Keresés

Részletes keresés

Plieur Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36684

Tiszteletem!

Elnézést ha félreérthető voltam, viccnek szántam, hülyén jött ki.De azért lenne egy kérdésem: miután az állva tüzelő mudzsahedek vélhetően nagyon gyorsan a hurikhoz kerültek, nem tanulták meg a fekve és fedezékből  tüzelést? Már csak természetes kiválasztódás útján is végbemehetett volna...

Előzmény: Atis57 (36674)
swordmanus Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36683
Nyamm-nyamm!
Előzmény: J Dagain (36681)
M.Zoli Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36682
Udv.

Akkor sikerult megtalalnod a valaszt. :))))) Volt eddig nehany kezdemenyezes kozos munkara, de valahogy meg az A-t sem nagyon talaltak, nemhogy eljutni B-re. A szlovak tortenelem iras az eleg tag tema, az sem mindegy kinek irjak. Mondjuk ugy, hogy az iskolai tankonyveknel az elsodleges szempont a helyes neveltetes, nem a korrekt informalas. De azert szerintem ez valtozni fog.

Udv.
Előzmény: M.I. (36522)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36681
Egy kis ajándék...

A Kanadai hadsereg aknaismereti cd je Ha letöltöttétek és miután kitömörítettek a cfld.exe fájlal indítható.

Normál letöltés torrent

Törölt nick Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36680
Ez így van.
Előzmény: Zicherman Istvan (36677)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36679
Jaaaj mááá! ;)))
Előzmény: Hamburger2 (36667)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36678
Igen, ebben van valami. ;)
Előzmény: MagyarországKatonái (36663)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36677
Minden rémhír annál hihetőbb, minnél több hiteles részlet van benne.
Ezt a politikai és katonai mítoszteremtésben is gyakran használják.
Előzmény: Törölt nick (36676)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36676
Azok a szolnokiak, akik most a közelemben vannak, nem tudnak erről. Remélem csak egy rémhír. :S
Emlékszek arra, mikor elterjedt mifelénk is a hír, hogy költözünk Hajdúhadházra. Azt egy ismerősöm találta ki poénból - két hét múlva mindenki erről beszélt. :) ... és mindenki el is tudta képzelni... :S
Előzmény: J Dagain (36659)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36675
Igen, én is ettől tartok... :S
Előzmény: J Dagain (36657)
Atis57 Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36674
Szia PLIEUR !
"Ha egy AK-ja volna, kész mudzsahed lenne:"
ez igy nem igaz, Harcoltál mudjahed harcos ellen?
Mert: Azok ÁLLVA jönnek, a Korán Egyik szuráját éneklik ,s a harc egyértelmű : vagy te -vagy ő lessz a halott.
De a palesztin még disznóbb , némi robbanóanyaggal a hátán.a 3-4 éves gyerek kezébe képes odaadni a kézigránátot-add át a katona bácsinak.! !
Előzmény: Plieur (36673)
Plieur Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36673

És bármilyen fura, de semmi plusz esélyed azon a pár méteren belül.

Ő sem lát rossabbúl mint te,hallása van olyan mint a tiéd, szaglása is van, vár és figyel...

És nem bolond, megvárja hogy elmenjél mellette hogy lelépjen...

Ha egy AK-ja volna, kész mudzsahed lenne:))))

Előzmény: Dobri (36671)
Dobri Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36671
Nincs is jobb,mint a száraz zörgő kukoricásban,este becserkészni a disznót!:)
Előzmény: Plieur (36670)
Plieur Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36670

Miért van nekem az az érzésem hogy sokat járkáltál területen?:))))

Csak hogy visszatérjünk a topic-ra: nincs az a kisérleti modellezés amely tudná szimulálni a meglőtt vad viselkedését, egy zselatin teszt nem ér fel szvsz azzal ami történik a valóságban. És ez szvsz emberre is vonatkozik.

Egy disznó amely fel kell dobja a csülkét egy találat után ( 9,3x74R!) elhúz a búsba...

A legszebb az volt hogy  kb. 1,5 évtizede szinte egy új világ nyilt meg: hirtelen olyan kaliberek és fegyverek jelentek meg külföldi kézben amelyekről az egyszerű ember csak szaklapokban olvashatott. A megjelent anyagok alapján valami iszonyatos hatás volt várható, de a csoda nem történt meg...

Tehát egy új MH kaliber kiválasztásánál éredemes lenne körülnézni máshol is...:)))

Előzmény: Yoshi (36662)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36669


"A'sszem a hatodik vagy hetedikig bírtam. Ezt úgy hívja a "tudomány", hogy a "megakadt lemez" technika. Mindig ugyanazt ismételgeted, ameddig sikerrel nem jársz. A gyerekek tudat alatt (vagy tudatosan?) kiválóan alkalmazzák."

