Keresés

Részletes keresés

Soká Creative Commons License 2014.10.29 0 0 80152

"A fétis árai nagyon el vannak szállva. "

 

Repítő, ez volt a kérdés? Valaki azt kérte, hogy mondjunk olyan helyet, ahol megtekinthető több gép is egyszerre. Alig akad egy 2miliós városban ilyen hely, és ennek éppen az a szemlélet az oka, amit itt alább is mindenki képvisel. Nem akarom én védeni a Fétist, de ha mindenki GPS módjára gondolkodna, akkor nem is lennének másféle üzletek csak webáruházak. Nulla ismerkedési lehetőség, nulla szakértelem, csak annyi, ami egy webáruházas szoftver működtetéséhez kell, a többit meg intézik a csomagszállítók.

Nekem nem az a bajom, hogy nem a Fétisnél vásároltok (én is csak az éppen tegnap emlegetett Makita rezgőt vettem ott) hanem, hogy csodálkoztok azon, hogy az, aki fenntart egy ezer négyzetméteres csarnokot azért, hogy be tudja mutatni a gépeit, az drágábban árul, mint aki otthon a konyhaasztalról működteti a webes rendelését. Nem titok, én is úgy vettem meg a Metabo asztali körfűrészemet, hogy éppen a Fétisnél kaptam kedvet hozzá, mert meg tudtam tapogatni, nézegetni. Szóval, az ilyen cégeknek én elnézem azt, hogy drágábbak. Ennél sokkal jobban zavar, hogy bizonyos webáruházak nem abban versenyeznek, hogy ki az olcsóbb, hanem, hogy ki tud több tájékozatlan, félrevezethető embert lenyúlni.

Előzmény: Törölt nick (80144)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.29 0 0 80151

"nem panaszkodni kell, hanem be kell zárni a bótot"

 

ez a lényeg. 200% árréssel drasztikusan csökken a kereslet. ha ezzel a kicsi kereslettel is jól megél, akkor minden fasza. ha meg nem, akkor kell keresni más megélhetést. de panaszkodni értelmetlen. az fts párévente csődbemegy, de alapvetően jól elvan, max mi nem vásárolunk ott.

 

Vajk

Előzmény: látogató (80150)
látogató Creative Commons License 2014.10.29 0 0 80150

Rég nem vagyok kereskedő, de kereskedtem vagy 10-12 évig. Jó lenne, ha tudná a vásárló, hogy a magyar kereskedő minimális árrése, ha tisztességesen kíván a pali adózni, meg bejelenteni az eladóját nem a kereskedő kapzsisága miatt annyi, amennyi. Ha egy kereskedő egy szerszámüzletből el szeretné tartani a családját és van benne annyi tisztesség, hogy az alkalmazottjának is szeretné ezt biztosítani, akkor 200% árrés alatt el sem indulhat (A 200%-ot most hasraütésszerűen írtam) Az USÁ-ba és nagyrészt egész Európában lényegesen kevesebb közteher rakódik a kereskedelmi tevékenységre. 

Előzmény: GPS (80149)
GPS Creative Commons License 2014.10.29 0 0 80149

 

Talán (az internet világában) le kellene szokni a 3-500%-os árrésekről. Ha meg ez az árrés-csökkentés nem megy a magyar kereskedőknek, akkor nem panaszkodni kell, hanem be kell zárni a bótot.

 

Konkrétan volt egy (publikusan, n helyen megtalálható) 39,90 USD-s hajóalkatrész  - ami a magyar kereskedőnél 59.000 Ft-ba került. Ugyanaz a márka, ugyanaz a típus.

 

Ilyenkor leszarós a pár %-os vám, meg a magasabb áfa (sőt a free-shipping is) - mert ha csak ennyiért tudja kínálni, akkor más szakma után kell nézni.

.

Előzmény: Garfield007 (80148)
Garfield007 Creative Commons License 2014.10.29 0 0 80148

Igen, mert azon panaszkodnak a kereskedők, hogy mindenki veszi a kínai gagyit olcsón. Pedig egyszerű a hozzáadott érték nem csak annyiból áll, hogy bérelek egy üzletet és fenntartok egy minimális raktár/bemutató készletet. 

Az elmúlt 40-50 évben rengeteget felejtettek a kereskedők. Még mindig ott tartunk, hogy a vásárló egy kekeckedő szemétláda, akik csak zavarják a becsületes kereskedőket.

Előzmény: pali923 (80146)
GPS Creative Commons License 2014.10.29 0 0 80147

 

"...aztán megveszik, ami tetszik máshol, külföldön, ebay-n jóval olcsóbban."

