Keresés

Részletes keresés

alpapa Creative Commons License 2014.10.28 0 0 80048

Köszönöm ezt eddig nem tudtam,de ezután majd figyelek erre is.

Előzmény: pali923 (80046)
alpapa Creative Commons License 2014.10.28 0 0 80047

Köszönöm a választ és érdekesek , tanulságosak voltak a látnivalók ha összejön a pénzem megkockáztatok egy excenterest venni persze csak amolyan olcsóbb barkács gépet.

 

Előzmény: Törölt nick (80045)
pali923 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 80046

A pontok, vesszők után célszerű szóközt hagyni. Különben ez a fórummotor úgy érzékeli, hogy egy weblap címét akartad ideírni, ezért aláhúzza, és kékre színezi. Azt hiszem, ez nem a profizmusod miatt van így. :))

Előzmény: alpapa (80043)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.28 0 0 80045

No nem biztos hogy én leszek a legszakszerűbb, de amit megfigyeltem pl. asztalos youtube videóknál, szinte minden szaki a végső simítást excentercsiszolóval csinálja.

 

puttz1976, az ő viedeóit igen szeretem, egész komplex dolgokat is felrak időnként (ettől már csak a gépparkját szeretném jobban ... azt a maróasztalt pl tudnám lájkolni .. nade bocs az offért) :

 

 

Itt menetközben: https://www.youtube.com/watch?v=lzFZnIQNicw&list=PLL80iSOiYSRcnYwO4ieOoHT4ywdh-d_n0#t=254

Itt meg végső simogatásra: https://www.youtube.com/watch?v=hw3LPkhw4x4&list=PLL80iSOiYSRcnYwO4ieOoHT4ywdh-d_n0#t=44

 

Nekem is rezgőm van, ilyen. Igen szépen dolgozik de N.o-ban dolgozó haver is azt mondta hogy az excenter sokkal szebben muzsikál, szebb felületet ad. (szintén hobbiszinten barkácsol, de neki van mindkettő -> tapasztalat)

 

És szintén egy kis guglizás eredménye ez a cikk, elég érthetően leírja az excentercsiszolók lelkivilágát: http://ezermester.hu/cikk-610/Excentercsiszolok 

Előzmény: alpapa (80043)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.28 0 0 80044

Kis guglizás után:

 

BT - Blue Tools

RT - Red Tools

(ezt mondjuk sejteni lehetett)

 

Ahogy olvasgatom az Einhell az RT-t poziciónálja feljebb, a kék kb. a belépőszint.

 

Kb mint a Boschnál a ződ vagy a kék.

Bosch ződ = Einhell kék (BT).

Bosch kék = Einhell piros (RT)

TH-ra nem jöttem rá :-)

 

 

De hogy a választást bonyolítsam: Egyetértek 409 bajtárssal, nekem is POF 1200 figyel itthon és ... igen szépen zenél, már amire nekem kell. De gondolom sok bajod nem lesz az Einhellel sem, ha nem napi 12 órában tölgyfát marsz vele. Tapasztaltabbak majd kijavítanak, de azt hiszem a marófej választás legalább olyan fontos lehet - a CÉLNAK megfelelőt. Én egy ilyen marófej készletet vettem hozzá, ára is mutatja hogy ez csak "játékszer". Viszont én csak ilyet, meg ilyet, meg ma este pl a "kézi körfűrész átalakítása asztali körfűrésszé" projekt keretében a keresztvágó csúszóasztalának párhuzamvezetőjének a "medrét" martam /azt hiszem bonyolultabban nem is írhattam volna le .../ , no és azt sem éppen vaslapba :) Szóval ilyenekre jó. Aztán ha maratont akarok marni, akkor nyilván gép- és marófej csere is lesz, de egyelőre még csak a pontos fűrészelést, meg a fakötéseket gyakorlom :-)

