Keresés

Részletes keresés

Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32567

Az utolsó mondatoddal nem értek egyet továbbra sem. Afganisztánban erővel még soha sem tudtak tartós eredményt elérni! A módszer egyébként nem új. Kb. egy évvel ezelőtt már felhívták a figyelmünket rá, hogy a tálibok taktikát váltottak és belebocsátkoznak tartósabb ütközetekbe is. Akkor is nagyon jól megtervezett akcióról volt szó.

 

Azt lehet tudni, hogy milyen balesetet szenvedett a jármű, amelyben a 10 halott "keletkezett"?

 

Ui: Anyagfeldolgozás folyamatban, éjszaka megy a válasz! Most csak bele-beleolvasásra lenne időm - mint itt is - aminél a téma többet érdemel! :)

Előzmény: Python24 (32529)
Python24 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32566
Sziasztok!!
Még valami HUMWEE témában:
Belegondoltak abba a katonai vezetőink,és illetékes politikusaink,hogy a 27 új járművel még nincs megoldva minden probléma??
Ugyanis az a gond,hogy jó a HUMWEE,jobban véd,mint a G-270,remélem,tűzerőben is nagyobb lesz,csak van egy nagy problémája,mégpedig az,hogy sok helyen egyszerűen nem fér el....

Talán célszerű lenne néhány páncélozott G-270-est is beszerezni/kölcsönkérni..
J Dagain Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32565
Jól tudom ,hogy még a mercik beszerzése elött is felajánlották ,csak nekünk nem kellett a használt cucc?
Előzmény: Hamburger2 (32564)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32564
Szerintem nem kéne megakadni ennyire a Humvee-k használatán. Van ott más olyan technikai eszköz is, amelyet immár évek óta, gond nélkül használunk, pedig sohasem került rendszeresítésre! (Toyota LC)
Előzmény: ambasa (32526)
Python24 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32563
Szia!!

Reméljük,hogy engedik majd a magyar OMLT-s srácokat dolgozni, nem kötik meg a kezüket külöböző "nemzeti korlátozásokkal",és a munkájukhoz szükséges minden segítséget és eszközt megadnak nekik!!

OFF
Sikerült átnézni az anyagokat??Kíváncsi vagyok a véleményedre..
ON
Előzmény: Hamburger2 (32555)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32562

Nekem van szerencsém USA és EU gépeket is szerelni szervizelni. Bár kt különböző metodika és mértékrendszer de semmi extrát nem jelent egy átlag technikusnak.

 

No jó meg kell tanulni a kulcséreteket oszt ennyi.

Előzmény: ambasa (32540)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32561
Nyugalom. Nem eszik olyan forrón a kását. Ha bíróság elé állítanának, rengeteg képem van (biztonságban is) videóm, hang , leszerelt bajtársak akik bizonyítják igaz ami felháborít a seregben. Ha pedig igaz ,nekem megér annyit egy kis börtön a kitálalásért ,hogy jól valagba rúgják a vízilovakat! Tudják itt ,hogy ki vagyok már 2004 Óta! Sokszor voltam már a Hárombetüsnél is. Ha sokat ugrál én meg feljelentem őket jelentési kötelezettség elmulasztása miatt mert tud róla ,hogy nincs kiképzés, stb.. és mégis hagyja. Régen visszább fogtam magam mert maradni akartam. Már ma elmennék szívesen ha felajánlanák a közös megegyezést. A hat év után járó pénzt nem akarom itt hagyni, azért vagyok még bent.
Előzmény: Nr.121212 (32558)
Python24 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32560
Szia!!
OFF
"Másodszor pedig nem rágalmazásról van szó, hanem tényekről, meg arról, akinek szavaimat intéztem (az nem te vagy), akinek kicsit rendet kellene tennie a fejében végre. Harmadszor pedig nem gondolod, hogy kiadom azokat az informátorokat (torkukra szegezve a kést ezáltal) akiktől értesüléseimet szereztem,
mivel hogy van még közülük jópár aki aktív."

