Keresés

Részletes keresés

Pichon Creative Commons License 2015.05.10 0 0 13538

Szia ! Nekem egy napon keltek de nálam is van 1 olyan pici :) Múltkor írták hogy első nap kukorica dara kell nekik, hogy mekkora legyen azt én sem tudom, de gondolom nem teljesen por, amit megtudnak enni, de majd megírják mert ez nekem is fontos :)

Előzmény: metabo (13537)
metabo Creative Commons License 2015.05.10 0 0 13537

Igazatok lehet majd más hogyan próbálom takarítani. ami érdekes, hogy ma 3 hetesek de van amelyik 3x akkora mint a többi... Ez lehet azért, mert van amelyik 2 nappal később kelt ki általában a kicsik múlnak ki. azért van difi igaz ? Pedig testvérek. Az első keltetésem 19 napra jött ki, mert 36.5 fokon ment a keltető. Most keddre vártuk erre ma a 15.-ik napon kibújt már 2db!!!!!! És pattognak a tojások sajna a román keltető kiakadt már nem tudom csavarhúzóval állítani a hőfokot stabilan beállt 38 fokra se le se fel. No de 15 napra kelés ??? Lehet nem kellene erőltetnem ezt a román csodát.

 

Kukorica darát kislányom szitájával + szúnyog hálón átszitáltuk olyan finom akár a liszt ez mehet hány napig egész pontosan ? Majd jöhet a vitafort indító vagy ahhoz is tegyek darát, ha már így kezdték. Első keltetésem rögtön vitafort volt most teszteltem a pulyka indítót nekem kb. 50% a kelés és még 50% csökkenés mire elérik az 5 hetes kort ez elég tré arány de csak román keltetővel van tapasztalatom lehet ugrok egy szintet majd felfelé.

fürj999 Creative Commons License 2015.05.07 0 2 13536

Szia

Biztos, nem a tisztogatás miatt pusztultak el. Lehet sokáig szorosan voltak a kézben és szó szerint megfulladtak, mert a kéz nem engedte a kis testet tágulni lélegzet vételkor. Sokkot nem igen kapnak, de a legkisebb ütéstől nyomástól elpusztulnak, hiszen, csak 2 hetes pár gr-os madár.

Előzmény: metabo (13532)
japipapi Creative Commons License 2015.05.07 0 0 13535

Szia!

Nem vonom kétségbe, hogy óvatosan takarítod lábukat,tehát az elhullás  nem ez az oka. Arra gondolok, hogy "túl szereted", talán sok lehet a fehérje. Ezt onnan láthatod, (szerintem) hogy a kula barna és híg. Na, már most ez  miatt is kialakulhat a göbösödés, de ez a legkisebb gond. A "túl fehérje", (18 % maximálisan elég) mérgezést okoz. Növeld a zöldségeket, leginkább salátát, nem kell darabolni, majd tépik maguknak. Pár napig csak tiszta kukorica darát adj nekik. A kamillával is vigyázni kell, nem szabad folyamatosan adni nekik, ez fosat. A reszelt sárgarépa is fosat, mértékkel add nekik. Lassan lesz hazai eper, szeretik, egy két szem jó nekik. 

Írod, bele másznak a takarmányukba. Úgy bekkeltem ki, hogy csináltam nekik "vályút", nem mennek bele és kevesebb a szórás. Egy egy 18 mm, 23 mm, 40 mm átmérőjű mű csövet, 1-2 cm széles ablakot ablakot hosszan. felcsavaroztam egy deszkára és befenekeltem. Általában 30 cm hosszra vágtam, kényelmesem több madár ehet egy időben. 

Végül is, a takarmányra vigyázz. Itt nem nagyon szeretik megbontani a nagy zsákot (minimum 25 kg) a terményesek, ritkán vesznek a gazdák csak egy pár kilót, így rájuk rohad, benne lévő fehérje romlékony, következmény a változó mértékű mérgezés, elhullás, a fürjeknél. Ezért én nem szoktam semmiféle gyári tápot, inkább magam keverem, őrlöm. Fehérje ként főtt tojást, kevés állati fehérjét (csonti).

