Keresés

Részletes keresés

Nr.121212 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 33937
Télen azért nem próbálnám ki
végülis
Nr.121212 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 33936
Üdv

:) szabad megkérdeznem, hogy momentán mibe ? pld.BTR-ek állítólag mennének vele, ha nagyon szeretnék - nem egy nagy varázslat.
Gondolom pillanatnyilag gazdasági prioritás (?MOL) kérdése hogy a HM- épp kitől rendeli az üzemanyagot.

Üdv

Előzmény: artillery (33925)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.09.18 0 0 33935
Viccelsz, Európa második legnagyobb egyetemi könyvtára.
Ráadásul most már (miután szorult belém a tanfolyam után egy kis bundesz nyelv) már könyveket és iratokat is tudok rendelni bárhonnan, Németországon belül.
Előzmény: M.Zoli (33933)
degenerator Creative Commons License 2008.09.18 0 0 33934
gondolom a négylábú fórumozó abból indult ki, hogy a románoknál az a téveszme járja, hogy tiszántul jogos jussuk, a régi Nagy-Románia része. (dákó-román elmélet.)
Előzmény: Törölt nick (33929)
M.Zoli Creative Commons License 2008.09.18 0 0 33933
Udv.

Pista nagyon is tudja miert el Gottingenben. Engem is elvitt abba a konyvtarba. Megeri a kaloriat. :)))) Amugy sok egyebb mellett tele van magyar konyvekkel is. :))))

Udv.
Előzmény: Törölt nick (33902)
M.Zoli Creative Commons License 2008.09.18 0 0 33932
Udv.

Ugy tudom 24 db. C-5 -os verzio. Ami nagyon is potens. Jelenleg gyartas alatt levo legujabb verzio tudtommal a C-7. Amugy az a 24 darab is csak akkor esedekes, ha vegre sorra kerulnek, ugyanis keves a gyartokapacitas a megrendelesekhez kepest.

Sidewinderbol asszem az L lett megrendelve.

Udv.
Előzmény: Törölt nick (33900)
==T== Creative Commons License 2008.09.18 0 0 33931

Igazándiból az ostobaság nem 2000 utáni keletű, a 60-as/70-es éveikig vezethetőek vissza a gyökerei. Ki tudnám fejteni, de most már késő van, és kicsit OFF. A láényeg, hogy az a rendszer azért volt rosszabb, mint a többi komcsi rendszer, mert bár anyagilag jobblétet adott, de pl. elszoktatta az embereket az önálló gondolkodástól és cselekvéstől. Nem véletlen, hogy mely korosztályból kerülnek k iaz egyik oldal szavazói, és melyikből a másik oldal szavazói.

 

+ kiölte az egészséges nemzettudatot a nép nagy részéből, és túlzottan anyagiassá tette őket. Pl. korábban, a 20-as/30-as években az anyagi javak ne mtöltöttek be akkora szerepet az emberek életében, mint később, már a Kádár korszak ideján. Kádár ugyanis a 60-as évektől hatalmának legitimálására szociológiai kifejezéssel élve a "materiális kompenzáció" módszerét alkalmazta, vagyis ti eltűritek, hogy én vagyok a vezető, én ezért ne mavatkozom be túlzottan a magánszférába, és még élni is hagylak titeket. Perszea 70-es évek végétől, miután felborult a külkernmérleg a dolog már csak hitelfelvétellel volt megoldható. Nagyjából onnantól datálódik minden társadalmi (demográfiai) és gazdasági problémánk gyökere (+ még picit korábbra a földek államosítása, és ezáltal a hagyományos vidéki életmód felszámolása miatt).

Előzmény: Törölt nick (33928)
flashbang Creative Commons License 2008.09.18 0 0 33930

Én kérek elnézést mert a neten történő lógás helyett valami egészen mást csinálok napközben. ( nem hiszem hogy hozzászólások száma határozza meg vki tapasztalátát) Speciel én 95 -96 ban Boszniában voltam, és nem mint szakmunkás tanuló.


Azért tényleg elnézést kérek, hogy nem vettem észre a hozzászólásodban az idézőjelet de gyorsan olvastam át őket hátha van bennük valami tartalmas is.

 

A figyelmes olvasás .... a hozzászólás végén ott volt hol láttam utoljára Apache-t akcióban, de hogy tovább segitsek láttam Han Pijesaknál, Baraki Baraknál és Nimruznál is

 

Ui: általában megválogatom a barátaimat.

