Keresés

Részletes keresés

kiralyetele Creative Commons License 2009.04.13 0 0 238
Nem írtam, nem törpe, hanem gazdasági fürjek.
Előzmény: kiralyetele (237)
kiralyetele Creative Commons License 2009.04.13 0 0 237
Akkor nekem miért nem tojnak?

Máricus 8-án vettem a monori börzén 5 db tojót, öt hetesek voltak, azóta eltelt 5 hét az új helyükön. 10 hetesen már mindnek tojnia kellene, ehelyett csak egy tojik.

Tojótápot kapnak, amennyi beléjük fér, benne kiegészítők + naponta friss vizet.

Nem díszmadárnak vettem őket, hanem szeretném elszaporítani őket, hogy tojjanak, de így lassan fog összejönni az állomány.
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.13 0 0 236
Krissz !

Igazából a fürjed azért kiabál, mert új helyen van .
Ha megszokja a helyet, akkor csak ritkán fog fütyülni a kakas .
Meg a tojástermelésnek is ez a problémája, hogy új a hely ! Megszokják max 2-3 hét alatt a helyet, és akkor a tojó nyomja a tojikat, mint egy kis mini futószalag !
Előzmény: capricorn18 (235)
capricorn18 Creative Commons License 2009.04.13 0 0 235
Üdv Mindenkinek!
Segítségre/tanácsra lenne szükségem!
Március 19.-e óta van egy pár kínai törpe fűrjem. Egy fehér kakas és egy vadas tojó. Eleinte a kakas nagyon hangos volt, és ha utánoztam a hangját akkor belekezdett a kiabálásba. Mostanában már nem fütyül. Nem tudom mi lehet a baj.
Egy 70 cm hosszú, 50 cm széles és 60 cm magas ketrecben vannak. Szerintem bőven elég egy párnak. Egész délelőtt jóformán nem csinálnak semmit. Mikor odasüt a nap akkor fűrdenek a tálkájukban.
A tanácskérést abból kifolyólag szeretném kérni, hogy hogyan érjem el, hogy kicsit aktívabbak legyenek és hogy a tojó végre elkezdjen tojni, mert mióta megérkezett nem tojt csak egy tojást 2 napra rá, hogy idekerültek.
Ha valaki tudna segíteni, hogy hogyan érjem el, hogy tojjon azt nagyon megköszönném.
fapeter Creative Commons License 2009.04.12 0 0 234

hasonló eredményt várok én is :-)

Kellemes Húsvétolást mindenkinek!

Előzmény: albim (233)
albim Creative Commons License 2009.04.10 0 0 233
Nekemis 12/4 az arány, és 100-db tojásból csak 4-db volt magtalan. Nekem már kikeltek.
fapeter Creative Commons License 2009.04.09 0 0 232

Keltetés szombat este óta folyamatban, 112 japánfürj tojással.

Most majd kiderül, hogy a tojó-kakas (12/4) arány milyennek bizonyul!

Szóval, jövö hét  végére várom a pindurkákat :-)

Feketemarcsi Creative Commons License 2009.03.27 0 0 231

 

A legkisebb tojások a törpiké, a közepesek a copfosoké és a nagyok a japánoké.

Előzmény: zumiizgi (230)
zumiizgi Creative Commons License 2009.03.27 0 0 230

De édi! Te jó ég ez milyen picit tojhat :-)

 

 

 

Nálunk van egy (gondolom kakas??) aki kerget, nagyon védi a territóriumát, ha megyek a ketrecük közelébe... :-))) Hihetetlen elszánt, rohan mint az őrült utánam kokit adni :-)

 

Van nálam mindenféle szín... meg tudom állapítani melyik a kakas anélkül, hogy kivegyem őket?

 

Betettem nekik egy nagy tálcát homokkal, zeolittal! Azt a fürdőzést!!! :-))))

 

Nagyon édik.

 

Z

Feketemarcsi Creative Commons License 2009.03.27 0 0 229

Mi a különbség? Úgy 25-30 dkg...

 

Törpi:

 

 

Előzmény: zumiizgi (228)
zumiizgi Creative Commons License 2009.03.26 0 0 228

Mi a különbség a törpe és a gazdasági/japán közt?

 

Előzmény: Feketemarcsi (225)
zumiizgi Creative Commons License 2009.03.26 0 0 227

nekem azt mondta a tenyésztő, hogy indítótápot esznek...

