Keresés

Részletes keresés

Python24 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 33062
Szia!!
Ez igaz,csak az IFP/ACP nem szokott egyedül kószálni,és azon is van némi fegyver

Szerintem minden páncélozott eszközt egy adott rendszerben kell vizsgálni,hiszen nem létezik olyan eszköz,amit nem lehet kilőni...

A 14 Gripen szerintem alkalmatlan bármilyen páncélos támadás feltartóztatására.Ha már az oroszoknál tartunk,mire az első orosz tank átlépné a NATO külső határát,addigra már az összes Gripenünk roncsként füstölögne,vagy a kifutópályán,vagy az orosz SZU-27-esek által levadászva..

De ez nem csak Ivánékra igaz,bármelyik szomszédunk esetében bajban lennénk..
Kivéve talán Szlovéniát,náluk jobbak vagyunk vadászgépek terén..:)
Igaz,szárazföldön viszont nagy valószínűséggel bedarálnák a MH-t..

Előzmény: ==T== (33060)
Python24 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 33061
Szia!!
Persze csak ha vállalja az agyműtétet,hogy "irányba állítsák a gondolatait":)

Előzmény: Stylist (33058)
==T== Creative Commons License 2008.09.02 0 0 33060
Azért egy 25/27/30mm-es gépágyú bármelyik orosz IFV/APC páncálját átviszi, nem?
Előzmény: Törölt nick (33023)
Python24 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 33059
Ki kell robbantani Afrikában valami finom kis háborút,és azonnal lecsökken a népesség!!
Ja,és a hadiipar,a fegyverexport is fellendül!!
Az összes kivont cuccunkat el lehetne adni nekik!!:)

(Hogy én mennyire nem vagyok humánus,vagy mi....:) )
Előzmény: swordmanus (33056)
Stylist Creative Commons License 2008.09.02 0 0 33058
"Még az sem! Ezért sem nézik jó szemmel, hogy "okosakat" mondok!"

Akkor ezek szerint csak látom a jövőt, és megelőlegeztem neked! Amúgy ne félj semmit, rögtön "megokosodsz", ahogy bekerülsz a tábornoki karba... :-))
Üdv:
Előzmény: Hamburger2 (33045)
Stylist Creative Commons License 2008.09.02 0 0 33057
"ÉN a Gripennek gépágyújára gondoltam. Az is fegyver!"

Ja, meg a pattintott kőbalta is! :-)) Azzal a Mauser gépágyúval az a probléma, hogy a harci körülmények igen kis százalékában tudod hasznát venni. Te is tudod, hogy mára a Dogfight kiment a divatból a légiharcnál, az új jelszó: fire and forget! Tehát legfeljebb légirendészkedésre jó a gépágyú, ha az eltévedt kukacbombázó nem ért a szóból, vagy a szárnybillegtetésből. Még esetleg helikopter, vagy vadászkíséret nélküli szállítógép ellen is bevethető. Az air-to-ground alkalmazás még problémásabb. Van ugyan hozzá páncéltörő lőszer is, ( bár mi abból biztos nem rendeltünk! ) de az alacsonytámadás, ami a sikerhez elengedhetetlen, bizony nem a hosszú élet titka az álmoskönyv szerint. Pláne, ha a pilótáknak nincs ilyen gyakorlatuk, márpedig szerintem a mieinknek sem lesz, mert nem hinném hogy a kiképzés során különleges hangsúlyt fektettek volna a tankelhárításra...
Üdv:

Előzmény: Hamburger2 (33043)
swordmanus Creative Commons License 2008.09.02 0 0 33056
Üdv!
Véleményem szerint Európának jelenleg leginkább a migrációs politikáját kell átgondolnia. Afrikából az emberek mindig is kirajzottak. Előbb a Homo Sapiens nyomta le a nenadervölgyieket, majd az amerikai kontinenst is részben benépesítették, európai segédlettel (de ne feledjük, hogy helyi néger királyok adták el a négereket igen sok esetben). Most szintén erősen túlnépesedik Afrika...
Előzmény: Biga Cubensis (33054)
swordmanus Creative Commons License 2008.09.02 0 0 33055
Üdv!
Ez, hogy Táborfalva ilyen jól áll, nekem is igen jó hír. Ugyanis nekem az csak 12 km... Gyalog se sok!:-)
Előzmény: Stylist (33049)
Biga Cubensis Creative Commons License 2008.09.02 0 0 33054

1. Ez az állapot csak addig tart, míg az egyik fél nagy hátrányba kerül, akkor bizony beveti az atomot. Először jönnek a taktikai atomfegyverek, aztán a stratégiaiak. Ezért is léptek vissza csetepaté nélkül a hidegháborúban a felek, amikor felforrósodott a helyzet.

