Keresés

Részletes keresés

neduddgi(én) Creative Commons License 2014.11.10 0 0 80789

Bocsánat! Maradjunk a tényeknél!

 

"rendszerváltás" helyesen: "gengszterváltás"

 

Előzmény: neduddgi(én) (80788)
neduddgi(én) Creative Commons License 2014.11.10 0 0 80788

Viszont nyugodtan reklamálhatsz, a szabvány-válasz készen áll: "Tízen várnak a helyedre, akik kevesebbért is boldogan dolgoznának!" Úgyhogy még a zsarolást is írd bele a vád-beszédbe!

Nem akarok megtéveszteni senkit: én másfélszer ennyit keresek, és ezért állítólag boldognak kéne lennem. Más káposzta, hogy "kissé" nagy az anyagi és büntetőjogi felelősségem is, dehát ezért kapok ilyen sokat. :o)))

 

De ne offoljuk már szét ezt a totyikot!

 

Egy kis "ON", bár ez sem tart közérdeklődésre számot, csak még ma is vicsorgok kínomban, amikor eszembe jut:

Asszem egyszer elrebegtem, hogy van egy ősöreg szovjet "univerzális" barkácsgépem, meg annak a rendszerváltás utáni orosz változata is. Utóbbit azért vettem, mert az elsőnek az egyik csapágyháza megrepedt, és akkor jó ötletnek tűnt venni egy másikat. :o)

Azon kívül, hogy utóbbi motorikusan is, meg anyagában is gyenge, amikor felszereltem rá az eszterga-adaptert, nagyon meglepődtem: a támasztó csúcs és a befogó középpontja kb. fél centinyit eltért! Szabályozási lehetőség nyet (vagy nyicsigo ha úgy jobban tetszik...)

Az összes opciója használhatatlan, vagy alig használható volt a szerkezetnek. Szóval nem csak mostanában gyártanak szart, régen is ki lehetett ilyet fogni. Csak talán hosszabb ideig kellett keresni. :o)

 

Ez a gép akkoriban hasonló érvágás volt a családi kasszánkon, mintha most megvennék egy ilyen hasznavehetetlen szalagfűrészt 80000-ért...

Előzmény: GPS (80785)
pajaci Creative Commons License 2014.11.10 0 0 80787

Nekem meg nyilván makita flexet, olyat amit linkeltetek.

Előzmény: torony78 (80786)
torony78 Creative Commons License 2014.11.10 0 0 80786

Várja a rosseb. :)

Már meg is van, mit fog csinálni először.

 

Jézuska majd körfűrészt fog hozni... :D

Előzmény: pajaci (80777)
GPS Creative Commons License 2014.11.10 0 0 80785

 

Hát az úniós béreknek meg is felelnek - csak a magyar munkavállalóknak nem annyira.

.

Előzmény: pajaci (80784)
pajaci Creative Commons License 2014.11.10 0 0 80784

Oszt ráadásul a szemedbe hazudják, hogy az uniós béreknek megfelelő a jövedelmed.

Előzmény: neduddgi(én) (80782)
GPS Creative Commons License 2014.11.10 0 0 80783

 

"másodszor meg az, hogy egy átlagmagyarnak ugyanennyi alamizsnával szúrják ki a szemét..."

 

Ezzel a második vádponttal tökéletesen egyetértek. Sőt, a vádbeszédben úgy fogalmaznám meg, hogy:

 

"Rendkívül nagyszámú áldozat kárára, bűnszövetkezetben, tartós jelleggel elkövetett minősített lopás"

 

Súlyosbító körülménynek még a módszeres megtévesztést, a csalást, valamint a hűtlen kezelést is hozzáírnám a vádpontokhoz - mint halmazati bűncselekményeket.

.

Előzmény: neduddgi(én) (80781)
neduddgi(én) Creative Commons License 2014.11.10 0 0 80782

Bocs az OFF-ért...

Ez csak úgy kibukott, így fizetésnap alkalmából...

Előzmény: neduddgi(én) (80781)
neduddgi(én) Creative Commons License 2014.11.10 0 0 80781

"Ha viszont azt vesszük, hogy egy átlagmagyar teljes havi nettóját kérik el egy ekkora szemétért - akkor ez síma rablás."

