Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.24 0 0 90467

Nem, ennyiért kínálták anno a DOLMAR 6400-asokat, sőt a végén karácsonyi akcióban még egy kis makita felxet is adtak ajándékba...  Isten örizz hogy könyvelőnek menjek...  :-)))

Előzmény: Dolmi mackó (90466)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.05.24 0 0 90466

A könyvelője vagy, hogy tudod, hogy bruttó 130-ért vette? :-)

 

Előzmény: Törölt nick (90464)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.05.24 0 0 90465

"de balfasz a vezetőség"

 

Itt viszont nagyon sok ugyes és okos ember van! :-)

Pl. a dolmar eladási statisztikáit sokan fejből tudják, vagy legalábbis azt, hogy az ezerszer roszabb, mint a másik két márkának.

 

 

"Erre pont a Dolmar a jó példa.Jó gépeket gyártott,jó gépet gyárt most is,de balfasz a vezetőség és ezért 15 évenként boldog,boldogtalan kell felkarolja,pénzelje,segítsen nekik."

 

 

 

 

Had kérdezzem már meg, mi az, hogy a dolmart állandóan valaki felkarolja, vagy megveszi?

A stihl, meg a husi talán állami cég? vagy netán fejenként csak 1 tulajuk van?

Honnan a rákból tudod, hogy a husi és a stihl pontosan kié, vagy hogy melyik másik gyár (márka, vállalat), vagy magánszemély (stb.) vesz részvényeket?

 

 

Ha a dolmart megveszi a makita, akkor az nagy pöcsség, mert hú de ratyi egy márka ez a dolmar, hogy már megint egy megmentőt kellett neki keresni..., de megint csak azt mondom, hogy honnan a rákból tudod, hogy a stihl mennyi hitelt vett fel, mennyi tartozása van a beszállítók felé, kinek és mennyi részvénye ven a cégben..., stb., talán a te orrodra mindig rákötik, hogy ebben a rohadt nagy világban, a napi több billiárd dolláros adás-vételek kik között zajlanak?

 

 

 

 

Saab és a Volvo, ami velük történik, arra senki soha nem mert volna gondolni, bár gondolom te erről is percre pontosan belső hírlevélből értesültél :-)

Előzmény: pintérjani (90463)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.24 0 0 90464

Hát igen az árpolitikájáról meg ne is beszéljünk, szerintem a tavalyi volt a tuti vagy lehet már tavaly előttit kell írjak mikor a 6400-asokat 130 ezerért dobálgatták kifelé a 7900-asokat pedig 190-200 körül... Ha eccer két komoly konkurensem van, és minőségben kivitelben nem tudom őket űberelni vagy lefőzni akkor a kedvezőbb áraimmal tudok stratégiai előnyt szerezni hiszen a vevő nemcsak a minőséget nézi de az árakat is pláne mikor itt nálunk ilyen nagyon megkell az embernek gondolni hogy mire mennyit költhet... aztán fontos szempont hogy jó alkatrészellátás legyen, és megfizethető reális áron legyenek azok az alkatrészek.... meg ilyenek amiken szerintem a siker múlik...

 

A fenti írásomra Gypsy aki igazán nagy Kritikusa a DOLMAR-oknak , az egyik legjobb példa, 130-ért nem bírta megállni hogy ne vegyen egy 6400-ast, mert ennyiért nem kapott volna ilyen teljesítményű minőségi gépet sehol máshol....azt a csapást kellett volna folytatniuk nem azt hogy azt mondom hogy megjöttek az új generációs gépeim amik szinte semmiben nem különböznek még dizájnilag sem az előzőektől, legfeljebb pár apróbb cseprőbb újítás van rajtuk, de az áraik meg mindjárt átmennek horrorba minden átmenet nélkül na ez igen, ezzel lehet ám a vevőket csalogatni...

