Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.30 0 0 85327

Ez nem egy vékony colos deszka, hanem kb 2 colos, ez már magától meg tud állni függőlegesen. :)

Előzmény: halaloszto (85326)
halaloszto Creative Commons License 2015.01.29 0 0 85326

1. nem steller mellett fogja, hanem csak egy támaszték mellett:

 

 

A végleges felületet úgysem a fűrész adja, hanem a gyalu vagy a csiszológép. Ahhoz meg hogy a vastagság meg a merőleges meglegyen, ez elég is. 

 

2. vagy egyszerűen van annyira gyakorlott, hogy egyáltalán nem kellenek neki segédeszközök:

 

 

 

 

 

1:20-tól.

 

3. meg miért akarná egyáltalán kettévágni azt a deszkát. le is lehet gyalulni, az gyorsabb. és nem számít hogy a fele odaveszik, a kész termék árában nem ad nagy különbséget. sőt, lehet akkor lesz drágább ha eltököl a fűrészeléssel.

 

a hobbista, az más.

Előzmény: Törölt nick (85325)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 85325

Azért én megnézem azt az asztalost, aki 15-20cm széles colos deszkát hosszában felvág fél colosra steller nélkül 1-2 méter hosszan. 

Előzmény: halaloszto (85307)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 85324

Köszi majd figyelek erre a következő vásárlásnál.

 

 

Előzmény: pali923 (85303)
Kamelot Creative Commons License 2015.01.29 0 0 85323

Az első felo bitet (PZ2 TIN bevonatos) legalább tíz évvel ezelőtt egy soproni faipari kiállításon vettem. Még ma is olyan mint új korában. Pár éve a gyakrabban használt típusokat megrendeltem. Nem volt kimondottan olcsó de megérte.

Előzmény: halaloszto (85317)
halaloszto Creative Commons License 2015.01.29 0 0 85322

amikor még a délinél dolgoztam volt a nagyenyeden egy szerszámos bácsi. ott vettem az első felo csavarhúzóimat. semmi különös, csak egy rendesen megcsinált szerszám. jól bevált, és nem is drága. azóta azért némelyik kicsit megkopott, kellett cserélni. mindne felo-nak ugyanaz a pengéje, csak a nyél és az ár változó. viszont mindenütt csak a puccos szuper ergonomikus nyeles sorozatokat tartják valamiért. nekem meg nem tetszik, a gumírozot nyeleket meg külön utálom. nekem ez az alap piros műanyag teljesen megfelel. vettem pár bitet is, látszik rajta hogy nem préseléssel, hanem forgácsolással van kialakítva a csavarba passzoló vége.

 

Vajk

Előzmény: Barnamedvébb (85320)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 85321

gdzsozy mestert mar rég láttam a forumon vajon hol lehet?

Barnamedvébb Creative Commons License 2015.01.29 0 0 85320

mitha ez lett volna régen Zorexben is (Felo), csorgott is rá a nyálam

de néztem, most csak Wiha van, az is csinos, de ára is

Előzmény: halaloszto (85317)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 85319

Szia! 

Az kimaradt az írásomból, hogy ezekhez a vágásokhoz a 13 mm x 0,5 mm  szalagot használtam, amiben a fogak 4 milliméterenként követték egymást.  

Üdv.: Zoli

Előzmény: arvaiz69 (85318)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 85318

Szia! 

Megnéztem a LENOX szalagokat! Én még nem használtam ilyen szalagot de amit itt is árulnak, ez a LENOX Flex Back http://www.integrakft.hu/fureszszalagok/-lenox-flex-back  szalag jónak tűnik! Kérdés, hogy ezek a viszonylag keskeny szalagok (6,4 mm, 9,5 mm, 12,7 mm)  mennyire tartósak a 0,65 mm lapvastaggal?

Ha ezek közül vásárolsz, majd számolj be a tapasztalatodról! 

 

Az edzett lapok különben nagyon jó. Tegnap és ma is használtam a fűrészgépet, 2 cm vastag gyalult fát vágtam vele többnyire keresztvágáshoz, de vágtam vele hosszába is. Hosszvágáskor is remekül használható, nem kell vele bűvészkedni az egyenes vágás eléréséhez, és kimondottan szép a vágási felület. 