Előzmény: metabo (13532)
Pichon Creative Commons License 2015.05.06 0 0 13534

Itt a pont :) 

Előzmény: fürj999 (13533)
fürj999 Creative Commons License 2015.05.06 0 0 13533

Miért lenne baj, hogy magasabb, nem a tojás hőmérsékletét mérjük, hanem a gépben a levegőét . :-)

Előzmény: taptapo (13529)
metabo Creative Commons License 2015.05.06 0 0 13532

Ma másodjára fordult elő így megkérdezem talán valakinek szintén volt hasonló esete már. A 2 hetesek még papiron vannak, forgács kilőve, mert én visszaolvastam rendesen :) A papírra tettem apró rostált sódert + zoolit universlt keverve ezt 3 naponta cserélem mindig. Ettől független bele-bele lépegetnek az önetetős tápba meg a kaksiba is és van göbösödés, pár napja levettem pár madárról akik ezután hasra vágták magukat nyújtogatták a lábukat majd 3 kimult :( Előbb feleségem szintén 3-nak a lábát letisztázta erre 1 megint nem bírt felállni csak kiterült és kimult.

 

Jól gondolom itt lehet összefüggés, hogy a láb tisztítás miatt múltak ki ? Nem rurván csináltuk semmi vérzés nem történt szerintem sokkot kaphattak, hogy lekerült a "papucs" de, akkor meg hogy a fenébe tisztítsam le neki vagy ne háborgassam ? Fémrács, hogy elbírja a súlyt de rajta felül műanyag 5x5mm-es háló ezen agyalok most mint nagyüzemben a napos csirkét is már műanyag rácsra teszik.

 

+ megerősítés, tehát naposnak első nap kamilla majd 1-2 napig csak dara finonra örölve majd jöhet az indító, akár pulyka (ezt ajánlották) akár vitafort indító igaz ?

Pichon Creative Commons License 2015.05.06 0 0 13531

Szia ! tudom már a gépen mikor mennyi a fok ! 38.4 áll a gép akkor mindenhol 37.8 fok van ! Akváriumba való hőmérővel és régi lázmérővel mérek :)

Előzmény: taptapo (13529)
bodroo Creative Commons License 2015.05.05 0 0 13530

Sziasztok. Első keltetésem szerintem elég jol sikerült. 80db tojàssal indultam, ebből 70db kelt ki. 1napot hagytam szàradni őket a kelltetőbe, aztàn àt tettem őket ideiglenes hejükre. Most kamilla teàt kapnak 2napig, aztàn jolovit, és kapjàk az inditó tàpot is. Kb 35-36fok van nekik.  

taptapo Creative Commons License 2015.05.05 0 0 13529

Szia!

Nem baj, hogy a fácántojás magasabb mint a fürjtojás? Hogy lesz mérve a hőmérséklet?

Pichon Creative Commons License 2015.05.05 0 0 13528

Köszönöm ! Akkor együtt lesznek keltetve a fácán és a fürj tojások 6 nap eltéréssel ! :) És akkor lesz fácánom is, fürjem is ismét, már figyelek rá nagyon majd, csak ruha lesz alattuk, és akkor kukorica dara apró első nap :) Megérkeztek az itatók is a mai nap :)

Előzmény: fürj999 (13527)
fürj999 Creative Commons License 2015.05.05 0 0 13527

Szia 

A fürjnek nagyon jó a fácán inditó táp. ha egyszerre kelnek elviselik egymást, ha a fácán csibék nem engedik az etetőhöz a fürjeket akkor ráérsz külön választani őket. De bőven elég akkor már egy karton doboz is. 

 

Előzmény: Pichon (13524)
efraim77 Creative Commons License 2015.05.05 0 0 13526

egyre jobb az idő biztos elégnek kell lennie egy hullámpapr doboznak. De van egy 300 literes hűtőládából csinált nevelőd abba miért nem raksz elválasztót. 

Előzmény: Pichon (13524)
janika.p Creative Commons License 2015.05.04 0 0 13525

Szia!

Kettő darab hullám papir doboz nem felel meg egyikben a fürjek másikban a fácánok olcsó is kivitelezni nekem is ilyen doboz van egy 5 literes befőttes üvegbe bele van lógatva egy 60W izzó a csibék tökéletesen meg vannak benne. 

Előzmény: Pichon (13524)
Pichon Creative Commons License 2015.05.04 0 0 13524

Így vissza olvasva nekem is :)  Na szóval akarok együtt keltetni majd fürjet és fácánt ! De 1 inkubátorom van csak, amiben mind a kettő lenned, de a fürjnek szerintem erős a fácán indító táp, és félek nehogy megtapossák őket, nekem egy terv kellene hogy milyet lenne érdemes készíteni , ami 2 részből állna, egyik helyen a fürjek a másikban mellette a fácánok.

