Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.11.24 0 0 37184

Ma reggel az egyik TV beszélgetős műsorában egy egykori EU tanácsadó azt állította, hogy 92-ben a Bős-Nagymarosi vita kapcsán Csehszlovákia mozgósított, D-re rendelt egy csomó egységet, és az EU diplomáciai nyomást fejtett ki, hogy a kérdés rendezését semmiképpen ne katonai erővel, hanem a Hágai Nemz. Bíróságon oldjuk meg. A konfliktus alapja a szakértő szerint az lett volna, hogy a Párizsi békében a Duna határát szabták meg, mint országhatárt, a vízmennyiség 50%-át ide, 50%-át oda ítélve. Ezért állítólag mindenki attól félt, hogy a MH megpróbál elfoglalni 3 falut, ami az így odébbtolt határral a mi jussunk lehetett volna.

A helyzetet ugye fokozta, hogy D-en már folyt a háború, és ezzel párhuzamosan egy Csehszlovák-Magyar konfliktus azt eszkalálhatta volna.

 

Tudtok erről valamit?

Törölt nick Creative Commons License 2008.11.24 0 0 37183
Tudtommal (sajnos) a Szent Koronát mostanság múzeumi tárgyként kezelik, ezért ma nem tartozik ebbe a sorba. Ezért nincs jelen a tisztavatásnál sem.
Előzmény: Törölt nick (37116)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.24 0 0 37182
"Feltéve ha ismerem az öltözködési szabályokat."

 

De ha Te egy, a HM által megbízott kommunikációs ügynökség fotósa vagy, aki ezután még OMO mosóport és este egy vodka-márka esti diszkó showját is fotózod jópénzért, akkor felállítod őket az erdőben a kocsi elé, mondod, hogy ki hová nézzen, kattintgatsz és küldöd a számlát. És ha nincs ott veled egy "szakértő" a seregtől, vagy maguk a katonák nem szólnak (mert elegük van abból, hogy kirakati majmot csináltak belőlük), akkor bizony ilyen lesz a fotó.

 

 

Előzmény: MagyarországKatonái (37101)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.24 0 0 37181
Üdv!

link: http://index.hu/politika/belfold/ujvadgep011/
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.24 0 0 37180

Üdv!

 

Ezt most MK-nak is írom, mert ő is kérdezte:

 

Szerintem a politikának van a legnagyobb és közel kizárólagos felelősége, meg persze a vezérkarnak. Emellett (ha van ilyen) akkor azoknak a katonáknak is, akik  lusták, hanyagok, nemtörődömök. Ha viszont vannak ilyen katonák, akkor megintcsak a katonai vezetőség hibája, hogy engedik ezt. Az átlagembernek legfeljebb annyi a felelősége, hogy nem ment ki tüntetni a parlament elé amiatt, mert a Honvédség megsemmisült, vagy nem kezdett aláírásgyűjtésbe, meg nem írogatott olvasói leveleket nagy számban. De ilyet a világon sehol egyik nép sem tett még (tudtommal), főleg nem mostanában és főleg nem békeidőben, amikor az emberek nagyrésze meg van arról győződve, hogy eljött a világbéke és soha nem lesz már háború, mert olyan csak innen messze van, pl. a gonosz Afganisztánban, de az meg úgyis csak a TV-ben meg a Marson található, vagy még annál is messzebb, ezért nem több, mint egy jó kis szaftos sztori. Szóval ne hárítsuk a felelőséget (ebben is). NEM az emberek tehetnek róla, hanem a politika és a vezérkar.

 

Ezért igenis helye van az ON politikai színezetű megnyilvánulásoknak is. És ha ez éppen azt kívánja, hogy nevek is felmerüljenek, akkor ím legyen. (Persze szigorúan ON témában, a túlköltekező országos költségvetést nem itt kell megvitatni...)

 

Okt. 23-ás példát én hoztam fel a múltkor, ki is akadtál rajta. Kicsit azt látom, hogy ha a 98-2002 közötti miniszterelnök neve akármilyen kontextusban felmerül, akkor rögtön dühöngő bikává alakulsz át, függetlenül a vele kapcsolatos állítás tartalmától. Nekem ezzel van bajom. :)

 

Amúgy igenis voltak annak az időszaknak érdemei. Pl. a nemzetőrséget tényleg elkezdték megszervezni, attól függetlenül, hogy nem működik, de legalább elindult.

Előzmény: Törölt nick (37088)
M.Zoli Creative Commons License 2008.11.24 0 0 37179

Udv.

 

Ez teljes mertekben igy van. Mondhatni mindenkinek megvan a sajat tortenelme, illetve azon belul annyi valtozat, hogy ihaj. A felhsznalon mulik, hogy mennyire igenyes. Ha az, akkor igyekszik minden esemenyhez a leheto legtobb szempontot, ertelmezest megismerni, es azok alapjan formalja a velemenyet. Es akkor itt jon a leglenyegesebb dolog. Van az a felhasznalo, aki a sajat velemenye, eloitelete alapjan valogatja meg, hogy mit olvas, mit nez tortenelem temaban, es van az aki olvass, informalodik, es annak alapjan alakitja a velemenyet, ahogy bovulnek az ismeretei lehetoleg minnel bovebb forrasbol. Tehat gyakorlatilag ez sorrendi kerdes, a fenti levezetes alapjan.