 

Üdv.: Zoli

 

 

 

  

Előzmény: Törölt nick (85315)
halaloszto Creative Commons License 2015.01.29 0 0 85317

Meg is vannak az új csavarhúzók. Mégegyszer köszi.

 

És mindenkinek ajánlom az imbusz.hu -t  és a 200-as sorozatú felo csavarhúzókat.

 

http://imbusz.hu/felo/felo-csavarhuzok-200-as-szeria/felo-lapos-csavarhuzok-egykomponensu-markolattal

 

Meg minden egyéb aranyos cucc is van, pl kétoldalas behajtóbit, pz1 pz2 véggel.

 

Vajk

Előzmény: 72pt (85173)
Paco155 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 85316

Miskolc környékén. Szerintem várd meg mit mond Gdzsozy lap ügyben.

Előzmény: Törölt nick (85315)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 85315

Nagyon köszönöm mindenkinek (Karger, pintjano, Vajk, Doktor úr, BözsiBözsi) a véleményét/észrevételét.

 

Új lap az mindenképp lett volna, mert szeretnék picivel élesebb kanyarokat is venni majd, mint amit egy 12mm-es lap enged.

 

A futófelület domborítását is megfogadom.

 

Viszont az talány számomra, hogy hogy lehet ennyire sz*rul hajtogatni "gyárilag" a fogakat. Illetve, a gyári leírás szerint "ügyeljek arra, hogy a szalag a futófelület közepén legyen. Ellenkező esetben állítsa a ..." szóval ők kilapíttatják velem a fogakat >#&@&##@#>@#&&&#. Gondolom házilag nagyon ne álljak neki fogakat hajlítgatni ...

 

Tudom, ha fűrészszalag akkor Boronkay vagy A-Lap Kft. Őket emlegettétek legalábbis sokat, megelégedéssel. De én próbáltam Miskolc (környékén) keresgélni, jó lenne megnézni, megtapogatni, "fogellenőrzést" tartani mielőtt átveszem/megveszem. Őket találtam. Nem is annyira a cég, hanem a fűrészszalag márkája érdekel, dogozott már valaki LENOX -szal? Árat mondjuk itt nem írnak, de majd elslattyogok hozzájuk.

GPS Creative Commons License 2015.01.29 0 0 85314

 

Remélem ez nem közülünk valaki. (De ha igen, be ne vallja)  :-)))

 

Rejtélyes Fúróember bosszant három házat, de nem találják

Órákig áll a portaszolgálat egyes ajtók előtt, de még mindig nincs meg. Senki sem érti, mi lehet a célja. Tovább »

forrás: velvet.hu

Slam Jr. Creative Commons License 2015.01.29 0 0 85313

Viszont az előre feltöltéses módszernél kedvezőbb az árfolyam, úgy emlékszem.

Előzmény: Törölt nick (85301)
BözsiBözsi Creative Commons License 2015.01.29 0 0 85312

Valahogy így van ahogy mondod!:)

 

De azért használunk vezetőt is.

Egy ollós-csapnál egy szériavágásnál azért jól jön..

De ezért is jó a nem gyári vezető..

Egy megmunkált méretes 2" gyalult vezető a két végén pillanatszorítóval fixálva a megoldás.

 

Azt olyan ferdén állítod be ahogy neked tetszik.. Aztán már párhuzamos is a vágás.

Persze ezt azért a műszerészszintű vágásokra nem alkalmaznám, de a napi általános használatban elmegy.

 

 

Előzmény: halaloszto (85307)
GPS Creative Commons License 2015.01.29 0 0 85311

 

"Bóraxot hegesztéstechnikai boltokban biztosan kapsz,"

 

Patikában is lehet kérni - ez tényleg filléres cucc, kb. a mosószóda szintjén van a kilós ára.

A FF filmes világban használtuk a negatív-hívóba (8-10 g/liter mennyiségben), onnan tudom :-)))

.