 

Nincs igazad! Ez nem "sima" rablás, hanem minimum kétrendbeli...

Egyszer az, hogy egy (esetleg) használhatatlan szeméthalomért elkérnek 80 rugót, másodszor meg az, hogy egy átlagmagyarnak ugyanennyi alamizsnával szúrják ki a szemét...

Előzmény: GPS (80780)
GPS Creative Commons License 2014.11.10 0 0 80780

 

"Neked több mint 80.000 ft olcsó egy ilyen gépért? "

 

Kérdés mihez képest?

 

- Mert ha a 20+ ezres buta szorító árához mérjük - akkor ez ajándék.

- Ha azt vesszük, hogy (ásfástul is) csak 260 Euro - a szakács-vejünk mindössze 3-4 napi gázsija - akkor sem egetverő

 

Ha viszont azt vesszük, hogy egy átlagmagyar teljes havi nettóját kérik el egy ekkora szemétért - akkor ez síma rablás.

.

Előzmény: Törölt nick (80763)
halaloszto Creative Commons License 2014.11.10 0 0 80779

így van. viszont ennél figyelned kell hogyan tartod, mindig jól álljon a görgő. persze általában csak túl messze tud lenni, akkor meg lehúzod mégegyszer és kész :-)

Előzmény: Schnitt (80778)
Schnitt Creative Commons License 2014.11.10 0 0 80778

Nálam meg is szokta égetni néha a fát a vezetőcsapágy, ha valami piszok belemegy, és megszorul.

Ezért is örülök, hogy az élmaróhoz van ilyen görgős vezető:

Itt nincs több tízezres fordulat, csak amilyen gyorsan tolom. Ha leszedem a csapágyat a maró végéről, akkor ezt egészen közel tudom tenni a dolgozó részhez, csak arra kell figyelni, ne érjenek össze.

Előzmény: halaloszto (80773)
pajaci Creative Commons License 2014.11.10 0 0 80777

Ebben a pillanatban jött az email, hogy fizethetek mert megérkezett hozzájuk. Vissza is igazolták hogy megkapták a lóvét, holnapra ígérték a kiszállítást. Várjuk a jézuskát?

Előzmény: torony78 (80775)
Schnitt Creative Commons License 2014.11.10 0 0 80776

Köszi, megpróbálok visszakeresni.

Előzmény: fahobby (80772)
torony78 Creative Commons License 2014.11.10 0 0 80775

Most rakták át "Összekészítés" státuszba, szóval beérkezett a rendelés. Nemsokára csenget a futár :) Szerintem nálad is.

Előzmény: pajaci (80633)
neduddgi(én) Creative Commons License 2014.11.10 0 0 80774

Sajna a hétvégén nem volt időm foglalkozni vele.

(Na a szombat nem annyira sajna, mert túráztam egy jót a Pilisben.) Vasárnap meg villanyásztam. (Nem részletezem, kétségbeejtő a helyzet... Ideiglenesen megoldottam, hogy az állandó fogyasztók menjenek. A végleges rendezés keményen pénzkérdés.)

 

A (leendő?) szalagfűrészem színtiszta vas, (nameg színtiszta rozsda), szóval nem kell leszerelnem róla az éghető dolgokat. :o)

A szalagvezető csúszkája fixen hegesztett.

Ez egy zártszelvény, ennek a belsejében csúszkál(-na) le-föl a szalagvezető magasság állító "szára", ami szögvasból van.

Reményeim szerint a hevítés így is jó megoldás lesz. Nem is tudom, miért nem jutott eddig az eszembe. (Talán mert nem értek a fémészethez, a fánál meg ugyebár a tűz általában nem opció...)

 

Előzmény: Törölt nick (80698)
halaloszto Creative Commons License 2014.11.10 0 0 80773

28000-es fordulaton

 - nem sok értelme van a zsírnak a csapágyban

 - nem nagyon létezik gumitömítéses zárt csapágy

 

ide olaj kell mindenképp, és az simán bemegy a fém porvédőn.