 

Udv.

Előzmény: Éhesló (37136)
M.Zoli Creative Commons License 2008.11.24 0 0 37178

Udv.

 

Es a trnaszvesztitaknak nem is jar sajat budi? :))))

 

Udv.

Előzmény: J Dagain (37128)
Kavics78 Creative Commons License 2008.11.24 0 0 37177
"Amugy az iraki rendorseg a jordan katonasag is digitalis ruhat hord mar."-Bar most olvasva a cikket en nem veltem felfedezni Petra varosat a Jordanokon! :-)
Előzmény: Kavics78 (37176)
Kavics78 Creative Commons License 2008.11.24 0 0 37176

Az ukranok rendszeresitettek a Multicam-ot.

Sokat lattam rajtuk de sokan meg a regi sivatagijukat viseltek.

De tudtommal a multicam-ot sokan hasznaljak mar.

Kicsit mas az alcazasi metodus mint a digitalis patterneknel.

Amugy az iraki rendorseg a jordan katonasag is digitalis ruhat hord mar.

Előzmény: uselessjunk (37175)
uselessjunk Creative Commons License 2008.11.24 0 0 37175
Alig várom már a "belülhordós" ACU zubbonyt, a hozzá passzoló szaloncukor mikádóval!

Viccet félretéve:
"Szerintem mire bevezetnénk, addigra már a következő divat lenne úrrá a világ gyakorló-divatján,"

Már új divat kezd kibontakozni, a MultiCam. Kár, hogy a cikkben a képek fekete-fehérek, az utolsó kép ezt ábrázolja
Előzmény: Törölt nick (37171)
M.Zoli Creative Commons License 2008.11.24 0 0 37174

Udv.

 

Nem vagyok katona, de semmi kifogasom nincs a nullas gep ellen. Az en hajviseletem egyebbkent egy even a 0-tol 5-7 cm hosszusagig valtozik. Ertelemszeruen szukseg szerint tobbnyire rovid hajat hordok, mindossze telen hagyom megnoni hosszabbra, azt se mindegyik telen. Es egyaltalan nem tartom megalazonak a rovid hajat. :))))

 

Kevesebbet kell mosni, nem log a szemedbe, nem ragad bele minden szir szar munka kozben, stb.

 

Miert nehez elhinni azt, hogy a rovid hajnak vannak praktikus okai? Nem tudom milyen hajad van, de pl. ha hosszu, akkor jelentkezz nalam egy hetre, adok neked annyi es olyan munkat ( kozben hajmosas lehetosege nelkul ), hogy utanna elso dolgod lesz nullas geppel levagatni. :))))

 

Udv.

Előzmény: Törölt nick (37045)
Python24 Creative Commons License 2008.11.24 0 0 37173
ha 56-os a pc-s,akkor érdekel!!
Előzmény: Hassel606 (37170)
MagyarországKatonái Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37172

Elolvastam, és megállapítottam, hogy ez a "veszély" egyelőre nem fenyeget.

 

A szerző Dr. Baczoni Tamás õrnagy, a HM HIM fõmuzeológusa, nem ismerem, de eléggé elbagatellizálta a bevezetés folyamatát a cikk legvégén. (Úgy gondolja pikk-pakk meg lehetne oldani)

 

Szerintem mire bevezetnénk, addigra már a következő divat lenne úrrá a világ gyakorló-divatján, és kezdhetnénk előlről az egészet.

 

Ez nem fog egyhamar átmenni, nincs az a pénz, így szó szerint.

 

http://www.hm.gov.hu/hirek/kiadvanyok/uj_honvedsesegi_szemle/the_world_goes_digital

 

 

Egy kis szurkálódás: elmehetnél a StoryOnline-hoz címsor írónak :)

 

 

Előzmény: Törölt nick (37171)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37171
Üdv.

Nem kamu, az új gyakorló a következő oldalon található:
http://www.hm.gov.hu/hirek/kiadvanyok/uj_honvedsesegi_szemle/the_world_goes_digital
Előzmény: MagyarországKatonái (37148)
Hassel606 Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37170
Off!

Sziasztok! Valakit nem érdekel pc-s mikádó? Nekem már úgy érzem, nem lesz szükségem rá...:) Ugyan itt társasági (tts) Mindkettő új.:)
gencsydani Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37169
Cégünk nemrég rendelt a Tru-Spec-től hasonló cuccokat (pár tíz db-ot összesen, azt is vegyesen mindenféle színben, méretben), 1-1 darab nagyjából 3500 Ft-ra jött ki...
Előzmény: Python24 (37153)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37168
Elég nagy agymenés ez a sálazás.
Ha az, aki kitalálta, vette volna a fáradságot és utánanéz, hogy ahol ilyen sálakat alkalmaztak ott azt miért tették, akkor valszeg nem siettek volna a rendszeresítéssel.
Mivel kizárólag sztyeppeiés sivatagi terepen alkalmazták (arra szolgált, hogy a por és homok ne kerüljön a ruházatba illetve a ruhagallér ne törje fel az ember nyakát az adott terepen).

