Keresés

Részletes keresés

Gypsy56 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 87422

Ja kérem ! A szomszéd úr szerintem aznap is betekeri a karbit a DT-den. Nem kell 3 X 24 óra .  :-)))

Előzmény: Deskó74 (87417)
Deskó74 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 87421

:-DDDDDDDD.......

 

Ja.....igazad van!! :-DDDDDD

Most a jó Gypsy koma beleesett a saját maga ásott gödörbe.......:-))))

 

Azért benézhetnél gyakrabban is...!!! :-)

 

 

Most szerinted átmenjek a fűkaszásba és közöljem ott ezt a megállapítást,hogy

akinek 10 kaszája van az "kaszabuzi", ha 5 akkor félbuzi....????:-DDDDDDDDDDD

Előzmény: Dolmi mackó (87418)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 87420

Ez a fűrészbuzi nem ilyen lineáris dolog. Egy darabig normális, aztán meg nem .

Előzmény: Deskó74 (87416)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.04.06 0 0 87419

Köszi!

Biztos az amerikai piacra gondoltak, amikor túlbiztosították a gép etetését, arrafele mindent túl kell biztosítani és mindent le kell írni a használatiban, pl. hogy nem való kutyamszírozásra ez az ágdaráló, stb... :-)

Előzmény: Gypsy56 (87415)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.04.06 0 0 87418

Gypsynek hány fűkaszája van?

Ezek szerint ő egy fűkasza buzi és megeshet, hogy életében nem kaszált le 100nm-ert... :-)))

 

 

 

 

 

Látom ti sem változtok, bár baromi sokat írtok és ezt lehetetlen visszaolvasni, de amikor idetévedek, akkor mindig nagyokat lehet röhögni :-)

Előzmény: Deskó74 (87416)
Deskó74 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 87417

Nem henger-dugó cseréről beszéltem 3X24 órában,hanem azért említettem,hogy ilyen is van,létezik.....

....csak sajnos nem itthon,hanem máshol.

 

Szerintem ez egy jó kezdeményezés,mivel legalább látszik itt,hogy erőfeszítés van téve,a felzárkózás ügyében.....

nem tudom,hogy 100%-osan meg is valósul-e ......de maga a gondolt,az irány az jó.

Előzmény: Gypsy56 (87412)
Deskó74 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 87416

Osszam meg ezeket a véleményeket...???

Ne bolondozz már....:-))......állandóan azért b@szogatsz engem,hogy hozsannázom a márkát.....jó biztos

így is van,elfogadom a véleményed,sőt jól tudod,hogy én örömmel és szánt szándékkal magamra is vállalom

itt a szélsőséges Domar fan szerepét a móka kedvéért...:-)

Akkor a 4800hsz.-emből legalább 3000 db a hozsannázásról szól,fűszerezve linkekkel,utalásokkal....keress

vissza ha van kedved és ennyire kíváncsi vagy rájuk....

Tudja már a t@köm,hogy pontosan hol,mikor,milyen oldalakon és milyen írások voltak véleményformálók

nekem,nem jegyzeteltem,csak olvastam, negatív és pozitív véleményezést,majd levontam a konzekvenciát.

Sőt,egy ideje már le is szoktam arról,hogy belinkeljek ide Dolmar-al kapcsolatos írásokat, bármit...mert

azokra vagy nem volt válasz vagy az lett mondva,hogy:Peeeersze....ilyen elfogult,meg olyan elfogult véleményezés,meg

minden kutya f@sza.....

Ezért minek....???

Akit érdekelnek az ilyen irányú dolgok,az vegye a fáradságot,mint én is tettem és vegye a hátára az internetet és olvasson sokat,

de nem csak kiragadva egy-egy mondatot,mert az nem biztos,hogy valós képet ad,hanem próbálja összesítve

értékelni az információkat és akkor a végére össze fog állni egy kép....legalább is szerintem.

 

Te is tudod,hogy engem semmiféle anyagi érdek,meg másmilyen sem ösztökél arra,hogy

az legyen a véleményem a márkáról,ami és ezt hirdessem.

Ez csupán a kialakult saját véleményem........egy szóval sem mondom,hogy 1000%-osan jól és helyesen

ítélek meg minden kérdést,sőt--tudod--nyitott is vagyok bármikor az építő jellegű,kulturált vitákra,eszmecserékre ez ügyben.

