Keresés

Részletes keresés

fefe73 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 90945

Igazad van,ne általánosítsunk:a fűrészekre eddig nem volt jellemező ez a hiba,bár most Buche nem annyira boldog......

Azért csak meg kéne nézni,hogy a gyári gyújtást ki szállítja és miért olyan amilyen.....hozzáteszem hogy a lombfújóm tökéletes a mai napig is....

Előzmény: Deskó74 (90942)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.05.31 0 0 90944

Azért azon is gondolkodj el, hogy mennyi dolmar-makita fűrészt vettek csak itt a fórumozók....

Számisztikát jó lenne figyelembe venni, ha a fórumozók 10 dolmart vesznek, míg 1 stihlt, akkor a dolmaroknál 10szer nagyobb a valószínűsége, hogy vmi hiba bekövetkezzen a gépeken.

 

 

Jah, ráadásul majd akkor köpködjön bárki is, ha Buche gépénél valóban tutira kiderül, hogy a gyújtás szállt el.

Én itt a fórumon 1 emberre emlékszem, aki konkrétan gyújtás cseréről írt a dolmar fűrészénél, azthiszem az egy másodkézből vett gép volt, ezenkívűl Te írtad, hogy egy ismerősöd kaszáján van ilyen gebasz, bár számomra azzal, hogy ő évente 2-3 alkalommal cserél ezen a gépek gyújtást, kissé hiteltelennek tűnhet a történet, persze lehethhoyg így van, de tényleg hihetetlen, hogy valaki nagyon sok tízezer forintokat költsön egy gép gyújtásának cseréjére.

Ahogy én néztem egy gyári gyújtás 15-20 ezer körül mozog, de ha van olcsóbb, vagy noname, akkor az is 5-8 ezer tuti van, abból 3 darab az már 24 ezer! namost aki ezt minden évben eljátsza az félökör!

 

Ha meg nem így van (remélem nem sértődsz meg, de tényleg hihetetlen ez a sztori), az elég gebasz dolog, mert azzal másokat is befolyásolhatsz, így pl. talán Buche-t is, mert akinek dolmarja van és netán gyújtás hibás gyanus a gépe, annak ez egy rémtörténet lehet és befolyásolhatja abban a döntésben, hogy javítsa-e a gépét, vagy gyorsan adjon túl rajta, amíg lehet.

 

Ha szépen megkérlek, akkor megkérdezed a haverodat, hogy hányszor és milyen időközönként cserél gyújtást a gépébe?

Meg azt, hogy mennyiért veszi a gyújtást, mert ha annyiba se kerül, mint a stihlbe egy légszűrő (ugye a haverod évente 2-3 darabot is cserél a gépébe, tehát feltételezem, hogy olcsó forrsából vásárol), akkor nagyon boldog leszek és már "epekedve várom" az első dolmar gépem gyújtásának az elszállását, mert gyújtást még nem cseréltem láncfűrészen és várom, hogy azt is megtanulhassam.

Előzmény: fefe73 (90941)
Deskó74 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 90943

" Deskó, inkább vedd meg tőle és mutasd meg, hogy simán javítható, sőt talán nem is gyújtás hibás."

 

Gondoltam rá én is és szívesen meg is venném,csak most feltornyosultak a kiadásaim

mostanság, LPG, KMP műszaki vizsga.....hogy csak az autónál maradjak,én nincs vége a

listának...sajnos. :-((

Előzmény: Dolmi mackó (90936)
Deskó74 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 90942

"dolmarokkal"....???

 

Beleértve a sűrű előfordulásba a fűrészeket is ugye....????

Mert mintha Te csodálkoztál volna,hogy kaszákról már hallottál,viszont

fűrészekről még egyszer sem.

Vagy rosszul emlékszem...???

 

 

 

" .Szóval amivel gond van azzal akkor is gond van ha a kedves (elfogulatlan)gazdi a homokba dugja a fejét.........."

 

Ha itt most rám céloztál,az nem teljesen világos miért,mivel én őszintén leírtam,megosztottam mindenkivel a problémám a kaszával,a fátyolos szememtől

függetlenül. ez így a korrekt .....szerintem.

Ha jól emlékszem még meg is lepődtél rajta a fűkaszásban...

 

Különben egyetértek,ezt mondom én is,hogy lehetnek,vannak problémák alkatrészekkel, gépekkel, minden márkában és kategóriában.

 

 

 

Előzmény: fefe73 (90941)
fefe73 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 90941

Mondhattok amit akartok,azért azt el kell ismerni,hogy elég sűrűn előfordul gyújtás probléma a dolmarokkal.Ez tény.Nem kell szépíteni sem védeni csak azért mert nekem olyan gépem van.Nekem is elszállt a koma szöghajtása az első tank benzin után és le is írtam,de ez nem jellemző,mert a másik kettő 3 illetve 4 éves.Szóval amivel gond van azzal akkor is gond van ha a kedves (elfogulatlan)gazdi a homokba dugja a fejét..........