:(

a Zöld egyenlőre még nagyon új nekik, de majd megszokják, hogy nem csak táp van :-)

 

a laktiferm M+C-t  hol lehet beszerezni és mennyiért.

 

Ja és van vevőm a tojásokra és majd a husira... mennyi a kereskedelmi áruk?

 

Előre is köszi!

 

Annyira tetszenek, hogy tuti beszerzek még párat, ha lesz még helyük :-)

 

 

Előzmény: Feketemarcsi (223)
zumiizgi Creative Commons License 2009.03.26 0 0 226

Köszi a választ!

 

Ma délben megérkeztek, és szerintem szuperül érzik magukat, mert ma délutánig már 8-at tojtak :-)

 

Nagyon tetszenek, azt hiszem el lesznek kényeztetve :-)

 

 

Előzmény: Feketemarcsi (224)
Feketemarcsi Creative Commons License 2009.03.26 0 0 225
 

Húsvétkor elvihető törpe fürjek:

 

1. pár: golden pearl kakas, vadas tojó
2. pár: ezüst kakas, vadas tojó
3. pár: vadas kakas, ezüst tojó
4. pár: csokoládé kakas, ezüst tojó
5. pár: vadas kakas, csokoládé tojó
6. pár vadas kakas, csokoládé tojó

Bármelyik kakas tojó nélkül is elvihető, van pót kakasom néhány...

 

30/6944-744

Feketemarcsi Creative Commons License 2009.03.26 0 0 224

Amit te megehetsz, azt ők is, csak annyira kell figyelni, ha nagyon foskáznak, akkor egy kicsit a zöld kaját vissza kell venni, vagy adjál mellé laktifermet, az beállítja az egészséges bélflórát. Persze vigyázni kell, hogy permeteset ne kapjanak.

 

Már nagyon várod, igaz?

Előzmény: zumiizgi (221)
Feketemarcsi Creative Commons License 2009.03.26 0 0 223

Nálam végig  a bábolnai morzsalékos tojót kapják, a kicsik kelésüktől kezdve laktiferm M+C-t a vizbe úgy kb. 3 hetes korukig, és picinek minden nap kapnak főt tojást, aztán egy hetes koruktól ritkábban, szeretik még a túrót is.

 

A felnőtteknek és a már megerősödött kicsiknek is teszek be zeolitot, abban szeretnek fürdeni és eszik is, jó az emésztésnek.

 

Szeretik még a zöldet, tököt, gyümölcshulladékot, kukacokat, én a nagyoknak tavasszal cserebogarat is szedek, bár ettől sokaknak égnek áll a haja, de szeretik.

 

 

Előzmény: gergosrac (220)
zumiizgi Creative Commons License 2009.03.25 0 0 221

Sziasztok!

 

Milyen zöldséget/gyümölcsöt kaphatnak a fürjek? Illetve melyik tilos/mérgező nekik?

 

Vettem forgácsot és zeolitot, etetőt, itatót, holnap reggel érkeznek :-)

z

gergosrac Creative Commons License 2009.03.25 0 0 220

Hello! Köszi a segítséget! Mostmár megoldódott a problémém mert egy törpe cochin és egy japi tyukom megkotlot, ugyhogy ők fogják kikelteni. Mit javasolsz mivel és meddig etessem majd őket?  

Előzmény: Feketemarcsi (217)
Feketemarcsi Creative Commons License 2009.03.25 0 0 219
Nálam sirálykákkal és gyémánt galambokkal van törpefürj, a hullámosokkal is volt egy pár, míg agyon nem vágta az egyik papagáj a tojót, kiszedtem őket. A gazdasági fürj nagyobb, szerintem ők el lennének a kisebb madarakkal, csak az etetést kell külön megoldani, pl. a kis madaraknak magasabban a fürjeknek a földön.
Feketemarcsi Creative Commons License 2009.03.25 0 0 218

Én nem tenném őket egybe, mert a tyúkok simán agyonvághatják a fürjet, a galambról már ne is beszéljünk...

 

Én egyszer már jártam úgy, hogy a kis süldő fürjecskék kiszöktek és mire kimentem hozzájuk az egyik king fészke előtt egész kupac fürjecske feküdt agyoncsapva. A törpe fürjek közül amelyik kiszökött és bekeveredett a tyúkok közé, annak azonnal annyi, arra sem volt időm, hogy bemenjek, már szét is tépték...