Hogy nincsenek használatban immáron a fegyvernemi jelvények és fegyvernemi színek - talán nem is olyan gáz, bár gondolom egy káoszteli helyzetben jobban örülnék annak, ha látnám a rohangáló katonákon, hogy kit lehet közülük gépkocsiba ültetni, vagy kit küldhetek a tüzérekhez. A jelvények és parolik általában az ember ruháján vannak és őkez a jónép nem hajlamos elhagyni...
Előzmény: Törölt nick (37160)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37167
Nincs mit. ;)
Előzmény: Dobri (37166)
Dobri Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37166

Köszi.

Előzmény: Törölt nick (37163)
Python24 Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37165
Szia!
www.nowar.hu

Itt nézd meg a címet,én itt vásárolom az airsoft dolgaimat

Ez most reklámnak minősül??:)

Előzmény: Fefe952 (37156)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37164
;))
Előzmény: swordmanus (37159)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37163
Jobbat nem találtam. J Dagain betett egy képet a Drím Tímről. Ott jobbról a 2. és balról a 2. emberen a nadrág 2006M.

De itt is megnézheted:

http://www.honveddreamteam.hu/content/gallery/20081121-46920/800/06484612566171847604.jpg
Előzmény: Dobri (37158)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37162
:((
Ezen mondjuk nem lepődök meg.
Amikor még volt, akkor a 65M magyar surranó a KRB-ben 18-19ezer volt. Mindeközben a military shopokban kapható Bundeswehr bakancsot 9ezerért hozzádvágták.
(Pedig egyes urban legendek szerint egy cég gyártotta őket...)

Mondjuk a 27 millás Mercik országában ilyenen már nem is lepődök meg.
Vajon ha rendszerbe áll az új gyakszi, akkor elég lesz rá a csekkönyv egy éves adagja, vagy kell két évet várni, hogy megvehesse valaki...? :S
Előzmény: Python24 (37153)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37161
Pedig az amcsik úgy tervezték, hogy kitűrve kell hordani...! ;)
Előzmény: J Dagain (37150)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37160
Nem, gyakorlón nincsenek már.
Viszont behoztak (próbáltak behozni) valami fegyvernemi sál nevezetű agymenést.
Olyan, mint a kisdobos/úttörő/cserkész nyakkendő. (Távolabbról még a szín is passzol.)
Kék a Légierő Parancsnokság alárendeltjeinek, meg ha jól tudom, a híradóknak vagyon.
Piros a logisztika, meg hasonlók.
Zöld a Szárazföldi Parancsnokság alárendeltek.
Persze, ezt nem sokkal azelőtt kezdték erőltetni, hogy megszüntek ezek, és most már Összahderőnemi Parancsnokság alá tartozik ezek közül mindenki. Tehát sok értelme nem volt.
Néhány alakulatnál sorakozókon látni néha ilyet. Értelmesen felvenni nem lehet, vagy ha sikerül szépen beállítanod, akkor nem érdemes nagyon izegni-mozogni, mert elmozdul. (Szóval úgy érdemes járni benne, mintha seprűt nyeltél volna.)
Képet is rakok be róla, ha sikerül.

Emellett a harckocsizókat, meg a felderítőket/ejtőernyős beosztásban lévőket ismerheted meg a barettjükről. Na meg a tüzéreket, légvédelmi tüzéreket.
Ja, és a tábori lelkészeket, papokat. (Mert nekik is baretjük van ám! Méghozzá fekete!!! Mint a hk.-soknak. Hogy mire fel, azt ne kérdezd.)


Tts avatás
Előzmény: Zicherman Istvan (37143)
swordmanus Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37159
Teljesen OFF.
167/88 (bár ma sütit sütött a párom, lehet, hogy 89)
Átlagos gyalogosok között szoktam cikázni szintén gyalog (nem futva, futni sose tudtam jól, rossz légzés, kifulladás) buszhoz menet. Persze helyzeti előnyöm van, erősen közelítek az igen áramvonalas csepp alakhoz deréktájt...:-D
ON
Előzmény: Törölt nick (36945)
Dobri Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37158
"2006M erdei gyakorló "-erről tudnál betenni képet,mert ezt nem ismerem,hogy milyen!Itt a színre gondoltam.
Előzmény: Python24 (37153)
Fefe952 Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37157
Előbb írtam, majd olvastam. Bocs :-(
Előzmény: Fefe952 (37156)
Fefe952 Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37156
És hol lehet beszerezni?
Előzmény: Python24 (37153)
DHM Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37155
Köszi!
Előzmény: Zicherman Istvan (37144)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!