Előzmény: Herr X (79859)
alpapa Creative Commons License 2014.10.28 0 0 80043

Tanácstalan vagyok! Van egy remekül működő vibrációs csiszolom.Az egyik szomszédomnak excenteres csiszolója van.Azt mondja vegyek egy olyat,mert az jobb,és nem tudom miért,hiszen finom csiszoláshoz használom és szépen dolgozik az enyém is.Mi a különbség a kettő közt??Nem tudom miért kékül be néhány szavam,de ebből is látszik hogy profi vagyok.

gdzsozy Creative Commons License 2014.10.28 0 0 80042

te aztán tudod hogy kell izgalmasan élni. 

 

:)))

 

ez baromira veszélyes! ha holnap eszembe lesz lefotózom már milyen az amelyikkel legalább esélyed van ahhoz hogy megmaradjon az újad.

 

egyébként vékonyléchez illő leengedni a kf lapot. :)

Előzmény: Törölt nick (79984)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 80041

Sziasztok! 

Örömmel olvasom, hogy másoknak is ezek az észrevételeik a Bosch PTS 10 fűrészgépről!

Üdv.: Zoli

Schnitt Creative Commons License 2014.10.27 0 0 80040

A műanyag gépház jól bírja?

Nekem a bolti nézegetés során az volt leginkább kérdéses. Nem volt még profi körfűrészem, nem tudom, miből szokás építkezni ebben a kategóriában.

Amit eddig láttam közelről (workzone, einhell, güde), az mind fémlemez házas volt.

Előzmény: Handwerker (80039)
Handwerker Creative Commons License 2014.10.27 0 0 80039

Szia!

Nekem is ilyen van már kb: 1 éve. Az egyetlen hiányossága, hogy a tárcsavédőn nincs elszívócsonk. Az alsó elszívó nem elég hatékony, így sok port dob előre, néha el is tömődik. Az oldalsó toldások rendben vannak, de lehetnének erősebbek. Az enyémnek gyári lába is van, de az nem túl masszív. Elég vékony anyagból van. Próbáltam kerekeket szerelni rá, de nem bírja megerősítés nélkül. 

Előzmény: arvaiz69 (80035)
fahobby Creative Commons License 2014.10.27 0 0 80038
Előzmény: Schnitt (80037)
Schnitt Creative Commons License 2014.10.27 0 0 80037

A Fogarasi úti obiban én is megtapogattam a gépet, mialatt a párom a kertosztályon leltározott :)

Tényleg nagyon precíz masinának tűnt. Még a Bosch-pólós fickó is odajött beszélgetni, me előbányászta a dobozát, megnéztük a ki nem rakott tartozékokat.

Az asztallap síkbamart aluöntvény, és jobbra, meg hátra kihúzható belőle ilyen asztalkiterjesztés

Megmozgattam minden csúszó és állítható részt a gépen, de én sem tapasztaltam kotyogást.

A tartósságáról persze csak hosszabb használat után lehetne nyilatkozni, de az első benyomás nagyon pozitív.

 

Előzmény: arvaiz69 (80034)
torony78 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 80036
Előzmény: arvaiz69 (80035)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 80035

Sziasztok!

A képek lemaradtak!

Mondom engem nagyon meglepett ennek a gépnek a precízsége, jól össze van rakva. És az, hogy a csúszó asztalnak egyáltalán nem volt kottyanása, az meg hihetetlen!

Ha van a közeletekben olyan áruház, ahol fellelhető ez a gép, menjetek el, mert érdemes megtekinteni ezt az felújított változatot! Nem fogjátok megbánni! Most egyébként az ára 109.000 Ft!

 

Üdv.: Zoli

 

 

arvaiz69 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 80034

Sziasztok!