 

Hogy rohadna meg ez a tetves piacgazdaság és főleg ez a fenenagy globalizáció - hogy mindenki ott és azt vásárolhat, ahol és amit csak akar.

 

Egyelőre még.

.

Előzmény: pali923 (80146)
pali923 Creative Commons License 2014.10.29 0 0 80146

Nem muszáj ott vásárolni, elég, ha meg tudod nézni, fogni.

Hifis kereskedők panaszkodnak sokan, hogy a vásárlók bemennek, meghallgatják a kínált cuccokat, aztán megveszik, ami tetszik máshol, külföldön, ebay-n jóval olcsóbban.

Előzmény: Törölt nick (80144)
GPS Creative Commons License 2014.10.29 0 0 80145

 

Nem csak hogy el vannak szállva - de még érdekes az árképzésük is.

 

Mert a 25 ezer Ft-os (egyébként 2 ezret is alig érő) gyorsszorítóhoz képest - szinte ajándékba adják a Makita körfűrészt 154-ért.

 

Ha tartanák az árkalkulációs-trendjüket, akkor ez a körfűrész legalább 750 ezerbe kéne kerüljön náluk :-)))

.

Előzmény: Törölt nick (80144)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.29 0 0 80144
Előzmény: Soká (80142)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.29 0 0 80143

jó kis szórakozás lehetett ezt megépíteni. 

 

 

Soká Creative Commons License 2014.10.29 0 0 80142

"Ismertek olyan boltot Bp-en, ahol a jobb barkács és esetleg ipari gépeket (asztali körfűrész, felsőmaró, kézi körfűrész érdekel leginkább), rendesen összerakva,"

 

Jó kérdés... Ezért jók a faipari vásárok. Egyszer felhívtam a Boscht, hogy árulják már el, hol lehet megtekinteni a kék asztali körfűrészüket. Nem tudott ilyen helyet ajánlani, nincs saját bemutatótermük... Nem agymenés ez így? Így nem vettem olyat...

 

Ahol engem kellemes meglepetés ért mert sok gépet láttam kiállítva 3-4 éve, ez a Fétis.

http://www.fetis.hu/elerhetosegeink

Az isten háta mögött...

 

A Kisvakondban is láthatsz gépeket.

Profi, üzemi gépek a Paliszandernél.

Előzmény: torony78 (80131)
Soká Creative Commons License 2014.10.29 0 0 80141

Ahogy Vajk is említette, a "sörösrekesz" az csak tartó és takaró szerepet tölt be az asztallap alatt.

 

Az olcsó gépek háza azért készül lemezből, mert jóval könnyebb az előállítása. Legalábbis egy akkora műanyag szerszám legyártása mint amekkora a fűrészek alatti doboz, az tőkeerős céget igényel. Nézd meg, nem véletlen, hogy mindhárom generációjú zöld Bosch PTS 10-esnek ugyanaz a műanyag kasznija, csak a fém részek különböznek. Ráadásul ez a műanyag akármi nagyobb szabadságfokot ad a (forma)tervezőknek és olyan kényelmi megoldásokkal szolgálnak, mint a cserelap-tároló, a tápkábel feltekerhetősége, a tolófa rögzítése, stb. És miután ezek hordozható gépek  a súly is számít.

 

nem tudom, hol a legolcsóbb a zöld Bosch, de itt 100.000 alatt van:

http://vektor2000.hu/?keres%E9si-eredm%E9nyek,19&sPhrase=asztali+k%F6rf%FBr%E9sz&iProducer=4&sPriceFrom=&sPriceTo=

 

Előzmény: arvaiz69 (80126)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.28 0 0 80140

Az igazat megvallva az excenteressel is lehet nagyon finom felületet csinálni. Ez a gép amit használok a melóhelyen egy komplett csiszoló rendszer. Mindent csiszolunk vele, műanyagot, kompozít felületeket, plexit, fémet, tapétázás aládolgozásánál, festéshez, rengeteg glettelést csiszolunk vele. De a repülőgépek kabin ablakait is ezzel csiszoljuk és polírozzuk.

Itt például egy autó lámpáit csiszolom fel 250-es papírról indulva 4000-es papírig kb 10 lépcsőben, majd polírozom szivacssal és pasztával. De ez a gép egy elég spéci cucc, egy új autót lehetne venni az árából. A csiszolópapírjai sem igazi papírok, hanem inkább műanyag hálók amin keresztül el tudja szívni a legapróbb port is. Gyakorlatilag semmi kiporzása nincs a gépnek, és egyszerre 2 csiszoló gépet tud vezérelni az elszívó. 