Nem vagyok én akkora ember,hogy rólam informátorok által kellene adatokat gyűjteni!!:)
Ha kíváncsi vagy valamire,kérdezz privben,és mindenre megkapod a választ!!
Amiket Te itt összehordtál rólam,az mind rágalom,és sárdobálás!!De ha tovább szeretnéd folytatni,tedd privben,és intézd hozzám,amit írni szeretnél!!

Itt véleményeket,gondolatokat osztunk meg egymással,személyeskedés,rágalmazás nélkül.Ennek itt nincs helye!!

Ezért hogy Neked,vagy az "informátoraidnak" mi a véleménye rólam,az a Te dolgod:De mint ahogy Te sem fogadod meg ambasa tanácsát,így remélem nem baj,ha én sem fogadom meg a Te tanácsodat,és húzom be fülem-farkam a Te-számomra egyáltalán nem túl fajsúlyos-véleményed miatt???
Ezzel részemről le van zárva a téma..

Gondolom,a 7x év alatt Te is jártál pár helyen,és láttál pár dolgot.Esetleg ezt megoszthatnád az itteni topic olvasóival..

ON

Előzmény: Törölt nick (32551)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32559
Elismerem. Csak azért hoztam fel ,hogy kötözködős idegenünk hátha megérti ,ha Python dicsekvő lenne akkor tudna még miről mesélni.
Előzmény: Hamburger2 (32555)
Nr.121212 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32558
Hát nem szeretnék beleszólni a Nagyfiúk dolgába - de Dagain rólad az a véleményem hogy túl sok mindent kitálalsz magadról ezen a "közismert" fórumon. Túl őszinte voltál, szinte mindig megindoklod az érzelmi motivációidat.
Hát ha teszem azt téged vki ott nem csíp a körletben - és rád szeretne dolgozni... , /hogy ne menjek messzebbre lásd pld. Python kollégád kalandjait az imént Valmorttal/
elég elolvasni a kommentjeidet és már kész is vagy. Egy gonddal kevesebb :)
Előzmény: J Dagain (32549)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32557
Az szemben állók tisztelet az ISAF-nál abban is megnyilvánul, hogy dokumentumaikban egyöntetűen "ellenállók"-nak nevezik őket. Persze erről időről-időre néhányan még ott is elfeledkeznek! :)
Előzmény: Éhesló (32524)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32556
Elnézést JD! :)
Előzmény: Hamburger2 (32555)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32555

Szervusz DJ!

 

Azért a tiszta képhez hozzátartozik, hogy a MH KGYSZD és a PRT által adott kiképzési segítség nem ugyanaz, mint amit majd az OMLT feladatköre fog takarni! Az "valamivel" több lesz, mint csak a kiképzés.

 

Hamburger

Előzmény: J Dagain (32517)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32554
Ennyi? Csak vicces? :-)
De azért a barátod nem vagyok. Ahhoz egy kicsit több kell mint neten keresztül beszólogatni. Próbáljuk megoldani ezt értelmesen mert tényleg szét offoljuk a topicot.

1. Én sz@rok a véleményedre!
2. Téged sem érdekel az enyém vagy itt másé
3. A szájkarate hülye sport mert mindenki majd nagyobbat mond és ezt már az oviban meguntam