Mint ahogy az előbb írtam jártam ma az OBI áruházban. Vásárlás után kicsit körbejártam a barkács osztályt, hát ha találok valami érdekes gépet. Az egyik polcon rátaláltam a Bosch PTS10 asztali körfűrészgépre. Régebben láttam már ilyen gépet, sőt meg is fogdostam, tekergettem a fűrészkorong állítókarját stb.  

Most ahogy ezt a gépet megláttam és megtapogattam, rögtön az a sejtésem támadt, hogy ez egy újabb változata a fűrészgépnek, mert rendkívül precíznek találtam. Az asztal lapja mintha szürkeöntvény lenne, teljesen sík, elfogadható kidolgozású. A csúszó asztal része teljesen precízen, kottyanás mentesen jár a sínen. Így szemre a csúszó asztal teteje teljesen síkba van, az asztal síkjával.  A fűrészkorong fel-le tekerőgombját mikor megfogtam és megtekertem, az az érzésem támadt, mintha egy csúcs szuper precíziós gép tekerőgombját állítanám. Nagyon elcsodálkoztam ezen a gépen!

Ott álltam és teljesen ledöbbentem, hogy miért nem tett akkor ilyen benyomást ez a gép, amikor régebben megnéztem.

Biztos vagyok benn, hogy ez a gép egy komoly technikai, esztétikai felújításon ment át! 

Már csak azért is mert úgy emlékszem, mikor ezt a gépet először megláttam és megtapogattam, nem ezek a tapasztalatok jöttek le.

Valaki látta ezt az újabb Bosch PTS10 változatot ?       Ha igen, mi volt a véleménye róla?

Persze az is lehet, máshol, más áruházakban még a régi változata van kirakva a polcra! Most próbáltam a neten keresgélni róla képeket, és egyet találtam is. Mintha ez lett volna!

Üdv.: Zoli

 

Schnitt Creative Commons License 2014.10.27 0 0 80033

:D

Pont erről írtam a 80019 hozzászólásban.

 

Előzmény: halaloszto (80031)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.27 0 0 80032

Majd számolj be rólunk mindenképpen!

Előzmény: EPP__ (79957)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.27 0 0 80031

ebben az esetben nem szekrényt építenék. kell egy keretszerkezet, amin az ajtók vannak, és kell mögé egy polcrendszer.


Vajk

Előzmény: Schnitt (79983)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 80030

Sziasztok!

Ma voltam az OBI-ban és sikerült vásárolnom csiszolópapírt. Vettem 20 db. Lux márkájú 230 x 280 mm, 80 szemcsenagyságú csiszolólapot 69 ft / db áron. Kicsit vékonynak találom a papírját, de majd kiderül, mennyire szakad!

 

 

Ja és találtam 5 méteres tekercsbe 93 mm-es,  80-as csiszolószalagot, szintén Lux márkájú, de ez is vékony.  Az is lehet ezek egyforma anyagból vannak, csak az egyik tekercsben van, a másik lapokban!

 

 

 

És vettem a már megszoktam, Ellix 50 darabos vegyes kiszerelésű csiszolópapírból 1.600 Ft. Ezzel nagyon szép a csiszolt felület, de a papírja sajnos nem valami hosszú életű!

 

 

Üdv.: Zoli

Schnitt Creative Commons License 2014.10.27 0 0 80029

Az ajtók lamellás fenyő bútorajtók lesznek.

Azt készen veszem, az elkészítésükhöz nincs gépparkom.

Remélem, nem fog vetemedni, használtam már ilyet szekrényhez, igaz, 2 méter magasat még nem.

Előzmény: pajaci (80024)
kukucs33 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 80028

A bauhausos lucról még csak annyit,  (hogy még lejjebb beszéljelek róla ;-) ) hogy anno faterral kb az egész bolti készletet átraktuk, mire találtunk 18 db 2 méteres, elfogadható minőségű polcnak valót. De ez igaz a többi hasonló bolt ilyesfajta olcsóbbik táblásított lap kínálatára is.