Szóval kerek perec nem lehet kimondani, hogy egy excenter csiszoló csak finom vagy durva munkára jó. 

 

Előzmény: Bubi504 (80138)
Bubi504 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 80139

Használati útmutatókat olvasva ezen szoktam felröhögni : 'az első réteg felhordása után csiszoljuk meg finoman géppel vagy kézzel, szálírányban' -

kíváncsi lennék arra a kézi csiszológépre amivel szálirányban ÉS finoman lehet egyszerre működni (szalagcsiszolóval a szálirány még menne, de a finomság nagyon nem...)

Amúgy meg marhaság ez a szálirány-hajszolás, én legalábbis nem veszem észre a különbséget a szálirányos kézi és egy rezgővel történő csiszolás között, a fáradtságot leszámítva.

Apropó : bizony táblásított borovit vettem már olyat (pedig toldásmentes, AA-s volt és a Jafholztól ami elvileg minőséget jelent) hogy teljesen 'szőrös' és érdes volt az egész már az első lakk előtt is, nemhogy utána. Amit én gyalulok azt már nem kell csiszolni (szinte), ez meg 'gyárilag' volt csiszolt, na mondhatom... Csak azt nézném meg hogy mivel... biztos csak 40-es papírjuk volt... 

 

Előzmény: Soká (80120)
Bubi504 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 80138

Amikor az autófényező excentert használ azt azért teszi mert kell neki a nagy anyagleválasztás. A kitt meglehetősen keményre köt, mindig többet húznak rá mint kellene, ezt szokták excenterrel leszedni (már ahol lehet, mert csak kb sík felületen használható). Ebben a fázisban a felület minősége még nem számít ! Aztán lefújják szórókittel, ezt már vizesen csiszolják meg - na itt jön csak a felület minősége, de itt már excenternek nincs helye.

 

Off lenne itt a teljes folyamatot leírni, de a lényeg az, hogy az excenter nem finomkodásra való (jó-jó, lehet polírozni is némelyikkel, de alapvetően nem erről szól). Ha egy füllungos bútorajtót kell csiszolni az excenter csak bénázik (kicsit nem figyelsz oda és olyan gödröt csinál hogy csak na) a kis szögletes talpú makita rezgő ilyenkor az abszolút nyerő (120-asnál durvább papírt nem is szoktam rátenni).

Más tészta egy ajtólap méretű valamiről leszedni a zománcot, vagy a fa egyenetlenségeit eltüntetni, ezekben persze jobb az excenter - de nincs értelme olyat kérdezni, hogy melyik a jobb, mert ennyi erővel azt is meg lehetne kérdezni, hogy a kontaktcsiszoló vagy egy 600-as vastagoló gyalu jobb-e.  

Előzmény: pajaci (80060)
Schnitt Creative Commons License 2014.10.28 0 0 80137

Köszi a helyesbítést és a tanácsokat.

Ha a kézi csiszolás  legjobb erre, akkor nincs mit tenni. :)

Akkor a csiszológép beszerzését még elhalasztom bizonytalan ideig.

Most az élmaró úgyis megcsapolta a kasszát.

Előzmény: halaloszto (80128)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.28 0 0 80136

Nem vitatkozom veled, legyen igazad :)

 

Előzmény: pajaci (80119)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.28 0 0 80135

azért nem tudod mert nem olvasod az offtopikot :)

 

Előzmény: _KGR_ (80134)
_KGR_ Creative Commons License 2014.10.28 0 0 80134

Eladtad a plottered? Nem is mondtad. :)

Előzmény: Törölt nick (80110)
alpapa Creative Commons License 2014.10.28 0 0 80133

Nekem csak a rezgővel van tapasztalatom, de az egyik szomszédom esküszik az excenterre/neki meg csak az van/. Nekem tökéletesen megfelel a rezgő.Már ha én beszélhetek asztalosságról.Most leginkább egy asztali szalag fűrésznek tudnék örülni ha ez a qrva bank nem fojtogatna, de egy ködös éjszaka elmegyek a bankfiókhoz és lehugyálom a falát.:)

 

Előzmény: neduddgi(én) (80055)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.28 0 0 80132

én ilyet nem tudok. tudok olyan helyet, ahol értenek hozzá, és egyben szervíz is. tehát látják használtan is a gépeket, tudják hogy ki mire használja és mit lehet/nemlehet vele. viszont ott is alig van valami a polcon, nagygép meg semmi. ha kell hoznak a nagykerből másnapra, de alapvetően akkor ha meg fogod venni, nem csak megnézni.


