Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36763
"Mert én ilyen kis küldetéstudatos vagyok!"
:DDD Ez tetszett! ;))
Előzmény: J Dagain (36725)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36762
Kötekszel, provokálsz. Ez nem szép dolog.
Előzmény: arpapa (36757)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36761
És teljesen jogos...!

(Amúgy a képen az ürge csak hasra gyúrt ám, azért ilyen. ;) )
Előzmény: J Dagain (36724)
degenerator Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36760
én sem értem, hogy miért kell gyűlölni a halott katonák emlékét. ha nekik nem jár a tisztelet, hát ne kelljen sajnálnom az előző rendszerbelieket se.
Előzmény: Törölt nick (36753)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36759
Nemá:)
Csak nyugodtan, úgyis rég jártál errefelé:)
Előzmény: Törölt nick (36755)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36758

Legyünk korrektek!

Nyilván elítélendő, hogy egy honvéd a saját hazájában helyez el bombákat/robbanószereket, amik esetleg ártatlan civilek életét értelmetlenül kioltják. Ugyanakkor:

 

1. teljesen megértem a felháborodását, ha politikai indíttatású, akkor is, ha meg nem politikai indíttatású (a kuplerájt akarta felfedni) akkor is.

 

2. Én Romániából hallottam hasonló esetet (talán pont Plieur olvtárstól) amikor is hasonló módszerekkel oknyomozó újságírók borították ki a bilit egy kényesebb ügyben (reptéri biztonság volt a téma, ha jól emlékszem). És ott magán a kényes ügyön rágódott a közvélemény és a reptéri biztonságáért felelők kerültek szorult helyzetbe, és nem a két újságíró, aki leleplezte a hiányossáokat.

 

De mi megont azt cincáljuk szét, aki vérmérsékletének megfelelően (talán nem a legjobb módszert hasznáva) ki meri nyitni a pofáját, nem pedig azt, aki/ami miatt. Erről szól minden 2006 óta. Ezért nézzük már alulról a béka seggét. Az egész ügy hasonlít Farkas Roland történetére...

Előzmény: uselessjunk (36748)
arpapa Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36757
Kár lenne! Ez a módszerük, más vélemény nem lehet, csak övék!
Szokták még egészpályás letámadásnak is nevezni.
tacsk0 egy igen érzékeny, igen nagy Magyar, szinte árja!
na most figyusz!
árpapa
Előzmény: Törölt nick (36755)
arpapa Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36756
Isten veled!
Miattam? :-))))))))))
árpapa
Előzmény: Fele sem igaz (36750)
Fele sem igaz Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36750
Üdv!Árpapa 36472 hozzászólásához csak annyit szeretnék hozzá tenni,hogy 90-es évek elején/talán 92-ig/a díszzászlóalj még koszorúzott a Várba, a kitörésre emlékezvén!!!Ma már ez" megengedhetettlen"!!!Árpapa ne haragudj de nagyon nem vagy korrekt!!Szakmailag biztos ott vagy /voltál/a toppon de különben...........Biztos nem lesz nagy veszteség de én itt hagyom ezt a fórumot.ÁRPAPA MIATT!!!!!Zárójelben megemlítem,hogy kb.két éve olyan dolgokat írt rólam ami fölöttébb sértő volt,úgy kommentált egy szítuációt,hogy engem meg sem kérdezet.Anno ezt a dolgot megbeszéltem Hamburgerrel aki előtt megemelem a már "letett"/csak 50%-ba volt önként/bocskaimat.Hamburger emberileg is korrekt,nem csak szakmailag!!!!
Plieur Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36749

Szia István!

Dehogy ...

A szurony veszélyes lehet, de egy jóindulatú másodéves egy lapáttal amelyen van egy adag xar, amelyet odatart ha problémák vannak a kinyomással...:))) vagy föléd...:)))

Ne mondd hogy nem ismered a módszert, állítólag szovjet örökség:)))

Előzmény: Zicherman Istvan (36747)
uselessjunk Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36748
Kirúgták az eljárás alá vont tűzszerészt

Remélem, a műanyag lakat rárohad a szarházira!!!
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36747
És abból szurony-bajonettek állnak ki.:P...

