Keresés

Részletes keresés

ambasa Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32582
Szia!

és még nem látad a szakrajzukat, ahol egy öszeállítási rajznál az egymással egy vonalban lévő de egymást takaró alkatrészek körvonalát úgy jelzi, hogy az alatta lévő körvonalát eltolja befelé és szaggatott vonallal rajzolja le.

TG
Előzmény: Éhesló (32581)
Éhesló Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32581
Jesszus!
Még elképzelni sem tudtam ezt a rettenetet.
Fogadd részvétem, őszintén!
Előzmény: ambasa (32580)
ambasa Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32580
Szia Kuruc!

azért amikor majd két év múlva is azt fogod mondani 1/2-es villáskulcs helyett, hogy olyan 13-as kellene, vagy amikor majd valamilyen kötőelemet akarsz rendelni, akkor mond.
Nem tudom, hogy repiparban szereled-e, de amikor majd egyszerre találkozol a BACB, az AN, a NAS és hasonló szabványú csavarokkal, aminek az átmérője 1/64-ekben van megadva, de csak 1/4-ig mert az alatt sorszámozza, viszont a hossza 1/16-od, de vannak gyártók,akik viszont néha 1/32-ben adják meg. Amikor majd egy tűrést neked 1/64-odban adják meg, de a mérőszalagod 1/16-os, a tolómérőd 1/128-ban, vagy század (mérőórás), vagy ezred (digitális) hüvelykben mér, akkor is ezt fogod mondani, hogy nincs problémád? Amikor a meghuzási nyomatékot inlb-be, de ha nagyobb akkor ftlb-be adja meg (és piszkosul figyelni kell, hogy melyik, mert csekély 12x-es a különbség), és hogy örülj az airbus azért még odaírja daN-ba is. Vagy majd amikor szervizelned kell valamit és azon gondolkodsz, hogy gallon 4,5 l, vagy US gallon 3,9 l.

Szóval még valószínüleg nem találkoztál a dolog sava-borsával.

De akkor is sok sikert, és ne add fel! ;)

TG
Előzmény: Kuruc71 (32562)
Stylist Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32579
"Ha nem biztonsági őr akkor hegeszteni megyek vissza."

Ha már eldöntötted hogy mindenképpen leszerelsz, akkor miért nem keresel valami contractor munkát, mint Python? Biztos, hogy az a munka jobban tetszene, és nyilván tudod, hogy egy napon emlegetni sem érdemes az ottani fizut a magyar méhészek, hegesztők, és biztonsági droidok bérével. Esetleg még ott van a Francia Idegenlégió is!
Üdv:
Előzmény: J Dagain (32553)
Éhesló Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32578
Én voltam a tettes.
Nem vagyok elájulva az örömtől, hogy "normál" helyzetben (???) azzal harcol(t)unk ami a kezünk ügyébe akad. Azért egy reguláris haderőtől ennél többet vártam volna, de úgytetszik tévedtem (mint soxor máskor is)!
Nem mondom, ha gáz van legyen, de most, amikor működő ipar, gazdaság, szövetségesek, hadtápvonalak és költségvetés van csak kellene valami rendszerszerű működés és nem csak a szabadcsapatos vagányság!
Na mindegy, egy illúzióval kevesebb!
Előzmény: Hamburger2 (32564)
ambasa Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32577
Szia Hamburger!

valamit nagyon félreértettél, én nem voltam felakadva a Humvee használatán, pont ellenkezőleg, azt bizonygattam, hogy nem lehet ez megoldhatatlan feladat.

TG
Előzmény: Hamburger2 (32564)
ambasa Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32576
Először is azért, mert valaki valamit állít az nem lesz tény, a tényeket bizonyítani kell és ezt te nem tetted meg.

Másodszor, ahogy én nem határozom meg, hogy hova írsz, te sem határozod meg nekem, hogy mibe szólok bele. Amúgy meg egy nyilvános fórumon vádaskodsz ha nem tünne fel, tehát mint olvasója rám is tartozik.

Harmadszor, hogy hova és mit írhatsz azt a fórumszabályzat határozza meg, az meg tíltja, hogy valakit letolvajoz (tudom nem ezt írtad, csak azt, hogy nem mindig adta meg a kölcsönkért pénzt).