A megoldás szerintem ha hagyjuk ezt az egészet. Én nem szólok hozzád ,és tégy te is így.
Előzmény: Törölt nick (32552)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32553
Lehet itt romantikázni meg esélyt adni de minek. Ha szükség lenne a mi fajtánkra akkor nem élne meg a többi. Nem hagyom ,hogy 9 év múlva kivágjanak az utcára semmi nélkül. Ha nem biztonsági őr akkor hegeszteni megyek vissza. Ott legalább azonnal kivágják aki nem dolgozik ,nem százak nézik ahogy egy dolgozik. Nincs bennem harag, vagy sajnálkozás. Túl vagyok rajta. Nem vagyok ebbe való. Nem égetek fel megint mindent , családot ,gyereket, házat , hogy valami talán jó, talán nem összejöhessen. A leépítések dübörögnek tovább és Szolnokból nemsokára nem lesz más mint bemutató alegység akik azért lesznek ,hogy önigazolja magát a sok sok ezer léhűtő; Van hadsereg! Van kiképzés! Nincs már gyomrom hozzá! Ha futnom kell fogom magam és futok. Ha az akció kell irány a mecseki szellemek. Ilyen 35 éves szőröstalpú szakaszvezetőkből mint én van elég, és ezrek várják a bevonulást. Nyugodj meg ,jól meglesznek nélkülem.Azt sem vették észre ,hogy díszelgő lettem. Nem kell itt temetni. Nagyon pici alkatrész vagyok a gépezetben, nélkülem is működik.
Előzmény: Stylist (32550)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32552

Akkora hős vagy te is barátom, de komolyan!


Ti váltottátok meg ezek szerint Afghanisztánt. A mindenit. Hihetetlen mennyi tudást és
tapasztalatot adtatok szegény tudatlan Afghánoknak.
Vicces vagy barátom.
Előzmény: J Dagain (32514)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32551
Tisztelt ambasa!

Előszöris hogy hol van keresnivalóm, vagy hol nincs azt azért szerencsére még nem
te határozod meg nekem. Másodszor pedig nem rágalmazásról van szó, hanem tényekről, meg arról, akinek szavaimat intéztem (az nem te vagy), akinek kicsit rendet kellene tennie a fejében végre. Harmadszor pedig nem gondolod, hogy kiadom azokat az informátorokat (torkukra szegezve a kést ezáltal) akiktől értesüléseimet szereztem,
mivel hogy van még közülük jópár aki aktív.
És ha lehetnék kicsit szigorú, azon személy, akihez nemszólnak szavaim legyen olyan
kedves és ne kotyogjon bele, mert amihez nincs közöd ahhoz nincs közöd!

Ennyi lett volna ehhez a témához, tönnet nem kívánok ezzel foglalkozni.
Előzmény: ambasa (32528)
Stylist Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32550
"Most viszont már átkértem magam díszelgőnek, és ott várom ki a 2009 es leszerelésemet..."

Remek! Először Farkas Roland, majd Python, most meg John Doe... ki lesz a következő? Hamburger, Te még maradsz? Az utolsó legyen szíves eloltani a villanyt... :-((

"Utána megyek Szolnokra. Méhészkedni mellette biztonsági őrködni! A seregből elég volt."