 

 

Csak egy kérdés:

 

Tehát akinek 10 fűrésze van az fűrészbuzi.....értem.

Ebből adódóan,akinek 5 fűrésze van az félbuzi.....???? :-DDDDDD

 

 

Előzmény: Gypsy56 (87411)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 87415

A darálója teljesen sirájj. 7 cm-es ágat vígan ledarál. Csak eredeti formájában szinte egyáltalán nem etethető. Belehülyültek a kezelő védelmébe . Télen nem ment. De nincs baj a motorral. Néha qrva nagyot visszalő, ha melegen indítom. Ennyi .

Előzmény: Dolmi mackó (87414)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.04.06 0 0 87414

És maga a daráló szerkezet hogy muzsikál?

Friss-nedves és már kiszáradt anyagot is gond nélkül bezabál?

Max milyen átmérőjű gallyat tud ledarálni?

Motort télen is használtad? nekem is ilyen moci van a magasnyomású mosón, de azt csak meleg időszakban használom.

 

Előzmény: Gypsy56 (87413)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 87413

Átalakítás után használható. A felső tölcsér komplett közepét kivágva, a vastag ágnak való etetőt a kevesebb, mint felére levágva . Eredeti formájában szinte használhatatlan .

Előzmény: Dolmi mackó (87406)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 87412

Ha esetleg tudnál olyat mutatni, ahol a csodás 3 napos szervizben VALÓBAN 3 nap alatt henger/dugó csere valakinek meg is történt ... Persze biztosan tudom, hogy Budapesten a Gépész utcai stihles szaki ezt EGY nap alatt produkálja. Ő be tud menni az alkatrészért, ez messzebbről azért kicsit hosszabb .

Előzmény: Deskó74 (87408)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 87411

Léci, léci !! Oszd már meg velünk ezeket a véleményeket . Én önzetlenül megosztottam veled, mit írtak a nagytudású, széles látókörű amcsi szakemberek az amerikai helyzetről. Egy akkora országban 5, azaz ÖT darab cég árulja. És azok is úgy, mint az ETALON, hogy kb 3 fajtát. NINCS olyan hülye favágó Amerikában, szerintem, aki képes a fűrésze javításáért 2000 km-t utazni. Meg is írták, hogy OTT erdőben a Dolmark száma 0 db.Te viszont itt ködösen utalgatsz, emlékezetem szerint a szöszmöszgatyás mester volt az egyetlen utalásod. Mellesleg valaki már írta itt, hogy aki a fűrészeit felsorolja, és 10 fölötti számról beszélünk, az nem favágó, hanem fűrészbuzi. Megeshet, hogy életében nem vágott össze 10 köbm fát .

Előzmény: Deskó74 (87408)
Deskó74 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 87410

Ja...és már kérni akartalak,hogy privátban küld már majd el nekem a tel.számodat, mert mindenképp csakis

hozzád szeretném vinni a "kék szörnyeteg,förmedvény" fűrészemet és a tanakát is......ha esetleg valami bajuk lenne majd....:-)

 

Bár lényegében kizárt,hogy baja legyen.....mivel Dolmar....:-)))))))

 

 

 

 

 

U.I.

Azért biztos ami biztos küld át a számodat.....;-)

Előzmény: Sr.mók (87407)
pintérjani Creative Commons License 2011.04.06 0 0 87409

Sziasztok!

Dolminak külön "Helló",mert már régen járt itt!  ;-))))

Most megyek focizni a lányommal,majd este jövök!

Deskó74 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 87408

Szia, :-)

 

Kávát soha sem iszom,úgyhogy marad a Dolmar álom kór......:-)))

Jó,hogy benéztél,már azt hittem eltűntél......szomorú vagyok látni  a fehér kisautót a bolt előtt....:-((

 

A tanmesédet olvasva,teljesen jogos amit írsz és engem is felháborít a másfél hónap és a 99 ezer.

Csak azért azt lássuk tisztán,hogy ez a makita Magyarországról szól és nem a Dolmar márkáról.

Úgy az árképzés és úgy a szervízhálózat....ami valóban ilyen példákból kiindulva valóban botrányos.

Bár azért ezt a másfél hónap dolgot szerintem egyedi eset lehet csak.