Részemről is ennyi, annyit firkálgathatsz oda ahova csak akarsz én nem vagyok rá kíváncsi.

TG

Előzmény: Törölt nick (32551)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32575

A magam részéről nem támogatom a rivalizálás ilyen fokát. És nem is értem az alapját, mert én is úgy gondolom, hogy jól felkészült katonákról van szó minden esetben. (Felhívnám a figyelmét, hogy a "szolnokiak" megnevezés elég pontatlan, hiszen ott két olyan katonai szervezet is diszlokál, amelyek szóba jöhetnek! :))

 

A parancsnokok hozzáállása szerintem egyértelmű. Nem lehet azt mondani, hogy nyíltan szítanák az ellentéteket, de azt csak az ott szolgálók tudnák megmondani, hogy mi van akkor, amikor nincs ott kívülálló. Személyesen is ismerem az érintett zászlóaljak parancsnoki állományát és egyik esetben sem tartom valószínűnek, hogy lovat adnának a katonáik alá az ilyen fokú rivalizáláshoz. Vannak személyek, akik esetében ezt teljesen ki is zárnám! Ha mégis ezt tennék, akkor - szerintem - nagyon rosszul tennék!

 

Ezen zászlóaljak katonái hadműveleti területen szorosan egymásra utalva kell, hogy dolgozzanak. Ez kölcsönös bizalom és megbecsülés nélkül nem megy!

 

Az én személyes tapasztalatom, hogy ezen feszültségek inkább az alacsonyabb szinteken gerjesztődnek. Van rá személyes példám, hogy a saját katonáimból mlyen nehezen tudtam kiírtani másik alakulattal szembeni ellenszenvet, noha tőlem egyszer sem hallhattak róluk becsmérlő megjegyzéseket. Lehet, hogy azzal követtem el hibát, hogy pont azokat a fiúk teljesítményét állítottam eléjük elérendő (és megelőzendő!) célként? :)

 

Végül is egy - meglátásom szerint - eredményes és nagyobb feszültségek nélküli fél évet teljesítettünk együtt Afganisztánban.

 

Üdv: Hamburger

 

 

Előzmény: Stylist (32531)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32574
A biztonsági helyzet változásának ismeretében ezzel egyet értek!
Előzmény: Python24 (32571)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32573

Koszovóban az ukrán Humvee-k is NSZVT-ket kaptak. Nálunk is ez lenne a max. Automata gránátvetőink nincsenek, pedig ott elkelnének. :(

Előzmény: Python24 (32537)
Python24 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32572
Bizony,hogy vannak ilyen helyek,nem is kevés..

Az pedig szerintem nem megoldás,hogy nem ellenőrzik azokat a területeket a magyar katonák..
Előzmény: Hamburger2 (32569)
Python24 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32571
Nem arra gondoltam,hogy erővel érjük el a céljainkat Afganisztánban.
De ha 1-2 szakasz lövésszel több lenne kinnt,önvédelemből,az nem lenne hátrány!

Hiszen ismered a terepet,és a létszámainkat.Ha ott kiesik 10-20 magyar katona,akkor bajban lesznek a kinti srácaink..
Előzmény: Hamburger2 (32567)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32570
Ebben inkább nem nyilatkoznék, mer az részemről csak a mende-mondák továbbítása lenne.
Előzmény: J Dagain (32565)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32569

Ezt a problémát már én is feszegettem itt is és máshol is. Sőőőőt. Megkockáztatom, ogy vannak helyek, ahová még a páncélozott Mercik sem tudnak elmenni. Ott marad a páncélozatlan! :( Nem véleletlen, hogy a norvégok és a hollandok járműparkja is meglehetősgen vegyes képet mutat! :)

Előzmény: Python24 (32566)
Python24 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32568
Szia!!
Használtunk már nem rendszeresített járműveket Irakban is,a GMC pick-up-ok és terepjárók,a Mercedes Actros-ok,illetve a Nissan teherautók mind bérelt járművek voltak..
Előzmény: Hamburger2 (32564)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32567

Az utolsó mondatoddal nem értek egyet továbbra sem. Afganisztánban erővel még soha sem tudtak tartós eredményt elérni! A módszer egyébként nem új. Kb. egy évvel ezelőtt már felhívták a figyelmünket rá, hogy a tálibok taktikát váltottak és belebocsátkoznak tartósabb ütközetekbe is. Akkor is nagyon jól megtervezett akcióról volt szó.

