy képzeled ezt az egészet?
Előzmény: HG4I (32176)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32184
Kedves Éhesló!

Tőled pont nem egy ilyen választ vártam. Mi lesz velünk, ha minden valamire való katonánk bedobja a törölközőt?
Előzmény: Éhesló (32147)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32183

"A több hetes-hónapos politikai feszültség, majd katonai fenyegetettségi időszaka alatt változnának az erőviszonyok!"

Mit értesz az alatt, hogy változnának az erőviszonyok?
Ha mondjuk teszem azt Jan Slota (vagy akárki, tökmindegy, most épp ő jutott eszembe) elkezd magyarellenes kijelentéseket tenni (megtörtént), ideológiát, történelmet, stb. gyárt hozzá (megtörtént) gazdaságilag elhidegül egymástól a két ország (megtörtént már korábban Bős-Nagymaros okán), akkor majd egyszer csak valaki megfújja a vészharangot és 3-4 hónap alatt felszerelkezünk technikával, kioktatjuk a kezelő személyzetet és megszervezzük az egész ellenállást, és mire emberünk vérszemet kap, a tankjaiba vezényli a szlovákokat és megindulnak Budapest felé, addigra simán megállítjuk őket már a határon, és úgy pattannak le a magyar védelemről, mint a gumilabda? Ez azért kicsit az álom kategória szerintem.
A valóságban szerintem NINCS konkrét előjele egy konfliktusnak, és itt a konkrét-on van a hangsúly. Rossz a viszony, egy este történik valami, ami casus bellinek tekinthető és hajnalban már jönnek.

Ennyi. Szerintem.
Előzmény: HG4I (32119)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32182
Szervusz Harpet79!

Szerintem a mostani 6-nál /tartalékkal együtt 12-nél/ azért jobb. Én inkább attól tartok, hogy használt eszközöket vásárolnak olcsó áron. Már az is előrelépés, hogy az eredetileg tervezett 105mm-esek helyett valszeg 155-ösök lesznek.
A könnyűlövész koncepciót nem ítélem el teljesen, bizonyos helyzetekben előnyös.
Szerintem lehetne egy könnyűlövész dandár speciális feladatokra, és egy lánctalpas gyalogsági harcjárművekkel, és harckocsikkal felszerelt dandár területvédelmi feladatokra /néhány "szomszéd" nem kiszámítható/.

Üdv.
Előzmény: Törölt nick (32174)
Plieur Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32181

Tiszteletem !

ha láttál volna élőben pár ottani kerületet, nem hiszem hogy sietnél elfogadni Bukarest kulcsait:)

Árúkapcsolás klaszikus példája:)

Előzmény: Stylist (32179)
Plieur Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32180

Szia harpet!

Annyi az új  hír hogy az jelenleg Kolozsváron székelő 4-ik hadtest megszűnik, helyette a 4-ik "Gemina" hadosztályt állítják fel. Ugyanaz a sorsa a bukaresti 1 hadtestnek.

Ott úgy néz ki új úton indultak el: hadosztály szervezet, a meglévő egységek száma nem csökken ( bár lehetnek létszám változások), viszont a haditechnikában komoly változásokat akarnak.

Ja, és a sereg ingatlanjai megmaradnak.

 

Előzmény: Törölt nick (32175)
Stylist Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32179
"Ez a 24 db közröhely. Ennyi minek?"

Mit akarsz, ez pont négyszer annyi, mint amennyi D-20 jelenleg hadrendben áll. Ha minden fegyvernemi területen bejönne ez a 400 százalékos mennyiségi ( plusz esetleg minőségi ) fejlesztés, máris nem tűnne annyira döglöttnek a lovunk! :-)) Pl. ha a 14 Gripen helyett 56 Raptor lenne, akkor tálcán hoznák nekünk Bukarest kulcsait... :-))
Üdv:
Előzmény: Törölt nick (32174)
HG4I Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32178
Már megint találtunk egy olyan pontot, amiben tökéletesen egyet értünk... :)))
Előzmény: Éhesló (32177)
Éhesló Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32177
Hali,
nem akarnám itt a nacionalista és antinacionalista (internacionalista?) vitát élezni, de ha megnézed a környező országmaradékokat és különösen a kisanatantra mint antagonisztikus ellenfelekre koncentrálsz, akkor hozzájuk képest kifejezetten "közép"hatalom lennénk, ha mernénk nem kicsik lenni.
Némedi Laci mondaná, hogy ez csak számolás kérdése.....
Csak ehhez kellene nemzeti és külpolitikai stratégia is, vagy 18 éve. Nincs. Nem is lesz egyhamar, ha a mai eliten múlik.

