Keresés

Részletes keresés

EPP__ Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80646

Mielőtt nekiláttam volna ennek a hobbinak "nagyban" (ezt úgy értem, hogy előtte csak apróságokat csinálgattam). Egyszer hívtam egy asztalost egy 3 méter magas elég bonyolult tömbösített fenyő polcrendszer elkészítéséhez. Én megterveztem, lerajzoltam, eljött, lemérte, lerajzolta....  mintegy 5 hónappal később elhozta bepróbálni... Na ez az ember kb 20-25 ilyen szorítóval fogta össze a művet. Végülis ilyen ideiglenes rögzítésekre akár jók is lehetnek.

 

Egyébként ez az eset vezetett ahhoz, hogy végül "nagyban" is nekiláttam. Komolyan szerintetek az rendben van, hogy amikor /újabb 3 hónappal később/ eljött véglegesre szerelni a cuccot kiderült,  hogy a nagy sietségben nem volt ideje egyetlen élet sem lecsiszolni ( mindegyiken díszként ott maradt a körfűrész teljes fogazati térképe), és az egyik lakkozott polclapon ott díszelgett egy fekete cipőnyom ( igen, a lakk alatt!!!).  Végül kifizettem neki az anyag árát, vettem egy szalagcsiszolót és befejeztem a munkát magam. Így visszagondolva buta voltam, a fejébe kellett volna húznom amit elkövetett, és nem csinálni magamnak 2 napnyi plusz munkát az egészséges csiszolással... De hát fiatal voltam és boho.

Előzmény: neduddgi(én) (80579)
Schnitt Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80645

Én aluöntvénynek nézem, ami túl jól is vezeti a hőt, nemhiába a hűtőbordákat is ebből csinálják.

Nem nagyon lehet helyileg felmelegíteni, mert elvezeti a hőt a tejes felületén.

Persze azért meg lehet próbálni, bár nagy hőtágulásbeli különbség nincs az acél és az alu közt. Legalábbis párszáz fokon, annál jobban meg nem érdemes melegíteni, mert az alunál már 400 fok körül elkezd átalakulni a kristályszerkezete (rekrisztalizáció), és megváltoznak a mechanikai tulajdonságai.

Előzmény: Törölt nick (80644)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80644

Én a fényképről műanyagnak tippeltem a burkolatot. Ha fémből van akkor bátrabban adhatsz neki hőlégfúvóval, el fogja vezetni a hőt. 

Előzmény: Soká (80642)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80643

Ez szar ügy, nagyon nehéz az ilyen esetekben szétszedni úgy, hogy ne sérüljön a műanyag ház. A kalapálós módszer itt nem segít, mert nagyon hamar törik a műanyag. De egy hőlégfúvóval fel tudod talán melegíteni annyira a műanyagot, hogy lecsússzon a csapágyról. Csak óvatosan, mert könnyű túlmelegíteni és akkor torzul a műanyag.

Előzmény: Soká (80629)
Soká Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80642

Köszi, hogy megkerested a rajzát, ezt én is megnéztem az eredeti papíroson, de sokat nem segített, legfeljebb ha rendelni szeretnék hozzá alkatrészt.

 

A "leütéssel" kicsit gondban vagyok, mert olyan jó "dizájnos" a kialakítás, szépen le van kerekítve minden, nehéz fogást venni rajta. De holnap megpróbálom beereszteni  egy kis WD40-nel feszegetés előtt.

Előzmény: fahobby (80639)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80641

Akkor ne feledd itt a fórum regisztrációnál is beírni az új levélcímedet mert még mindig a freemailes jelenik meg  :)

 

Előzmény: neduddgi(én) (80628)
Paco155 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80640

Öööö.....

A WD40 nem kenőanyag, hanem nagy kúszóképességű folyadék, ami arra szolgál, hogy ideiglenesen tudj egymáshoz kötött dolgokat megmozdítani.  Így azzal hogy, régebben befújtad sajnos csak rosszat tettél vele nem jót.

 

Viszont a szétválasztáshoz most segíthet. Természetesen utána le kell róla törölnöd és rendes zsírral megkenned. 

Sajnos így képről nem lehet megmondani hogy mi szorul. Ha a tengely akkor egy ilyen ideiglenes kenés simán segíthet a szétszedésben Ha viszont a másik oldalon a rugó berágódott akkor a fel-le mozgatás nem segít csak a tengelyirányú húzás. Annak is valamilyen ideiglenes kenés kell. 

Előzmény: Soká (80638)
fahobby Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80639

Az a gyanúm valami eltörött   "odabent".

Próbáld meg tengelyirányba szétütni és utána látod, hogy oké-e minden.