Előzmény: Herr X (80771)
fahobby Creative Commons License 2014.11.10 0 0 80772

Már ki lett egyszer tárgyalva, szerintem ha visszakeresel megtalálod.

Háromkerekes : igen kisebb kerékátmérő, de a szalag nagyobb szögben hajlik (nem hajlik vissza egyből).

A hajlítási igénybevétel rövidebb távon hat a lapra. Szélesebb anyag fér(het) be.

Kétkerekes: kisebb helyigény. Ez általában mindig döntő. Az biztos, hogy  a legyártása is olcsóbb.

 

Üdv

Karcsi

 

Előzmény: Schnitt (80770)
Herr X Creative Commons License 2014.11.10 0 0 80771

kösz az infót!

 

Bár őszintén szólva olyan a nevezett csapágy, mintha valahol kockás lenne az egyik golyó benne.... amúgy meg nem zárt csapágyról beszélünk? Abba hogy tud bemenni az olaj?

(vagy zárt csapágy akkor lesz, ha veszek bele eredeti Koyo csapágyat?

Előzmény: halaloszto (80767)
Schnitt Creative Commons License 2014.11.10 0 0 80770

Ok, akkor, másképp kérdezem:

Az általam leírtakon kívül melyik kialakításnak milyen előnyei/hátrányai vannak?

Olyanokra gondolok, ami nem ilyen triviális, hanem használat közben derül ki.

Dönteni már tudok, csak legyen hozzá elég infó.

Előzmény: pajaci (80768)
Pote01 Creative Commons License 2014.11.10 0 0 80769

Én a "Sűrített levegős tömlődob"-ot vettem most az Aldiban, az úton lévő kompresszoromhoz. Régebben nem nagyon tetszett ez a termék, de ahogy nézegettem ezeket, nagyon praktikus dolog. Csinálnom kell egy plusz hosszabbítót, mert a ezt az automata dobot oda akarom elhelyezni ahol alatta dolgozok, így viszont a bemenő csöve nem fog elérni a kompresszorig. Abból a szempontból nem is gond, mert oda a két cső közzé be tudom építeni a meglévő levegő-előkészítő ( nyomáscsökkentő + vízleválasztó ) berendezést. A dob mellé pedig elhelyezem a szerszám balanszert ami szintén nagyon hálás berendezés ha akkora monstrum kapcsozógépet használ valaki mint én.

 

Apropó, így hogy bent van a fűtött műhelyben a kompresszort, így mennyire kell számítani a tartályba gyűlő vizesedésre?

Előzmény: Törölt nick (80750)
pajaci Creative Commons License 2014.11.10 0 0 80768

Neked kell eldöntened hogy melyik a fontosabb számodra.

Előzmény: Schnitt (80766)
halaloszto Creative Commons License 2014.11.10 0 0 80767

A csapagyra illik minden hasznalat elott tenni egy csepp olajat.

Előzmény: Herr X (80757)
Schnitt Creative Commons License 2014.11.10 0 0 80766

Mondjuk a szalagra nem gondoltam, de igazad lehet.

Anno mikor bedöglött az automata mosógépünk, és elő kellett kapni a pincéből a keverőtárcsást, azon is egyből szíjat kellett cserélni, mert rázta a gépet, úgy beállt az idők folyamán.

 

Bár mondjuk az meg ellentmond ennek, hogy mivel barkácsbolt, és lehet tapogatni, mindenki cseszteti, mozgatja, aki arra jár, tehát a szalag nem áll sokat egy bizonyos állásban, hanem naponta több teljes kört tesz meg.

Szemmel nem volt látható ütés, legalábbis a felső keréknél, mert azt az ajtót kinyitottam rajta. Próbáltam fix ponthoz viszonyítani forgatás közben. Alá nem másztam be, nehogy tarkónverjen a biztonságiőr.

Mndenesetre maga a méret nagyon tetszett, szívesen látnék otthon egy hasonló méretű gépet.

 

Ezekből a kicsikből melyik jobb, a 2 vagy a 3 kerekes?

Tudom, a hármasnál kisebb a kerékátmérő, emiatt a lap jobban hajlik, hamarabb kuka, de talán szélesebb anyag fér be, és kisebb az egész masina. 