 

 

Amúgy szépek a DOLMAR gépek és ha nem is bírnak annyit ki mint egy STIHL vagy HUSI hanem valamivel kevesebbet, akkor is nagyon jók lehetnek, mer mégis messze nem a kínai gépek kategóriája, ha egészséges és reális árakon adják. És fontos a kiszámíthatóság is árak terén, ez az egyik nap ennyiért adom másik nap meg már annyiért ez nagyon gáz, igazi magunk alatti favágás.....

 

Csak egy vélemény nem akartam senkit se támadni evvel pláne nem a DOLMAR-MAKITA-t, csak igaz hogy maguk alatt vagdalóznak a fűrésszel... sajnos...

Előzmény: pintérjani (90463)
pintérjani Creative Commons License 2011.05.24 0 0 90463

Biztos igazad van és én gondolkozom rosszul,de:

Szerintem ha a gyár 600 dollárért adja a terméket,akkor ott van minimum 25% nyereség.Persze százezres nagyságrendnél sokat jelent 2 dollár,de ha ezt külön fizetteti meg,akkor pár éven belül lehúzhatja a rolót,mert a vevő sem hülye.viszont ha úgymond elkárolja azt a kát dollárt,akkor a cég nyereséggel fog futni akár 40-50-60 évig.Sőt szerintem ilyen felfogással még tovább.Ennek szerintem így kellene működni minden esetben,nem csak a láncfűrész szűrőjénél,hanem úgy általában.

Erre pont a Dolmar a jó példa.Jó gépeket gyártott,jó gépet gyárt most is,de balfasz a vezetőség és ezért 15 évenként boldog,boldogtalan kell felkarolja,pénzelje,segítsen nekik.

Szakemberek szerint olyan jó,mint a Stihl és a Husi viszont eladásban nem lehet még csak egy lapon sem említeni a két másikkal.

Előzmény: theman3 (90460)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.24 0 0 90462

Na azért még bele kell nőni a kislegénynek  a gépbe....  :-)))

Előzmény: Vida Vida (90461)
Vida Vida Creative Commons License 2011.05.24 0 0 90461

Nem lehet elég korán kezdeni :-)

 

Kisfiam és A fűrész

 

 

theman3 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 90460

Nem akarok állástfoglalni fűrész ügyben,de egy dolgot leírok. 600 usd nél ezek a gyárak, ha valami 2 usd vel olcsóbb,nagy nagy sikernek számít.

Számolgass 100000 darabnál az  200000 usd nyereség.Az iparban ilyen nyereségnövekedésért bármire!!! hajlandóak.Annak idején mikor dolgoztam egy márkszervízben (f   ord),olyannal is kisérleteztek hogy kihagyták a simmeringből a rugót!!!, számold ki az 100 autónál kb 1 euro nyereség,és milyen sok vesztett ügyfél,de ez sem érdekelte ez őket.

Előzmény: pintérjani (90456)
theman3 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 90459

Egy dolgot nem értek már nagyon régóta.Mit rugóztok ezen a Dolmar és Stihl dolgon ennyit? Mindenki vegyen olyat ami neki tetszik,én nem értem miért kell védeni egy idegen gyár egyszerű használati tárgyait ilyen szinten.Kivétel ez alól ha valaki esetleg ezeknek az értékesítéséből él,de ez már akkor is bőven túlzás.ez kb olyan amikor egy társaságban két ember egy 25 éve történt piti dolgot elemez állandóan,a többiek már a falat kaparják az unalomtól.Mint az arab-izraeli viszony.

Dolmi mackó Creative Commons License 2011.05.24 0 0 90458

Ha valakinek sok szabadideje van:

 

Háború a nemzet ellen

 

Jelenczki István új dokumentumfilmje

 

(Elvileg fennt van az összes, 4 dvd, még én se néztem meg őket.)

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.24 0 0 90457

,,Én el nem hiszem még annak a kaporszakállú öregnek sem ott fenn,hogy sokkal drágább a HD szűrő előállítási költsége,mint a normálé".