Előzmény: Schnitt (85309)
jcsapo Creative Commons License 2015.01.29 0 0 85310

Jó pár éve volt, de én akkor a Bronzker Bt-nél vettem vékony sárgaréz lemezt. Náluk kis mennyiséget is lehetett venni.

Előzmény: Öregdömperes (85282)
Schnitt Creative Commons License 2015.01.29 0 0 85309

Szia!

 

Bóraxot hegesztéstechnikai boltokban biztosan kapsz, legalábbis ahol lánghegesztő felszereléssel is foglalkoznak.

Én náluk vettem, dekára adják kimérve. Vigyél dobozt, amibe átöntöd, az a zacskó amiben adják, nem egy életbiztosítás.

Lemezt nem tudom, hol tudnál venni, de érdemes kipróbálni réz forrasztópálcával, az is van náluk.

Csak meg kell kalapálni nagyjából laposra, aztán ha már megolvadt, mindegy, hogy lemez volt vagy pálca.

Előzmény: Öregdömperes (85282)
halaloszto Creative Commons License 2015.01.29 0 0 85308

a harmadik meg hogy majdnem mindenütt van paypal guest express checkout. nem kell paypal account, nem kell regisztrálni semmit. olyan mint egy mezei kártyás fizetés. 

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (85301)
halaloszto Creative Commons License 2015.01.29 0 0 85307

ahogy a többiek leírják, nem kellene ilyen legyen a lap.

 

viszont az is igaz, hogy megint a profi-barkács kérdés van egy kicsit, mint a dekopírral.

 

az átlag magyar asztalosnak nincs is steller a szalagfűrészén. szabadkézből vág vonal mellett. íveset úgysem lehet steller mellett vágni, ami egyenes kell legyen az meg meg lesz utánna gyalulva. úgyhogy a szalagfűrész használók nagyrészét ez a dolog abszolút nem érdekli. szépen megtanulja hogy milyen szögben kell ferdén tolni hogy egyenes legyen és rááll a keze elsőre.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (85298)
drRamaty Creative Commons License 2015.01.29 0 0 85306

Igen, jól leírta Bözsi kolléga. Volt itt már erről szó nem is olyan régen. Én is szoptam már ilyen problémával. Aztán rájöttem, hogy mi a gond, valóban a fogak nem egyforma hajtogatása okozza. Ez két okból lehet:

- már "gyárilag" nem egyforma (főleg éleztetés, hajtogatás után néha előfordul, vadi új lapnál ritka)

- a kerék vissza hajlítja a belső fogakat. Ha nem domború a keréken a borítás, vagy ha egyenes, de nem lóg le a fog a kerékről. Egy egyenes borításnál a felrakásnál elég néhányszor megfeszítve megforgatni a gépet, és a belső fogak már vissza is hajlanak picit!!!!

 

 

Hihetetlen, de így van. Én ezért a 800-as gépen csak lazán megfeszítve állítom be a futást, hogy a fog lelógjon a kerékről. Ennél főleg figyelni kell, mert a széles szalagoknál 1 centis fogak vannak.

Nálam ráadásul már fel is keményedett ezen a gépen a parafa, meg is kopott az íveltsége, a tavasszal újra fogom parafázni és domborúra csiszolni, már nagyon ráfér.

A 300-as De Waltnál nem nagyon jött elő még ez a probléma. Annak puha gumi a borítása, meg aztán nem is lehet olyan mocskos nagy erővel megfeszíteni a szalagot mint a Kiskőrösinél.

Előzmény: Törölt nick (85298)
pintjano Creative Commons License 2015.01.29 0 0 85305

S nem árt enyhén dombuúraalakitani a gumi fútófelületet. Enyémre parafát ragasztottunk azt könyebb dommrúra formálni. üdv PJ

 

 

 

Előzmény: pajaci (85304)
pajaci Creative Commons License 2015.01.29 0 0 85304

Ha nem egyformán van hajtogatva, akkor egyértelmű mi a hiba.

Előzmény: Törölt nick (85298)
pali923 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 85303

Minden fizetés előtt feljönnek az adatok. Itt van egy link "other conversion options" szöveggel, ha jól emlékszem. Ott van a 2 lehetőség, és lehet választani, ezt meg is jegyzi a későbbiekre. Biztosan van máshol is ilyen, én ott állítottam be egyszer, azóta jó.

