Keresés

Részletes keresés

Stylist Creative Commons License 2008.08.29 0 0 32833
Szerintem Python arra célzott, hogy ezek a magyaroknak "kölcsönzött" Humvee-k is hamarosan Grúziában kötnek ki... Ha rosszul dekódoltam, majd Python kijavít... :-))
Üdv:
Előzmény: Törölt nick (32832)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.29 0 0 32832
Hová mennek? Zűrösebb területre?
Előzmény: Python24 (32827)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 32831
Jöhet, de a gmail es címre küld kérlek.

Előzmény: Python24 (32830)
Python24 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 32830
Nem akarom itt leírni,de privben megosztom veled az infóimat..
Előzmény: Kuruc71 (32828)
Python24 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 32829
Szerintem a NATO erők eljutottak a klasszikus "kard és pajzs" problémához.Minél komolyabb robbantások vannak Afganisztánban,annál komolyabban páncélozott eszközöket szereznek be.De erre az ellenállók még komolyabb robbantásokat hajtanak végre,amit már az új páncélozott gépek sem bírnak ki...

A lengyelek a jó példa erre:
Honkerrel kezdték Irakban,páncél nélkül.Majd jöttek a Hummerek,előbb a "puhatestűek",majd a páncélozottak.Most pedig jönnek a még komolyabb cuccok(MRAP?)
de ők legalább lépnek..

Szerintem a nagymértékű,aktív felderítés,hírszerzés a legjobb módszer a robbantások visszaszorítására,illetve elkerülésére.
emellett a klasszikus brit típusú "szív és ész megnyerése" akciók.
Szerintem a magyar PRT is elfogadottabb és népszerűbb lenne,ha egy magyar mobil medic csoport gyógyítana a falvakban..
Ezt ki lehetne használni a PSYOPS-nak is
Előzmény: Kuruc71 (32825)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 32828
"intha egy lépéssel le lennénk maradva...
A pletykák szerint a nagy hírveréssel beharangozott Hummer "beszerzés" mögött is van némi keverés,mivel nem biztos,hogy sokáig maradnak az említett hadműveleti területen..."

Miért ? Csak nem ezek is "fényes" dukkót kapnak meg magyar rendszámot. ????
Vagy ettől lesz a pocakos magyar tábornok "natokompatibilis"
Előzmény: Python24 (32827)
Python24 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 32827
Mintha egy lépéssel le lennénk maradva...
A pletykák szerint a nagy hírveréssel beharangozott Hummer "beszerzés" mögött is van némi keverés,mivel nem biztos,hogy sokáig maradnak az említett hadműveleti területen...

De ez biztosan csak csúnya pletyka..
Előzmény: Kuruc71 (32825)
Mud Rider Creative Commons License 2008.08.29 0 0 32826
Miből gondolod, hogy bárkinél is többre tartottak volna a németek minket?
Hülyítették az összes féleszű kisdiktátort, hogy tolják az ő szekerüket.
Mussolini és Antonescu is szivesen látott vendég volt a Sasfészekben.
Épp csak a többieknek volt annyi esze, avagy vér a pucájában, hogy időben lelépjen.
Előzmény: Törölt nick (32812)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 32825
"A Lengyel Védelmi Minisztérium rövid időn belül 40 darab, megerősített aknaelleni védelemmel ellátott páncélozott jármű beszerzését látja szükségesnek, Afganisztánban állomásozó kontingense számára. A döntés azután született, hogy augusztus 20-án három lengyel katona vesztette életét egy Hummerben."


Plieur Creative Commons License 2008.08.29 0 0 32824

Szia harpet!

Talált, sülyedt.