Dolmi mackó Creative Commons License 2011.05.31 0 0 90940

Én most olyat olvastam, hogy a ducati gyújtás van némelyik stihlben is, de hogy ez mikori, gyári-e, stb., az jó kérdés :-)

Előzmény: aroxer (90938)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.05.31 0 0 90939

Igen cserélhető, vmi 1500 forint körül kapható.

 

 

Előzmény: aroxer (90937)
aroxer Creative Commons License 2011.05.31 0 0 90938

Engem nem hagyott nyugodni a dolog :-)

Levettem a berántószerkezetet de  a gyujtáson nincs rajta semilyen jelzés, szóval nem valószinű hogy stihl, de a látható részeken én nem találtam semmit.

Előzmény: Dolmi mackó (90936)
aroxer Creative Commons License 2011.05.31 0 0 90937

Üdv,

Nézegettem a fűrészed robbantott rajzát, olyan mintha a gyertya pipa cserélhető lenne, érdemes lenne egy próbát tenni vele, hátha annak van valami baja.

Előzmény: Törölt nick (90932)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.05.31 0 0 90936

Deskó, inkább vedd meg tőle és mutasd meg, hogy simán javítható, sőt talán nem is gyújtás hibás.

Nem tudom, hogy Buche végül mennyiért adja majd el, de szerintem akinek van most egy kis kp-ja, annak megéri vele tárgyalni.

 

Valaki derítse már ki, hogy a stihlekbe milyen gyújtás van, bár ez nem lesz könnyű, mert a stihl előszerettel rányomja a stihl logot, a nem stihl alkatrészekre is :-)

Előzmény: Deskó74 (90935)
Deskó74 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 90935

Persze értelek én.....ha megrendült a bizalom, mennie kell.

Nincs is ezzel gond....

 

Bár a kétpálcás gagyi és értéktelen hulladék kategóriába tenni az előzőleg

agyon dicsért fűrészt azért mert talán,tehát nem is biztos,hogy gyújtás problémával küszködik és egy gyertya csere nem oldotta meg a problémát, azért erős túlzásnak

tartom.... márkától függetlenül.

 

Előzmény: Törölt nick (90932)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 90934

Tudtam én , hogy vannak még önzetlen , segítőkész emberek.Könnybe lábad a szemem , tényleg. :-)))))

 

Inkább vegyél egy jó 5000-est a 7900-as mellé ! Mennyit érne meg ?  :-))

Előzmény: LandCruiser (90902)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 90933

Ja,hogy komoly ajánlat volt ?  Na azért , mert viccnek durva lett volna ! :-)))

Előzmény: kék1 (90920)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 90932

Innen kezdve ez az állítólagos profi gép számomra a kétpálcás gagyi kategória. Éppen indulok az erdőre és a 440-est kell vinnem mert a csoda Dolmar gépem alkalmatlan a feladatra .Számomra innen kezdve munkavégzés szempontjából egy értéktelen hulladék.Mihamarabb el is passzolom nem is rugózok rajta tovább.

 

Legközelebb normális gépet veszek.                          Bocs Deskó !

Előzmény: napalm. (90858)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 90931

Nem , az teljesen jó volt.

Előzmény: Gypsy56 (90848)
Deskó74 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 90930

" A Dolmar gépek olyan szarok, hogy hiába van bennük 1-2 neves gyártó minőségi alkatrésze, azok bizony nem hajlandóak működni a szar gépben, ez történik a ducati és walbro gyújtásokkal is! :-) "

 

Na, ebben tényleg lehet valami.....erre nem is gondoltam. ;-)

Előzmény: Dolmi mackó (90925)
bab1 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 90929

Meg.

 

Előzmény: kék1 (90922)
Deskó74 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 90927

Jajj,hát ne bolondozz már,hát nem figyelsz...??? ;-)

 

Tegnap este én megkaptam erre a kérdésemre a választ:

--A karburátor pucolásból.....abból él meg a szerviz. Ennyire egyszerű a válasz.

Mivel soha sem romlanak el, szerintem teljesen felesleges A Stihl-nek logisztikai

központot is fenntartani. Minek...??? Alkatrész úgy sem kell,mivel soha sem romlik el.

 

Arra meg,hogy fellelhető-e pl.gyújtásegység a Stihl központi raktárban,az

meg teljességgel kizárt.Még ennek a gondolata is eretnekség.....

 

Jaaaa.....hogy ez mind baromság...???

Szerintem is.:-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (90924)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.05.31 0 0 90926

Hát a gépek eladási árárból már eleve meg tudnának élni, de persze ők sem elégednek meg ennyivel :-))

Előzmény: Törölt nick (90924)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.05.31 0 0 90925

Nem úgy van az!