Kérdezem én is már régóta:

Így ,hogy a t@kömbe akar valamiféle komoly piaci résztvevő lenni a Makita a láncfűrész szegmensben...???

Sehogy.....:-(((.....vagyis így sehogy sem lesz....

 

Azért ez máshol nem így van.....pl. Csehországban ott a 3X24 óra szervíz lehetőség.

Nem tudom ,hogy hallottál már erről...???

 

Ott valóban hangsúly van fektetve a márkára,nem úgy mint itthon.,sajnos. :-((

 

Az,hogy Te a 3-5 nap alatt kicseréled,sőt olcsóbban.....ez is engem igazol,hogy a Stihl verhetetlen és

addig ne csodálkozzon senki azon,hogy nem terjed a Dolmar ameddig nem lenne még csak megközelítve

ez a szervízhálózati hatékonyság.

 

Tehát ezzel ne a Dolmar márkát húzzuk le,minősítsük negatívan,mivel egy  660-as is képes elromlani,ugyanúgy

mint egy 7900.....csak hát tényleg nem mindegy a javítási háttere.....

 

Végezetül pedig had térjek ki a személyes véleményezésre....

 

Szeretnék eloszlatni a tényhitedet,miszerint az én véleményemet az évi kb. 20-30m3 fa vágására alapozva

hozom meg.

Hát ....nem!

Hozzád hasonlóan,komoly felhasználók véleményére alapozva. Igaz,nem Magyarországról,hanem

külföldről. Írások,szakvélemények,tapasztalatok /pozitív-negatív!!!/ 100-ait olvasván és azokból leszűrt

információk formálják/ták a véleményem a Dolmar-ral kapcsolatban.

Ha valaki beszél Angolul és nem rest rászánni hosszú órákat,napokat,heteket,akkor nagyon komoly írásokra,véleményekre,

vitákra lehet ráakadni az interneten,amik egy idő után erősen véleményformálóvá válnak.

 

Attól,hogy beállok a sarangba.....nem lesz más a véleményem.

Viszont birtokában vagyok számos olyan részrehajlás nélküli 1000 sarangba már beállt kaliberű emberek

véleményével,amik azért valóban számítanak,mivel az Ő környezetükben nem csak 2 fűrészmárka létezik,mint itthon

a Stihl és a Husi........számomra ezek a hiteles források és nem a Kovács tüzépen dolgozó,életükben

csak 1 féle márkával szembesülő emberek véleménye......amellett,hogy tisztelem őket is a gyakorlati tudásuk,

tapasztalatuk végett.

 

Te sr.mók...szerinted a Kovács tüzépen,akik a benne állnak a sarangba ismerik az ECHO márkát...???

Ha igen,akkor intézd el,hogy én is mehessek oda.......:-),mert akkor érdekelne a véleményük. :-)

 

Tehát ismételvén én is komoly felhasználók véleményét tolmácsolom mint Te ,anélkül ,hogy sem Te

sem én nem állunk be a sarangba.....

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Sr.mók (87407)
Sr.mók Creative Commons License 2011.04.06 0 0 87407

Azért egy jó erős feketét főzethetnél a kollégáddal, hogy felébredj a Dolmar álomból. :-)))

 

Állandóan ár/érték arányról beszélsz.

 

Mikor először találkoztunk elmondtam véleményem. Az-az inkább a komoly felhasználók véleményét tolmácsoltam.

Tudod : van a STIHL, a Husqvarna meg a többi.

 

Tanmese: Említettem hogy környékben egy favágót ismerek akinek Makitája van, és bekrepált. Nos ez a srác, két hete jött a roncs UAZ-ért ami itt állt nálam, és nála volt a kék szörnyeteg (vagy förmedvény , kék fűrész, brrrrrrrr) . Kérdeztem mi volt a kínja ?

Nos, ő erre elpanaszolta, hogy szervíz gyalázat. Végén el kellett küldeni székesfehérvárra, és nettó 99 000,- HUF-ja bánta a henger dugó cserét . A nagyobb gond viszont az, hogy a kitűnő marketing, logisztika, meg osztályelső teknikának ez majdnem másfél hónapot vett igénybe. Így mivel ezen kívül még egy fűrésze van, és nem fizet oly jól a termelés, hogy csikkzsebből vett volna egy értelmes nagy fűrészt, el kellett halasztania a fensíkon a nagyobb termelést, (csinálta a kisebbeket, hogy legalább ezt a "jutányos" javítást ki bírja fizetni) most meg már nem engedték elkezdeni a nagyot, mert 10.-étől csak a madarak zajonghatnak az erdőben.