Előzmény: Törölt nick (32819)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 32823
Én úg tudom és elég autentikus forrásból hog a METIS-M ek is a Lengyelekhez mentek.
Előzmény: Python24 (32820)
Nr.121212 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 32822
belegondolsz nem annyira, mint gondolnád. Ha nem egy-egy elkószált tankot akarnak kilőni, hanem egy-két harckocsioszlopot szeretnének kisbarátaink rakétavetőkkel meglepni, azon a környéken bizony valamilyen módon nekik is tömörülniük kell. ha csak galád módon nem veszik eleve valami csoda módon körbe "szerencsétlen sorsra" ítélt páncélosokat /persze ha csapdába csalják őket akkor lehetséges, kivételek vannak, de garanciák a túlélésre még akkor se/

500x500 méteren belül lehet nyugodtan, pld. a csapat fele. A másik fele meg a következő sorozat.

Az a szomorú gerilla harcmodornál általában az utolsó-vonalbeli ellenállásról beszélünk. Ilyenkor általában már nem nagyon van légitámogatás, vagy stratégiai felderítés. Tehát a rakétavetővel nyugodtan felvonulhatnak és kedvükre lövöldözhetnek - míg normál esetben, ha a gerillák nem kényszerülnek defenzívába (páncélosokkal:) vmivel kiegészülve stb.) percek alatt felderíthető egy hasonló katyusa pozíciója vagy minimum fenyegetés által mozgásában korlátozható.
Lényegében ez ...tüzérség, légitámogatás, vagy páncélosok nélkül... már kivitelezhetetlen.
na mindegy nem ragozom tovább gondolom világos
Előzmény: internal server terror (32806)
Python24 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 32821
....De ha jobban belegondolunk,mindegy is,hiszen Grúziának sem adtunk el 66 db BTR-t,mivel mi a lengyel cégnek adtuk el..
Előzmény: Python24 (32820)
Python24 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 32820
Szia!!
Tavaly feszegették újra ezt a dolgot,hogy mégis el lettek adva a rakéták külföldre.és Szerbiát emlegették erősen.
Nem találok róla linket,pedig nem a Blikkben merült fel a téma..
Előzmény: Noahi (32813)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.29 0 0 32819
A doni időszakról beszéltem, meg az előtte lévőről, nem a kiugrásokéról.
Előzmény: Plieur (32817)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.29 0 0 32818

Esetleg "Ungarischer Zigeuner". Ezt egy f@szkalap mondta. És a válasz is megérkezett többszörös ökölcsapás és fegyverrántás formájában - már ha ugyanarról a sztoriról beszélünk, ami a roncskutatós honlapon olvasható egy visszaemlékezésben.

 

A szlovákok aztán nagyon megbízhatóak voltak, olyannyira, hogy támogatták és segítették a felvidéken a szovjet partizánmozgalmat... (ez pl. Sebő Ödön:A Halálra ítélt zászlóalj c. visszaemlékezésben is olvasható) Amúgy ezt honnan ez az info, hogy megbízhatónak tartották?

 

A haza megszállásával kapcsolatban egyetértünk. De aztán más is megszállta, és maradt is egy ideig...

 

Nem azt mondtm, hogy kizárólag őket vitték, csak nagy számban.

 

Igen, elcseszett volt.

Előzmény: Kuruc71 (32814)
Plieur Creative Commons License 2008.08.29 0 0 32817

Szia harpet!

Hát hogy a fenébe ne tartották volna többre azokat akik mellettük voltak, mint azokat akik a xarban hagyták őket?

1944 őszétől szépen felértékelődött a magyar, akkor már az olaszok, románok, bolgárok, finnek már búcsúztak Adolf bácsitól.

Többre is becsülték a magyart, és jobban is vigáztak rá, nehogy sikerüljön egy hasonló kiugrás:)

Előzmény: Törölt nick (32812)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.29 0 0 32816

Húúú az a tűzerő aztán nagyot szólhatott! Mind a 15 tankunk egyszerre ott volt? Azta mindenit. Ez még nagyobb tűzerő, mint maga a teljes tüzérségünk, a 6 db D20-assal!!! :)))

 

 

Előzmény: Princ of Carpatia (32798)
==T== Creative Commons License 2008.08.29 0 0 32815
Szerintem ezeknél az eszközfajtáknál nem lenne gond. Ezeket végülis meg kell venni, megfelelően kell őket tárolni, és annyi.
Előzmény: internal server terror (32804)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 32814
"Persze, hiszen ők nem mi voltunk, csak a szövetségesink. De azért a többieknél (románok, olaszok) azért többre tartottak minket..."

