Keresés

Részletes keresés

gergosrac Creative Commons License 2009.04.15 0 0 247

Szép napot mindenkinek!

Ti hogy szoktátok a fürj tojásokat lámpázni? Mert én egyáltalán nem tudom megnézni anyira sötét a hélya. A tyuktojásnál minden rendben van de a fürjnél nem tom. egy 100W os izzóhoz raktam ésa kezzemel takartam de ugyananyira nagyon sötét volt a 2hetes tojás is mint a 2napos :S

albim Creative Commons License 2009.04.14 0 0 246
Az eredményt már naggyából tudnod kéne, hogy mennyi volt termékeny. Ha meg lámpáztad a hatodik napon, mert gondolom hogy lámpáztad!? Mert nem egésséges a terméketlen és az elhalt tojásokatis bent hagyni a gázok miatt. Akkór nem biztos hogy kielégitő lessz a kelés.
Előzmény: fapeter (234)
albim Creative Commons License 2009.04.14 0 0 245

Ja és persze a tápis sokat jelentt. Nem minden táp egyforma. Énis sokat kiprobáltam és van amelyik csak szemétnek jó. Most a Purinát etetem egy jó ideje, és ez viszi a pálmát. Még télen sem csökkent a termelés jelentösen, pedig csak 4-fok volt a helyükön.

Előzmény: kiralyetele (238)
albim Creative Commons License 2009.04.14 0 0 244
Nem az a jó hogy 4-hetes fürjek már tojnak. A túl korai tojás termelésnek is vannak hátrányai. Nem fejlödik ki a madár rendesen, és a tojásokis kissebbek az átlagnál. Az ideális az 12-hetesen indul. Persze fel lehet turbozni, de nem jó. Olyat meg még nemis hallottam hogy 4-hetesen tojik! Nekemis van már egy pár éve, és magam keltetem öket de ilyet még nem tapasztaltam.
Előzmény: kiralyetele (237)
fapeter Creative Commons License 2009.04.14 0 0 243

Sziasztok!

Nekem csak vadas színű fürjjeim vannak,

nekem már 1 hónaposan tojtak,

múlt év júliusában keltek, aug 20-ra megvolt az első tojás.

1 hónapos kakasok nagy része ment a "levesbe", a szebbek megmaradtak tenyészkakasnak. (akitől vettem a tojásokat, azt mondta hogy első generációban alkalmasak lesznek tenyészállománynak)

Ezek szaporulata, most van a keltetőben,

szóval most lesz az első "saját" populációm.

A keltetőben 112 gazdasági-fürjtojás van.

A kiválasztott tenyész-állomány 12 tojó és 4 kakas volt.

kiralyetele Creative Commons License 2009.04.14 0 0 242
Már-már azt fontolgatom, hogy tekerek egyet a nyakukon és hétvégén belefőzzük a levesbe. Csak az tart vissza, hogy még mindig reménykedek, hátha tojnak. Egy hete vettem másik 16 tojót, de azok csak öt hetesek most. Ha az öregebbek addig se kezdenek el tojni, kiveszem azt az egyet, a többit meg megebédeljük.
Előzmény: palagics (241)
palagics Creative Commons License 2009.04.13 0 0 241
Én is egy cipőben járok veled barátom,annyi különbséggel,hogy nekem 7-ből 2 tojik.
Előzmény: kiralyetele (237)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.13 0 0 240
Akkor nem tudom. 10 hetesen már tojnia kellene mindnek .
Türelem.
lassan, de biztosan, kitartás !
Előzmény: kiralyetele (237)
greandzer Creative Commons License 2009.04.13 0 0 239
Küldtem emailt!
Előzmény: fapeter (234)
kiralyetele Creative Commons License 2009.04.13 0 0 238
Nem írtam, nem törpe, hanem gazdasági fürjek.
Előzmény: kiralyetele (237)
kiralyetele Creative Commons License 2009.04.13 0 0 237
Akkor nekem miért nem tojnak?

Máricus 8-án vettem a monori börzén 5 db tojót, öt hetesek voltak, azóta eltelt 5 hét az új helyükön. 10 hetesen már mindnek tojnia kellene, ehelyett csak egy tojik.

Tojótápot kapnak, amennyi beléjük fér, benne kiegészítők + naponta friss vizet.