Vajk

Előzmény: torony78 (80131)
torony78 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 80131

Azért azt a javukra írom, hogy legalább kiteszik a gépet tapizásra, és nem csak fénykép és felhasználói vélemények alapján dönt az ember a megrendelésről, vásárlásról.

 

Ismertek olyan boltot Bp-en, ahol a jobb barkács és esetleg ipari gépeket (asztali körfűrész, felsőmaró, kézi körfűrész érdekel leginkább), rendesen összerakva, netán még felkészült eladóval megspékelve, ne adj' isten még a használatukat is meg lehet tekinteni? Igazából olyan bolt érdekel, ahol több gyártó, több modellje is ki van állítva, és az adott géptípusból széles spektrumot lehet látni a belépő szinttől, a legjobbig.

Előzmény: halaloszto (80123)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.28 0 0 80130

az a gép baromira nincs műanyag vázra építve. ezek mind olyanok, hogy az egész gép az asztal aljára van építve. csak kell alá valami hogy ne erjen le a motor a földre/asztalra. ezért alá van hajítva egy sörösrekesz. nem sok szerepe van, szinte lehetne hullámpapírból is, a gép működésére nem lenne hatással.


Vajk

Előzmény: arvaiz69 (80126)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.28 0 0 80129

mint a törésmentes autó. nincs rajta törés, mert meg van csinálva.

 

Előzmény: Pote01 (80104)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.28 0 0 80128

Jó lesz ez így, én is hasonlóan csinálnám. Pár féreértést tisztáznék:

 - amit veszel táblásított fenyő lapot, az nem gyalult hanem csiszolt felület

 - az első réteg lakkot hígítsd meg erősen. így jobban beszívódik, gyorsabban terül, nem lesznek megfolyások és a szálat ugyanúgy felhúzza

 - ezt a felhúzott felületet én pont mindenképp csiszolószivaccsal (párna) csiszolom. finom cucc kell ugye, nincs mit csiszolni, 120 vagy 180as szivacs, ha papír akkor 180 vagy felfele. viszont relatíve sok por keletkezik, ez a rezgőn egy ilyen finom papírt hamar eltöm, pláne hogy a lakk ragadós. és utánna nedves ruhával áttörölni a köv lakkozás előtt.

 

Vajk

Előzmény: Schnitt (80102)
pajaci Creative Commons License 2014.10.28 0 0 80127

Ehhez is van szélesítés, nekem most kellett, az aldira meg várhatok egy évet.

Előzmény: joevagyok68 (80121)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 80126

Szia! 

Attól, hogy műanyagvázra építették a gépet szerintem nem kell félni! Abból próbálok kiindulni, hogy a nagy márkák  gépei, mint pl. Bosch GTS10, Metabó TS250, Makita MLT100, AEG TS250K ezek mind műanyagvázra építették a gépet! Senkitől nem hallani panaszt rá! Sőt én inkább úgy látom, hogy a nagy és klasszisokkal jobb minőségű gépek építik műanyagvázra a gépeiket. Míg a gyengébb minőségű Workzone, Güde, Einhell, Hyundai gépek lemezvázra építik gépeiket! Szerintem ez azért van így, mert a nagyobb márkák a jobb minőség, strapabíróság miatt a műanyagot használják fel a vázszerkezethez, míg a gyengébb minőséget képviselő márkák megelégednek a lemezvázzal!

 

Amit én az OBI-ban láttam Bosch PTS10 gépet, az teljesen csupaszon volt kirakva a polcra, így nem tudtam megnézni sem a párhuzamvezetőjét, sem pedig a derékszög állítóját! Egyébként  a derékszögállítót valamiért nem készítik soha kotyogás mentesre. Nem tudom miért van ez így, de ezt már én is több gépemnél is megtapasztaltam! A párhuzamvezető viszont akkor tökéletes, ha megszorított állapotban nem mozdul el semmilyen irányba sem.

Üdv.: Zoli 

 

Előzmény: torony78 (80091)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 80125

igaz...a teljesitmenyt nem neztem..csak a 'format' !

akko meg k.draga vót !  :-) 

Előzmény: Soká (80124)
Soká Creative Commons License 2014.10.28 0 0 80124

Dehogy ugyanaz! Ez a legalapabb 1500 Wattos 20kg-os, Einhellből is van ilyen, az aldi/lidl nehezebb is, nagyobb teljesítményű is egy fokkal.

Előzmény: joevagyok68 (80121)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.28 0 0 80123

ez a lényege a barkácsáruházaknak. a kitett termék nincs összerakva, beüzemelve, beállítva. így totál alkalmatlan arra hogy véleményt alakíts ki a cuccról.

 

Vajk

Előzmény: torony78 (80091)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!