 

Azt lehet tudni, hogy milyen balesetet szenvedett a jármű, amelyben a 10 halott "keletkezett"?

 

Ui: Anyagfeldolgozás folyamatban, éjszaka megy a válasz! Most csak bele-beleolvasásra lenne időm - mint itt is - aminél a téma többet érdemel! :)

Előzmény: Python24 (32529)
Python24 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32566
Sziasztok!!
Még valami HUMWEE témában:
Belegondoltak abba a katonai vezetőink,és illetékes politikusaink,hogy a 27 új járművel még nincs megoldva minden probléma??
Ugyanis az a gond,hogy jó a HUMWEE,jobban véd,mint a G-270,remélem,tűzerőben is nagyobb lesz,csak van egy nagy problémája,mégpedig az,hogy sok helyen egyszerűen nem fér el....

Talán célszerű lenne néhány páncélozott G-270-est is beszerezni/kölcsönkérni..
J Dagain Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32565
Jól tudom ,hogy még a mercik beszerzése elött is felajánlották ,csak nekünk nem kellett a használt cucc?
Előzmény: Hamburger2 (32564)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32564
Szerintem nem kéne megakadni ennyire a Humvee-k használatán. Van ott más olyan technikai eszköz is, amelyet immár évek óta, gond nélkül használunk, pedig sohasem került rendszeresítésre! (Toyota LC)
Előzmény: ambasa (32526)
Python24 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32563
Szia!!

Reméljük,hogy engedik majd a magyar OMLT-s srácokat dolgozni, nem kötik meg a kezüket külöböző "nemzeti korlátozásokkal",és a munkájukhoz szükséges minden segítséget és eszközt megadnak nekik!!

OFF
Sikerült átnézni az anyagokat??Kíváncsi vagyok a véleményedre..
ON
Előzmény: Hamburger2 (32555)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32562

Nekem van szerencsém USA és EU gépeket is szerelni szervizelni. Bár kt különböző metodika és mértékrendszer de semmi extrát nem jelent egy átlag technikusnak.

 

No jó meg kell tanulni a kulcséreteket oszt ennyi.

Előzmény: ambasa (32540)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32561
Nyugalom. Nem eszik olyan forrón a kását. Ha bíróság elé állítanának, rengeteg képem van (biztonságban is) videóm, hang , leszerelt bajtársak akik bizonyítják igaz ami felháborít a seregben. Ha pedig igaz ,nekem megér annyit egy kis börtön a kitálalásért ,hogy jól valagba rúgják a vízilovakat! Tudják itt ,hogy ki vagyok már 2004 Óta! Sokszor voltam már a Hárombetüsnél is. Ha sokat ugrál én meg feljelentem őket jelentési kötelezettség elmulasztása miatt mert tud róla ,hogy nincs kiképzés, stb.. és mégis hagyja. Régen visszább fogtam magam mert maradni akartam. Már ma elmennék szívesen ha felajánlanák a közös megegyezést. A hat év után járó pénzt nem akarom itt hagyni, azért vagyok még bent.
Előzmény: Nr.121212 (32558)
Python24 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32560
Szia!!
OFF
"Másodszor pedig nem rágalmazásról van szó, hanem tényekről, meg arról, akinek szavaimat intéztem (az nem te vagy), akinek kicsit rendet kellene tennie a fejében végre. Harmadszor pedig nem gondolod, hogy kiadom azokat az informátorokat (torkukra szegezve a kést ezáltal) akiktől értesüléseimet szereztem,
mivel hogy van még közülük jópár aki aktív."

Nem vagyok én akkora ember,hogy rólam informátorok által kellene adatokat gyűjteni!!:)
Ha kíváncsi vagy valamire,kérdezz privben,és mindenre megkapod a választ!!
Amiket Te itt összehordtál rólam,az mind rágalom,és sárdobálás!!De ha tovább szeretnéd folytatni,tedd privben,és intézd hozzám,amit írni szeretnél!!

Itt véleményeket,gondolatokat osztunk meg egymással,személyeskedés,rágalmazás nélkül.Ennek itt nincs helye!!