Előzmény: fürj999 (13523)
fürj999 Creative Commons License 2015.05.04 0 0 13523

Szia 

Kicsit érthetetlen a kérdésed. Legalább én nem értem:-(

Előzmény: Pichon (13522)
Pichon Creative Commons License 2015.05.04 0 0 13522

Sziasztok ! esetleg valakinek van egy szuper bevált inkubátor rajza ? Úgy szeretném hogy ketté lehessen választani, de nagy is legyen 1 félőhely, mert csirke, fácán fürj keltetés, egyben nem az igazi szerintem inkubáció.

japipapi Creative Commons License 2015.05.02 0 0 13521

:-)

 

Előzmény: fürj999 (13518)
fürj999 Creative Commons License 2015.05.02 0 0 13520

Szia

Ja igen és strucc nagyságú tojásokat tojnak !! Messziről jött ember azt mond amit akar ( jó üzleti trükk) nekem is van ilyen mérlegem, kb 30 dkg-ot is lehet csalni vele.Én még élőben nem láttam még 28 dkg-os tól nagyobb fürjet élőben. 

Előzmény: janika.p (13512)
fürj999 Creative Commons License 2015.05.02 0 0 13519

Hidd el azok sem tartják forgácson ! Csak szerintem jobban mutatnak, mint a koszos betonon. De mindenkinek szuverén joga, hogyan pusztítja el az állatait, madarait. Nem csak a fürjeket, de a begyes madarakat sem tartják forgácson akik nem akarják látni a sok elpusztult madarat. A hosszúszálú fű és a fűrészpor a begyben megdagad ill. csomósodik és nem jut a zuzályába a kaja. Ezáltal éhen pusztulhat. Ha penészes akkor egyéb belső szervi bajokat kaphat. 

Előzmény: janika.p (13516)
fürj999 Creative Commons License 2015.05.02 0 0 13518

Szia Pista 

Dehogy nem, lehetett kereskedni velük. Én Nagyatádon voltam katona és a mellettünk lévő laktanyában ruszkik voltak. Átjártak a kantinba, Nem tom miért, mert náluk is volt ? De hoztak át fényesítő fogportól a zsebrádióig mindent. De mi nem mehettünk át hozzájuk !? Élő állatról nem tudok. De zsoldot azt rúbelban (ben) kapták. Azt nem tom, hogy kerültek be a japán fürjek .

Előzmény: japipapi (13513)
Pichon Creative Commons License 2015.05.02 0 0 13517

Sziasztok ! Köszönöm a válaszokat további jó tanácsokat, meg fogadom, tegnap reggel ahogyan felkeltem, egyből kiszedtem az összes forgácsot, és tettem be nekik egy ruha darabot, meg + vizet még befőttes üveg tetőbe.

 

Ám én sosem adtam nekik 1 nap kukorica darát ölreményt port, értitek mit akarok mondani, de akkor megfogadom, hogy a következő fürj keltetésnél az lesz az első napi eledel, kamilla tea az volt nekik azzal nem volt gond itt a forgács baszott be :( a 59 ből maradt mára 21 darab :(

 

Igaz hogy forgács meg minden de 25 naptól mikor forgácsra szoktam tenni őket utána nálam nincs gond sosem volt. Akkor 7 hetes korig mehet az indítótáp és nem is kell nevelő táp ? Indítótáp mehet vegyesen kukorica darával ? Mert a Nevelő tápot úgy használtam fele táp, fele dara volt !

 



 

Fialka Tibor ajánlotta a forgácsot szóval mehet a picsá.... Oda az új állományom, as se tudom mikor lesznek újak 1 keltetőm van, és jönnek a fácán tojások, utána itthoni japán csirkékből akarok keltetni. Azt akarom kérdezni még hogy a Fácánnak is mehet a kukorica dara első nap ? És utána a csibe vagy a fácán indító mennyen nekik ? 

janika.p Creative Commons License 2015.05.02 0 0 13516

Sziasztok!

Tényleg  fűrészporon tartják őket, és nem ketrecebe.