Előzmény: sanya 1978 (214)
Feketemarcsi Creative Commons License 2009.03.25 0 0 217

Nagyobb korukban majd igen, olyan 4-5 hetesen már majdnem felnőtt méretűek, nincs akkora különbség, mint a kicsik között.

 

Remélem most elmegy, már napok óta nem sikerül írnom ide...

Előzmény: gergosrac (197)
albim Creative Commons License 2009.03.25 0 0 216
Szia. A kelési idő 17-nap. Hőmérséklet 38,6-c. Páratartalom 65%. De a kelési idő némileg eltérhet. Már megkezdőthet a 16-todik napom, és továbis huzodhat mint a 17-nap. Nekem vol már olyan hogy megkezdődött a kelés a 17-dik nap, és az utolsó tojás csak a 20-dik nap kelt ki. Pedid egy idősek voltak, azonos hőmérsékleten és páratartalmon.
Előzmény: palagics (215)
palagics Creative Commons License 2009.03.24 0 0 215
Sziasztok
érdeklődnék,hogy a fürjeknek mennyi a kelési ideje,akeltető hőmérséklete,ill.páratartalma.Köszi
sanya 1978 Creative Commons License 2009.03.23 0 0 214
Sziasztok.
Érdekelne tartatok-e fürjeket más madarakkal(tyúk,galamb,pinty,papagáj),mik a tapasztalataitok?Kerti volierben szeretnék orpingtonokat,nagyobb testű galambokat ,fürjeket tartani.
előre is kösz ha írtok.
albim Creative Commons License 2009.03.23 0 0 213
Mennyiből lehet kihozni? Hát az füg a méretétöl. Az ólhoz elég egy tábla osb-lap 2000-ft. A kifutóhoz ha mondjuk 4-m hoszú 3-m széles és kb 2-m magas hogy be tugy menni, az 70-m cserép léc 6300-ft/90-ft-m. Aháló az függ a tipusától. Kel hozzá 36-nm, az csibe hálóból aminek kb 300-ft/nm, attól fug hol veszed és mijen. Az 10800-ft. De a pont heggesztett az jobb, igaz drágéb egy kicsit. És még a zsanérok+zárak, ennekis ugy 500-ft/db. Attol füg hányat raksz fel. Ez egy nagyon durva számitás! Azért sokkal kevesebbő is ki lehet hozni ha mindent a legolcsobban tudsz beszerezni. De lehet drágábbis!!
Előzmény: zumiizgi (209)
zumiizgi Creative Commons License 2009.03.23 0 0 212

köszönöm...

előre sajnálom őket... pedig még szó sincs róla! :-)

Előzmény: albim (211)
albim Creative Commons License 2009.03.23 0 0 211
Kinek mi a humánus!? Hivatalosan egy elektromos készülékkel kábittyák öket. De általában a háztartások nem rendelkeznek ilyen géppel. Ezért sokan inkább a fej levágását részesitik elönybe. Pucolno meg ugyan úgy kell mint a tyukot. A belezés már egy kicsit macerásabb, mert pici. Hosszában kell felvágni az egész melkast és igy könnyen el lehet távolitani a belső szerveket.
Előzmény: zumiizgi (210)
zumiizgi Creative Commons License 2009.03.23 0 0 210

Sziasztok!

 

Még egy ugyan még nem aktuális kérdés, de a segítségetek kellene.

Hogyan kell "humánusan" átsegíteni az állatot az örök vadászmezőre? Majd milyen technikával lesz konyhakész?

(jöhet mailben is, ha túl véres :-) ze kukac rubicom pont hu )

Annyira pici állatok, hogy el sem tudom képzelni hogyan lehetne konyhakészre varázsolni őket... :-)

 

előre is köszi

zumiizgi Creative Commons License 2009.03.23 0 0 209

fú nagyon klassz kis kifutó!

:-))))

 

mennyiből jön ki egy ilyen? cakkumpakk...

mi is most gyártottunk egy házikót neki, de nem lett ilyen szép  :-))))

Előzmény: albim (206)
albim Creative Commons License 2009.03.23 0 0 208
Keltetésig ugy 10-napig. Az öregebb tojás is kikel, csak minnél öregebb annál kissebb eredménnyel. És persze az sem mindegy hogy hány fokon tárolod öket.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!