Keresés

Részletes keresés

gencsydani Creative Commons License 2008.10.14 0 0 35299

Erről van szó!

Előzmény: flashbang (35298)
flashbang Creative Commons License 2008.10.14 0 0 35298

Szia Hamburger

 

Szerinted a jelenleg itt lévő katonák közül hányan kérdezték meg hogyan lehet ide vagy Irakba kikerülni egy magáncéghez? Pedig az itt lévő cégek semmilyen toborzó propagandát nem fejtenek ki.

 

Elég egy szimpla kérdés sörözés közben :Te mennyit keresel itt ? Ez bőven elég, hogy a hivatástudat hazaszeretet stb háttérbe kerüljön hirtelen.

 

Van itt olyan kiképzett helikopter pilóta aki életében eddig öt órát repült a kiképzésen kivül. Most az itteni fizetésének köszönhetően el tud menni letenni olyan  vizsgákat amire otthon  sose lenne alkalma. ( Majd jól elmegy ő is a civil szférába  még több pénzért mert hiába szeret repülni nem teheti meg katonai pilótaként)

Na ez az igazi pazarlás

 

 

 

Előzmény: Hamburger2 (35289)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.14 0 0 35297

Nem hinném, hogy a helyzet ijetén történő alakulásáért egyértelműen a jelenlegi vezérkart kellene felelőssé tenni. Anonymusnak teljesen igazat adok abban, hogy aki nem tesz eleget a politika elvárásainak, az nem reménykedhet nagy karrierben. A kérdés az, hogy van-e fontosabb dolog manapság, mint a karrier?

Előzmény: Anonymus65 (35295)
Plieur Creative Commons License 2008.10.14 0 0 35296

Románia:

2008 : 5,737 mld.lei, azaz 1,639 mld. Euro

1Euro: 3,5 lei

Futó projektek:

-vadászgép

-aknaszedő hajó

-nagyhatótávolságú légvédelmi rakéta

-PSZH

-terepjárúk ás tehregépjárművek

Kissé visszavetette a költségvetést a tanárok 50%-os fizetésemelése...:))))))

 

Előzmény: M.Zoli (35293)
Anonymus65 Creative Commons License 2008.10.14 0 0 35295
"A Vezérkar teljesen meg van róla győződve, hogy az, amit csinálnak, az jó? Tényleg ennyire ostobák?"

A Vezérkar egyvalamiről van meggyőződve, éspedig arról, hogy aki nem fekszik le a politikai akaratnak, az hamarosan búcsút mondhat a beosztásának. A sereg felett a rendszerváltás óta civil kontroll van.
A katonai vezető már csak finomíthat a politikusok elgondolásain, de ha nem azok szellemében cselekszik, repül. Helyükre a politika mindig meg fogja találni azokat a személyeket, akik egy jó beosztásért hajlandók szembe menni a józan ésszel.
Előzmény: Törölt nick (35272)
Zumwalt II Creative Commons License 2008.10.14 0 0 35294
Hello M.Zoli

Azt írtad Csehország a legnagyobb befektető Grúziában? Mondanál/küldenél egy forrást erre.

köszi
Zumwalt II
Előzmény: M.Zoli (35278)
M.Zoli Creative Commons License 2008.10.14 0 0 35293
Udv.

2008-ra 1,43 van eloiranyozva. Ez meg 2006-ban 1,73 volt, ennek ellenere abszolut szamban ugyanannyi 54-55 milliard cseh korona kozotti osszeg. Ez kb. 2,2-2,3 milliard euro. Egyebbkent 1993-tol kezdve, ahol a kiadas megmajdnem 3 % volt, szinte folyamatosan csokkent a raforditasi arany a GDP-hez viszonyitva, viszont osszegeben nott, legutobb meg stagnal. Irtam mar regebben, hogy nincs mar egy jo ideje stabil kormanyuk. Az utobbi 2-3 ilyen gondokkal kuzd, ugyhogy gondolom ott is szivesen neznek plusz forrasok utan a nepjolethez. De azert gondolom tovabb mar nem igen fogjak csokkenteni ezt az aranyt.

Udv.
Előzmény: Törölt nick (35286)
Éhesló Creative Commons License 2008.10.14 0 0 35292
Nem adhatták ki, mert szaudi állampolgársággal pakisztánban vendégeskedett. Ma is ott van(???). Ennek ellenére az atommal megáldott pakikat csak mostanában kezdték gyilkolni.
Mi ez, ha nem mocsok és képmutatás a nagy testvértől.....
Előzmény: belic (35290)
gencsydani Creative Commons License 2008.10.14 0 0 35291

"Azért mert idealista vagyok!"