A civil társadalom nevében sajnálom azt sok méltánytalanságot, ami téged ért, és mindennel egyetértek veled, kivéve a fenti mondatoddal. Ebben nincs igazad! Azt mondod, igazi katona akarsz lenni. Be is bizonyítottad, hogy képes vagy rá. Akkor miért futamodsz meg, ahelyett, hogy átkérnéd magad Szolnokra, ahol még lehetsz _igazi_ katona? Miért nem adsz magadnak még egy esélyt, hogy azzal foglalkozhass, amivel szeretnél? Hogy ha bennük is csalódsz, vagy netán a következő "haderőreform" a szolnoki KMZ-ből is egyenruhás gittegyletet csinál, akkor még mindig ráérsz leszerelni. Majdnem azt írtam, hogy adj a seregnek még egy esélyt, de ez így helytelen lenne. MAGADNAK adj még egy esélyt, hogy úgy élhessél, ahogy akarsz! Amúgy megsúgom neked, hogy a magyar méhészet éppen most rúgja az utolsókat, mert Dél-Amerikából és főleg Kínából szó szerint szarért-hugyért hozzák be Európába a mézet, a minőséget pedig egy vékony vásárlói szegmens kivételével a többség pont leszarja! :-(( Biztonsági őr? Pff... Dolgozik a cégemnél néhány, a többségük sötét, mint a vakond belső zsebe, és a saját f...t sem találná meg a sötétben. Ezért képezted magad annyi éven át, hogy közéjük tartozzál? Legyen benned tartás, Katona!
Üdv:
Előzmény: J Dagain (32549)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32549
Válaszolok szívesen. Nem titok. Egyszerűen idealista vagyok ,ahogy azt már itt megfogalmazták. Ha egy lövész alakulatnál nem lehetek lövész akkor nem erőltetem.
Sokszor vágtám az arcomba itt is - Hülye ,miért nem mész Szolnokra ha ilyen lövész majom vagy?
A válaszom mindig az volt:- Nem én vagyok rossz helyen ! Én lövész vagyok ez pedig lövész alakulat ! Menjen az el aki nem bírja ! Meguntam. Elegem lett a folyamatos alap szakalapi kiképzésből mert máshoz nem értenek akik oktatják. Hat év mlövész beosztás után kivittek a gyakorlótérre és ott fegyver szét és összeszerelést gyakoroltattak velem fehér lepedőn.Takarodjanak tanfolyamokra mert rohadtul unalmas, hogy azt tanítják (felolvasva) amit 92 ben a Határőrségben én tanítottam a katonáimnak. Elegem van a 6 kilométers menetgyakorlatokból a kövér nagyokosokból és a rendszeresen rendfokozatukkal beosztásukkal visszaélőkkel. Még mielőtt valakinek szétcsapom azt a hazaáruló fejét ,lelépek. Nem vagyok a seregbe való.Olyan hülye dolgokat várok el amiket lehetetlen teljesíteni:
Aki engem képez tudjon többet egy sorkatonánál.
Aki tőlem elvárja a 360 fizikai pontot az legalább csináljon 130 at.
Ne kelljen szégyelnem az egyenruhát mert szinte pont azok flangálnak az utcán egyenruhába akik úgy néznek ki mint a telisz@rt búvárruha.

Nem vagyok jó katona! Megértettem, felfogtam egy kicsit lassan. És ahogy itt már azt elmondták ,mindenki pótolható, így mindenki jól jár.
Most viszont már átkértem magam díszelgőnek, és ott várom ki a 2009 es leszerelésemet. Utána megyek Szolnokra. Méhészkedni mellette biztonsági őrködni! A seregből elég volt. Nem bírok tovább asszisztálni. Ahogy Babits mondta :"Vétkesek közt cinkos, aki néma! "
Előzmény: Stylist (32531)
KatonaHumor Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32548

Robert Kiyosaki rengeteg vállakozással kapcsolatos könyvet írt, ajánlom annak aki vállalkozói létformában él, kíván élni (figyelem, attól, hogy kiváltod a vállalkozói igazolványt, még nem feltétlenül lesz vállalkozói szemléleted!)

 

Könyvében sokszor ír arról, hogy milyen bevetésekben vettek részt Vietnámban (helikorpter pilóta volt).

 

Elgondolkodott azon, hogy miért van az, hogy azzal a hatalmas technikai fölénnyel szemben amit az usa képviselt, miért olyan nagyok a veszetségek, szinte semmi eredmény a vietkongokkal kapcsolatban, stb.

 

Arra jutott, hogy a vietkongok sokkal de sokkal nagyobb küldetéstudattal rendelkeztek, mint az amerikaiak. (amikor ezt felfelé is megemlítette, nem volt népszerű feletteseinél)

 

"Úgy félidőben rádöbbentem, hogy nem fogunk győzni. Hiába jobb a felszerelésünk, hiába fejlettebb a technológiánk, hiába van sokkal több fegyverünk, kimagasló fizetésünk, és hiába vannak jólképzett embereink. Rájöttem nem győzhetünk,egyszerűen azért, mert a mieink, a dél-vietnámiak és az amerikai katonák egyaránt, nem rendelkeznek elég erős küldetéstudattal, nem lebeg előttük a cél, amiért érdemes harcolniuk. Kiveszett a leklesedés. Legalábbis belőlem. Nem akartam tovább embereket ölni. Többé már nem voltam jó katona.