Éhesló
Előzmény: HG4I (32176)
HG4I Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32176
Egyetértek.
Még sok is.
De tovább megyek: az elmúlt 50 évben is sok volt és abszolút felesleges.....

Hány ellenséges támadót kellett visszavernünk az elmúlt 50 évben?
Mennyi is volt az elmúlt 50 évben a harci (nem kiképzési!) veszteségünk?
Mindez mennyibe is került ezen időszak alatt?

Ha valamiféle király erre tévedne: hangfelvételről is mehet :)))

Más: NG -ügy
Ne keverjük össze a világ egyik vezető (immáron történelmileg folyamatosan militáns politikát folytató) hatalmát hazánkkal! Egy kiadósabb USA County (kb. megye) nagyobb nálunk...


Ne ringassuk magunkat semmiféle "középhatalmi" szerepkörbe!
Két évszázad óta csak a nagyhatalmak közöztt "csapódunk", mint az egyszeri alakzat vége :)


üdv.

P.S.: nem vagyok pacifista!
Előzmény: Törölt nick (32174)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32175
Most olvasom, megint könnyűlövész koncepció.
Most, amikor Románia úgy fegyverkezik ahogy, amikor Oroszország úgy alázza Grúziát ahogy, amikor Szlovákia úgy fegyverkezik, ahogy.

Nem tudom, mi van ezzel az országgal...
Előzmény: Törölt nick (32061)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32174
Üdvözletem, egy ideig távol voltam (vízpart, sör, miegymás), most olvasom vissza az elmúlt időszak hszeit.

De ennél nem bírtam tovább. Ez a 24 db közröhely. Ennyi minek?
Előzmény: Törölt nick (32069)
M.I. Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32173
Szia!

Igen őrá gondoltam.
Láttam szegényt egy sajtótájékoztatón magyarázta mekkora kamu volt az egész, de nem nagyon hittek neki! :-)

Amit a logisztikai és biztosítási dologról írtál. Én is valami ilyet gondoltam.
Aztán ha nagy szar van jöhet a területvédelem is.
De akár az árvízi mentés is.
Előzmény: Python24 (32171)
M.I. Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32172
Na még egy válasz:

"Tehát az Egyesült Államok Nemzetőrségében nincsenek harcoló alakulatok, hanem tagjai a szövetségi fegyveres erők mellett látnak el kisegítő feladatokat; javítják eszközeiket, szállítják utánpótlásukat és talán őriznek is ezt-azt."

Mindkétféle feladatot végzik, képzettségi szintjüktől és a szükségtől függően.
Bár attól tartok a húzósabb dolgokra nem őket vezénylik, egyrészt mert szerényebb képzettségük/rutinjuk miatt kevésbé hatékonyak, ráadásul nagyobb veszteségeket szenvednének.
De a lájtosabb dolgok közül nagyon sokat át tudnak vállalni.
Nem mintha ezt ne tudnád Te is kikövetkeztetni magadtól! :-)

"Persze ezek biztosan hivatásos vadászpilóták."
Ex vadászpilóta nagy részük, ill eleve a NG képezte őket.
Első másod vonalbéli feladatokkal kapcsolatban lsd. az előző bekezdést.


"Army National Guard and the Air National Guard as an integral part of the first line defenses of the United States"
Az usa védelmének első vonala azt mondják, most Afganisztánban és Irakban van.
Ott a NG.
Tagja képzettségüknek megfelelő feladatokat látnak el.
Mi is képezhetjük az önkénteseinket első vonalbéli harcra, ha tudunk nekik venni megfelelő színvonalú felszerelést. (Miután a hivatásosok már jól fel vannak szerelve.)
De ez már nem a faluszéli területvédelmi milicia amit propagálsz.
Ha pénzünk és akaratunk van bármit megtehetünk! :)
Előzmény: internal server terror (32167)
Python24 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32171
Szia!!

