Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83947

a 140es szélességre három ajtó kellene. a 70 centis az brutál, meg sok helyet is foglal kinyitva.

 

a 80 mély az hogyan jött ki?

 - ilyen mély polcon hátulra sosem nyúlsz és látsz be. 

 - ilyen mély fiókot ha kihúzol, előtte állva tökre nyújtózni kell a hátsó részéhez

 - egy vállfa keresztben csak 60, a maradék 20 centivel mit kezdesz?

 

Vajk

Előzmény: adingos (83939)
halaloszto Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83946

30ezres fordulatra én nem zsíroznék.

 

Vajk

Előzmény: GPS (83928)
kofic Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83945

Ebben tényleg otthon lehetne lenni, ez már egy garzon! 

 

Ha jobban belegondolsz az ajtólapok mérete simán megfelel egy beltéri ajtó nagyságának. 

220-as magasságnál én megállnék, 50- max.55 centiméteres szélesség  környékén, de 70 semmiképpen!  

Előzmény: adingos (83943)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83944

Szerintem 2-1 ajtofelbontasban kellene negcsinalni, szerintem 40 ezerbol egy mester el tudjA kesziteni

 

 

adingos Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83943

Én nem mondtam. Te, ti vagytok ebben otthon. Ez csak az igény a max méretekre.

Előzmény: kofic (83941)
adingos Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83942

Csak azért, mert a futóm 145 x 220 belméretű.  :-)))))

Előzmény: adingos (83939)
kofic Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83941

70cm-es bútorajtók ? 

Előzmény: adingos (83939)
kofic Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83940

Lapvezetés 0.40 a betét 7.28

 

Előzmény: kofic (83938)
adingos Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83939

Oh mesterem, nem ismered te az én apródjaimat. 6-12évesek.Annyi a göncük, hogy ihajla.

 

200magas x 140szélesx80mély ezek külső méretek. A belsőben 3 fakkot  = 2 polcot

kellene kialakítani.

Előzmény: Schnitt (83937)
kofic Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83938

Ez amúgy meglep, hogy így kell tökölni egy lapcsere után a görgővel - egy ilyen profi gépen.

 

És akkor GPS-nek is válaszolnék.

Hobbi szinten nem olyan gyakori a lapcsere . Nagyobb igénybevétel esetén is nagyjából 1 napot el lehet vele dolgozni . 1-2 lap/ konyha -a mosogató és a főzőlap helye nem dekopírral van kivágva. Vagy 5db vagy 20-50db-os kiszerelésben jön a lap. Elvileg így nem kell minden lap után állítgatni. És ez nem görgő ! 

 

A Mafell inkább durvább munkákra alkalmas a Festool meg finomabbra . Ezért is törekednek ennyire a pontos megvezetésre, és még egy kipattogzásgátló betéttel is lehet finomítani a vágás minőségét. Ha gerendák helyett, valami dekort vágtak volna akkor lehet, hogy más végeredmény születik . 

 

Ezért írtam múltkor a két merülőről TS55 vs TS75, hogy látszólag a nagyobb a jobb, az erősebb, de az 55-ös sokkal használhatóbb és precízebb munkára alkalmasabb . 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Zy08W2ljU0A

Előzmény: Törölt nick (83898)
Schnitt Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83937

Ezek a magasság x szélesség x mélység?

Ekkora szekrénybe a gyerekeket is beteheted ágyastul.

Előzmény: adingos (83936)
adingos Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83936

Kérdezném a mélyen tisztelt szakemberektől, hogy egy  200x140x80 méretű natúr fenyő

2ajtós 2polcos szekrényt mennyiért tudna valaki legyártani?

Baszogat az asszony, hogy nem férnek el a gyerekek ruhái.

kofic Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83935

Remek ! Köszi !

Előzmény: Schnitt (83905)
adingos Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83934

Hát ez ku......a jó !

De mit is várunk el más nemzettől, mikor az Amerikainak a lelkére kell kötni, hogy NEM TEHETI BE A MACSKÁT A MIKRÓBA !!!!!

 

Ki az a pihentagyú, aki egyáltalán ezt elképzeli, hogy egy állatot a mikróban akar megszárítani. 

A doksik meg egy dolog. Már én is találkoztam a S...ng TV gyár által kiadott doksival, miszerint a szivattyút ne ......

 

Mit keres a szivattyú a tv-ben???

Hát ez van.

Előzmény: GPS (83933)
GPS Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83933

 

Ejj, ha te tudnád hogy hányszor írtam én be (saját eszüleg) ilyesmit egy-egy termék gépkönyvébe - amit a tetves kínai google-translate-el fordított mandarin-kínaiból angolra - ráadásul hiányosan.

 

Néha én szégyelltem fordítás közben azt a sok faszságot, amit néha beírtak. Pl. legutóbb a karácsonyi fények kapcsán írtak olyan ordasságokat, hogy csak ámultam.