Zigeine Ungarn Ha jól emlékszem. Az hogy a nagyon fosnál egy kicsivel keményebbnek tartottak minket semmit nem jelent. Pláne hogy pl a Szlovákokat meg egyenesen jónak és megbízhatónak tartották a Keleti fronton.


"És ugyanzet minden nép megtette volna, hiszen egy szövetséges haderő soha nem a saját haderőd. Ha tud, akkor a közös érdekek miatt segít, de ha nagyon szorul a hurok, természetes, hogy a saját seggét védi, akár a te rovásodra is. Amikor a 2. magyar hadsereget sorozták, akkor figyeltek itthon is arra, hogy inkább az idősebb korosztályokat és a nemetiségieket vigyék, a harcképesebb magyar fiatalok meg maradjanak itthon területvédelemre és az esetleges románok elleni háborúra. Ez is valami hasonló, ugyanakkor érthető gondolkodás volt."


Először is. Ha egy ország megszálja hazámat, akkor nem érdekelnek az érvei. BÁRMILYEN IS AZ. LESZAROM ! OTT A CSALÁDOM ROKONAIM? BARÁTAIM ÉS HA A DRÁGA JÓ VEZETÉSEM AD EGY KIS ESÉLYT AKKOR HAJRÁ.

Másodszor a nemzetiségeken kívül bizony vitték a vidéki földmveseket is ezerrel korosztályra való tekintet nélkül. Pl Nagyapám így volt 2 szer is bevonultatva 1940-ben majd 1941-44 ben a hegyivadászokhoz 24évesen mint géppuskás.

Az az egész II. VH egy elcseszett történet Magyar szemszögből, bár ezzel pláne így utólag nem mondok ujdonságot.

Előzmény: Törölt nick (32812)
Noahi Creative Commons License 2008.08.29 0 0 32813
Itt a folytatás:

A/16319 (2005.05.23)

KARSAI PÉTER (MDF): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Miniszter Úr! Tisztelt Képviselőtársaim! Pontosan két hete tettem fel ezt a kérdést a METIS-M típusú rakéták vonatkozásában, akkor Iváncsik államtitkár úr válaszolt kérdésemre, illetve annak egyik felére.

A honvédségnél rendszeresített rakéták dolgában korrekt, kielégítő választ kaptam, azonban a nagyobb részére, a közel 80 darab rakétára, rakétakomplexumra vonatkozóan és a határőrség állományába tartozó rakétákra bizony nem kaptam kielégítő választ, ezért írásban fordultam a miniszter úrhoz, aki május 18-án kelt levelében a következőt írja nekem: ?A páncélelhárító rakétákat a határőrséggel történt megállapodás alapján a Magyar Honvédség raktáraiban tárolják, és azokat a honvédség állománya őrzi.ö

Szeretném megkérdezni a miniszter urat, hogy hozzásegít-e ahhoz, támogat-e abban az igyekezetemben, hogy ezeket a rakétákat a raktárakban megtekintsem, úgy is, mint a honvédelmi bizottság ellenőrzési albizottságának tagja, illetve, hogy a hivatkozott megállapodást is megtekintsem.

JUHÁSZ FERENC honvédelmi miniszter: Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselő Úr! Teljesen természetesen ma délután a kérdése kézhez kapásakor intézkedtem, a vezérkari főnök úr áll rendelkezésére. Egy kelet-magyarországi raktárbázisban az ön által egyeztetett időpontban a rakéták bármikor megtekinthetőek.