Ezt az általad is említett, Bohács-féle táblásított borovit néztem ki magam is, a gyerekeknek készítendő ágyakhoz.

Előzmény: Schnitt (80019)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.27 0 0 80027

ezzel a képpel legalább egy éve hirdetik.

 

Vajk

Előzmény: pajaci (79921)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.27 0 0 80026

én ismertem. olyan az agy a lapban, hogy lefele nem áll ki semi. és a gyáriakon a fűrész 90 fokkal elforgatható. így ha van mondjuk 15cm átvágása, akkor a rönkből bármit ki lehet venni vele max 15x15cm méretig.

 

Vajk

Előzmény: pajaci (79920)
kukucs33 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 80025

Naja, falhoz, plafonhoz igazítani... valamikor tettem fel ide (vagy az off-ba) képet, hogy a polcom összerakása után mennyire kijött, hogy a plafon nem vízszintes...

Igazítani csak vízmértékhez! ;-)

 

Előzmény: Schnitt (80021)
pajaci Creative Commons License 2014.10.27 0 0 80024

Azt hittem abból lesz. Azt miből csinálod?

Előzmény: Schnitt (80023)
Schnitt Creative Commons License 2014.10.27 0 0 80023

OK, de miért pont az ajtókról?

Azok nem táblásított fenyőből lesznek.

Előzmény: pajaci (80022)
pajaci Creative Commons License 2014.10.27 0 0 80022

Majd félévente számolj be nekünk, hogy mennyit csavarodtak az ajtók.

Előzmény: Schnitt (80019)
Schnitt Creative Commons License 2014.10.27 0 0 80021
Jogos, első körben nem szerelem véglegesre, csak hogy tartsa a függőleges lapokat, aztán ha már a polcok a helyükön, takaróléc le, ajtók fel, és jöhet a pontos illesztés.
Előzmény: Paco155 (80020)
Paco155 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 80020

"Felülre egy takaróléc, a plafonhoz szintezve ami"

 

Mielőtt ezt a takaróelemet a plafonhoz szinteznéd szerintem tedd fel az ajtókat, hogy ne érjen meglepetés

Előzmény: Schnitt (80019)
Schnitt Creative Commons License 2014.10.27 0 0 80019

Még semmi sem késő.

Volt egy olyan terv is, hogy csinálok egy keretet az ajtóknak, mintegy előlapot, ezt rögzítem a falhoz, és mögötte lesz egy polcrendszer lábakon.

Ezt elvetettem, mert belegondolva elég tábori hatást keltene, az ajtók kinyitása után.

A lábakon állás részben megvalósul, most azon vagyok, hogy csinálok egy keretet alulra, bemerevítem ott, ahova elválasztó falat szánok, és kiszintezem ékekkel, alátétekkel, hogy pöpec vízszintes legyen. Pár helyen lecsavarozom, hogy ne mozdulhasson el.

A szekrény mögött nem  lesz parkettszegély, azt előrehozom ezen keret elé.

A keretre megy egy táblásított fenyőlap vízszintesen, aztán erre függőlegesen az elválasztó lapok, amik a szekrény mögötti falhoz, és az alaplaphoz lesznek rögzítve.

Felülre egy takaróléc, a plafonhoz szintezve ami a felső-külső sarkokat is hivatott megtartani egymáshoz képest. Aztán berakok vállmagasságban egy polcsort, amit be is csavarozok, hogy középen is be legyen merevítve, és utána jön a többi polc, ami véglegesen kitámasztja az egészet keresztben, faltól-falig.

Annyi módosult az anyagválasztásnál, hogy a Bohács fakereskedésben láttam 24mm vastag borovi táblákat, és efelé hajlok, lévén 1/3-dal vastagabb, mint a 18as, így erősebb is, és árban kb ugyanott ban, mint a bauhausos 18-as luc, amiről viszonylag könnyen lebeszéltek.

Előzmény: kukucs33 (80018)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!