"Pl. az a banyácska akit az Irakiak fogságba ejtettek aztán kommandósok kiszabadították, a NG tagja volt."
Gondolom,a Jessica Lynch sztorira gondolsz.
Ez egy akkora csúsztatás volt,hogy hihetetlen!!
Lynch és osztaga eltévedt a sivatagban,és mindenféle harc nélkül fogságba esett.
A kommandósok nem kiszabadították,semmi akciófilmbe illő csihi-puhi nem voltl,hanem egyszerűen kihozták egy irakiak által elhagyott kórházból!!

Az amerikaiaknak kellenek a maguk hősei,ugyanúgy,ahogy szükségük van a saját szörnyeikre is.(Nem véletlen,hogy nem hűtik ki Bin Ladent évek óta..)

"Valamelyik ide írogató topiktárs írta, hogy amikor Afg-ban vagy Irakban (nem emlékszem), volt dolga, azt tapasztalta, hogy egynémely amcsi NG-s fickó majdhogynem ön és közveszélyes a fegyverével. :-)"

Ilyet én is írtam,Irakban ez volt a tapasztalatom.Az NG tagok mondták,hogy amikor beléptek,nem gondoltak arra,hogy valamikor is harcolniuk kell külföldön.Hullottak is,mint a legyek,banális dolgok miatt.Pl az NG járőr megállt a járműveivel,és az egyik katona beállt egy üzlet elé a tömegbe,hogy vegyen egy kólát.Fejbe is lőtték közvetlen közelről...

De emellett nagyon hasznosak voltak,a konvojok kb 99%-át az NG irányította és biztosította,vagyis gyakorlatilag az őket terhelte az US logisztika nagy része.
Előzmény: M.I. (32166)
M.I. Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32170
"Továbbá a honvédelemre alkalmatlan seregbe beállnia valakinek háttérfeladatokat végző tartalékosként öngyilkosság, mert amikor azt szétverik, esélytelen (harcra ki nem képzett, fel nem szerelt, meg nem szervezett) célpont lesz benne. Ezért irracionális az ötleted."
Csak annyira irracionális, mint ebbe a seregbe beállni hivatásosnak.
Egyébként egy lövész alapképzettsége mindenkinek kell lennie, anélkül nem foghat fegyvert! Vagy ez neked nem volt világos az elképzelésemből?

"Nem, ez azt jelenti, hogy az egy szál terepmintás gyakorló helyett jófajta testpáncéllal legyenek felszerelve."
Ha olyan lehetőségeink lennének, hogy ilyen színvonalon felszereljük a Honvédséget ÉS a miliciánkat, az nagyon jó lenne!


"Ez nem működne, mert sajnos az embertömegek nem mutatnak rajintelligenciát"
Megbeszéltük.


"A svájci hadsereg pl. egy nagy milícia enyhe professzionális tendenciákkal."
Ha te egy svájci hadsreget szeretnél nálunk is, én benne vagyok!
Bár én úgy tudtam az alapvetően sorkatonákon alapszik.
Márpedig én híve vagyok a sorkatonaságnak. De ha már úgy döntött a polgárok többsége, hogy hivatásos seregünk legyen, akkor marad az önkéntes tartalékosokról való agyalás.
Előzmény: internal server terror (32161)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32169
Ahhh ! Mindíg azok a fránya számok, fránya tények.


Oké ! Te győztél ! De a meccs még nincs lefújva !

:-)))

Előzmény: Hamburger2 (32159)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32168
Épp most olvastam, hogy a holland afganisztáni kontingens OMLT-éje alá tartozó három afgán bázist nemrég elesett afgán katonákról nevezték el, hálából.
Szvsz nekem valahol itt kezdődik a sikeres CIMIC és PSYOPS.