Amúgy még emlékszem a fizikai felmérőre a Petőfiben. A laktanya egész állománya kötelezve volt.
Sok tiszt úgy végezte el, hogy bement a sportcsarnokba (aki volt a Petőfiben tudja, hogy az a laktanya ,,tetején" található, a régi lovarda épületében, amit sportcsarnokká alakítottak ki a II.VH után), és beszólt a felmérést végzőnek ,,Írj be valamit, ami ,,megfelel"..."
Nekem kellett utána alegységekre és szolgálatokra lebontva ,,tisztára" kitölteni (átírni) az űrlapokat (ez is a hadműveleti rajzolók dolga volt, mint például az oklevelek megírása is:///). Hát, leesett az állam.A tisztekből és hivatásos állományból alig 15% volt, aki valóban megpróbálta megcsinálni. A legénységiből k.b. 35-40% hozta az elfogadható normát. A tisztek között mindössze Talpas (akkor alez) csinálta meg az ő beosztásához és korához szükséges ,,kivállót". És volt egy főtörzs und én, akik megcsinálták a három perc alatti száz fekvőt.
Viszont voltak olyan tisztek, akikek akkor is kimagaslóan nagyszerű tiszteknek tartok, még ha nem is hozták a normát, mert kevés ilyen nagyszerű ember volt a laktanyában.
Megemlíteném szegény Kovács alezt., a műveleti főnököt (szakmai pékám volt) - egy rendkívül jó humorú, csupaszív ember, de szigorú és rendkívül korrekt főnök (rohadtul beteg volt szegény, de ezt soha sem mutatta ki; csak akkor ,,volt ideje" kínlódni, amikor senki sem látta, és rohadtul komoly fájdalmai lehettek). Horváth Ervin alez, a laktanya ,,Winettou"-ja (törzsfőnöke) is egy szakmailag profi tiszt volt (állományjelzőjéből ítélve vagy para lehetett, vagy felderítő). Hídvégi Feri százados, közvetlen szakmai pékám. Jó humorú, egyszerű de korrekt tiszt, főnök és hapsi (össze is barátkoztunk. És volt még egy nagyon alez, öreg és kemény mint a mamutszar, a sorállomány imádta. Állítólag sorkatonától szolgálta fel a ranglétrát alezi rangig. Mndig szívén viselte a sorállomány dolgait, mindig közvetlen volt, nagyon korrekt, és rohadtul keményen hazavágta a díszelgő pacsuli tisztecskéket, ha azok ugráltatták a bakákat. Na ő volt a laktanyában A Katona. Rohadtul röstellem, hogy nem jegyeztem meg a nevét (biztosan valaki majd megírja, mert az az ember egy jelenség volt; még a mata részeg, kimaradásról visszatérő ifjú titánok is azonnal csittultak a kapunál, ha ő volt az ügyeletes tiszt - nem azért, mert tartottak volna tőle, hanem senki sem vette volna a lelkére hogy megbántsa magatartásával az öreget.
Most, hogy így elmélázgattam, a Savariaban is volt pár nagyon jó Tiszt (így, nagy betűvel). Valszeg éppen ezért dugták el őket kiképzőnek, mert nem nagyon fértek bele az ,,irodista keretbe", amit nagyon szeretneka vízfejek. Most csak Papp százados és Bitmann törzszászlós nevére emlékszem, de voltak még páran (p.l. a félkezű hadnagy is egy hatalmas ember volt). A szolniki 88-asok közül a parancsnokuk volt egy nagyszerű tiszt (meg van is), no meg a tábori lelkészük.:)

Szóval, ha ezekre az emberekre gondolok, egyrészt nagyon büszke vagyok, hogy megismerhettem őket, vagy alattuk szolgálhattam, illetve ilyenkor remélem (még), hogy nncs minden veszve a Honvédség házatáján. Bár... ők is még a ,,régi gárdához" tartoztak. Lehet, hogy ritka kivétellel már egyikük sem szolgál.:(((

No, befejeztem a nosztalgiát.
Előzmény: Törölt nick (36746)
belic Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36745
Szia!

a hivatalosan elfogadott fekvőtámasz elem, ami a felmérő része, anatómiailag képtelenség megcsinálni. Tudjátok meséltem...alsó helyzetben max. egy ököl a távolság a mellkas és a talaj között. Így ha egyenes a hát a hasnál ennél kevesebb a hely.Tehát a "beleseknek" nem lehet érvényes a fizikaija!

Lehet, hogy behuzzak a hasukat, ha muszaly.