 

Én valamelyik nap láttam a TV-ben, valami görög joghurtot kóstolgatott....  :-))))))))

Előzmény: pintérjani (90456)
pintérjani Creative Commons License 2011.05.24 0 0 90456

Akkor megpróbálom lefordítani:tehát ha elmegyek hozzád az étterembe és kérek 3 adag borjúpaprikást,akkor Te azt egy 30 éves tehénből fogod nekem csináltatni a szakáccsal?Mert ugye ,ha borjúból lenne,az csak felelsleges árdrágító tényező lenne,a minimális íz és állag különbséghez képest.

:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 

Tényleg nem értem-lehet velem van a baj,meg a market ing rám se jön-de ha egy gyártó tud kiválót gyártani,akkor miért csak a jót,mondhatnánk úgy is,hogy a rosszabbat adja alapból a gépéhez?Nem érdemelné meg az a nyomorult vásárló,aki eltartja a céget,hogy a legjobbat kapja a pénzéért?Tényleg nem érné meg?

Én el nem hiszem még annak a kaporszakállú öregnek sem ott fenn,hogy sokkal drágább a HD szűrő előállítási költsége,mint a normálé.Vacak műanyag,ami beolvasztott üdítős palackokból nyernek vissza és valamilyen szövet,ami sűrűbb,mint a normál.Na most,a műanyag része nagyságrendileg 5 cent,a szövet lehet vagy hatalmas 2 dollár.Ez összeg a 600-800 dolláros vételár mellett?

Előzmény: Deskó74 (90411)
Deskó74 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 90455

" De hányszor bizonygattad, hogy csak a magyar bunkóknak nem kell a csúcsgép, a cseheknél már nincs is Dolmaron kívül más."

 

Jajjjjjj..........hogy nem szakad le a mennyezet ettől az erős túlzástól !!! :-)))))

Én ilyet soha de soha,sem írtam vagy mondtam......soha!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maximum csak gondoltam...:-DDDDDDDDD

Előzmény: Gypsy56 (90453)
Deskó74 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 90454

Jó....biztos így van,ha mondod...;-)

Előzmény: Gypsy56 (90453)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 90453

Hihihi. Alakul ez ! Sarkos, de igaz !

"az sem igaz,.........épp ellenkezőleg,az okát bizonyítottam a piacvezetőkhöz képest

csekély darabszámú eladások miértjének."  - Jujj, dehogynem !  :-)) De hányszor bizonygattad, hogy csak a magyar bunkóknak nem kell a csúcsgép, a cseheknél már nincs is Dolmaron kívül más. Előtte meg Ausztráliában. Azelőtt meg a tehenész fiúknál. :-))))  Csak ezek szép sorban megbuktak .

"Ez sem igaz. Te lovagoltál mindig is a gyér USA üzlethálózaton.

Ez igaz is,soha sem cáfoltam,vitattam."  -  Tényleg én vitattam . Viszont, sajna, bizonygattad. Nem is kicsit .

Előzmény: Deskó74 (90451)
Horvistvan Creative Commons License 2011.05.23 0 0 90452

Köszönöm!

Előzmény: Gypsy56 (90449)
Deskó74 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 90451

Erős sarkosítás az amit írsz,ebben a kérdésben.

 

" Írtál eladott Dolmarok vad seregéről,"

Ez sem igaz,.........épp ellenkezőleg,az okát bizonyítottam a piacvezetőkhöz képest

csekély darabszámú eladások miértjének.

 

" . Csodás teljesítményekről, megdöbbentően szuper garanciáról"

Igen. De attól hogy te nem fogadog el a létezését pl. a csehországi 3X24 órás

szolgáltatásnak,attól még létezik és az is létezik,hogy ingyen hozza-viszi hiba esetén a

Makita Magyarország a garis gépeket....

 

"csodás amcsi üzlethálózat"

Ez sem igaz. Te lovagoltál mindig is a gyér USA üzlethálózaton.