Valszeg ezeket a katonákat nagyobb megtiszteltés érte ezzel, mint a saját tisztjeik oldaláról....
internal server terror Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32167
"A harcoló alakulatok hivatásosok, és a NG lát el kisegítő feladatokat."
Tehát az Egyesült Államok Nemzetőrségében nincsenek harcoló alakulatok, hanem tagjai a szövetségi fegyveres erők mellett látnak el kisegítő feladatokat; javítják eszközeiket, szállítják utánpótlásukat és talán őriznek is ezt-azt.

"Az önkéntesek el tudnak látni kisegítő feladatokat, (szükség esetén otthon területvédelemre is képesek), és úgy tűnik van érdeklődő, jelentkező ebbe a szervezetbe."
Na ja, ilyen kisegítő feladatokat én se vetnék meg, érdekelne :)
Persze ezek biztosan hivatásos vadászpilóták. Különösen amelyiknek a gépére az van festve, hogy "Mile High Militia" :)

"In accordance with the traditional military policy of the United States, it is essential that the strength and organization of the Army National Guard and the Air National Guard as an integral part of the first line defenses of the United States be maintained and assured at all times."
(us code 32.102)

/A 32161-re azért el ne felejts válaszolni :)/
Előzmény: M.I. (32166)
M.I. Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32166
A harcoló alakulatok hivatásosok, és a NG lát el kisegítő feladatokat.
Pl. az a banyácska akit az Irakiak fogságba ejtettek aztán kommandósok kiszabadították, a NG tagja volt.
Valamelyik ide írogató topiktárs írta, hogy amikor Afg-ban vagy Irakban (nem emlékszem), volt dolga, azt tapasztalta, hogy egynémely amcsi NG-s fickó majdhogynem ön és közveszélyes a fegyverével. :-)
Ez részletkérdés, lényeg, hogy működik a dolog.
Az önkéntesek el tudnak látni kisegítő feladatokat, (szükség esetén otthon területvédelemre is képesek), és úgy tűnik van érdeklődő, jelentkező ebbe a szervezetbe.
Előzmény: internal server terror (32165)
internal server terror Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32165
"Azóta rájöttem, hogy nem a spanyol viaszt találtam föl, csak az ami Nemzeti Gárdát! "

Aha, mert azokban a harcoló alakulatok hivatásos katonákból állnak és a tartalékosok meg kisegítő feledatokat látnak el. Na mindjárt mondok valami durvát...
Előzmény: M.I. (32164)
M.I. Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32164
"Diszkréten megkérdezném, hogy szerinted a jelenlegi honvédségünk meddig tartana ki egy átfogó támadással szemben? Még addig se, mint a grúzok az oroszokkal szemben..."
Teljesen egyetértünk.
De szerintem nem az a megoldás, hogy a Honvédség gatyábarázása helyett létrehozunk egy területvédelmi miliciát.
A mi vitánk arról szólt, hogy szerinte nem érdemes az önkéntes tartalékosokat kisegítő alakulatokban alkalmazni, mert az nagyon veszélyes a tartalékosok számára. (munkaszolgálat) A honvédség védelmi képességeit szerinte nem javítaná és senki nem jelentkezne ide önkéntesnek.
Én viszont mindkét feladat + katasztrófavédelem alkalmasnak tartanám.

Azóta rájöttem, hogy nem a spanyol viaszt találtam föl, csak az ami Nemzeti Gárdát!
:-)
Előzmény: swordmanus (32116)
internal server terror Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32162
A népesség szaporodásának és annak összetételének problémáját szerintem versenyezgetés helyett finanszírozási oldalról kellene megközelíteni, ezért:

kép

kép2
internal server terror Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32161
Túl tömören fogalmazhattam.

"Szerinted a világ hadseregei létszámuk 3/4-ében (Vagy ahogy Éhesló mondta 19/20-ában) szervezetlen, képzetlen munkaszolgálatosokból állnak?"