Bel
Előzmény: J Dagain (36728)
Nr.121212 Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36744
Előzmény: Nr.121212 (36743)
Nr.121212 Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36743
PR fogás? Kommunikációnak tűnik a dolog elég erőteljesen mivel nem robbantott az ürge. éles párhuzam vonható a szlovák koszorúzókkal és akár szlovák focimeccsel is.
látszólag értelmetlennek tűnik mind. Mint a nők ;)
persze nem törhetek pálcát semmi felett és nem is akarok dehát.....
Ha vki viszont annyira unatkozna mint én találtam egy-két jó oldalt a napokban:

http://www.quarry.nildram.co.uk/miltech.htm
!!_http://www.quarry.nildram.co.uk/Assault.htm
HSDPA_http://www.eskimo.com/~jbm/calculations/bcv/bcv.html
arpapa Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36742
Dolgoztok mint a megszállottak, igyekeztek valamit megmutatni az igazi katonákból, és egy szar ember miatt lehet kezdeni megint előlről. Annyi gerinc nincs benne, hogy igazi szándékát felvállalja. Volt egy katona, elmondta magát mindenféle politikai üldözöttnek, mert leszerelték, csak azt nem reklámozta, hogy a "becsület" napján koszorúzott!
árpapa
Előzmény: Python24 (36739)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36741
" Te nem látod, hogy véletlenül a zubbony alá vette fel az ejtőernyőjét?:)"


Nem nem nem ! Dinnyét reggelizett csak nem rágta meg. Háááát a klotyón még könnyen lehet hogy megizzad kínjában.


:-)


Előzmény: tenue1 (36727)
HG4I Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36740
Ja, így van.

Én pedig a Hottentotta szf-i ellenhaderő szóvivője vagyok!

:)))
Előzmény: Python24 (36739)
Python24 Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36739
Sziasztok!!
A cikkből egyetlen szó sem igaz,ez egy kétségbeesett bűnöző védekezése!!
Az alakulat a létező összes szabályt a legszigorúbban betartva végzi a munkáját.A személyi állomány szakmailag magasan képzett..
Azeredmények és az elvégzett munka,a hősi halottak a bizonyíték..
Előzmény: Zicherman Istvan (36732)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36735
frankó...  :((
Előzmény: Zicherman Istvan (36732)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36734
Egy szerencsétlen kretén miatt még nem érdemes ,,leszázalékolni" az egész alakulatot és annak állományát.
Azért a tűzszerészek nem a gerincnyúlványukkal játszanak az esetek többségében, hanem az életükkel.

Legalább majd megtudjuk ,,első kézből", hogy mi igaz a hírből, és mi nem.
Előzmény: Hamburger2 (36733)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36733
A fenébe! Éppen akkkor, amikor gratuláltunk Python új alakulatának!? Nem túl szép ajándék. :(
Előzmény: Zicherman Istvan (36732)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36732
Bravo!
Az alkotó emberi elme ,,diadala".:/

Őrizetben az újpesti csőbombás
Index
2008. november 19., szerda 00:19

Egy budapesti tűzszerészt gyanúsít a katonai ügyészség azzal, hogy csőbombát készített, és az újpesti MSZP-iroda előtt elhelyezte. A tettes szerint nem volt politikai célja a bombával.

Őrizetbe vett a katonai ügyészség egy honvéd századost, akit az MSZP újpesti irodája elleni merényletkísérlettel, illetve korábbi bombafenyegetésekkel gyanúsítanak - értesült a Népszabadság.

A tűzszerész százados november 6-ra virradó éjjel helyezett el egy saját készítésű csőbombát helyezett el az MSZP újpesti székháza előtt. A robbanószerkezetet a pártiroda dolgozói találták meg, majd a rendőrség tűzszerészei hatástalanították.

Két héttel az eset előtt ugyanennek az irodának az udvarára éles kézigránátot dobtak, ami nem robbant fel.

A szakértői vizsgálat alapján korábban arra a következtetésre jutott a rendőrség, hogy a csőbomba készítője szakember lehet, aki nem a netről tanulta a bombagyártást, és hozzáférhetett "gyári" alkatrészekhez és eszközökhöz. Ennek alapján, a Katonai Biztonsági Szolgálattal és a Budapesti Katonai Ügyészséggel együtt azonosítottak egy budapesti tűzszerészt, akinek szolgálati helyéről több, robbanóeszköz gyártásához szükséges eszköz hiányzott. Őt kihallgatása után először elengedték, majd újabb bizonyítékok alapján ismét őrizetbe vették.