 

Üdv

 

 

Előzmény: Kavics78 (33812)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.18 0 0 33929
Nagyon sokmindenben egyetértek Tacsk0val (még akkor is, ha ez nem sikk) de ezt így azért kicsit vadnak tartom (a Tiszántúli részt). Hogy egy öreg erdélyi ferences atyát idézzek: ott is "egyre több az öleb és egyre kevesebb a gyerek" Nekik sem jósolok túl sok jót. Szlovákiának inkább. De azért ki nem zárnám...
Előzmény: Fefe952 (33891)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.18 0 0 33928
Ugyanezeket az ostoba magyarokat nézték irigykedve mint éltanulót még 10 évvel ezelőtt. Azóta hülyültünk el? Nem. Rossz az ország vezetáése és ez most lett mindenki számára nyilvánvaló. 2000 környékén Szlovákia lejjebb volt, mint mi most vagyunk. Keep the faith :)))
Előzmény: ==T== (33872)
Nr.121212 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 33927
H- szériás elektro-optikai vezérlésű , eszerint acikk szerint...

rakétaszerelés
Előzmény: Stylist (33906)
Plieur Creative Commons License 2008.09.18 0 0 33926

Ez a Mobutu ez aztán nem semmi...

Imádtam mikor nagy látogatásokkor leírták a teljes nevét, ha jól emlékszem: Mobutu Sese Seko wa za Banga...meg még volt valami, csak a fene meg emlékszik rá:))))))))))

na egy kis szleng:

bondar (dongó) : rep. földi sorállomány

biban( ebihal): az ujoncok általános neve

guster( gyík) : mindenki aki  keki ruhás

bastani: ejék. A név. gen. Gh. Bastan-tól jött, aki egy időben az ejék főguruja volt ( Iancu utódja) aztán elterjedt az akkori seregben a másodévesekre, egyéb fegyvernemeknél is

diribau: építő zászlóaljak

iepuri de cimp: mezei nyulak, na kik lehettek?:)))))))))))))))))))))

pescari ( de munte) : hegyihalászok, a vinator de munte ( hegyivadászok) népszerű neve:))))))))))))))

A legjobb: parasute= k-vák :)))))) Ez utóbbi elterjedt a civíl használatban is:))))))))

 

Előzmény: Zicherman Istvan (33924)
artillery Creative Commons License 2008.09.18 0 0 33925
Üdv!

Félig off:
Hadd kérdezzem meg, mit tudtok a biodízel üzemanyagok hazai alkalmazásáról, vagy elterjedéséről? Mennyire lenne/lehetne ez alkalmas a honvédségi járművek üzemeltetésére?
Vagy túl nagy átalakításokat igényelne?
Bocsi, ha hülye kérdés volt....

Üdv!
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.09.18 0 0 33924
...Azért, mert a többieket ,,Mabutunak" (oroszul ,,mabutának") neveztek.
Ez onnan ered, hogy Mabutu egyszer járt a SzU-ban, és nagyon szeretett volna a tábornoki egyenruhájához valami ejtőernyős izét (kitűzőt). Ott ajándékoztak is neki egyet, kapásból egy 100 ugrásért járó fityegővel.
Na, azóta nevezik a paráknál ,,mabutunak" az összes, nem ugró embert.

A ,,földiek" (technikai földi személyzet; oroszul ,,tehnari" vagy ,,tehnyiki", esetleg szlengben ,,Zemlja-Marsz" (,,Föld-Mars")) ezalól kivételt képeztek.
Előzmény: Zicherman Istvan (33917)
Plieur Creative Commons License 2008.09.18 0 0 33923
Mindíg is azt tartottam hogy rosszkor, rossz helyen voltam baka:)))))))))))))))))))))
Előzmény: Zicherman Istvan (33917)
==T== Creative Commons License 2008.09.18 0 0 33922

:)

 

Érdekes lenne ha magyar szárazföldi egységek állomásoznának pl. Temesvárnál, vagy Brassónál. Szimpi szcennárió;)

Előzmény: Plieur (33910)
==T== Creative Commons License 2008.09.18 0 0 33921

Meglep, hogy az HM még költ értelmes dolgokra, még ha ez nem is visz el olyan sok pénzt...

Előzmény: ambasa (33907)
==T== Creative Commons License 2008.09.18 0 0 33920
Az Iris-T-vel mi a helyzet? És ha nem AIM-9 akkor esetleg Python?
Előzmény: Stylist (33906)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.09.18 0 0 33919
Akadálypályáról és ,,háztartási munkáról" beszéltem én is.:)
2001-ben Castelban még így ment. Csak a futáshoz dukált az újatlan poló és a rövidgatya (te a többség melegítő pulcsiban futott.*)
Nekem nagyon tetszik ez a rendszer, hogy minden holminak megvan a saját helye és ideje (illetve alkalmazása).

