Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.13 0 0 35212
Üdv.

Csapatpróbán van, ha jól tudom még nincs rendszerben.
Előzmény: Törölt nick (35209)
Python24 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 35211
Egyébként a fegyverfelvásárlási akció is megbukott.Azt érték el vele,hogy a helyiek a legjobb áron szabadultak meg az elhasznált fegyverektől,amelyek árából vehettek újakat.

JD is tudna mesélni arról,amikor több kamionnyi begyűjtött fegyvert és robbanóanyagot őriztünk a megsemmisítés előtt,Bagram és Kabul között a terepen.
Természetesen megnéztük,mit őrzünk,és a több ezer db fegyver között egyetlen egy AK sem volt..!!!!
Előzmény: Big-B (35207)
flashbang Creative Commons License 2008.10.13 0 0 35210

A mákföld permetezés elképzelés azért népszerü itt mert nagyon kevés a vegetáció. Magasból kilometereke meglátni már a legkisebb zöld foltot is.

Ha itt lenyomják a mákot abban a pillanatban belép megint az Aranyháromszög és kezdi el nyomni a heroint. Na ott eggyel nehezebb megtalálni a vegetáció miatt, Most is csak azért nem hallani róluk mert az afgán anyag mennyiség miatt felénk nem rugnak labdába de ezért ott vannak mennyiség helyett minőséggel a piacon. ( főleg az ázsiain és az amerikain.) Az afgán heroin jó része meg európába megy meg főleg az oroszokhoz ( valami 60-40 % az arány az oroszok és az ex szovjet területek javára)

 

Amig az afgán elnök bátyjáról mindenki tudja, hogy fő bevételi forrása a kábitószer addig ne csodálkozzon senki, hogy a rendőrök és katonák is csinálják,

Még 2006 -ban hallottuk a hírt, hogy a belbiztonsági szolgálat 10 kg-ként  egy kilogram anyagért kiséri át a szállitmányokat Kabulon.

 

Van itt Kábitószer ellenes Rendőri Akadémia aminek a helyettes vezetőjén remekül megfigyelhetőek a massziv drogosok összes tünet együttese. De jó a családneve ezért maradhat, a DEA itteni embere minden úgy tárgyal vele mint egyenrangú féllel.

 Keresletet kell csökkenteni szállítási útvonalakat elvágni, alternatívát kinálni jó pénzért

 

 

Előzmény: Python24 (35206)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.13 0 0 35209

Üdvözletem!

 

Mennyi van nekik ebből?

Előzmény: Törölt nick (35122)
tuzer Creative Commons License 2008.10.13 0 0 35208

Ma kaptam az infót hogy nállunk a Britek egy új ajánlattal rukkoltak elő . Igaz nem önjáró de állítólag nagyon gazdaságos, stb, stb XM-777 nek hívják és itt gyártanák ha ezt választják nagyjaink.

Mit lehet erről tudni ? Mennyiben más jobb mint pl egy M-198 ?

szinte mindegy, bár én szkeptikus vagyok az ultrakönnyűvel szemben, lévén nincs adat a löveg lövés közbeni viselkedéséről, illetve a hosszútávú igénybevételről. Általában nincs szélsőséges különbség hagyományos gránát esetén és ez a zöm.

 

Másrész piszok szokatlan lenne egy világújdonság eszköz az MH-ban, épp elég a Gripen. Inkább nekünk való lenne (anyagilag) a máshonnan a legkorszerűbb által kiváltott még korszerű.

Arra meg kíváncsi vagyok, hol tudnák itt gyártani azt a löveget?

 

Szerintem nem lesz egyikből se semmi. Príma ok rá a pü. válság.

Előzmény: Kuruc71 (35202)
Big-B Creative Commons License 2008.10.13 0 0 35207
"Afganisztánban a máktermelés visszaszorításának nem lehetne az egyik eszköze az, ha fölvásárolnánk az egyéb terményeiket esetleg a piaci árnál magasabb áron?"

Hehe. Ezzel pontosan azt fogod elérni, hogy még többen kezdenek el mákot termeszteni, elvégre a NATO/EU emelt áron vásárolja meg tőlük.
Előzmény: M.I. (35203)
Python24 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 35206
Szia!!
"Afganisztánban a máktermelés visszaszorításának nem lehetne az egyik eszköze az, ha fölvásárolnánk az egyéb terményeiket esetleg a piaci árnál magasabb áron?"

Nehéz lenne,ugyanis a máktermelők nem nagyon termelnek mást.
De ha az az arányokat nézzük:
Ha 1 ha mákért kap a termelő 100 USD-t,1 ha gabonáért kapna 10 USD-t,amit megemelnél 50 USD-re,akkor melyiket is fogja termelni??