A férfi állítólag nem politikai okból követte el tettét, csak azt akarta demonstrálni, hogy "mekkora kupleráj van az alakulatánál", ahonnan bármit, veszélyes anyagokat is ki lehet lopni. Az MSZP-irodát azért választotta, hogy minél nagyobb feltűnést érjen el
MagyarországKatonái Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36731

Hát akkor itt a lehetőség: írd be a naptáradba: december 4. Székesfehérvár

 

http://www.szondikupa.gportal.hu/

 

 

Előzmény: J Dagain (36730)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36730
Az én 100 kg -om is lehet jó közelharcban! De én látom a pöcsömet tükör nélkül is, lemegyek 20 kg-os zsákkal 90 km-t 18.30 óra alatt, 3200 at lefutom 12.40 alatt...és még sorolhatnám.De nem teszem, mert itt még nálam százszor komolyabb emberek vannak!És nem csak katonák akik teszik a dolgukat pedig nem lenne muszáj nekik, hanem civilek is akiknek nem feladatuk békében készülni a harcra! Eljössz egy Szent Lászlóra vagy túlélésre, hozz magaddal egy olyan testőrt is ...
Előzmény: Törölt nick (36726)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36729
Tacskó! Ha egy katona csak a coopert tudja lefutni elmehet a búsba!!! 3200 méter a p.füst!
Lehet ,hogy egy testőrnek nem gond a pocak. Aláírom! De a testőrnek nem kell 17 kg os repeszállóban tíz kiló fegyverrel (afganisztánban egy magyar géppuskásnak 38 kg ot kell magán cipelni.) harcolni, megtenni 50-70 km et.Majd futni, megint harcolni....

A másik probléma!

Felvételkor kell 3200 métert lefutni...utána ez csak felmérés lehet. Ha nem bír többet ALKALMATLAN!

Szolgálati szabályzat 7/b

...A katona folyamatosan fejlessze fizikai állóképességét....
Jó kifejlesztették a sok év alatt.... Ha neked civilként elég az ,hogy az adódból jól elvannak .... már értem miért van minden....
Előzmény: Törölt nick (36726)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36728
Jaj, ne értsétek félre! Ez a kép csak illusztráció!!! Színész! Hiszen a hivatalosan elfogadott fekvőtámasz elem, ami a felmérő része, anatómiailag képtelenség megcsinálni. Tudjátok meséltem...alsó helyzetben max. egy ököl a távolság a mellkas és a talaj között. Így ha egyenes a hát a hasnál ennél kevesebb a hely.Tehát a "beleseknek" nem lehet érvényes a fizikaija! De ilyen nincs!
Előzmény: J Dagain (36725)
tenue1 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36727

              Helló!

 

            Te nem látod, hogy véletlenül a zubbony alá vette fel az ejtőernyőjét?:)

Előzmény: J Dagain (36724)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36725
Vagy mondom másképp...hátha így megérted:

Ha holnap ezekért a hozzászólásokért szőnyeg széle van, akkor csak annyit mondok:

- Dezinformálom az ellenséges hírszerzőket,hogy azt higgyék baj van a védelemmel.
Mert én ilyen kis küldetéstudatos vagyok!Ejnye...

Mert ha ugyebár igazat mondok akkor mit érdemelnek azok akikről pofázok???
J Dagain Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36724
Bizonyíték???

Több száz! 16 00 kor állj egy laktanyakapuba és nézd meg mik jönnek ki!

uhh

Katonai szolgálat létesítésének feltételei:

egészségügyi és FIZIKAI ALKALMASSÁG!!!

Nincs ennek a törvénynek kivételei sem rendfokozatra sem beosztásra! Így aki nem alkalmas annak vissza kellene fizetnie a sok sok jogtalanul felvett fizetését és elmenni!
Ez hadsereg! Ide katonák valók! Nem azok vannak rossz helyen akik így gondolják hanem azok akik csak egy csöndes kényelmes helyre vágynak ahol pöffeszkedhetnek ,keresztbe tehetnek másoknak és a napi munkájuk a papírhazugság gyártása és kávézgatás.
Azért jár így a szám mert hányingerem van! Ilyen egyszerű....
Előzmény: Kuruc71 (36721)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!