 

2. Kevés valószínűségét látom, hogy ivóvízhiány lenne a közeljövőben Európában. Inkább Európának együtt kell magát megvédeni azoktól, akiknél valóban lehetséges vízhiány, és ezek nem az oroszok lesznek. Jelen pillanatban NATO, EU tagok vesznek körbe minket, vagy oda törekednek.

 

Nem a hadsereg ellen vagyok. De ha már NATO tagok vagyunk, az EU-t fontosnak tartjuk, akkor efelé kell orientálódni. Minden tagállamnak egy kisebb, de erős egységet kellene tartania egy jövendő nagyobb EU haderőben, ha esetleg a NATO napjai leáldoznak.

 

A légierő ilyen szempontból azért fontos, mert gyorsan reagál, könnyen és gyorsan áttelepíthető.

Előzmény: Törölt nick (33046)
swordmanus Creative Commons License 2008.09.02 0 0 33053
Üdv!

Hányszor is állt át Románia?
nem biztos, hogy NATO szövetségest hagyna az oldalában. Egy új barátot, esetleg...
Előzmény: Biga Cubensis (33048)
Stylist Creative Commons License 2008.09.02 0 0 33052
"A grúzoknak nem volt meg a szám. Ezt a zöld számot ugyanis a klubtagsági kártyához adják..."

Mikor a grúzok felhívták ezt a számot, azt hallották, mint mi, ha felhívjuk a 112-t: átmeneti túlterheltség miatt a hívását átirányítottuk! Két rövid búgás, majd ezt hallja Szaakasvili a vonal túlsó végéről: "szgyesz gávárity Mászkvá..." :-))
Üdv:
Előzmény: Törölt nick (33038)
Python24 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 33051
Szia!4
Vagy felajánlják a románoknak az új román-magyar határt a Tiszánál...
Lehet,hogy mindjárt szabad utat kapnának,némi román segítséggel...
Előzmény: Plieur (33047)
Plieur Creative Commons License 2008.09.02 0 0 33050

Tiszteletem Hamburger!

A Mauser BK27 elvileg használható lenne földi szerepben is, á la Szilka. A Bundesmarine rendszeresítette  hajókon mint légvédelmi fegyvert ( Frankenthal osztályú aknaszedők, Berlin oszt. ellátóhajók) .

Rendelkezik pct. lőszerrel.

Előzmény: Hamburger2 (33043)
Stylist Creative Commons License 2008.09.02 0 0 33049
"Az eszközök működőképesek, a lövegek, aknavetők karbantartottak is."

Ez jó hír! De komolyan, minden irónia nélkül...

"Lőszer a szomszédos raktár(unk)ban van alapkészletnyi, a többi nagyraktárban 2-10km-en belül."

Itt az a nagy kérdés, hogy mikor jár le ezeknek a lőszereknek a szavatossága? Tekintettel arra, hogy a T-72 kivételével az összes többi "mentett cuccot" már kivonták a hadrendből, ergo újabb lőszerutánpótlás sincs hozzá... :-((

"BMP-t elfelejtettünk megigényelni, ezért csak aut. aknavetős MTLBU-nk és BMP-nk van"

Ezek szerint BMP is van, csak a gyári toronyágyú helyett már automata aknavető van rajta?

"Vannak viszont kitűnő légvédelmi gépágyúink és géppuskáink is még a régi jó típusokból, úgyhogy a csapatlégvédelmünk is erős lenne."

Hááát, a légvédelmi géppuska már egy kicsit necces a XXI. században! :-)) Viszont gépágyúból milyen van, mert azt írtad, hogy Silka nincs? Elvileg vagy az újpesti Hadikikötő raktárában, vagy valamelyik inkurrencia bázison meg kell lennie a három db. hadrendből már kivont AM hadihajó fedélzeti fegyvereinek is. Ez hajónként 1-1 kétcsövű illetve négycsövű Oerlikon rendszerű gépágyú, elég tisztességes tűzgyorsasággal...