Ez igaz is,soha sem cáfoltam,vitattam.

 

 

 

Az meg,hogy a normális emberek mit gondolnak,--élve a szóhasználatoddal---

én ugye biztos nem tudhatom,......még szerencse,hogy te igen.

Előzmény: Gypsy56 (90450)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 90450

Tudod barátom, az a baj, hogy a normális emberek felől a te bizonygatásod látszik hasára ütöttnek. Írtál eladott Dolmarok vad seregéről, hatalmas érdeklődésről, meg kiterjedt üzlethálózatról tán nem is létező országokban. Csodás teljesítményekről, megdöbbentően szuper garanciáról, stb. De csak a Sci-Fi szintjén . A csodás amcsi üzlethálózat 7 bolt lett egy földrésznyi országban, az eladások a te vágyálmod, stb .

Előzmény: Deskó74 (90446)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 90449

Fene tudja. Próbálj 1-1 egész fordulatot .

Előzmény: Horvistvan (90447)
aroxer Creative Commons License 2011.05.23 0 0 90448

Ez kínai, abból is a "NAGYON KÍNAI" kategória, az árát pedig egy nullával elírták.

Előzmény: Blue_Sky_007 (90445)
Horvistvan Creative Commons License 2011.05.23 0 0 90447

Próbáltam másik gyertyával is, hoztam a gyárból 0,4-es hézagoló lemezt is (Gypsy) a tirisztorhoz de semmi. Most mondta nagybátyám, hogy nagybőlcsen tekergette a három csavart is. Az volna a kérdésem, hogy ha teljesen betekerem mind két csavart akkor mennyit kell vissza tekerni kb?

Előzmény: apii (90439)
Deskó74 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 90446

Ja...."megalapozottan levezette". :-)

Én bizonyítsak...???

Tudod pont az a gond,hogy én vagyok az,aki vitában bizonyít, alátámassza a

mondandóját és nem csak a saját "hasára ütött" agyszüleményét konkrétumoktól

mentesen kritizálja olyan témában amiben gyakorlati tapasztalata sem egyik,sem a

másik félnek sincs,mint a Dolmar HD filter kérdés.

 

 

 

 

 

Előzmény: Gypsy56 (90443)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 90445
adingos Creative Commons License 2011.05.23 0 0 90444

Köszi. Én csak néma szemlélője vagyok eme nemes eszmefuttatásotoknak.

Előzmény: Deskó74 (90432)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 90443

Ez erősen nézőpont kérdése. Buche pontosan, megalapozottan, DEDUKTÍV módon levezette, precíz módon saccolta meg az eladott darabszámot. Erre te léhán, elnagyolva, minden indok nélkül kijelentetted, hogy nem igaz. Bizonyíts !!!

Előzmény: Deskó74 (90442)
Deskó74 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 90442

Majd akkor kérj tőlem jogosan számszerű kimutatást,ha előtte

konkrét számokkal dobálóznék. :-)

Akkor majd adok...

Előzmény: Gypsy56 (90428)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 90441

Látod, ezért jó ez a fórum. Mert én meg azt hallottam, hozzá vágták az "elégedett" Dolmar tulajok . :-DDDDDD

Előzmény: Törölt nick (90436)
apii Creative Commons License 2011.05.23 0 0 90440

Elvileg pár csepp benzintől már röffennie kellene, ha jó a gyújtás.Ha sokat teszel bele akkor sem indul.Pár milliliter elég egyszerre.

Előzmény: apii (90439)
apii Creative Commons License 2011.05.23 0 0 90439

Lehet nyomás alatt nem adja le.Másik gyertyával is próbáld meg.

Előzmény: Horvistvan (90438)
Horvistvan Creative Commons License 2011.05.23 0 0 90438

Ha kiveszem a gyertyát és rádugom a pipát és a hengerhez érintem akkor van szikra.

Előzmény: apii (90437)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!