Vélemények?

Előzmény: Törölt nick (80764)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.10 0 0 80765

ötletes mozaikos asztal   

 

http://theownerbuildernetwork.co/easy-diy-projects/diy-repurposed-reel-mosaic-table/

 

Mondjuk az asztal elkészítésével nem sok dolog akadt :)

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.10 0 0 80764

Ez az egyenetlen járás nem biztos, hogy géphiba, simán lehet szalaghiba is. Az einhell 200-as gépemnél én is tapasztaltam ezt, de csak akkor, ha a gyári szalag volt a gépen és sokáig meg volt feszítve a szalag álló helyzetben. Feltételezem, hogy deformálódott a szalag. A picit vastagabb csináltatott szalagnál nem tapasztaltam a jelenséget, igaz azt azonnal mindig lelazítom ahogy kikapcsolom a gépet. Szerintem túl kicsi a 200-as gép kerékátmérője és ez okozza a szalag eldeformálódását. 

A gép kerekeit én kimértem a vázhoz képest mekkora ütése van 1/4 fordulatonként de digitális tolómérővel 5 századon belül volt a hiba. Ennyi meg akár a bandázs egyenetlensége is lehet.

Előzmény: Schnitt (80760)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.10 0 0 80763

Neked több mint 80.000 ft olcsó egy ilyen gépért? 

Előzmény: GPS (80762)
GPS Creative Commons License 2014.11.10 0 0 80762

 

"...a tengely nem futott együtt a szalag futófelületével. A kereket forgatva félfordulatonként erősebben feszült, picit nagyobb erő kellett az átfordításhoz, aztám megink könnyebbé vált a következő félfordulaton."

 

Hát eszem megáll és ácsorog, hogy mekkora szemeteket képesek kiadni a kezükből - szerszámgép néven.

Arra nem gondolnak, hogy ezeknek a célközönsége nem özv. Hendehoch-né a földszint 2-ből - hanem valamennyire szakik - még akár ha hobbiszinten is?

 

Miféle gyár lehet az, amelyiknél egy ilyen fos átmegy a MEO-n?

 

Oké, hogy olcsó... na de akkor is. Senki nem kér CNC pontosságot... de egy lakatos-pontosság csak dukálna egy ilyen (szerszám)gépnek, nem?

.

Előzmény: Schnitt (80760)
pajaci Creative Commons License 2014.11.10 0 0 80761

Ez is bizonyítja, hogy metafos a neve inkább.

Előzmény: Schnitt (80760)
Schnitt Creative Commons License 2014.11.09 0 0 80760

Ma voltam barkácsboltban, ahol megláttam egy Bosch POF 1400 felsőmarót.

Mivel mostanában sok szó esett róla itt a fórumon, gondoltam, megnézegetem, mit tud így áram nélkül.

Nagyon finom kis darab, ha oldom a fogásmélység rögzítőkarját, nagyon könnyedén lehetett mozgatni fel-le.

Az einhellemmel ehhez képes birkózni kell beállításkor, rá kell nehezkednem rendesen, hogy összemenjen.

Ezen felbuzdulva lehet, hogy kerítek az enyémbe gyengébb rugót, vagy a mostanit picit kilágyítom.

A finombeállítót is megnéztem volna, de  meg sem lehetett mozdítani a tekerőgombot, sem nyitott, sem lockolt állapotban.

Valószínűleg valami okos vevő eltekert valamit, de nagyon, és kiugorhatott a menetből, vagy befeszült valami.

Ettől eltekintve tetszett a gép.

 

Ha már ott voltam, megnéztem a metabo kis asztali szalagfűrészét.

Sajnos azt kell mondjam, az már nem tetszett ennyire, mert a tengely nem futott együtt a szalag futófelületével.

A kereket forgatva félfordulatonként erősebben feszült, picit nagyobb erő kellett az átfordításhoz, aztám megink könnyebbé vált a következő félfordulaton. Ezt a szalag pengetése is igazolta forgatás közben.

A párhuzamvezető rögzítőkarját is hiába nyomtam le, kis erővel odébb tudtam tolni a vezetőt, bár ez lehet, hogy csak beállítási hiba.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!