Előzmény: Törölt nick (85299)
Karger Creative Commons License 2015.01.29 0 0 85302

1 nappal ezelött, pont így jártam én is, kivéve azt hogy nekem már régóta megvan a gép.

Elsőnek vágás közben elszakadt a vékony szalagom, mire felraktam a szélesebbet, erre azzal mindíg eltért balra a vágásvonalból.

Végül kiszenvedtem nagy nehezen, de nem lett jó a gép, így amellett vagyok, hogy új lap kell.

Előzmény: Törölt nick (85298)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 85301

Elég sok leírást lehet találni a neten magyarul is a paypal fizetési rendszerről de elég sok elavult, a paypal rendszerét is fejlesztik és így a menüpontok is változnak néha nagy ritkán. 

 

Kétféle módon tudsz fizetni, az egyik szerint hozzákapcsolod a bankszámládat a paypalhoz, ilyenkor automatikusan levonja a számládról a vásárlás összegét, mintha csak a közértben vásárolnál. A másik módszer szerint neked kell elutalnod a vásárlás előtt pár nappal a pénzt a saját paypal számládra, azaz feltöltöd a számlát, és akkor annak a tehére tudsz majd vásárolni ha rátették már a számládra. 

 

Sokkal kényelmesebb az első módszer, meg sokkal gyorsabb is a vásárlás így. 

Előzmény: Törölt nick (85294)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 85300

Ez nagyon ötletes :)

 

 

Előzmény: Bubi504 (85293)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 85299

A paypal rendszerében már kerestem, hogy hol tudom beállítani ezt a saját bank átváltást de nem találtam meg. Vagy nagyon eldugták vagy csak egyszerűen nem ismerem annyira a paypalt, hogy megtaláljam. 

Előzmény: Paco155 (85284)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 85298

Az egyenes vágás legyen veletek! :-)

 

Ez a lap szerintetek így rendben van? Csak mert megvettem életem első szalagfűrészét, és kb 40 féle verzióban próbálva (steller párhuzamos, kicsit nyit vagy zár, alsófelső vezetők szorosabbra, lazábbra, szalag feszesebbre, lazábbra .. stb) , mindig elmászik jobbra a vágás (steller mellett tolva az anyagot). 1-2-3 centi vastag anyagokon kísérleteztem (fenyő, MDF, akác). Elindul a vágás, ahogy belekap a fába a lap is azonnal mászik jobbra. Majd miután nem tud már tovább jobbra menni, nyugton marad és tartja az "egyenes"-t.

 

Ez hogy minden 4. fog jobbra van kihajtogatva, de sokkal jobban mint a közreeső 2 fog balra, ez így jól van? Mert laikusként én már csak erre tudok gyanakodni.

 

Rákerestem a fórumon a "jobbra húz" -ra, megtaláltam Erzsébeti posztját még 2006-ból. Ő ugye leírja, hogy a keréken felfeküdve a balra hajtott fogak ellaposodhatnak és így a lap majd jobbra húz. Az ellaposodás az logikus is, és talán az is, ha jobbra jobban kinéz egy fog, akkor arra akar jobban harapni és azért megy jobbra a vágás is.

 

Node ez a lap (és a gép) vaciúj. Ha számít: a kerekeken pár mm gumiborítás van, és "sima", tehát nem domború a futófelület. A lap adatai: mivel semmi infóm nem volt arról milyen lapot adtak mellé, mértem: 1 inch hosszon  4 fogat találtam, a lap 12mm széles és 0.56mm vastag (tolómérő ennyit mutatott) és 2240mm hosszú.

 

"Kézből" (steller nélkül) pedig csak úgy lesz nyílegyenes, ha a párhuzamos toláshoz képest vagy 10 fokkal ferdén tolom (értelemszerűen balra forgatva), és a vágás során úgy is tartom végig. Így sikerült már szép egyenest vágnom. De ez így nem vicces.

 

Mondjátok hogy a lap sz*r és nem én vagyok béna :) (vastagon benne van persze az utóbbi is ...)

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!