A Dolmar gépek olyan szarok, hogy hiába van bennük 1-2 neves gyártó minőségi alkatrésze, azok bizony nem hajlandóak működni a szar gépben, ez történik a ducati és walbro gyújtásokkal is! :-)

 

Egyébként a stihl a gyújtásait is maga gyártja, megvett egy gyújtás gyártó márkát?

vagy neki is külsős beszállítói vannak az ilyen alkatrészekkel?

 

 

Buche, Deskó nézzétek meg, hogy milyen gyújtás van a gépetekben, lehe, hogy egy harmadik féle, amivel csak hazánkba szálltítanak gépeket? :-)

Előzmény: Deskó74 (90923)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 90924

Nálunk a Stihl szervízben nem is vállalnak mást ha nem romlik el soha miből élnek meg???????

Előzmény: Deskó74 (90923)
Deskó74 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 90923

Beszéltem a fehérvári szervizzel, a gyújtás ügyben és azt mondta a szervizes,hogy

kérdésemre típushibaként a gyújtás a 4010-esnél nem jellemző.

Bár kérdeztem,hogy ki szállít be gyújtás egységet a Dolmar-nak és azt mondta,hogy

az enyémnél két beszállító is fel van tüntetve.

1. Ducati

2. Walbro

 

Bár érdekes,hogy valószínűleg nem véletlen,hogy 2 beszállító is van,tehát

ebből talán lehet arra következtetni,hogy lehetett gond az egyikkel ezért

szállítatnak be egy másik beszállítóval is.........persze ez csak egy gondolat.

 

Azért--mint látszik-- enyhén szólva nem no-name gyújtásrendszerek vannak a Dolmar

kaszákban.......csak talán az a baj,hogy sem a Ducati,sem a Walbro

nem rendelkezik azzal a misztikus tulajdonsággal,--mint megtudtam tegnap-- mint földkerekén egyedül álló Stihl-ek és Husqvarnák,hogy soha,de soha a büdös

életbe nem állnak meg....

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: fefe73 (90919)
kék1 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 90922

A dolmar szára stb. meg van még?

Előzmény: bab1 (90836)
bab1 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 90921

Ahogy mondod, újrakezdi, nem javul meg időközben magától, ez a való világ, hiába szeretné az ember magának megmagyarázni, hogy állítottam ezen-azon, jé, hátha nem jön elő a baj .

Előjön . A szemét! : )

Előzmény: fefe73 (90917)
kék1 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 90920

Bandi bácsi nem válaszolt még az ajánlatomra, három kipróbált gépet adnék azért az egy piros Dolmar ócskavasért.

 

MTD, Kiskínai, villanyos ALKO. 

 

Kihagyhatatlan ajánlat!!

fefe73 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 90919

Na ez az,megragadtad a dolog lényegét!

Lajos barátom is így jár az erdőre...viszi az összes komatsut az emberekkel,meg viszi az ms 340-et a tartalék gyújtással....:-))))))))

Előzmény: Deskó74 (90911)
fefe73 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 90918

Én se az enyémét.Egyikét sem.Csak onnét tudom,hogy NGK van benne,hogy megnéztem kíváncsiságból.

Pedig jó pár száz óra van benne,4 éves az idén.

Előzmény: pintérjani (90893)
fefe73 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 90917

Így kezdődik sajnos.Teszel új gyertyát,állítasz a karbin,azt hiszed jó.Aztán újra kezdi majd a baszakodást.Tipikus gyújtótekercs probléma.

Előzmény: Deskó74 (90892)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.05.31 0 0 90916

A Bakonyvasút filmet szerettem volna megnézni, az M1-en, ez a Győr-veszprém vasútvonal, ami a Cuha-völgynél megy, nagyon szép táj van arrafele.

23:30-kor kellett volna kezdődnie, de csúszott kb. 15 percet és az első 10 percben leragadt a szemem és elaludtam :-(

Nem értem, hogy miért kell az ilyen filmeket ilyen későn adni......

 

 

Bin Ladent nem elfogták, hanem meggyilkolták, van némi különbség :-)

Ez egy propaganda film, mint ezen és még jó pár csatornán nagyon sok műsor, mind arról szól, hogy az amcsik és még pár ország milyen erős, milyen jó fegyvereik vannak, stb.

Persze azért megnézem ezt majd én is, biztos ismétlik majd még vagy 1000szer, a többi hasonló filmet is meg szoktam nézni, csak nem szabad minden beszVpni, amit ezekben lát az ember. :-)

 

Előzmény: pintérjani (90889)
napalm. Creative Commons License 2011.05.31 0 0 90915
Az enyem kek szinu, ugyhogy nyugodtan alszom. Tudtommal csak a piros gepekkel van a gond;)
Előzmény: Dolmi mackó (90886)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!