 

Vietnámi élményem bebizonyította számomra, hogy az erősebb küldetéstudat győz.

 

Ez érvényes az üzletre is."

 

...

 

"- Mit tanultál meg Vietnámban?-kérdezte apám

- Azt, hogy milyen fontos a küldetés, a vezetés és a csapat.

- Melyik volt fontosabb?

- A küldetés.

- Jól van. Jó vállalkozó lesz belőled."

 

 

Előzmény: Python24 (32529)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32547
Sajnos a politika kénye-kedvének van kitéve minden ilyen kvalitású szervezet... :-(
Előzmény: Stylist (32545)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32546
Nem tudom , hogy honnan informálódnak , de köztudottan nem egy jobboldali média...
Előzmény: KatonaHumor (32543)
Stylist Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32545
Az a legnagyobb baj, hogy nem elég, hogy pártpolitikusokra bízzák a Honvédelmet, hanem minden ciklusban, kivétel nélkül a leggyengébb képességű politikusok martaléka lesz a védelmi tárca. Én ezen a fórumon ( sem ) rejtettem véka alá soha azt, hogy melyik politikai oldal felé vagyok elkötelezve, de pl. Szabó János kisgizda miniszter ámokfutását a Fidesz kormány alatt ugyanolyan viszolygással néztem, mint az utóbbi évek undorító komcsi bohócait, Juhászt és Szekerest... :-((
Üdv:
Előzmény: Törölt nick (32539)
ambasa Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32544
Spongyát rá...

TG
Előzmény: Éhesló (32542)
KatonaHumor Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32543

Beszéljünk a  HM-ről (is), hogy ne legyen off.

 

Az országnak van egy kormánya, amit az a párt(szövetség) alkot amit az emberek többsége megválasztott. Értelemszerűen a párt politikusokból áll, így a kormány is. A kormánynak vannak minisztériumai, a kormányfőnek miniszterei, akiket irányít.

 

Tehát pl. a Honvédelmi Minisztérium azt valósítja meg, amit az éppen aktuálisan hatalmon lévő párt elképzelt vele (illetve működési területével kapcsolatban).

 

Azért van a honvédelmi minisztérium élén politikus, nehogy a katonák valami olyat csináljanak, ami nem érdeke a kormánynak. (ez piros és narancssárga időszakban is így van)

 

A szakmai irányítói munkát nem a politikusok végzik, hanem azok a  katonák, akik már nem a Magyar Honvédség alakulataiban, hanem a Honvédelmi Minisztériumban dolgoznak, közreműködve abban, hogy az történjen, amit a mindenkori  kormány kíván. Ha valakinek nincs hozzá gusztusa (kedve, bőr az arcán, stb) , azt várja a Magyar Honvédség x alakulata.

 

Itt jegyzem meg olvtársam kedvéért, hogy nagyon sokan nem vágynak ilyen "karrierre", hanem az igazi katonák mozgalmas életét kívánják élni a csapatoknál.

 

Amúgy meg az index ott volt a gépen?

Előzmény: Törölt nick (32539)
Éhesló Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32542
Jól van na:)))
Mindketten tudjuk miről beszélünk. A vita és az ördög a részletekben rejlik.
Nem akar(ta)lak sem kiforgatni a szavaidból, sem megbántani.
Isten uccse!
Előzmény: ambasa (32540)
Éhesló Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32541
Nincs rá értelmes válaszom.
Szerintem ez tévút, amit az katonai erő politikailag elferdített alkalmazása kényszerít ki.
A harc megvívásához harcjármű kell.
Járőrözéshez, felderítéshez pedig könnyű és gyors jármű (légieszköz?).

