Keresés

Részletes keresés

pajaci Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80633

Nekem 10 percig zenélt, azután leraktam.

Előzmény: torony78 (80632)
torony78 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80632

2 perc

Előzmény: pajaci (80631)
pajaci Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80631

Mennyi idő alatt vették fel a telefont?

Előzmény: torony78 (80620)
GPS Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80630

 

"hogy ott a fórummotor nem engedi leírni a freemail szócskát, pontosabban nem jelenik meg."

 

Én meg egyszer beszedtem egy olyan "mókás" férget, amelyik bármilyen linkben, URL-ben amelyikben szerepelt a "microsoft" szó (mindegy hol, névben, címben, bárhol) azonnal "Nem található" -t dobott vissza.

 

Se supportot, se hivatkozást semmit nem lehetett behívni, amiben ez a szó szerepelt.

Hogy azt a vicces k. anyjukat az ilyeneknek.

.

Előzmény: Soká (80629)
Soká Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80629

Sziasztok!

 

Mielőtt a szakszervizben kötne ki a gérvágóm (Metabo KGS 255) megkérdezem, hátha van ötletetek... A fejező funkció megszorult és se le, se fel nem akar megmozdulni a gép. Leszedtem a borítást, leoldottam a tengelyen lévő anyát, de semmilyen irányban nem tudom mozdítani, nem tudom szétszedni. Nem egyik pillanatról a másikra történt a probléma, tehát nem biztos, hogy a benne lévő rugó törött el, fokozatosan vált egyre nehezebbé a gép le-fölbillentése.

    

 

Van esetleg ötletetek?

 

OFF: a freemail napok óta betegeskedik, az én leveleim is néha 2-3napos késéssel érkeznek a levelezőmbe. (legutóbb meg minden levél újra és újra letöltődött) A prohardveren vagy egy freemailes topik, ott megy a panaszkodás. A legmókásabb a dologban, hogy ott a fórummotor nem engedi leírni a freemail szócskát, pontosabban nem jelenik meg. :))

neduddgi(én) Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80628

Éppen tegnap gyártottam dzsímélt magamnak, mert a frímél eltüntetett pár fontos levelemet.

Pedig utálom Gugli Nagy Testvér módszereit, de gyakorlatilag nincs alternatívája a gmail-nek.

Előzmény: Törölt nick (80619)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80627

:)

 

 

Előzmény: Barnamedvébb (80622)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80626

Gépi vasfűrészlapból lehet még nagyon jó késeket csinálni, főleg a nagyoló munkákhoz kiváló. 

Előzmény: Handwerker (80617)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80625

A reptérnél lévő praktikerbe szoktam bemenni hébe hóba, főleg a barkács alkatrészekért, zsanér, kivetőpánt, csavarok, lapostiplik amik szinte mindig belepotyognak a kosaramba. De amikor építkeztem, akkor én is sok építőanyagot vásároltam ott. Páldául a 300-as tárcsacsiszoló gépemhez csak egyetlen nagy multiban (bauhaus-ban) tudok hozzájutni tépőzáras csiszolópapírhoz, még a szakboltokban sem kapok ekkora méretet, a neten körbenézve sem tudok hozzájutni, mert egyetlen webáruházban sem találtam még ilyet. 

 

 

 

Előzmény: GPS (80609)
Pote01 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80624

Van külön nyomáscsökkentőm. A kompresszort full kakaóra szoktam állítani a gyors csatlakozóba bedugom ezt a szabályzót, beállítom rajta a kapcsozó üzemi nyomását és mehet a lövöldözés.

Előzmény: Schnitt (80559)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80623

kösz, lásd eggyel lejjebb ;) 

Előzmény: Paco155 (80621)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80622

megoldottuk, "kontaktban vagyunk" :)

 

de telefonon, nem azon a vackon

 

 

Előzmény: Törölt nick (80619)
Paco155 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80621

Elméletileg már tudom (múltkor felhívott), és ha ide beírja, vagy küld egy levelet, sms-t stb, hogy engedélyezi, hogy megadjam neked akkor szívesen elküldöm neked mélben.

Előzmény: Barnamedvébb (80615)
torony78 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80620

Én 1-én rendeltem meg, ma felhívtam őket, és azt mondták 11-én érkezik be a szállítmány (gondolom egyszerre hozzák ezeket az akciósokat), és aztán még egy-két nap, míg szétszórják.

Előzmény: pajaci (80613)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80619

A freemail már a kezdetekkor is hasonló hibákat tudott produkálni. Én 1-2 hónapig kínlódtam vele, mire rájöttem, hogy nem a másik fél nem mond igazat az elküldött levélről, hanem a freemail szar.