* baromira nem lehetett érteni, hogy hogy a franszba változhat ilyen hevesen az idő áprilisban arrafelé. Egyszer hét ágra süt a nap, egyszer meg zuhog az eső, egyszer meg esik a hó (Franciaország, április!!!). És szinte mindig fúj a szél.
Akkor jött a felismerés tompa szikrája, amikor futing közben felérve egy dombara a távolban látni lehetett a Pireneusokat (vagy valami rohadtul magas hegységet).
Előzmény: Dobri (33918)
Dobri Creative Commons License 2008.09.18 0 0 33918

Az ezredem,'99.dec.31.-ig hordott zöldet,majd utánna cseréltük le a CCE-re.

Viszont  utána is az akadálypályán és a fogdán még az volt a divat.:)Sőt szerintem még most is!

Előzmény: Zicherman Istvan (33913)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.09.18 0 0 33917
Hát. Te voltál ,,reptéri", te tudod.
Nálunk csak a hülye nem érzett együtt velük (asszem erről beszélgettünk is a találkozón). Pia, kaja, pár jó szó mindig volt irányukba.
Talán ők voltak az egyetlenek az egész ,,Red Army"-ban, akiket a parák sajnáltak.
Előzmény: Plieur (33916)
Plieur Creative Commons License 2008.09.18 0 0 33916

Pontosan.

Kutya élete lehetett a földieknek is ott afgánföldön...

Előzmény: Zicherman Istvan (33911)
belic Creative Commons License 2008.09.18 0 0 33915
Szia!

Szerintem korszerűtlen fegyvert beszerezni minden esetben értelmetlen pénzkidobás

Toredelmesen bevallom, en is vettem volna elavult AIM-9P-ket (persze en vennek modernet is).
Egyszeruen azert, mert elesloveszetre es bekeidos(!) legirendeszetre egyarant megfelelo; ezaltal kivaltana a korszeru AIM-9X-eket, toredek aron.

ui: amennyire en tudom, a legirendeszet azert is koltseges, mert igenybe veszi a rekatakat, hogy a tuzforro "betonrol" a minusznagyonkevesfokos magaslegkorbe kerulnek masodpercek alatt, vagyis a raketak elettartama nem csak evben van megadva, hanem felszallasszamban is.

Bel
Előzmény: Python24 (33908)
Python24 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 33914
Szia!!
Ez a magyar Határőrség is így csinálta még '94-ben a határvadász századoknál.
Minden katona kapott 2 öltöny " uborkajelmezt"(65M zöld gyakorlót) kiképzéshez,és kapott 2 öltöny 87M terepszínű gyakorlót szolgálatba, a határra
Előzmény: Zicherman Istvan (33913)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.09.18 0 0 33913
Én is a gyakorló részére gondoltam.
A franciáknál elég rég kivonták az egyenzöldet, viszont a raktárkészleteket 2001-ben még bőven használták. Két-két zöldet kapott az ember két-két ,,pepita" mellé. A zöld volt a gyakorlaton és tréningen, a ,,pepita" ment őrségbe és alkalomra.
Most nem tudom hogy van.
Előzmény: Python24 (33912)
Python24 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 33912
Szia!!

Semmit sem lett volna hülyeség megtartani..Kiképzésre tökéletes,és olcsó megoldás lenne..

De ha ÚJ beszerzést csinálunk,akkor vegyünk olyan dolgot,ami korszerű.Én főleg a 87M eje.gyakorló kivonását tartom óriási hülyeségnek

A hasonlatodnál maradva,legyen zöld színű az egyenruha,de korszerű szabással,gore-tex kabáttal,stb
Előzmény: Zicherman Istvan (33909)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.09.18 0 0 33911
Ez meg azt jelenti, hogy minden reptéri szolgálat 24×24-ben van, ami kurva fárasztó és nyomasztó.
Előzmény: Plieur (33910)
Plieur Creative Commons License 2008.09.18 0 0 33910

Meg van más is.

A felszállás-leszállás fázisban a legsebezhetőbb a gép, tehát ilyenkor a legveszélyesebb egy jó helyen lévő Manpad...

Ráadásul a jelenlét "híre" is plusz óvatossági szabályok bevezetéséhez vezet: örjáratok földön-égen, fedező gépek, stb.

Előzmény: ==T== (33897)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.09.18 0 0 33909
Mondok egy hasonlatot.
Szerinted haszontalan dolog lett volna megtartani az új honvédségi egyenruhák mellett a régi salátazöld gyakorlókat?
Előzmény: Python24 (33908)
Python24 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 33908
Szia!!
Szerintem korszerűtlen fegyvert beszerezni minden esetben értelmetlen pénzkidobás
Előzmény: Stylist (33906)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!