Ezeket a tarkákat az ukránok Fáreó fürjnek hivják ezek is átlag 400 g-ot nyomnak és nemcsak húsért tartják őket hanem tojásért is amolyan 2-ős hasznuak :)  

 

efraim77 Creative Commons License 2015.05.02 0 0 13515

most már valóban megmérek néhány madarat én is itthon:) a második képen lévő kávé színű nálam is van valóban szép zömök. Ráadásul ez a  szín bekeveredett a vadas színbe abból meg lett olyan hogy teljesen egyező mintájú a tolla a vadassal csak az egész ebben a világos árnyalatban van:D

Előzmény: janika.p (13512)
efraim77 Creative Commons License 2015.05.02 0 0 13514

:D bocs persze hogy nem neked szántam hanem Pichon-nak akartam írni:D

Előzmény: japipapi (13507)
japipapi Creative Commons License 2015.05.02 0 0 13513

Szia!

Köszi az infót, valóban ritkán látjuk e nagyméretű, -gondolom. húsfajtát. E limken kifejezetten orosz fajtának nevezik,   

"Japán fürj alfajai,színváltozata

Tenyésztés során különböző színek és alakzatok kerültek elő. Személy szerint két nagy csoportra osztanám az alfajt. 
Egyik a tojást adók, másik a hús fajták.
A tojást adók : vadas, isabel vagy itáliai (búza), smoking, csokoládé, ezüst, törpe fehér, fehér-vadas tarka, harlekin
Hús fajták : Texas, angol óriás, szerb óriás, russia."

http://www.xn--frj-hoa.hu/index.php/a-fuerjekrl

 

Napokban beszélgettünk az almozásról, na, hát e óriásoknak úgy látszik, nem árt a forgács. (vagy csak a fotó kedvéért tették alá) Minden esetre a nálunk "honos" gazdasági fürj többségében kalickás tartásra terjedt. 

Azért én is kíváncsi lennék az óriások életmódjára, itthon, hogyan növekedne boiler táppal. E tápot boiler csirke termeléshez van kitalálva, azok 6 hétre vághatók, -elvileg.

 

Vannak információk, hogy a SZu. katonák útján kerültek a fürjek Magyarországra, (állítólag zsoldjuk kiegészítése képen kezdték termelni és eladták a lakósságnak) Nekem ez kicsit kétkedve fogatom, mert információk szerint (tapasztaltam is), csak zárt alakzatban hagyhatták el a laktanyát, így nem nagyon lehetett kereskedni.

 

Előzmény: janika.p (13512)
janika.p Creative Commons License 2015.05.01 0 0 13512

Fürjek egy ukrán gazdaságból

Állitása szerint broiler fürjek én még nem is hallottam róluk 60 nap alatt kb 480 g.

fürj999 Creative Commons License 2015.05.01 0 0 13511

Szia

Ezek a fürjek (japán fürj) direkt lettek tenyésztve, tehát ketrechez tenyésztették. Kicsit én is had tegyek japipapi hozzászólásához. Nem ártana senkinek, ha utánna néz mit akar tartani tenyészteni, venni. Ha én autót akarok venni előszőr tudakozok ahol lehet. Nem először veszek aztán azt sem tudom mi az a karika elöttem 

Előzmény: slanczK (13506)
fürj999 Creative Commons License 2015.05.01 0 0 13510

Szia

Igen a facén sok tanácsot adnak, és már idegesítő, hogy pár hete kezdett fürjeket tartani és már oktat. De én ott is eleneztem !!Ott is leírtam, hogy első nap kamilla tea és kukorica dara. Az inditótáp mehet 7 hetes korukig aztán ha elkezdik a tojást mindjárt (igaz átmenettel) mehet a tojótáp. Azért írom szajkózom a tápokat, mert ha külön veszi meg az ember a madárnak valót sokkal többe kerül. Nem beszélve a bizonytalan helyről származó penészes takarmány.

Előzmény: Pichon (13505)
japipapi Creative Commons License 2015.05.01 0 0 13509

Szia!

Vissza néztem első jelentkezésedre, http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=132476725&t=9181149. Nos, nem sikerült semmilyen információt szerezni közel fél év alatt? Megnéztem mind 7 hsz-d, csak kérdés van, a választ megkapod, ha vissza olvasgatsz e topikpan is. Ennél többet senki sem tud, viszont a tudást Neked kell megalapozni. Segítünk, de ne legyél rest, kapard ki gesztenyéd.

Jó olvasást, kívánok! 

 

Előzmény: slanczK (13506)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!