Ezt az eleink is tudták, amikor hadba mentek: felderítésre könnyűlovast, huszárt, harcba nehézlovast, páncélos katonát küldtek.

Ezért szerintem ha a könnyűjárműveinket kezdjük el páncélozni rossz harcjárműveket kapunk, nem erős könnyűjárműveket és vica versa.

Ha győzni akarnánk, akkor totális megszállás kellene, a maga szomorú és ismert módszereivel. Nem csak afgániában, hanem mindenhol, ahonnan annak helyzetét destabilizálják. Ez nem járható út.
A másik út hazafelé vezet, minél gyorsabban annál jobb.
Előzmény: Stylist (32535)
ambasa Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32540
Szia!

Ne adj a számba olyat amit nem mondtam, ha figyelmesen olvastad amit írtam, akkor láthattad, hogy a metrikus rendszer mellett vagyok, bár vannak annak is hiányosságai (lásd az illesztési rendszer, az amerikaihoz viszonyítva, ugyanakkor egy amerikai szakrajz az agyrém kategóriája a mi szemünkben).

Nem hiszem, hogy olyan helyzetben vagyunk, hogy mi határrozuk meg, hogy milyen szabványrendszer jó nekünk, tehát akkor meg tanulnunk vele élni, akár tetszik, akár nem, mert, ahoz aki megtanulja, ahoz képest le fogunk maradni. Még egyszer leírom, ahoz, hogy az európi és SI-t kitaláló és hívő franciák vezette Airbus el tudja adni a repülőit a világban át kellett álnia a coll rendszerre. Biztos nem tettszet nekik, de megtették. Vagy, a Saab A/B Gripenjei a mai napig otthon porosodnak és csak olyan gépet tudott eddig eladni, amit minimum metrikusról a sokkal bonyoltabb angolszász mértékekre átműszereztek, miért, ja a repülésben és a nemzetközi polgári repülésben ez a szabványos, akár csak az angol nyelv, pedig biztosan lenne jobb és egyszerübb. Most ehez képes hol van a MH, ugye nem gondolod, hogy hozzánk fognak igazodni?

A még valamihez, meg annyit, igaz nem versztában számoltunk, de a nullapontunk Triesztből Leningrádba került, és a kör 6400 vonás helyett 6000 lett. Ugyhogy ott is kellet idomulnia a magyar rendszernek a többséghez.

TG
Előzmény: Éhesló (32530)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32539
Idézet egy indexes cikkből:

"Kisebb szóváltás volt még augusztus elején, az olimpiára tartó első repülőgépen a kajakos Kammerer Zoltán és a honvédelmi miniszter Szekeres Imre között. Az történt, hogy Kammerer és Kucsera útközben előre ment az első osztályra, hogy kicsit kinyújtsák a lábukat. Amikor Szekeres meglátta őket, félhangosan megjegyezte: „mit keresnek sportolók az első osztályon?”,

Azt nem értettem sohasem , hogy hogyan merik pártemberekre bizni (pártállástól függetlenül)a hon védelméért felelős minisztériumot ?

Miből gondolják , hogy az éppen választást nyert párt egyik embere katonapolitikai kérdésekben kompetens lehet ?

Biztosan bennem van a hiba.....
KatonaHumor Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32538

Az ellenséges  viszony javításáért a legfelsőbb szinten tudnának tenni, ha akarnának.

 

Mint ahogy ha a gyermekek között (az egészséges mértéken túli) rivalizálás, irigység van, azért kivétel nélkül a szülő a felelős, mert valamelyikkel látványosan kivételezik.

 

Ezzel a kivételezéssel pedig akarva vagy akaratlanul, de károsan hat mindannyiuk kapcsolatára.

Előzmény: Stylist (32531)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!