KARSAI PÉTER (MDF): Köszönöm szépen. Igazán örülök ennek a válasznak, és élni is fogok a lehetőséggel. Igazából tényleg arra vagyok kíváncsi, úgy vélem, hogy ez a rakétarendszer egy olyanfajta védelmi képessége lehet az országnak, amelynek megléte, megtartása szerintem elemi érdek, és igazából ezt a kérdést talán ma már föl sem kellett volna tennem, ha nem olvasom el a HM mai sajtótájékoztató anyagát, amely pont arra vonatkozik, hogy itt tervezik sok-sok rakéta megsemmisítését. Szeretném, ha ezek nem lennének benne, ezért tartanék igényt erre a lehetőségre.
Előzmény: HG4I (32810)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.29 0 0 32812

Persze, hiszen ők nem mi voltunk, csak a szövetségesink. De azért a többieknél (románok, olaszok) azért többre tartottak minket...

 

És ugyanzet minden nép megtette volna, hiszen egy szövetséges haderő soha nem a saját haderőd. Ha tud, akkor a közös érdekek miatt segít, de ha nagyon szorul a hurok, természetes, hogy a saját seggét védi, akár a te rovásodra is. Amikor a 2. magyar hadsereget sorozták, akkor figyeltek itthon is arra, hogy inkább az idősebb korosztályokat és a nemetiségieket vigyék, a harcképesebb magyar fiatalok meg maradjanak itthon területvédelemre és az esetleges románok elleni háborúra. Ez is valami hasonló, ugyanakkor érthető gondolkodás volt.

Előzmény: Kuruc71 (32772)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.29 0 0 32811
Ezeket adóság fejében kaptuk, nem pedig megvettük. Ez óriási különbség. A Mig29 ráadásul valami vitatott adósság fejében érkezett, szóval egyértelmű volt, hogy elfogadjuk.
Előzmény: Törölt nick (32771)
HG4I Creative Commons License 2008.08.29 0 0 32810
Ez esetben a

www.parlament.hu oldalon a keresővel keresd ki az

A16050. számú azonnali kérdést.
Előzmény: Éhesló (32801)
Python24 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 32809
Már csak azért is muszáj lesz intézni neki valamit,mert biztosan hülyén nézne ki méhészkalapban..:)
Előzmény: Stylist (32808)
Stylist Creative Commons License 2008.08.29 0 0 32808
"Az állást megkaptam, de csak januárban kellene indulnom. Előtte felkészítés, stb."

Hát, akkor Good Luck! És szerezz egy helyet John Doe-nak is, mielőtt tényleg méhész lesz belőle... :-))
Üdv:
Előzmény: Python24 (32794)
internal server terror Creative Commons License 2008.08.29 0 0 32807
"Az érintett szakmai körökben, de mind általánosabban is ismert és elfogadott sajnálatos tény |a Magyar Honvédség immár négyéves leépülési folyamata, | és annak szomorú következménye: haderőnk képességeinek elégtelensége hazánk területi védelmére | és a távolabbi térségekben folytatandó expedíciós feladatok ellátására."

Ezzel a szöveggel vajon csak az olvasókat akarja megetetni vagy el is hiszi?
Előzmény: Hamburger2 (32792)
internal server terror Creative Commons License 2008.08.29 0 0 32806
"amivel pld.egy felderített keményen ellenálló nagy létszámú gerilla-csapatot /Javelinestül-mindestül/ is könnyedén el lehet takarítani az útból"

A győzelem fegyvere! :D

Ha nyíltan koncentrált statikus célpontot szolgáltató Javelines gerillacsapat az ellenség, bár ez kissé önellentmondásos feltételrendszer :p
Előzmény: Nr.121212 (32788)
internal server terror Creative Commons License 2008.08.29 0 0 32805
:D
Előzmény: Törölt nick (32741)
internal server terror Creative Commons License 2008.08.29 0 0 32804
Ha jól számolom négy-nyolc féle holmit rendszeresítenél. Megértem az ellátásfüggőség (és kínos meglepi esélye) csökkentésének szándékát, de ez minden egyéb szempontból egy horror lenne.
Előzmény: ==T== (32738)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!