Nem díszmadárnak vettem őket, hanem szeretném elszaporítani őket, hogy tojjanak, de így lassan fog összejönni az állomány.
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.13 0 0 236
Krissz !

Igazából a fürjed azért kiabál, mert új helyen van .
Ha megszokja a helyet, akkor csak ritkán fog fütyülni a kakas .
Meg a tojástermelésnek is ez a problémája, hogy új a hely ! Megszokják max 2-3 hét alatt a helyet, és akkor a tojó nyomja a tojikat, mint egy kis mini futószalag !
Előzmény: capricorn18 (235)
capricorn18 Creative Commons License 2009.04.13 0 0 235
Üdv Mindenkinek!
Segítségre/tanácsra lenne szükségem!
Március 19.-e óta van egy pár kínai törpe fűrjem. Egy fehér kakas és egy vadas tojó. Eleinte a kakas nagyon hangos volt, és ha utánoztam a hangját akkor belekezdett a kiabálásba. Mostanában már nem fütyül. Nem tudom mi lehet a baj.
Egy 70 cm hosszú, 50 cm széles és 60 cm magas ketrecben vannak. Szerintem bőven elég egy párnak. Egész délelőtt jóformán nem csinálnak semmit. Mikor odasüt a nap akkor fűrdenek a tálkájukban.
A tanácskérést abból kifolyólag szeretném kérni, hogy hogyan érjem el, hogy kicsit aktívabbak legyenek és hogy a tojó végre elkezdjen tojni, mert mióta megérkezett nem tojt csak egy tojást 2 napra rá, hogy idekerültek.
Ha valaki tudna segíteni, hogy hogyan érjem el, hogy tojjon azt nagyon megköszönném.
fapeter Creative Commons License 2009.04.12 0 0 234

hasonló eredményt várok én is :-)

Kellemes Húsvétolást mindenkinek!

Előzmény: albim (233)
albim Creative Commons License 2009.04.10 0 0 233
Nekemis 12/4 az arány, és 100-db tojásból csak 4-db volt magtalan. Nekem már kikeltek.
fapeter Creative Commons License 2009.04.09 0 0 232

Keltetés szombat este óta folyamatban, 112 japánfürj tojással.

Most majd kiderül, hogy a tojó-kakas (12/4) arány milyennek bizonyul!

Szóval, jövö hét  végére várom a pindurkákat :-)

Feketemarcsi Creative Commons License 2009.03.27 0 0 231

 

A legkisebb tojások a törpiké, a közepesek a copfosoké és a nagyok a japánoké.

Előzmény: zumiizgi (230)
zumiizgi Creative Commons License 2009.03.27 0 0 230

De édi! Te jó ég ez milyen picit tojhat :-)

 

 

 

Nálunk van egy (gondolom kakas??) aki kerget, nagyon védi a territóriumát, ha megyek a ketrecük közelébe... :-))) Hihetetlen elszánt, rohan mint az őrült utánam kokit adni :-)

 

Van nálam mindenféle szín... meg tudom állapítani melyik a kakas anélkül, hogy kivegyem őket?

 

Betettem nekik egy nagy tálcát homokkal, zeolittal! Azt a fürdőzést!!! :-))))

 

Nagyon édik.

 

Z

Feketemarcsi Creative Commons License 2009.03.27 0 0 229

Mi a különbség? Úgy 25-30 dkg...

 

Törpi:

 

 

Előzmény: zumiizgi (228)
zumiizgi Creative Commons License 2009.03.26 0 0 228

Mi a különbség a törpe és a gazdasági/japán közt?

 

Előzmény: Feketemarcsi (225)
zumiizgi Creative Commons License 2009.03.26 0 0 227

nekem azt mondta a tenyésztő, hogy indítótápot esznek...

:(

a Zöld egyenlőre még nagyon új nekik, de majd megszokják, hogy nem csak táp van :-)

 

a laktiferm M+C-t  hol lehet beszerezni és mennyiért.

 

Ja és van vevőm a tojásokra és majd a husira... mennyi a kereskedelmi áruk?

 

Előre is köszi!

 

Annyira tetszenek, hogy tuti beszerzek még párat, ha lesz még helyük :-)

 

 

Előzmény: Feketemarcsi (223)
zumiizgi Creative Commons License 2009.03.26 0 0 226

Köszi a választ!