"A MG nem menne ,mert a csapat nem szívleli az amatőröket..."

A Magyar Gárdát nem én írtam, hanem Harpet. Különben sem érnének rá harcolni a hazáért, amikor itt dühöng a parlagfű szezon... :-((
Üdv:
Előzmény: Éhesló (33039)
Biga Cubensis Creative Commons License 2008.09.02 0 0 33048

Nem azért, mert útban van, de nyilván az oroszok nem hagynának az oldalukban NATO szövetségest...

Előzmény: Plieur (33047)
Plieur Creative Commons License 2008.09.02 0 0 33047

Románokon keresztűl?:)

Más is van a pakliban: légideszant.:)

Előzmény: Biga Cubensis (33042)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 33046

De akkor az is mindegy, hány gripen...

Ha nincs ellen, akkor minek katona? Az a baj, hogy a végletekben gondolkodunk.

Szerintem a forgatókönyv kétféle lehet, amire igenis készülni kell:

 

1. XY nagyhatalomi szövetség megindul az YZ nagyhatalmi szövetség ellen. Látja, mindkét fél, hogy az atomnak nem lesz jó vége, mert akkor bizony ő is kap a pofájára egy ugyanolyat, vagy nagyobbat és három gombnyomás után por és hamu marad, az egész földből, azaz nem lesz kin uralkodni és nem lesz kinek cuccot eladni és nem lesz kitől és nem lesz mit elvenni, ezért szépen elfelejti az atomot, előszedi a gépkarabélyokat és max. harckocsi és harci repülő szintű fegyvereket és kialakul egy hagyományos háború. Ha egy ilyen kialakul, akkor ha marginális szerepünk is lesz csak, de valamilyen biztos lesz. A súlyunknak megfelelő, vagy azt meghaladó.

 

2. Egy nagyhatalmi játszma mezsgyéjén, amit valakik valahol olyan fegyverrel vívnak, amit mi itt az északbalkáni és keleteurópai térségben csupán képekről és az álmainkból ismerünk, valaki megpróbál a másik rovására hasznot húzni. Leginkább az ivóvíz és a termőföldek miatt, mert a globális éhezés és vízhiány miatt ezeknek igencsak megnő majd belátható időn belül az értéke, úgy dönt, hogy kihasít magának egy szeletet a mienkből. Talál valami indokot és T72-vel, BMP-vel stb. és egyéb hasonló ex-ruszki cuccal megindul. Rengeteg helyen folyik most is háború a világban, és azokat sehol sem atommal vívják, hanem AK47-essel és t72essel.

Előzmény: Biga Cubensis (33042)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 33045
Még az sem! Ezért sem nézik jó szemmel, hogy "okosakat" mondok! :)
Előzmény: Stylist (33033)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 33044
Bocsánat: Én a Gripenek ....
Előzmény: Hamburger2 (33043)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 33043
Nem, nem a BTR-80A gépágyújára gondoltam. Nem csak a stabilzátoron múlik egy toronyfegyver hatékonysága. A kérdés több tényezős. Lenne még pár terület, amelyen javítani kéne ÉN a Gripennek gépágyújára gondoltam. Az is fegyver! :)
Előzmény: Stylist (33032)
Biga Cubensis Creative Commons License 2008.09.02 0 0 33042

Akkor az ellen sajnos a pápai C-17-eseket és a repteret is lebombázza, ha netán felépül a radar valahol, akkor azt is..

 

Azért irreális a felvetés, mert mire az oroszok elérnének idáig, át kéne gázolniuk Ukrajnán, esetleg Románián, ott vannak a lengyelek nem messze, összességében előbb lenne üveghomok Budapest helyén, minthogy tankok ideérjenek, akkor meg már úgyis mindegy hány tank van...