Ezért hogy Neked,vagy az "informátoraidnak" mi a véleménye rólam,az a Te dolgod:De mint ahogy Te sem fogadod meg ambasa tanácsát,így remélem nem baj,ha én sem fogadom meg a Te tanácsodat,és húzom be fülem-farkam a Te-számomra egyáltalán nem túl fajsúlyos-véleményed miatt???
Ezzel részemről le van zárva a téma..

Gondolom,a 7x év alatt Te is jártál pár helyen,és láttál pár dolgot.Esetleg ezt megoszthatnád az itteni topic olvasóival..

ON

Előzmény: Törölt nick (32551)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32559
Elismerem. Csak azért hoztam fel ,hogy kötözködős idegenünk hátha megérti ,ha Python dicsekvő lenne akkor tudna még miről mesélni.
Előzmény: Hamburger2 (32555)
Nr.121212 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32558
Hát nem szeretnék beleszólni a Nagyfiúk dolgába - de Dagain rólad az a véleményem hogy túl sok mindent kitálalsz magadról ezen a "közismert" fórumon. Túl őszinte voltál, szinte mindig megindoklod az érzelmi motivációidat.
Hát ha teszem azt téged vki ott nem csíp a körletben - és rád szeretne dolgozni... , /hogy ne menjek messzebbre lásd pld. Python kollégád kalandjait az imént Valmorttal/
elég elolvasni a kommentjeidet és már kész is vagy. Egy gonddal kevesebb :)
Előzmény: J Dagain (32549)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32557
Az szemben állók tisztelet az ISAF-nál abban is megnyilvánul, hogy dokumentumaikban egyöntetűen "ellenállók"-nak nevezik őket. Persze erről időről-időre néhányan még ott is elfeledkeznek! :)
Előzmény: Éhesló (32524)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32556
Elnézést JD! :)
Előzmény: Hamburger2 (32555)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32555

Szervusz DJ!

 

Azért a tiszta képhez hozzátartozik, hogy a MH KGYSZD és a PRT által adott kiképzési segítség nem ugyanaz, mint amit majd az OMLT feladatköre fog takarni! Az "valamivel" több lesz, mint csak a kiképzés.

 

Hamburger

Előzmény: J Dagain (32517)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32554
Ennyi? Csak vicces? :-)
De azért a barátod nem vagyok. Ahhoz egy kicsit több kell mint neten keresztül beszólogatni. Próbáljuk megoldani ezt értelmesen mert tényleg szét offoljuk a topicot.

1. Én sz@rok a véleményedre!
2. Téged sem érdekel az enyém vagy itt másé
3. A szájkarate hülye sport mert mindenki majd nagyobbat mond és ezt már az oviban meguntam


A megoldás szerintem ha hagyjuk ezt az egészet. Én nem szólok hozzád ,és tégy te is így.
Előzmény: Törölt nick (32552)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32553
Lehet itt romantikázni meg esélyt adni de minek. Ha szükség lenne a mi fajtánkra akkor nem élne meg a többi. Nem hagyom ,hogy 9 év múlva kivágjanak az utcára semmi nélkül. Ha nem biztonsági őr akkor hegeszteni megyek vissza. Ott legalább azonnal kivágják aki nem dolgozik ,nem százak nézik ahogy egy dolgozik. Nincs bennem harag, vagy sajnálkozás. Túl vagyok rajta. Nem vagyok ebbe való. Nem égetek fel megint mindent , családot ,gyereket, házat , hogy valami talán jó, talán nem összejöhessen. A leépítések dübörögnek tovább és Szolnokból nemsokára nem lesz más mint bemutató alegység akik azért lesznek ,hogy önigazolja magát a sok sok ezer léhűtő; Van hadsereg! Van kiképzés! Nincs már gyomrom hozzá! Ha futnom kell fogom magam és futok. Ha az akció kell irány a mecseki szellemek. Ilyen 35 éves szőröstalpú szakaszvezetőkből mint én van elég, és ezrek várják a bevonulást. Nyugodj meg ,jól meglesznek nélkülem.Azt sem vették észre ,hogy díszelgő lettem. Nem kell itt temetni. Nagyon pici alkatrész vagyok a gépezetben, nélkülem is működik.
Előzmény: Stylist (32550)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!