Az a hadúr,aki a mákot felvásárolja 100 USD/ha áron,és keres minden 100USD-jéből 1000 USD-t,szerinted engedné az embereknek,hogy mást termeljenek??
Hiszen ebből tartja fenn a fegyvereseit,a hatalmát,a befolyását,a politikai és gazdasági súlyát.

Annak a rendőrfőnöknek,aki keres havonta kb 250 USD-t a fizetéséből,de évente kb 8 tonna(!) heroint ad el,amit a segélyként kapott rendőrautókkal szállít ki a termőterületről,annak érdeke,hogy ne legyen kábítószer termelés?Leváltani nem lehet,mert mondjuk a belügyminiszter a nagybátyja.

A kábítószer termelés felszámolása Afganisztánban utópia,és veszélyes politikai manőver,ami sok katona életébe fog kerülni.
A keresletet kell csökkenteni,mégpedig Európában.
Előzmény: M.I. (35203)
M.Zoli Creative Commons License 2008.10.13 0 0 35205

Udv.

 

Az en infoim szerint meg van a megrendeles. Megpedig asszem 66 darabra. A lenyeg abban van, hogy boven alkalmaznak titant az uj lovegben, ezert a sulya kb. csak a 60 %-a az elozonek, ezert joval mobilisabb lett, + alkalmazhato belole az Excalibur loszer. Az USA, Kanda,GB mar rendszeresitette. Ha tevednek valamelyik infoban elnezest, fejbol irom oket.

 

Udv.

 

U.I. Ja, Nem XM, hanem mar csak sima M.

Előzmény: Kuruc71 (35202)
Plieur Creative Commons License 2008.10.13 0 0 35204

Tiszteletem!

A különbséggel tábori és hk. agyúközött azért tisztában vagyok...

Lehet hogy nem fejeztem ki magam pontosan, megpróbálom másként. Lehetséges hogy egy nyugaton már lefutott trendet próbálunk követni?

Azaz: ök tábori és hk. ágyúban már letudták a 105-öskorszakukat, továbbléptek 120 ( hk) és 155-re ( tábori), mi meg kényszerből belevágunk egy 105-ös dologba?

Előzmény: tuzer (35141)
M.I. Creative Commons License 2008.10.13 0 0 35203
Szia Hamburger!


1.
Szerinted a Guerreros című filmnek mennyi köze van a valósághoz? A Youtubon az albán kommentelők erősen köpködtek.
Minden ismerősöm csak néz rám amikor arról beszélek, hogy sok bajunk lesz még ezekkel a kedves albánokkal. Nekem ők az kicsiben, ami Kurucnak a kínaiak. :-)


2.
Afganisztánban a máktermelés visszaszorításának nem lehetne az egyik eszköze az, ha fölvásárolnánk az egyéb terményeiket esetleg a piaci árnál magasabb áron?
Így a földjük biztos jövedelmet termelne, ellentétben a rendszeresen letarolt mákföldekkel.
Nyilván ezt a felvásárlást a helyi hadurakon keresztül kellene végezni, hogy ők is pénzüknél maradjanak.
A termelőkhöz közel még viszonylag olcsó a mák, viszonylag kevesebb pénzből megoldható.
Bár ez a kábszer dolog hasonló a prostitúcióhoz. Teljesen megszüntetni soha nem lehet, max több irányból támadva visszaszorítani.
Egymagában a mákföldek lepermetezése annyira hatákony mint a szesztilalom volt az usában.

Kuruc71 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 35202
Szia Tüzér


Ma kaptam az infót hogy nállunk a Britek egy új ajánlattal rukkoltak elő . Igaz nem önjáró de állítólag nagyon gazdaságos, stb, stb XM-777 nek hívják és itt gyártanák ha ezt választják nagyjaink.

Mit lehet erről tudni ? Mennyiben más jobb mint pl egy M-198 ?


Más kérdés : Egy átlagos 152/155 ágyútarack csöve mannyi lövést bír ki ?



Köszönöm
Előzmény: tuzer (35201)
tuzer Creative Commons License 2008.10.13 0 0 35201

Igazad van, bocs.

 

Előzmény: miki1962 (35200)
miki1962 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 35200
Szerintem a D-30-asra gondoltál.
Előzmény: tuzer (35146)
Python24 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 35199
Szia!!
Találkoztam kint egy román nemzetiségű DC-s operátorral.
Botrány,milyen rosszul beszélt angolul....

A többi fickó is inkább kiképző volt,mint harcos:),a legtöbbjük amolyan kiszuperát amerikai rendőr volt..