 

Ja, tényleg, ezt elfelejtettem:)

Akkor nincs több kérdésem:P

Előzmény: Hamburger2 (35289)
belic Creative Commons License 2008.10.14 0 0 35290
Hello!

az ürügyek Irak és Afganisztán esetében - utólag - mind hazugságnak bizonyultak.

Miert, kiadtak Bin Ladent?
Ha jol tudom, ez volt a fo ok a talibok eseteben, es ezert tamogatta az ENSZ altal is elismert afgan kormanyt az USA.

(termeszetesen Irak eseteben 100%-osan igazad van!)

Bel
Előzmény: Éhesló (35259)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.14 0 0 35289
Azért mert idealista vagyok! De főként azért, mert biztosra veszem, hogy a "jobb" katonáink egy komolyabb ilyen irányú propaganda kapcsán esetleg "csőstül" fognak kiválni és elmenni oda. Ez még akkor is fáj, ha érthető okok miatt igazuk van!
Előzmény: gencsydani (35282)
Plieur Creative Commons License 2008.10.14 0 0 35288
Előzmény: Törölt nick (35279)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.14 0 0 35287
Természetesen tudom. Részben ez is indokolja a smile-t! Agyament ötletnek azért elment!?
Előzmény: swordmanus (35266)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.14 0 0 35286

szia zoli!

 

Csehország hány GDP%-ot költ a seregére?

Előzmény: M.Zoli (35278)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.14 0 0 35285

Üdv!

 

Nem engem kérdeztél, de nekem is fáj, ezért leírom:

 

Azért, mert a szellemi tőke, tapasztalat és tudás nem marad itthon, nem szolgál (ezesetben véd) minket tovább.

Ugyanazért, amiért fáj, ha elmennek végleg külföldre a jó orvosok, jó mérnökök, tanárok és a jó szakmunkások: veszteség az országnak, főleg úgy, hogy a képzés és tapasztalatszerzés a mi adóforintunkból és a mi háttértámogatásunkból történt. De az egész kérdés jóval túlmutat az anyagiakon.

Előzmény: gencsydani (35282)
M.Zoli Creative Commons License 2008.10.14 0 0 35284

Udv.

 

Zoli bacsi megpodri osz bajszat, es diszkreten megnyalja a szemoldoket. :)))))

 

Kosz, tenyleg felreertheto. Hulye felvetesre hulye valasz.

 

Udv.

Előzmény: gencsydani (35283)
gencsydani Creative Commons License 2008.10.14 0 0 35283
Bassz, nem is tudtam hogy ilyen öreg vagy!:PP
Előzmény: M.Zoli (35276)
gencsydani Creative Commons License 2008.10.14 0 0 35282

"A toborzás kapcsán tartok tőle, hogy jó pár Afg-t megjárt és leszerelt katonánk esetleg az ő soraikban fog felbukkanni."

 

 

Miért fáj ez neked?

Előzmény: Hamburger2 (35197)
tuzer Creative Commons License 2008.10.14 0 0 35281

A 155mm elterjedése a hidegháborúra tehető, amikor minden mindegy alapon lőttek, mert úgyis nukleáris tél lesz a vége.

 

Nem. A 155 elterjedését a metallurgia fejlődése okozta. Ugyanis alig kell nagyobb vonóerő hozzá, mint a 105-122 -hez, a teljesítménye drasztikusan jobb. Igazából ez az egyetlen univerzális szárazföldi űrméret, amely relatíve olcsó gránáttal puha és kemény célok ellen egyaránt hatásos. Ami alatta van, az igazából csak repesz, ami fölötte van, igazából csak romboló. Ami alatta van az igen olcsó és kevéssé hatásos, ami felette van, mindenben drága és lassú.

 

Valamelyik könyvben volt egy ábra, hogy mekkora krátert vájnak a különféle ágyúlövedékek 76mm-től a 203mm-ig, a 122mm fele akkorát sem, mint a 152mm majdnem két méter mély és öt méter átmérőjű gödre.
Ne sértődj meg, de ez tipikusan kávéházi stratéga-érvelés. Minimális, könyvből szedett ismerettel ítélkezel elevenek és holtak fölött. A robbanótölcsér mérete egy csomó dologtól függ (viszonylag kevéssé a gránát űrméretétől), pl. talaj, becsapódószög - de elsősorban a gyújtó állásától. Egy pillanatgyújtóval szerelt 152 -es gránát még viszonylag puha talajon sem üt néhány centiméternél mélyebb gödröt.