 

Hát képzeld, olyan is volt, hogy egy-egy bekezdést egy másik gép könyvéből copy-paste-lték be - amikor odaértem, csak hátradöltem és néztem, hogy:

 

"Hát ez meg hogy a faxba került ide - hisz ehhez nem is jár transzformátor, mert 220-ról megy direktben?"

 

De ez nem zavarta a ferdeszemű szerkesztőt, hogy ne térjen ki arra, hogy "Nem lehet lelocsolni, betakarni, gyerekkel megetetni, illetve az asszonyhoz vágni "a transzformátort"

 

Melyik transzformátort, marhája?

.

Előzmény: adingos (83929)
adingos Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83932

Én arra jöttem rá, hogy a gépet kézben tartva sokkal nehezebb a munka, mint a flexi szárral. Tehát, egyszer rá tettem a szárat, és nem szedegetem le, mert minek. Csak a flexi szárat használom a kezemben. Arra ügyelj, hogy ne legyen nagyon élesen megtörve a flexi szár munka közben. Nekem kb váll magasságban van felakasztva a gép, és úgy dolgozom ülve a szárral.

Előzmény: Törölt nick (83930)
adingos Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83931

Én vékonyan bekentem az egész belső szárat fehér szilikonzsírral.

Nekem eddig bejött a készülék, mert barkácsoltam épp tegnap vele egy lemez egérfogót. 1 - 1,5mm lemezből és szépen erőlködés nélkül vitte. Igaz, nem is erőltettem a gépet. Ami talán nekem nem tetszik, az a fúrás, mert talán még az 1-es fokozat is gyors a fúróhegynek.

Előzmény: GPS (83928)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83930

Neeeeemhiszemel .... azt a spórolós ***va eget :-)

 

A gép"könyv" volt az első amit félredobtam, mondván az összeállításhoz nekem nem kell, hiszen ebben már "öreg róka" vagyok. Aztán elővettem de csak tartozék-listát kerestem benne, nem hiányzik-e az alapján, összeállítást továbbra sem olvasva el.

 

Adingos, GPS: leborulás, köszi :-)

 

Ettől függetlenül nem tudom, mennyire tartós ez a megoldás, gyakori cserélgetés mellett mennyire kopik (nem kopik) majd a befogópatron meg a felxiszár négyszög-vége... lehet inkább feltekerem a Dremel dedikált fejét.

Előzmény: GPS (83925)
adingos Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83929

Ez így korrekt, így csináltam én is. Csak ez így nincsen leírva. de én rájöttem magamtól. :-))))))))))))

Előzmény: GPS (83925)
GPS Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83928

 

A 3,2-es patron kell neki - de a spirált akár teljesen ki lehet húzni. Én még a megzsírozását is ajánlanám - pl. fehérzsírral.

.

Előzmény: adingos (83927)
adingos Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83927

Ennyire kicsúszik a belső szár, ami bőven elég az összerakáshoz. Nekem is csak ennyi patron van a készletbe. De a legnagyobb patron az nekem négyzetes, nem kör alakú.

Nézd meg tüzetesen, mert lehet, hogy a flexi szárban van a legnagyobb patron, mint nekem volt.

Előzmény: Törölt nick (83923)
GPS Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83926

 

A kampós tartóállvány az külön tartozék - én is külön fordítottam, mint külön árucikket. Külön kódja is van.

 

1:1-ben ugyanaz egyébként, mint amit a Workzone dremelemhez kaptam alapárban.

.

Előzmény: adingos (83924)
GPS Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83925

 

Nyugi, nem hiányzik semmi. Legfeljebb szar a gépkönyve (nem én fordítottam)

 

Nagyon figyelj, mert csak egyszer magyarázom el:

 

Lépés 1. Tekerd le a gép nyakáról a műanyag anyát (a nagy feketét) - és tedd be a kofferba, el ne vesszen.

Lépés 2. Húzd ki 5-10 centit a spirált a flexiszár köpenyéből.

Lépés 3. A spirál négyszögre kalapált végét fogd be stabilan a patronba, mint ha egy bármilyen szerszám lenne. Kell legyen rajta egy kis gyűrű - addig told be a patronba és szorítsd meg a patront

Lépés 4. Toldd vissza az immár a gépbe rögzített spirált a felexiszár köpenyébe - ha kell segíts neki egy kicsit elforgatással, hogy a négyszög a másik végén is bemenjen a helyére. Érezni fogod.

Lépés 5. A flexiszár anyáját óvatosan tekerd fel a gép nyakán lévő menetre - oda, ahonnan az 1. lépésben a fekete anyát levetted

Lépés 6. Szorítsd végig a flexiszár-anyát a gép nyakára - de óvatosan ám, nehogy mellékapjon

Lépés 7. A flexi másik végére szereld be a patront+leszorító anyát

Lépés 8. Kipróbál és nagyon örül

 

:-)))))

 

 

Előzmény: Törölt nick (83923)
adingos Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83924

Értem a problémádat. Első nekifutásra én sem tudtam össze pakolni a cuccot, de rá jöttem a hogyanjára. Az enyém is tökre ilyen, és nekem is csak ezek vannak hozzá. Semmi extra.