Nem jó példa! A családban nincs átszervezés és a gyerekednek örökre a gyereked beosztása lesz. Nem kell félnie a mellőzéstől.
Nem eteted meg vele azt a kenyeret ami nálad már megszárad. Mert a legjobbat akarod neki.

Ha már jár a zsebpénz nem kell pereskednie meg türelemmel várni,hogy megkapja ami jár..

És még sorolhatnám!!!! Ne kelljen!

Sőt ha már ez a példa van.. Ez az apa pofán vág ha sokat ugatsz és kuss lesz!
J Dagain Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36668
"Aztán majd úgy járnak, mint amikor 2005-ben Juhász leba.zta őket, hogy miért nem válaszolnak."


Hogy is jártak??? Juhász elment, ők pedig folytatják a dagonyát a pocsolyában!
Előzmény: MagyarországKatonái (36664)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36667
Vagy csak egyszerűen kevesebb az időnk? :)
Előzmény: Törölt nick (36625)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36666
A baj az ,hogy meggyőződésem:

Annak panaszkodni ,hogy fáj a lábam aki rajta áll vigyorogva, OSTOBASÁG! Tudnak róla! Ők álltak rá!
A megoldás egy nagy testvér aki szájon csapja ,hogy a taknya a plafonon landolna.Na ez lenne a civil kontroll! AMI NINCS!
Előzmény: MagyarországKatonái (36663)
MagyarországKatonái Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36665

MH Parancsnoki értékelő-feladatszabó, 2005, Juhász miniszter:

 

“Fel kellene ébredni, mert nagyot fordult a világ…Amit én ennek az ügynek kapcsán feltétlenül fontosnak tartok megemlíteni: az internetes Fórumot én hoztam létre éppen azért, hogy felszínre kerüljenek az egyébként sok esetben szőnyeg alá söpört vélemények, problémák. Ennek a felelőségét magamra vállalom, ugyanakkor nem tudok megbarátkozni azzal a parancsnoki magatartással, hogy késve, vagy egyátalán nem reagálunk a felmerülő problémákra….Természetesen nem akarom felmenteni a levélírót azért amit tett, hiszen nagy butaságot követett el. de nem tudom felmenteni önöket, magunkat (HM-et) azért, hogy képtelenek vagyunk lereagálni a különböző szituációkat, jelenségeket.
Tessék mondani, adtam én vagy kollégáim önöknek olyan utasítást, hogy karba tett kézzel nézzék, figyeljék, ahogyan egy internetes levél kapcsán felforrósodik a levegő? Miért nem akar egyetlen hivatalos személy sem regálni a hónapok óta zajló vitákra, miért nem védik a mundért? Az internetes Fórumon már legalább két éve folynak a viták, s leszámítva a név nélküli durva, útszéli beszólásokat, rendkívül komoly, értékes hozzászólások olvashatók, amelyek nekünk vezetőknek segítenek a munkánkban. Egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hány vezető tisztséget betöltő katona vagy köztisztviselő írt választ a felvetett problémákra. Talán Szenes tábornok két-három alkalommal…”

Előzmény: MagyarországKatonái (36664)
MagyarországKatonái Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36664

Ja, és ennek eredményeként Ti kerültök lépéselőnybe, mert Ti "verhetitek" majd az asztalt, hogy semmi válasz!

 

Aztán majd úgy járnak, mint amikor 2005-ben Juhász leba.zta őket, hogy miért nem válaszolnak.

Előzmény: MagyarországKatonái (36663)
MagyarországKatonái Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36663

Ma reggel arra ébredek, hogy "apa, kenjél lécci mogyorókrémes kenyeret!"..."Jó, mindjárt"...1 perc szünet..."apa, kenjél lécci..."Mindjárt"....1 perc szünet..."apa..."

 

A'sszem a hatodik vagy hetedikig bírtam. Ezt úgy hívja a "tudomány", hogy a "megakadt lemez" technika. Mindig ugyanazt ismételgeted, ameddig sikerrel nem jársz. A gyerekek tudat alatt (vagy tudatosan?) kiválóan alkalmazzák.

 

 

JD és aki még hozzászólásra jogosult a Párbeszéden FIGYELEM!

 

Pont azt teszed most, amire számítanak. Kellően meg van nehezítve, hogy elmondd a véleményed (körülményes regisztráció, belépés, ellenőrzés, pszichikai terror?).