A gödör akkor mély, ha arra a feladatvégrehajtáshoz szükség van. pl.: földálca leválasztása kisebb erődökről rombolás előtt.

 

 A mai világban szerintem politikailag nem okés a 155mm pusztító ereje - a zsidók is rengeteg ellenséget szereznek maguknak, amikor azzal csinálják a palesztinoknál a falurendezést.

A tüzérség mindenkor - ma is  - csoportos célok ellen harcol. Háborús fegyver, nem rendőri eszköz, aszerint is kell megítélni. Vagy Katyn óta a géppuska se oké politikailag?

 

Szóval 155-össel akkor érdemes lőni, ha a CNN nem mutatja, hogy hány ház dől össze, olyan pedig manapság nem sok van!
Ez szabvány civil (politikusi) ostobaság a sebészi pontosságú hadviselésről.

 

A repülőgépek bombáinál is egyértemű tendencia, hogy az általános célú kaliber kiseblesz, pl. az amerikai SDM alig egy mázsás a szokásos negyed és féltonnás méret helyett. AÚgy van. Csakhogy furcsa módon a hagyományos bombázás és a hagyományos tüzérség szórása össze nem hasonlítható a tüzérség javára. Az előbbi kilométereket javult, az utóbbi mindössze métereket, legfeljebb tízmétereket, szerintem közelít a gazdaságosan elérhető határhoz. Másrészt érdekes, hogy a tüzérségi lőszerek hatékonysága (pusztítóképessége) folyamatosan növekszik (pl.: 152 mm csak robbanóanyagváltással +25%)

 

 növekvő pontossággal csökkenteni lehet a nyers pusztítás mértékét.

Csakhogy a tüzérség alaprendeltetése a nyers pusztítás.

Előzmény: Törölt nick (35279)
M.Zoli Creative Commons License 2008.10.14 0 0 35280

Udv.

 

Nagyjabol az a szalonkepes, ha nem is lonek semmivel, tehat akkor nekik is fel kellenne szamolniuk a tuzerseguket?

 

Valahogy a tuzersegnel nem latom ezt a miniaturizalo tendenciat, de ha neked tudomasod van arrol, hogy elkezdtek mondjuk 17,5 mm-es tarackokat fejleszteni, nyugodtan oszd meg velunk.

 

Udv.

Előzmény: Törölt nick (35279)
M.Zoli Creative Commons License 2008.10.14 0 0 35278

Udv.

 

Na ujabb cseh hirek.

 

Eloszor a helikopterekrol, atadnak 3 Mi 24-et, es ev vegeig ujabb 3 Mi 24-et az afganoknak, 6 Mi 17 mar atadasra kerult.

 

Mas. A prerovi helikopteresek szeptember vegetol a Pireneusokban gyakorolnak 2 Mi 24/35-el es 4 Mi 171S - el. Eddig csaknem 500 felszallassal. Ez felkeszito egy jovo evi afganisztani bevetesre, ahol a cikk szerint 3 Mi 171 S-nek kellenne tamogatniuk a logar-i PRT-juket. Tovabbi felkeszites lesz egy meg nem nevezett kozel keleti orszagban, hogy sivatagi korulmenyek kozott is gyakoroljanak. A gepek + pancelozast kaptak, felszereltek oket csalikilovokkel, meg egyebekkel. A pireneusi felkeszites elsosorban arrol szol, hogy a pilotak hozzaszokjanak a magashegysegekben torteno repulesre, kulonos tekintettel a gyakran es radikalisan valtozo legmozgasokra. Ja, minden idojarasi korulmenyben, tehat ejszaka is.

 

Naluk sem minden fenyes, 4 pilotatol valtak meg, mivel visszautasitottak, hogy a jovo evi misszioban repuljenek. A pilotak kifogasoltak, hogy nincs meg a felszerelesuk es kepzesuk ahhoz, hogy ott beveteseket repuljenek. A miniszterium szerint mindket teruleten a maximumot akarjak nyujtani a pilotaknak. GYakorlatilag zsir uj gepek, es asszem az eddig repult kb. 500 gyakorlo misszio + az elkovetkezo gyakorlatok azok ami alapjan a miniszterium nyilatkozott. Tehat en nem tudom, hogy kinek van igaza ebben a kerdesben. Lehet, hogy valahol kozepen?

 

Szoval a csehek kegyetlenul nyomulnak. Az atadott 12 geppel a legnagyobb ellatojuk jelenleg az afgan legieronek. Gruziaban ugyanugy az egyik legnagyobb fegyver, felszereles szallitok ok voltak, es valszeg most is azok. Azonkivul Gruziaban Csehorszag a legnagyobb befekteto is jelenleg. Mind allami, mind magancegek szintjen. Tehat rendkivul komoly erdekeltsegeik vannak Gruziaban. Lehet hogy a cseh cegek megjelennek, vagy mar ott is vannak befektetesekkel Afganisztanban?