Ősszel majd újra megpróbálhatja, " talán.

 

Ennyit az ár/érték arányról. Ha van egy MS 660-a, eleve nem szokott szétesni. Másrészt max egy hét a henger csere, de ha nagyon sürgős, és jó kuncsaft, három nap, és bruttóba nincs ennyi . Ezzel szemben a 7900-as "...? nos mit mit mondjak. Ugrott a munkája, bevétele stb. Piszokul megérte az árát.

 

Nem lehet a gépeddel összehasonlítani egy igazi favágóét. Ők egy jó napon többet használják, mint te egy évben.

Ha nem hiszed, mondtam ősszel beprotezsállak valamelyik brigádhoz, vagy a Kovács tüzépre, ahol beleállnak tekézni a lerakott saránkba, és meg sem állnak, míg tankolni nem kell. Ott lehet tesztelni gépet, nem évi 10 M3 -nél.

Előzmény: Deskó74 (87347)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.04.06 0 0 87406

Gypsy bácsi, ha jól emlékszem, végül megvetted a güde ágdarálót.

Van valami tapasztalat vele, megéri az árát?

 

Dolmi mackó Creative Commons License 2011.04.06 0 0 87405

Ezen összefosom a bokámat! :-)

Előzmény: Deskó74 (87402)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.04.06 0 0 87404

Buche úrnak, karira kellett volna venni, a 7900-hoz, egy HD filter szettett :-)

Ámbár az biztos csak rontott volna a helyzeten.

Előzmény: Deskó74 (87318)
szamuráj 2 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 87403

Üdv. Mindenkinek. Egy kis segitséget szeretnék kérni Homelite fűrésznél gázadás után 4-5másodperc amire vissza ál az alapjárat.Amikor kivettem a gyetyát és meghuztam a berántót szinte folyt belőle abenzin.Semilyen állító csavarhoz nemnyultam és nagyo füstöl. Előre is kösz.

Deskó74 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 87402

Te Buche,

 

Az nem lehet,hogy a PS7900 e-mail címedről írtál és ők pedig így elvből nem válaszolnak rá...??? :-DDD

Előzmény: Törölt nick (87398)
Deskó74 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 87401

Lehet,hogy csak elkallódott a mail-ed....vagy aki szokta nézedetni az most nem is dolgozik....vagy....nem tudom....:-))

 

Előzmény: Törölt nick (87398)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 87400

És ha pont ezt válaszolnák, megnyugodnál ?  :-))))))))))))

Előzmény: Törölt nick (87396)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 87399

Jámbor favágó, de roppant csökönyös .  :-))))))))))

Előzmény: Törölt nick (87398)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.06 0 0 87398

Hát igen , tudom. Telefonálgatás , rendelgetés , utánanézés  és mindemellett túl sok hasznuk nincs rajta ( max úgy 100 %) , szóval csak a macera van az ilyen igényekkel.

Gondolják szerintem , hogy előbb-utóbb majd feladja ez az ipse és megint nyugtuk lesz.

Sajnos elszámították magukat mert jámbor favágó vagyok ugyan de munkaeszközben nem ismerek tréfát.

Előzmény: napalm. (87397)
napalm. Creative Commons License 2011.04.06 0 0 87397

az nekik csak pár fillér.

Előzmény: Törölt nick (87396)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.06 0 0 87396

Azért egy kicsit idegesítő , hogy el akarok náluk költeni vagy 30 rugót és azt sem válaszolják , hogy bikmakk.

Előzmény: Gypsy56 (87388)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.06 0 0 87395

Mai kép. Akad ilyen áru is a bozótosbanban.

Gypsy56 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 87394

Az olajzását azért nézd meg, mert messze nem biztos, hogy stimmel a furat helye .

Előzmény: Törölt nick (87392)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 87393

Van még jobb adagolós is (olcsóbb, de nagyon jó), de az messze van, Vecsésen.

Előzmény: Törölt nick (87391)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!