 

Nem teszitek meg, illetve nem vagytok elég kitartóak. Mit értek el vele? A katonai vezetés malmára hajtjátok a vizet.

 

Ha a sajtó rákérdez véletlenül, akkor el lehet mondani, hogy "kérem szépen itt ez a csodaszép lehetőség, sok pénzt költöttünk rá, de nem használják a katonák, bizonyára nincs is semmi baj sehol"

 

Ha már egyszer beírtál, és semmi válasz, akkor egyrészt Neked már úgyis mindegy :), másrészt javaslom először csak 2-3 naponta, aztán naponta többször is megismételni ameddig ELFOGADHATÓ válasz nem érkezik. Sok-sok kérdést sok témában feltenni! Hidd el, reagálni fognak.

 

Egyébként kapásból akik itt ezen a fórumon írogattok, vagytok páran, 3-4-en akik már "felfedték" ott magukat, még csak az sincs, hogy egyedül kezded el. A többiek csatlakozni fognak. Mármint akik még sohasem írtak.

 

Csak egy javaslat volt.

 

Előzmény: J Dagain (36657)
Yoshi Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36662
OFF:

őzbak? a legbutább, leghülyébb állat az erdőben, ráadásul hajalmos az agresszióra



Előzmény: Plieur (36660)
unguided Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36661
Bujazliz

"""...elektronikus gyalogság elleni aknát...
...gyakorlati próbák igazolták a megállító képességét, súlyos sérülés okozása nélkül!"""

Errol lehetne valami konkretabbat tudni? Pontosan hogyan mukodott?
Előzmény: Bujazliz (36567)
Plieur Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36660

Tiszteletem!

OFF megint...

Az emberi élet túl értékes ahhoz hogy bármilyen téves infó miatt veszélybe kerüljön.

Kergetett meg koca tengeriben-azóta is azt hiszem tartom a magasugrási rekordot földről traktor utánfutóra...:)))

A szarvasbika is kergetett már.

Az olasz vadász amely azt hiszi hogy a román vaddisznó piros pulcsiban járkál az erdőben, vidáman kurjongatva és egy bottal az külön eset...:)))

OFF OFF

Ha már fegyverekről volt szó, lehet hogy a gépkarabély töltény ügyben inkább a vadászlőszerek között kellene körülnézni?

Mint például a 6x45mm vagy a 6,5x47 Lapua ?

Előzmény: Yoshi (36654)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36659
Szolnoki katonáktól hallottam akik már most nézegetik hol helyezkedhetnének el...
Előzmény: Törölt nick (36615)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36658
2005-ben Kabulban hallottam egy ostoba ,hihetetlen, logikátlan pletykát:- Eger megszűnik!
Előzmény: Python24 (36617)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36657
Azért mert félreérted! :-) Az nem párbeszéd hanem pár-beszéd! Pont azért nem írok már én se oda mert olyan mintha itthon a falra firkálnák a vécében! Szart se érdekli!
A lényeg ,hogy kifelé elmondhassák azért mert megszüntették a nyilvános fórumot van belső párbeszéd! Baromság!
Előzmény: Törölt nick (36625)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36656
"És ami még szomorúbb: egyre kevesebb bennük a tisztelet..."

És még valami ami szomorú: egyre kevesebb dolog van amit tisztelni lehet!
(főleg a seregben)

Részlet az etikai kódexből:

....érdemelje ki a tiszteletet!.... azaz nem jár!
Előzmény: Törölt nick (36627)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36655
Néha nem értelek Stylist! Néha tök normális vagy néha pedig még a "radikális" Tacskó fórumtársunkon is túlteszel.De egy biztos. Nem kellene az "öreget" így lenézni mert nosztalgiázik. Sőt továbbmegyek.92 -ben voltam sorkatona az 5. határőrezrednél.Siklóson kaptam az alapkiképzést. És merem mondani neked, az akkori századommal mennék inkább harcba mint a mostani professzionális, elhízott, vagy csúcsaprónép nagyképű ,nagypofájú senkikkel.Mind harcértékben mind motivációban,fizikai állapottal együtt elmaradnak a maiak. És ott mindenki akaratán kívül volt ott.
Előzmény: Stylist (36630)
Yoshi Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36654
bár a kép után talán nem ildomos, de van ugye a vicc, hogy két alak jön ki az erdőből: az egyik futva, a másik medve

itthon én így vagyok a vaddisznókkal, ha van cuki édibédi csíkoshátú vadmalac...
(mert tényleg aranyos kis állat a kismalac, csak hát ugye a koca... úgyhogy telepakolt gatyával nagy sebességgel másik irány)
Előzmény: Plieur (36653)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!