 

Udv.

Plieur Creative Commons License 2008.10.14 0 0 35277

Tiszteletem!

A kalasnyikov.hu oldalon van egy tanulmány az US Navy -től az LPG és LNG szállító hajókról. Nem kell atombomba...

Csak néhány pasas akik nagyon vágynak a mártírságra...

 

Előzmény: tuzer (35275)
M.Zoli Creative Commons License 2008.10.14 0 0 35276

Udv.

 

Visszagondolok igy a romai orgiakra, nem, tenyleg osszeferhetetlen a kulonbozo tudatmodosito szerek alkalmazasa a romaiakkal. :))))))))

 

Udv.

Előzmény: belic (35256)
tuzer Creative Commons License 2008.10.14 0 0 35275

Bocs, ha félreérthető voltam. Egyetértek veled Afganisztánnal kapcsolatban, nincs semmi keresnivalónk ott. Viszont az iszlám bizony meglátogatja európát előbb - utóbb. Arra kívántam célozni, hogy az előrevetett osztagai már itt vannak a spájzban. Ezért nem lehet bezárkózni a medencébe, mert beszorulunk.

 

Nem adok 20évet, és lesz háború újra Európában, de minimum olyan helyzet, hogy hadseregek állnak szemben  egymással a határokon, vagy a bevándoroltakkal és tálib segítőikkel a külvárosokban.

Mi lesz, ha egy konténerhajó aljára rejtett 20 - 200 kT-s fej robban Hamburgban vagy Londonban vagy Mestrében?

 

Ne legyen igazam!

Előzmény: Éhesló (35265)
internal server terror Creative Commons License 2008.10.13 0 0 35274
"nem lehetsz egy nagy businessman"

Mivel hozzászólásod ezen eleme nem kapcsolódik szorosan a már lezárt off témához, ezért mindenképpen helye van a topikban. Pontosan, valóban nem vagyok. Ugyan tízévesen az iskolám melletti boltban beszerzett petárdákat árusítottam irigylésre méltó haszonnal a lakhelyem környéki srácoknak, de azóta üzleti ismereteim keveset fejlődtek :)
Előzmény: Nr.121212 (35135)
internal server terror Creative Commons License 2008.10.13 0 0 35273
off

A költségvetésből ennek sokszorosát lehet kilopni, kevésbé problémás kliensek közreműködésével. A valós ok sokkal prózaibb, egyszerűen akik változtathatnának, beleragadtak egy kommunikációs csapdába. A látszatüldözést nem lehet valóssá tenni, mert a nem periferiális helyzetű kábítószerfogyasztók méretes csoportjának elemi érdekét sértené. Még szövegelni sem lehet róla, ezt Magyarországon az 1999-es kamuszigorítás eredménye mutatja (ha ez nincs, kormányváltás sincs 2002-ben). Enyhíteni (főleg marihuánát legalizálni de akár csak tényleges heroinfenntartó programot indítani) szintén nem lehet, mert a "Drugs are bad, m'kay. Just say no!" mondatokkal összefoglalható kábítószerellenes propagandát primer ismeretek hiányában internalizálók még méretesebb csoportjának elképzeléseibe, a helyzet kezelésére létrehozott intézmények egzisztenciális érdekeibe, valamint az Egyesült Államok Középamerika-politikájába és még néhány apróságba ütközne. Mindennek csak mellékhatása, hogy bűnszervezetek a bekerülési és a végfelhasználó ár között 10000%-os profitot realizálnak.

Na, most énekeljük együtt el a UNDCP-indulót; "Ez a harc lesz a végső, csak összefogni hát, és drogmentessé lesz tegnapra a világ!"