 

Ma délben megérkeztek, és szerintem szuperül érzik magukat, mert ma délutánig már 8-at tojtak :-)

 

Nagyon tetszenek, azt hiszem el lesznek kényeztetve :-)

 

 

Előzmény: Feketemarcsi (224)
Feketemarcsi Creative Commons License 2009.03.26 0 0 225
 

Húsvétkor elvihető törpe fürjek:

 

1. pár: golden pearl kakas, vadas tojó
2. pár: ezüst kakas, vadas tojó
3. pár: vadas kakas, ezüst tojó
4. pár: csokoládé kakas, ezüst tojó
5. pár: vadas kakas, csokoládé tojó
6. pár vadas kakas, csokoládé tojó

Bármelyik kakas tojó nélkül is elvihető, van pót kakasom néhány...

 

30/6944-744

Feketemarcsi Creative Commons License 2009.03.26 0 0 224

Amit te megehetsz, azt ők is, csak annyira kell figyelni, ha nagyon foskáznak, akkor egy kicsit a zöld kaját vissza kell venni, vagy adjál mellé laktifermet, az beállítja az egészséges bélflórát. Persze vigyázni kell, hogy permeteset ne kapjanak.

 

Már nagyon várod, igaz?

Előzmény: zumiizgi (221)
Feketemarcsi Creative Commons License 2009.03.26 0 0 223

Nálam végig  a bábolnai morzsalékos tojót kapják, a kicsik kelésüktől kezdve laktiferm M+C-t a vizbe úgy kb. 3 hetes korukig, és picinek minden nap kapnak főt tojást, aztán egy hetes koruktól ritkábban, szeretik még a túrót is.

 

A felnőtteknek és a már megerősödött kicsiknek is teszek be zeolitot, abban szeretnek fürdeni és eszik is, jó az emésztésnek.

 

Szeretik még a zöldet, tököt, gyümölcshulladékot, kukacokat, én a nagyoknak tavasszal cserebogarat is szedek, bár ettől sokaknak égnek áll a haja, de szeretik.

 

 

Előzmény: gergosrac (220)
zumiizgi Creative Commons License 2009.03.25 0 0 221

Sziasztok!

 

Milyen zöldséget/gyümölcsöt kaphatnak a fürjek? Illetve melyik tilos/mérgező nekik?

 

Vettem forgácsot és zeolitot, etetőt, itatót, holnap reggel érkeznek :-)

z

gergosrac Creative Commons License 2009.03.25 0 0 220

Hello! Köszi a segítséget! Mostmár megoldódott a problémém mert egy törpe cochin és egy japi tyukom megkotlot, ugyhogy ők fogják kikelteni. Mit javasolsz mivel és meddig etessem majd őket?  

Előzmény: Feketemarcsi (217)
Feketemarcsi Creative Commons License 2009.03.25 0 0 219
Nálam sirálykákkal és gyémánt galambokkal van törpefürj, a hullámosokkal is volt egy pár, míg agyon nem vágta az egyik papagáj a tojót, kiszedtem őket. A gazdasági fürj nagyobb, szerintem ők el lennének a kisebb madarakkal, csak az etetést kell külön megoldani, pl. a kis madaraknak magasabban a fürjeknek a földön.
Feketemarcsi Creative Commons License 2009.03.25 0 0 218

Én nem tenném őket egybe, mert a tyúkok simán agyonvághatják a fürjet, a galambról már ne is beszéljünk...

 

Én egyszer már jártam úgy, hogy a kis süldő fürjecskék kiszöktek és mire kimentem hozzájuk az egyik king fészke előtt egész kupac fürjecske feküdt agyoncsapva. A törpe fürjek közül amelyik kiszökött és bekeveredett a tyúkok közé, annak azonnal annyi, arra sem volt időm, hogy bemenjek, már szét is tépték...

Előzmény: sanya 1978 (214)
Feketemarcsi Creative Commons License 2009.03.25 0 0 217

Nagyobb korukban majd igen, olyan 4-5 hetesen már majdnem felnőtt méretűek, nincs akkora különbség, mint a kicsik között.

 

Remélem most elmegy, már napok óta nem sikerül írnom ide...

Előzmény: gergosrac (197)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!