Szerintem a mákmezők felszámolásához egy picit több kell,bár akik Karzait védték azok képzett fickóknak látszottak.
Előzmény: flashbang (35198)
flashbang Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35198
Inkább ők legyenek itt jó pénzért mint amerikai áruházi detektívek meg biztonsági őrök.Legalább emelkedne a szinvonal. Amióta velük dolgozom kimondottan jónak tartom a magyar katonák/ rendőrök felkészültségét és tudását. Ha ezek az emberek nem anyanyelvükön beszélnék az angolt az életbe nem jutnának be se egy misszióba se egy nemzetközi magáncéghez
Előzmény: Hamburger2 (35197)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35197

Noha a BW-t kevésbé ismerem, de a DC-ral gyakran mutatkoztak együtt aktív amerikai katonák is. A toborzás kapcsán tartok tőle, hogy jó pár Afg-t megjárt és leszerelt katonánk esetleg az ő soraikban fog felbukkanni.

Előzmény: flashbang (35196)
flashbang Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35196

Én is! Mert nagyon büszkék voltak, hogy Blackwater ellenében nyertek. Már megindult a toborzás, kell még nekik ember akár külföldi is, csak azon megy a vita mennyi legyen a külföldiek- amerikaiak aránya

 

Előzmény: Python24 (35195)
Python24 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35195
Kíváncsi leszek a fejleményekre..
Előzmény: flashbang (35194)
flashbang Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35194
A napokban jelentették be hogy a Dyncorp 1 milliárdos projectet nyert és komolyan fel kell lépnie a mák ellen. Eddig tényleg csak kiképzésben voltak inkább érdekeltek ( meg a Karzai őrzésében)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35193
A Dyncorp eddig inkább kiképzéssel és mentorálással volt jelen az ilyen akcióknál. Lehet, hogy most valamit változtatni fognak. Mindenesetre mi elutasítottuk a kérelmüket, hogy betelepüljenek a magyar táborba. (Elég érdekes elképzeléseik voltak ezzel kapcsolatban!) Ennek következtében meg az amik tarttak velünk kisebb mosolyszünet. Viszont nem lőttek minket!
Előzmény: Python24 (35183)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35192
Már tavaly is a Dyncorp volt a nyerő a témában. Lent is voltak az Andarabban az afgán mákírtó erőkkel együtt. Két héttel a távozásuk után lent voltuk a helyszínen. A völgy felétől minden mákmező virágzott. (Nem is tudom, hogy hol írtottak!?) A feszültség érezhető volt. Szerencsére előtte már sokat jártunk arra és megúsztuk a dolgot egy kis ijedtséggel, mert sikerült megkülönböztetni magunkat a mákírtóktól. (Történet az utolsó előtti Regimentben!)
Előzmény: flashbang (35180)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35191
Szerintem sok jóra nem számíthatunk.
Előzmény: MagyarországKatonái (35179)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35190
Szia!

A helyszínt nem ismerem, a képek a policecars.fw.hu oldalról származnak.

Üdv.
Előzmény: FOMA (35189)
FOMA Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35189
Kár, hogy kicsit sötét, de köszi. Hova járnak terepre, Pátyra még?
Előzmény: Törölt nick (35186)
FOMA Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35188
Győzzél. Húsz éve jártam ott utoljára, és nem mondom, hogy amiről én nem tudok, az nincs. Akkor még csak BTR-70 volt, no meg a jó öreg PSZH-k. A HŐR BTR-einek az elszállításában részt vettem, az utolsó információim onnan származnak, ezek lehetnek hiányosak is. Ha teszel fel képet, az rajtam kívül valszeg mást is érdekel.
Előzmény: Törölt nick (35184)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35187
Egy további kép magyar rendőrségi BTR-80-ról.
Előzmény: Törölt nick (35186)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35186
Itt a képek.
Előzmény: Törölt nick (35184)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35185
Itt
Előzmény: Törölt nick (35184)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35184
Kedves FOMA!

Nem szeretek nagyon vitatkozni, de a magyar rendőrség rendelkezik BTR-80-as járművel. Küldök 2 képet, remélem sikerül meggyőznöm az igazamról.

Üdv. Tata64
Előzmény: FOMA (35170)
Python24 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35183
Szia!!
Akkor ezek szerint a Dyncorp komoly létszámnövelést fog végrehajtani Afganisztánban...?

A kábítószer ellenes tevékenységhez nem ártana...

Most lehet,hogy jól jönne a magyar UAV is,illetve sok-sok olyan eszköz,amit már évek óta kérnek a katonák..
Előzmény: flashbang (35180)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!