 

Az outlöttyel párosítva nem csodálkozom, hogy ilyen hibákat tapasztalsz. Minden levelezőhöz lehet külső levelező programot telepíteni, én jó sokáig, még a betárcsászós modemes időszakban használtam a pegasust, mert akkor el tudtam olvasni a levelet anélkül is, hogy betárcsáztam volna a netre. De miután már állandóan rajta lógok, teljesen feleslegessé vállt ez a funkció is, csak plusz nyűg volt már, nem volt spam szűrés sem. Átváltottam a gmail-ra, ott van nagyon jó spam szűrés, ugyanúgy tudom csoportosítani a leveleket a webes levelezőjében, nem kell telepítenem külön levelező programot sem, szóval sokkal egyszerűbb lett az élet a betárcsázós korszak végével. 

 

A melóhelyen kénytelen vagyok használni a céges levelezésre még ma is az outlöttyöt a belső hálós levelezésre, ott ez előírás, mást nem is tudnánk használni ha akarnánk sem. Még a zárt belső céges hálózaton is tud igen érdekes dolgokat produkálni az outlötty, eltévednek a levelek, több címre kerül elküldésre mint amit bejelöltem, későn kapom meg a levelet, stb...

 

Túl kell lépni ezeken a nagyon rég használt programokon, már semmiféle fejlesztés nem folyik ebbe az irányba, a gmail használatával tényleg egyszerűbb lett az élet, akár a cégnél akár otthon megnézem a saját leveleimet, mindig ugyanazt a formátumot látom, nincs vele semmi probléma. Tudom, nehéz átállni, pedig csak egy körlevelet kell küldeni minden ismerősnek, hogy mától ez az új levélcímed. 

Előzmény: Erzsébeti (80605)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80618

 

ááá, kösz!, az ötleted alapján gyűjteni fogom ezeket a késnek valókat 

szerintem barátom dobál el hilti szárakat

 

(kicsit sem vagyok szakbarbár, már hónapok óta Hardwerkernek olvastam a neved :)

én kérek elnézést)

Előzmény: Handwerker (80617)
Handwerker Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80617

Ha komolyan foglalkoznál a faesztergálással, előbb-utóbb meg kell tanulnod a késeket magadnak elkészíteni. Nekem a reszelőtől a ruszki hoki kori pengén át a törött HSS fúróig mindenből van késem. Ha van kiszuperált "HILTI" betonvéső szárad azt is remekül lehet használni és még éltartó is. Ezekhez még kovács tűz sem kell csak egy jobb köszörű. Jó pörgetést!

Előzmény: Törölt nick (80569)
halaloszto Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80616

és tudsz olyan szakboltot, ahova reggel odamegyek, es az alábbiak közül mindent megkapok:

 - 7-es fogazott glettvas, rozsdamentes

 - 1zsák olcsó csemperagasztó

 - 5kilo mapei gesztenye fuga, latex adalek hozza

 - mapesil gesztenye szilo

 - hozzá passzoló színű 8-as élvédő

 - ip44 villanykapcsoló

 - három darab 5centis ytong

 - egy készlet mosdórögzítő csavar

 - egy garnitúra mosdó lefolyó és szifon

 - mosdóbekötő flexicső

 

három helyen meglesz, és szumma 4ezret spóroltam is, de buktam két órát. ráadásul az anyagot a megrendelő fizeti.

 

Vajk

Előzmény: fahobby (80614)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80615

kartársak!

 

esetleg tudja valaki Erzsébeti kolléga számát?

segíteni szeretnék neki, de közénk áll a modern technika :)

fahobby Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80614

Én nem tudok Budapesti tapasztalatokat (hála az istennek).

De a nagy áruházakról (mondom saját tapasztalat)

Én nagyon sok építési anyagot vásárlok ha nem este 7 van vagy hétvége van, feléjük se megyek.

A szakboltok is adnak rengeteg kedvezményt (főleg raklap számnál).

A multi irgalmatlan drága, az a szaki aki multiban jár annak vagy kitellett a becsülete az ilyen boltoknál vagy olyan kis tételben dolgozik hogy nem érdekli az 1-2 ezer forint.

Havi több 10000-t lehet behozni a szakboltokon, és persze havi elszámolásban van a jóember.

Elnézést az OFF-ért.