Előzmény: Éhesló (33041)
Éhesló Creative Commons License 2008.09.02 0 0 33041
Csak mi van ha a klubkártyához tartozó zöld szám végén automatát találunk majd aki azt mondja: köszönjük a hívását, kezelőink jelenleg foglaltak, kérem várjon a jelentkezésükre és szép zenét (gyászindulót?) hallhatunk.....:(
Előzmény: Törölt nick (33038)
Éhesló Creative Commons License 2008.09.02 0 0 33040
Ez kegyetlenül találó és pontos leírása a szitunak....:)
Előzmény: Törölt nick (33038)
Éhesló Creative Commons License 2008.09.02 0 0 33039
Az eszközök működőképesek, a lövegek, aknavetők karbantartottak is.
Lőszer a szomszédos raktár(unk)ban van alapkészletnyi, a többi nagyraktárban 2-10km-en belül.
Alkatrész csak kannibálkodva, bár a ruszki technikához a többsége helyben a kísérleti műhelyben, vagy 10 km-en belül legyártható.
Önjáró tarackokat, silkát és BMP-t elfelejtettünk megigényelni, ezért csak aut. aknavetős MTLBU-nk és BMP-nk van :(((
Vannak viszont kitűnő légvédelmi gépágyúink és géppuskáink is még a régi jó típusokból, úgyhogy a csapatlégvédelmünk is erős lenne.:))

A MG nem menne ,mert a csapat nem szívleli az amatőröket és politikailag is meglehetősen "konzervatív", már ha érted mire gondolok:)).


Előzmény: Stylist (33034)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 33038

Nem! A grúzoknak nem volt meg a szám. Ezt a zöld számot ugyanis a klubtagsági kártyához adják...

Előzmény: Mud Rider (33036)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 33037

Szépen lassan körvonlazódik itt azért egy alulról szerveződő, lelkes haderő, ami simán erősebb lehet, mint a felülről butított MH. :)

 

A MG-nak Éheslóék átadják a megmentett t72-ket, miegymást, létszámban már úgyis kezdik túlszárnyalni a harcoló katonalétszámot, aztán ha baj van, a MAGOSZtól kapnak pick-upokat, aztán jöhet az ellen. És sokkal nagyobb erőt képviselnek, mint a MH. :)))

Előzmény: Stylist (33034)
Mud Rider Creative Commons License 2008.09.02 0 0 33036
jól meg kell tanulni azt a telefonszámot, amelyről ide lehet hívni Aviano-ból az F-16-osokat... :-((

hát a grúzok nem jó számot tárcsáztak.
Előzmény: Stylist (32998)
tenue1 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 33035

                 Szervusz!

 

                 Köszönöm szépen a bizalmat!Élni fogok vele..:))

Előzmény: Hamburger2 (33028)
Stylist Creative Commons License 2008.09.02 0 0 33034

"...megmentettünk jópárat (T72) a HTI Táborfalvi Bázisára is. Szerintem az összesen annyi mint amennyi Tatán van :)))
Ha azt is hozzászámítom, ami vontatóban, automata aknavetőben (önjáró és vontatott) és egyéb tüzérségi eszközben ott tartanak, akkor verjük az MH-t az MH vs. HTI meccsen..."

 

Éhesló, csak ha publikus: ezek az eszközök milyen állapotban vannak? Van-e hozzájuk lőszer, és tartalék alkatrész? ( Bár az utóbbit Mezőfalváról még ki lehetne menteni "műszaki kannibalizmus" segítségével! ) Esetleg néhány Gvozgyika önjáró tarackot, és rakéta-sorozatvetőt nem mentettetek meg a jövő számára? :-)) Még mindig jobban jártak volna, mint a másik 2 opcióval: irány a lángvágó, vagy Pintérék Kecelen...

Üdv:

Előzmény: Éhesló (33015)
Stylist Creative Commons License 2008.09.02 0 0 33033

"Azt már elmondtam, hogy mi a véleményem komplett zászlóaljak ilyen átfegyverzéséről. Viszont az akkor tervezett mennyiségnek ma lenne helye!"

 

Az a szomorú, hogy a döntéshozók nem a gyakorlati felhasználók tapasztalati tényeken alapuló véleményére hallgatnak! Megdöbbentő, hogy még egy ilyen magas rendfokozatú tiszt, mint amilyen Te vagy, véleménye sem perdöntő a döntéshozóknál... :-(( Apropó: nem biztos, hogy naprakész vagyok ebben, úgyhogy inkább megkérdezem: Te most dandártábornok vagy, vagy még "csak" ezredes?

Üdv:  

Előzmény: Hamburger2 (33007)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!