;)
Előzmény: Éhesló (35260)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.13 0 0 35272
Hamburger Te, mint az itteni törzstagok közül a tűzhöz legközelebb álló, kérlek, próbálj meg nekem válaszolni a következőkre:

A Vezérkar teljesen meg van róla győződve, hogy az, amit csinálnak, az jó? Tényleg ennyire ostobák? Komolyan gondolják, hogy "a Honvédség erős és jól szervezett" (copyright by Szekeres)? Amikor ilyen döntéseket meghoznak, mint a gozgyvikák eladása, akkor nem érzik, hogy ez ciki? Nem látják, hogy a kisebb és szegényebb Bulgária modernizálja azt, amit mi ócskavasnak tekintünk? DE MI NEM SZERZÜNK BE HELYETTE SEMMIT? Nem látják, hogy ahelyett, hogy lassan, de egy jól kidolgozott stratégia mentén felfejlődnénk a NATO szövetségeseink szintjére, mint pl. a csehek, ahelyett elhúz mellettünk a világ szegényebb fele is, és erről kizárólag ők tehetnek? Komolyan gondolják, hogy a MH ér valamit a mostani létszáma, felszereltsége és motiváltsági szintje mellett? Komolyan azt hiszik, hogy Magyarország már soha nem fog háborúzni? Tényleg nem tanulnak a történelemből? Mi a fenével magyarázzák meg azt, hogy a világ egyik legimpotensebb hadsereget sikerült összehozniuk az elmúlt 18 évben egy olyan felszereltségű hadsereg maradékain, ami gyakorlatilag a harmadik világháborúba való bekapcsolódásra készült, ahol garmadával álltak a fegyverek, egy olyan országban, amelyikben több, mint ezeregyszáz éves katonai hagyomány vezethető vissza, egy olyan országban, ahol minden generáció elmondhatja magáról, hogy vagy az apja, vagy a nagyapja, de mindenképpen közeli családtagja háborút viselt ember volt, és egy olyan országban, aminek tagjait a világ minden táján elismerik, mint jó katonákat, csak éppen itthon nem.
Nem látják, hogy csak leépítenek, de semmiféle új beszerzés nincsen? Ha megnézzük az elmúlt 18 év "fejlesztéseit", akkor néhány nulla hatásfokú mistralon és 14 felesleges, ugyanakkor méregdrága gripenen kívül semmit, de semmit nem szereztünk be, ugyanakkor kivontunk teljes fegyvernemeket: a harckocsizókat, a tüzérséget, a gépesített lövészeket. Megszüntették a legütőképesebb alakulatokat: Tapolcát, Egert. És mindezt méregdrágán.

Bocs, a kérdéseim nyilván költőiek, de ezen a híren most úgy felhúztam magam, hogy mindez kikívánkozott belőlem.
Előzmény: Hamburger2 (35251)
Plieur Creative Commons License 2008.10.13 0 0 35271

Tiszteletem Éhesló!

Szó esett régebben a szomszéd Saur-járól, nem tudtam konkrét páncélzat adatot adni.

Ami azóta előkerült:

Személyzet: 3 + 7(8)

Fordulási sugár: 12 m

Aknavédelem: 8 kg  TNT a keréknek  şi 6 kg  TNT a padlónak

ballisztikus védelem:  4-es szint ( STANAG 4569)

teljesítmény /tömeg: > 16 KW/tonna

Előzmény: Éhesló (35265)
swordmanus Creative Commons License 2008.10.13 0 0 35270
Üdv Éhesló!
Tudod, hogy sokmindenben egyetértünk... Tudod, hogy nem vagyok egy szőrözős ember, családunkban nem divat a szőrszálhasogatás.:-D
Ámde: a mongolok (tatár művésznéven) ott is gyűrűztek, meg itt is... ez csak kb 600 éve volt, szóval van, volt közös balhénk az elmúlt 1000 évben, amiben egy oldalon voltunk az afgánokkal... az ibolya alsó felén zömmel!
Iszlám kb 100 évvel később volt gondunk, kicsit tovább voltak itt ideiglenesen, mint a szovjetek! ha a múltat hánytorgassuk, hánytorgassuk rendesen...;-)
A drog pedig rajtunk keresztül áramlik, de idő kérdése, hogy egyre inkább célország is legyünk. Továbbá: érdemes megnézni, hogy mennyi bevándorló jött onnan ide. Immár egyre kevésbé vagyunk tranzitország, s egyre inkább cél. És nem az első generációval van baj jellemzően! Ők nagyon örülnek, hogy itt lehetnek. A második generáció! Aki itt születik... Franciaországban is azok balhéznak...
Mindemellett desszertként: ezerszer el lett mondva: az afgán buli nem az a buli, ahova mehetünk, vagy sem: igencsak melegen ajánlott, ha akarjuk az illúziót, hogy gond esetén valami felszáll Avianoból védelmünkre...
Előzmény: Éhesló (35259)
Python24 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 35269
Talán félreérthető voltam,de a képen a bolgár hadsereg BMP-23-asai láthatóak Kerbalában,és a bolgárok fejlesztik tovább ezt az eszközt..
Így annyira már nem is lehet szükségeszköznek nevezni.
Előzmény: Python24 (35267)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!