 

http://www.kruis.nl/onderdelen/tekeningen/?Model=19285&Merk=metabo&Tekening=0102550100-10_4

 

Előzmény: Soká (80638)
Soká Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80638

Egyszer már fújtam bele WD40-et, hogy hátha könnyebben jár majd a gép fel-le, de az akció nem járt sikerrel, utána mintha még inkább megszorult volna. Nekem az az érzésem, hogy nem a tengely mentén szorul, hanem mintha bent a "rugóházban" állt volna be valami. Olyan nagyon nem merem erőltetni, mert ez az alu öntvény nem életbiztosítás, eldeformálódhat, de meg is repedhet. Középen feszíteni meg nem tudom, mert nem lehet a két forgó test közé férni.

 

Elkutyultam valahová a WD 40 kis piros csövecskéjét. Nincs ötletetek, hogy miből lehet kinyerni hasonlót, vagy hol lehet venni ilyet? Bosszantó...

Előzmény: Schnitt (80636)
fahobby Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80637

Ezt nálunk két szakboltban veszem meg.

Mindenhol 30% kedvezménnyel. Én a vevőnek nem vásárlok !

Anyagostól vállalom a munkát :).

Mindenki oda megy ahol jobban jár.

Én így járok jól. De tényleg ez nagyon off.

 

Előzmény: halaloszto (80616)
Schnitt Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80636

Minél hígabb olajszármazékot csepegtetsz/fújsz a forgáspontra, annál jobban beszívódik. 

Erre még rásegítenék a gép oldalra döntésével, hogy a tengely függőlegesen felfele álljon.

Az olaj lehet wd40, petróleum, vagy akár keverékbenzin, úgysem ezt fogod bennhagyni kenőanyagnak, csak az a lényeg, hogy megmozduljon.

10 percenként cseppents rá kicsit, hogy legyen utánpótlás a beszívódott folyadék helyett, amíg meg nem mozdul. Aztán óvatosan mozgatva le tudod húzni, de vigyázz a túloldalon a visszahúzórugóra.

Előzmény: Soká (80629)
Paco155 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80635

WD40-ed van otthon? Műszerolaj?

Előzmény: Soká (80629)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80634

Gépészek majd biztos adnak jobb tanácsot is, én melegítéssel próbálkoznék, persze csak hőlégfúvóval, nem lánggal.

Az öntvény blokk biztos hamarabb kitágul, mint a tengely, talán sikerül lecuppantani.

Előzmény: Soká (80629)
pajaci Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80633

Nekem 10 percig zenélt, azután leraktam.

Előzmény: torony78 (80632)
torony78 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80632

2 perc

Előzmény: pajaci (80631)
pajaci Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80631

Mennyi idő alatt vették fel a telefont?

Előzmény: torony78 (80620)
GPS Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80630

 

"hogy ott a fórummotor nem engedi leírni a freemail szócskát, pontosabban nem jelenik meg."

 

Én meg egyszer beszedtem egy olyan "mókás" férget, amelyik bármilyen linkben, URL-ben amelyikben szerepelt a "microsoft" szó (mindegy hol, névben, címben, bárhol) azonnal "Nem található" -t dobott vissza.

 

Se supportot, se hivatkozást semmit nem lehetett behívni, amiben ez a szó szerepelt.

Hogy azt a vicces k. anyjukat az ilyeneknek.

.

Előzmény: Soká (80629)
Soká Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80629

Sziasztok!

 

Mielőtt a szakszervizben kötne ki a gérvágóm (Metabo KGS 255) megkérdezem, hátha van ötletetek... A fejező funkció megszorult és se le, se fel nem akar megmozdulni a gép. Leszedtem a borítást, leoldottam a tengelyen lévő anyát, de semmilyen irányban nem tudom mozdítani, nem tudom szétszedni. Nem egyik pillanatról a másikra történt a probléma, tehát nem biztos, hogy a benne lévő rugó törött el, fokozatosan vált egyre nehezebbé a gép le-fölbillentése.

    

 

Van esetleg ötletetek?

 

OFF: a freemail napok óta betegeskedik, az én leveleim is néha 2-3napos késéssel érkeznek a levelezőmbe. (legutóbb meg minden levél újra és újra letöltődött) A prohardveren vagy egy freemailes topik, ott megy a panaszkodás. A legmókásabb a dologban, hogy ott a fórummotor nem engedi leírni a freemail szócskát, pontosabban nem jelenik meg. :))

neduddgi(én) Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80628

Éppen tegnap gyártottam dzsímélt magamnak, mert a frímél eltüntetett pár fontos levelemet.

Pedig utálom Gugli Nagy Testvér módszereit, de gyakorlatilag nincs alternatívája a gmail-nek.

Előzmény: Törölt nick (80619)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80627

:)

 

 

Előzmény: Barnamedvébb (80622)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80626

Gépi vasfűrészlapból lehet még nagyon jó késeket csinálni, főleg a nagyoló munkákhoz kiváló. 