A flexi szárból enyhén ki kell  húzni a belső szárat, erre ráhúzod a szorítófejet, majd bele teszed a patronba a végét, rögzíted, és utána jöhet a külső burkolat. Igaz az enyém is négyzetes de nekem rendesen szorítja a patron. Azt hiszem pont a legnagyobb méret az övé. Nekem sincs sem villáskulcs, sem adapter, sem a kampós tartóállvány. 

Előzmény: Törölt nick (83923)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83923

 

Ha elintézed, hogy kerüljön a dobozba egy, a flexi szárat befogó fej is, máris kitalálunk neked valami jutalmat :-)

 

Szóval megjött a Handy panelfúró (nem a muhelynettol, hanem a mestercentrumtól rendeltem, de onnan rendesen linkelni a cuccot lehetetlen), nagyon nem próbálgattam mert még jéghideg, meg majd otthon.

 

Először fel sem tűnt, de kicsit hiányos a szerkó.

 

Íme a flexi szár, aki látott már ilyet nem lepődik meg, ilyen a Dremelé is meg sztem mindegyiké, már az a vége ami a fúróra csatlakozik:

 

 

Namost rajta meg a fúrógépen kívül összesen ennyit találtam a dobozban:

 

 

Abból a fekete patronszorítóból van még egy (a flexi szár végén) meg még szintén van egy patron a flexi szár végén, és ennyi. Ezekbe nyilván nem lehet befogni a flexi szár fúró felé eső végét, a patronok egyrészt kör profilú szárakat fognak be, másrészt ha rátekerem a flexi szárat, hogy húzom meg a szorító fejet .. (a kérdés fordítva is vicces lenne)

 

Mégis hova a bánatba illesszem a flexi szár fúróra "illeszkedő" végét? Merthogy én megoldom otthon a Dremel készletből, az egy dolog (ahhoz ugyanis van). De mit csinál az aki csak a Handy-re alapoz? Vagy csak én voltam ilyen szerencsés? Adingos? Neked volt olyanod a dobozban, mint ami ennek a cuccnak a termékvideójában van, az elején 5mp-nél aztán 35 mp-nél?

 

http://www.onlineszerszam.hu/dremel/index.php?kat=1&alkat=15&id=26

 

Enélkül a Handy flexi szára használhatatlan .... Dobozt 5x átnéztem, tuti nincs benne.

 

Aki most készülne rendelni, kicsit várjon, vagy nagyon érdeklődjön utána hogy az a kis fej is benne van-e a csomagban.

 

 

Előzmény: GPS (82964)
Schnitt Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83922

Akinek vannak balos fúrói, és szeretne vídiás zenkolót olcsón, annak ajánlanám ezt:
http://olx.hu/hirdetes/sullyeszto-fejek-fafurohoz-eladok-ID16hWj.html#29375c02fe

 

Fafúró keresés közben akadtam rá.

 

torony78 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83921

Köszönöm a tippet!

Előzmény: zsgombos (83917)
csaba123 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83920

Köszönöm a remek összefoglalót!

Ilyen készletem van: http://epitkezes-kert.vatera.hu/barkacs_szerszam_ipari_gep/alkatresz_tartozek/furas_maras_csavarozas_kellekei/felsomaro_klt_35db_alu_kofferben_8mm_es_b_1947161081.html

(de drágábban vettem)

Meg vannak a Bosch barkács marószárak. Drágák, de nem tudom mennyire jók.

Talán ezek ugyanazt az első két kategóriát fedik le, amit leírtál.

Azt nem tudtam kitalálni, hogy én bánok durván a maróval, vagy ezek tényleg könnyen elveszítik az élüket?

A Boronkai-hoz pedig nagyon közel lakok. Mindenképpen meglátogatom. Köszönöm a tippet!

Előzmény: zsgombos (83918)
pajaci Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83919

Amit sokat használsz, abból érdemes CMT-t venni.

http://paliszander.hu/media/03_felsomaro_szerszamok_cmt.pdf

Előzmény: csaba123 (83909)
zsgombos Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83918

Nem biztos, hogy ki kell dobni a meglévőt, ha lehet élezni, vidd el a Boronkaihoz és ismét jó lesz. Amúgy én sokféle marószerszámot vettem:

 

1) Először vettem Bosch marószárakat, nem lapkás, amolyan semmi különös, de ahhoz képest jó drága

2) Vettem pár lapkás marószárat az unimaxtól (ugyanezt a kínait kapod a botex-től is), szintén semmi különös, de legalább olcsó

3) Vettem profilos szárakat a Freud-tól, jó drágán, de nagyon jó minőség

 

Szvsz az unimaxos bőven jó átlagos igényekre. 

Előzmény: csaba123 (83909)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!