Nem a világ hadseregeiről van szó, hanem a te ötletedről, miszerint ha az MH háttérfeladatait tartalékosokkal végeztetjük el ingyen és az így felszabadult forrásokat a harcoló létszám növelésére fordítjuk, akkor alkalmas lesz a honvédelemre. Nem lesz, mert sem technológiai, sem szervezeti, sem létszámfölénnyel nem rendelkezne. Továbbá a honvédelemre alkalmatlan seregbe beállnia valakinek háttérfeladatokat végző tartalékosként öngyilkosság, mert amikor azt szétverik, esélytelen (harcra ki nem képzett, fel nem szerelt, meg nem szervezett) célpont lesz benne. Ezért irracionális az ötleted.

"Ez a "...páncéllal...felszerelt.." azt jelenti, hogy páncélosokkal akarod felszerelni a milicistákat? Minden falunak egy MBT? "

Nem, ez azt jelenti, hogy az egy szál terepmintás gyakorló helyett jófajta testpáncéllal legyenek felszerelve.

"Semmi hadsereg, csak központi irányítás nélküli milicisták szerte az országban?"

Dehogy! Ez nem működne, mert sajnos az embertömegek nem mutatnak rajintelligenciát, sőt. Nem olvastad, amikor tacsk0t és Éheslót rugdostam a központi hatalommal szemben álló forradalmigárdás vízióik miatt?

"De a félmillió az ország területén egyenletesen elosztott milicista is , hogy úgy mondjam kevéssé hatékonynak tűnik. (...) A katona erejét az adja, hogy szervezetten együttműködik a társaival, amihez kell központosított vezetés. A kisebb egységek vezetőit szintén irányítani kell. Stb. Hurrá! Feltaláltuk a hadsereget! :-)"

Függetlenül attól, hogy neked mi jut eszedbe erről a szóról (talán széljobbos usák fegyverbuzik röhejes csapata), a milícia polgárok hadiszervezete. A svájci hadsereg pl. egy nagy milícia enyhe professzionális tendenciákkal.
Előzmény: M.I. (32102)
swordmanus Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32160
Üdv Kurucz!

Most nem akarom ennél is jobban kielemezni Hamburger gyermeknemzésbeli teljesítményét, de ha úgy vesszük, neked most kellene 2-es sebességfokozatba kapcsolnod, és kettessével elkezdeni "gyártani" az utódokat! (T kollégának meg pláne! Kesergés helyett tényleg ez kell! És mennyivel, de mennyivel kellemesebb tevékenység, mint az önsajnálat meg a vészmadárkodás!)
Szóval ezúton is hatalmas respekt hamburgernek és J Dagainnek amiért nem csak mundérban védik a hazát, hanem akkor is, ha a mundér lekerül!:-)
Előzmény: Kuruc71 (32158)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32159
Ahhoz képest, hogy mennyi gyerekem volt akkor, amikor annyi idős voltam, mint most Te, én már megötszöröztem! A kérdés csak az, hogy mi az alap!? Ha már statisztikákat akarsz gyártani! (Ezt nehéz lesz felülűberelni!) :)) Egyébként meg ne a statisztikákat gyártsuk, hanem nézzük a számszaki eredményeket! Ugyanis az számít, nem a grafikon! :)) Nagy a szám?? Szerintem van is mire! :)) (A nejemre!)
Előzmény: Kuruc71 (32158)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32158
"Én azt mondom, hogy nem keseregni kell e fölött, hanem tenni ellene! Pl: több gyermek bevállalása!"



De "nagy a szaja" valakinek huuuu de nagy ! Majd ha te is megketszerezed a gyerkoceid szamat akkor majd en is.


:-)))))



Előzmény: Hamburger2 (32134)
M.Zoli Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32157

Udv.

 

En peldaul magam dontom el ki vagyok, es ezt csak egyszer tettem meg, azota is valtozatlan. Ezt pedig idaig akivel szemelyesen is kapcsolatba kerultem, minden nem magyar elismerte. Viszont vannak magyarok, akiknek szlovak vagyok. Es most nem tudom, hogy mosolygos, vagy banatos jelet tegyek a vegere, de oszinten szolva nem igazan izgat.

 

Masszoval amit irtal, irhattam volna en is.

 

ON.

 

Udv.

 

A Sauros hsz.-em nem ment at, talan majd maskor.

Előzmény: J Dagain (32155)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!