Előzmény: Handwerker (80617)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80625

A reptérnél lévő praktikerbe szoktam bemenni hébe hóba, főleg a barkács alkatrészekért, zsanér, kivetőpánt, csavarok, lapostiplik amik szinte mindig belepotyognak a kosaramba. De amikor építkeztem, akkor én is sok építőanyagot vásároltam ott. Páldául a 300-as tárcsacsiszoló gépemhez csak egyetlen nagy multiban (bauhaus-ban) tudok hozzájutni tépőzáras csiszolópapírhoz, még a szakboltokban sem kapok ekkora méretet, a neten körbenézve sem tudok hozzájutni, mert egyetlen webáruházban sem találtam még ilyet. 

 

 

 

Előzmény: GPS (80609)
Pote01 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80624

Van külön nyomáscsökkentőm. A kompresszort full kakaóra szoktam állítani a gyors csatlakozóba bedugom ezt a szabályzót, beállítom rajta a kapcsozó üzemi nyomását és mehet a lövöldözés.

Előzmény: Schnitt (80559)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80623

kösz, lásd eggyel lejjebb ;) 

Előzmény: Paco155 (80621)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80622

megoldottuk, "kontaktban vagyunk" :)

 

de telefonon, nem azon a vackon

 

 

Előzmény: Törölt nick (80619)
Paco155 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80621

Elméletileg már tudom (múltkor felhívott), és ha ide beírja, vagy küld egy levelet, sms-t stb, hogy engedélyezi, hogy megadjam neked akkor szívesen elküldöm neked mélben.

Előzmény: Barnamedvébb (80615)
torony78 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80620

Én 1-én rendeltem meg, ma felhívtam őket, és azt mondták 11-én érkezik be a szállítmány (gondolom egyszerre hozzák ezeket az akciósokat), és aztán még egy-két nap, míg szétszórják.

Előzmény: pajaci (80613)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80619

A freemail már a kezdetekkor is hasonló hibákat tudott produkálni. Én 1-2 hónapig kínlódtam vele, mire rájöttem, hogy nem a másik fél nem mond igazat az elküldött levélről, hanem a freemail szar.

 

Az outlöttyel párosítva nem csodálkozom, hogy ilyen hibákat tapasztalsz. Minden levelezőhöz lehet külső levelező programot telepíteni, én jó sokáig, még a betárcsászós modemes időszakban használtam a pegasust, mert akkor el tudtam olvasni a levelet anélkül is, hogy betárcsáztam volna a netre. De miután már állandóan rajta lógok, teljesen feleslegessé vállt ez a funkció is, csak plusz nyűg volt már, nem volt spam szűrés sem. Átváltottam a gmail-ra, ott van nagyon jó spam szűrés, ugyanúgy tudom csoportosítani a leveleket a webes levelezőjében, nem kell telepítenem külön levelező programot sem, szóval sokkal egyszerűbb lett az élet a betárcsázós korszak végével. 

 

A melóhelyen kénytelen vagyok használni a céges levelezésre még ma is az outlöttyöt a belső hálós levelezésre, ott ez előírás, mást nem is tudnánk használni ha akarnánk sem. Még a zárt belső céges hálózaton is tud igen érdekes dolgokat produkálni az outlötty, eltévednek a levelek, több címre kerül elküldésre mint amit bejelöltem, későn kapom meg a levelet, stb...

 

Túl kell lépni ezeken a nagyon rég használt programokon, már semmiféle fejlesztés nem folyik ebbe az irányba, a gmail használatával tényleg egyszerűbb lett az élet, akár a cégnél akár otthon megnézem a saját leveleimet, mindig ugyanazt a formátumot látom, nincs vele semmi probléma. Tudom, nehéz átállni, pedig csak egy körlevelet kell küldeni minden ismerősnek, hogy mától ez az új levélcímed. 

Előzmény: Erzsébeti (80605)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80618

 

ááá, kösz!, az ötleted alapján gyűjteni fogom ezeket a késnek valókat 

szerintem barátom dobál el hilti szárakat

 

(kicsit sem vagyok szakbarbár, már hónapok óta Hardwerkernek olvastam a neved :)

én kérek elnézést)

Előzmény: Handwerker (80617)
Handwerker Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80617

Ha komolyan foglalkoznál a faesztergálással, előbb-utóbb meg kell tanulnod a késeket magadnak elkészíteni. Nekem a reszelőtől a ruszki hoki kori pengén át a törött HSS fúróig mindenből van késem. Ha van kiszuperált "HILTI" betonvéső szárad azt is remekül lehet használni és még éltartó is. Ezekhez még kovács tűz sem kell csak egy jobb köszörű. Jó pörgetést!

Előzmény: Törölt nick (80569)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!