 

 

Előzmény: halaloszto (80606)
pajaci Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80613

Emeltek 2ezret az árán, de én még a régin kapom (elméletileg)

 

http://www.edigital.hu/Felsomarok/Bosch_POF_1400_ACE_felsomaro_+_6_reszes_maroszar_keszlet-p443248.html

409 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80612

Thunderbirdben is ugyanezt csinálja. Ami nem jelenik meg a levelezőben, az közvetlenül a freemail-en nézve sincs meg. 2-3 nap múlva meg előkerül, miközben a későbbiek régen megjöttek.

Előzmény: rferi (80608)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80611

nem jött ám meg, próbálkozz még valamivel

 

én elküldtem már a számom

 

azt se bánom, ha csinálsz most melegében egy gmail-es fiókot, később felőlem el is dobhatod :) 

csak amíg szót értünk :DDD

Előzmény: Erzsébeti (80605)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80610

cseréljünk számot emilben :)
remélem, nem megoldhatatlan (nem neked, a freemailnek) és akkor megbeszéljük és indulok

Előzmény: Erzsébeti (80605)
GPS Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80609

 

- Csempében-járólapban tényleg jók - én is vettem tőlük.

- Villanyban azért már nem annyira pengék, sem árban, sem választékban. Világításban meg kriminálisan drágák.

- Vízes cuccokban is csak a néha 3-5 ezer Ft-os, akciós fürdőszobai komplett csaptelepük az említésre méltók - ha azt a osztályon aluli minőséget bárki is be meri vállalni (egyébként be meri).

Egyébként a többi vizes-cuccuk is rendszerint sas-kabaré áron van - kizárt, hogy szaki onnan vásároljon alkatrészt.

 

Gyors és egyedi megoldásnak talán megfelel ami ott van - na de megélhetési (profi) szemmel nézve, háááttt....

.

Előzmény: halaloszto (80606)
rferi Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80608

Ha outlookban nézed a freemailedet, akkor nem pop3-mal szívod le a szerverről őket?

Csak mert lehet, hogy akkor valami beállítási problémád van.

De ezt Paco meg Vajk lehet jobban le tudná vezényelni neked

Előzmény: Erzsébeti (80605)
halaloszto Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80607

Aha.

Előzmény: Törölt nick (80592)
halaloszto Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80606

A bútoros témában tényleg nulla. De az építőiparban egyáltalán nem. Akikkel te beszéltél, azok a régimódi szakik, tégla, malter, serpenyő az ő területük. 

 

De mostanában a fellendülés nem az ő területük volt. Hol kapsz te mondjuk csempét választékban azonnalra? Vannak mindenféle csempestúdiók, de mindent meg kell rendelni. Csempe élvédőből rendes színválaszték? Teljes színszortiment fugából, külön mapeiből és cimsec-ből, meg olcsónak sakretből, mindhez színazonos sziloplaszttal? És ez csak egy terület. Pláne hol kapod meg egy helyen a burkolós anyagokat meg a kőműves anyagokat és még egy kis villanyos cuccot is? És hol kapod meg ezeket mondjuk du 4 után, netán hétvégén? Mert a nagy fellendüléskor ment a meló hétvégén is. Ráadásul volt pénzük a megrendelőknek, belefért az árba az a 10-20%.

Itt pesten a szakik jelentős része nem baszakodott órákat hogy bejárja a csavarboltot, építőanyagtelepet, szerszámboltot, burkolós szaküzletet. Reggel jópár volt belőlük az obiban. 

 

Nézd meg, most is hirdetig hogy ha raklap téglát veszel van rá engedmény. Hidd el, azért hirdetik, mert van aki raklap téglát vesz/vett náluk. Ebben van a nagy pénz, erre álltak rá. 

 

A kisembert, aki 5 kilós falfestéket vesz, meg három ytongot, meg akinek a teljes tábla osb vagy a 20kiló csemperagasztó az sok, azt le sem szarják.

 

 

Vajk

Előzmény: GPS (80588)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80605

kell a cucc, kb, ennyi a lényeg...:)

 

érdekeset produkál mostanában a freemail...

van olyan levelem ami megjelenik a levelezőmben (outlook) de nem friss levélként, hanem olyan levél ami 3-4 napja lett elküldve!!! közben meg jöttek már aktuálisabb levelek is... ugyan oda! sőt ugyanattól...

 

Előzmény: Barnamedvébb (80604)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80604

vagy ez az első válaszod volt? mert arra én is válaszoltam

(elküldöm újra, próbálj meg arra válaszolni, úgy küldd el újra, amennyiben ez egy új (2.) levél volt

 

 

Előzmény: Erzsébeti (80599)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!