Keresés

Részletes keresés

Némedi László __ Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38632
hmm, nem túl olvasható, de ez is 2006-os adatok
Előzmény: ayantaqe (38625)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38631
adnál forrást és dátumot?
Előzmény: ayantaqe (38625)
belic Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38630
Hello!

Bocskai Debrecen és Klapka Tata. Ez szerintem két dandár, nem egy. Vagy a feltöltöttségről beszélsz?

Megnezted az altalam berakott abrat?
Egy szokasos szerb dandar:
-parancsnoki zaszloalj
-2 db lovesz zaszloalj
-harckocsi zaszloalj
-2 db gepesitett lovesz zaszloalj
-onjaro tuzer zaszloalj
-onjaro sorozatveto zaszloalj

-legvedelmi zaszloalj
-muszaki zaszloalj
-logisztikai zaszloalj

Ebbol nalunk a komplett hadseregbol hianyzik 3 egyseg!

Bel
Előzmény: Törölt nick (38627)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38629
Nem tudjuk, hogy mi az az ár, amit az oroszok ajánlottak az ukránoknak. Gondolom, az egeket verte, ezért nem fogadták el azt. Valószínüleg ez is csak egy eszköz a hatalmuk kiterjesztésére Ukrajna felé. Most az ukránok szopóágra kerültek, mert mindenki őket tartja felelősnek. De lopták a tranzitgázt, ez ténynek tűnik. De hát ez van, ha túl nagy függőséget alakítasz ki magadnak egy irányba. Mi lehetünk a következők.
Előzmény: Zicherman Istvan (38614)
Yoshi Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38628
nincs értelme

csak ha csak "helyretenni" akarnák ejrópát, akkor jól kicsesznének magukkal, mert igencsak felgyorsulna az alternatív szállítás és a függőség csökkentése/megszüntetése
meg mondjuk kicsit játszadoznának a pénzpiacon, csak úgy barátilag

és természetesen nem csak rajtuk múllik - itt ZI felhördül - deaz oroszok csak a meglévő helyzetet használják ki, ukrajna meg írja lefelé magát gőzerővel
Előzmény: ayantaqe (38619)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38627

"Az MH teljes ereje kisebb, mint egy dandar"

 

Bocskai Debrecen és Klapka Tata. Ez szerintem két dandár, nem egy. Vagy a feltöltöttségről beszélsz?

Előzmény: belic (38605)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38626
(gátmező helyett gázmező)
Előzmény: ayantaqe (38625)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38625
1
2

Jól látható, hogy nem árt frissebb adatokból dolgozni: Nagy-Britannia nettő gáz exportőrből importfüggő lett pár év alatt, mert összeestek az északi mezői. (a gátmező kimerülési rátája sokkalta gyorsabb az olajénál) A gáz jó részét az oroszoktól veszik, mert a norvég gáz eléggé drága, bár az angolok helyzeti előnye, hogy bármikor ki tudják pótolni kőolajjal, LNG-vel és a norvég gázzal a hiányt, bár ha a böszme németek nem kapják meg a napi orosz lövést, elég gyorsan elszívnak mindent amit találnak.
Előzmény: Némedi László __ (38607)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38624
Nem vagyok szaki, csak lelkes amatőr. De annyit én is tudok, hogy a nyilvános információk alapján (tehát hacsak nincs szupertitkosan atomunk, vagy egyéb csodafegyver, aminek a valószínűsége gyakorlatilag 0) pont kuty@szart se érne a MH tevékenysége. És ez talán Szlovénia kivételével minden környező ország ellen igaz. Ittállunk letolt gatyával egy egyre komolyodó helyzetben.
Előzmény: ayantaqe (38594)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38623
Jó, de a tulaj is felfoghatná már, hogy régen volt, mikor profi nehézsúlyú ökölvívó volt, most már inkább veterán, nem kéne fűvel-fával ringbe szállni, a korához megfontoltan kéne kiválasztani az ellenfelet és főleg nem a pehelysúlyból. Aztán ne csodálkozzon, mikor a paprikajancsit felhergeli, az nekiugrik, aztán a szomszéd kerületből a maffiavezér eljön és csúnyán néz a veteránra, amiért az már megint nem fér a bőrébe. ;)
Előzmény: Zicherman Istvan (38621)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38622
Oké, másképp látjuk, nem baj.

'Galícián kívóül nemigen van támogatása a jelenlegi kormánynak arrafelé.'

Ez igaz.
Előzmény: Zicherman Istvan (38620)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38621
Ja, még a tulaj témához: és amíg élek a pecóban - nem baszogatom a velem egy fedél alatt élő rokonait (szomszéd lakás), nem kürtölöm tele a kerületet azzal, hogy amikor két éve nálam csőrepedés volt, azt a rohadt tulaj intézte el (akkor másik volt) direkt azért, hogy mi vízbefulladjunk (pedig az alattunk lévő libanoniakat is elárasztotta, és még a fal túloldalán élő angol diáklánynak is bőven kijutott), és ezenkívül nem igyekszem betenni a tulajnak mindenhol, ahol csak lehet, nem próbálom kiüríteni a postaádájat azzal, hogy az a postaláda az én ajtómon van, és kocsmai verekedésnél nem adok beisbol ütőt a tulajjal éppen verekedni készülő ittas és zavartelméjű kreténnek.

:)
Előzmény: Zicherman Istvan (38620)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38620
Minden évben emel a tulajunk a lakbéren. Viszont tudom, hogy időben kell fizetnem, tudom, hogy amíg az újjabban megkötött szerződés nem jár le a tulaj nem emel lakbért, tudom, hogy a szerződés lejárta előtt AZ ÉN DOLGOM, hogy még időben felkeressem a tulajt (minimum egy hónappal előtte, és nem az utolsó napra hagyom), és ha ne adj isten kiraknák a szűrömet - nem fogok bezárkózni a lakásban, hogy más se tudjon beköltözni.

Ennyi.

Ami a radás székeket illeti - próbálnák azokat nem biztosítani! Azokat az embereket oda demokratikus úton szavazták be. Próbálják csak meg kiüríteni azokat a székeket - egy hónapon belül Ukrajna határa a Dnyeperen lesz, és hidd el, hogy nem csak a helyi oroszok fogják elküldeni a halálba az ergész Radát, hanem nagyon sok ukrán az ország középső, déli és keleti részéből. Galícián kívóül nemigen van támogatása a jelenlegi kormánynak arrafelé.
Előzmény: ayantaqe (38618)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38619
Egyenesen arányosan fázunk rá mi is. Óriási tévedésben van Európa, mikor azt hiszi, ez csak az ukránoknak szól és csak rajtuk is múlik.
Előzmény: Yoshi (38615)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38618
Szerintem pedig nem azok. Gondolom te sem örülnél, ha a főbérlőd egyik napról a másikra 72%-al megemelné a lakbéredet, miközben a szomszédét évek óta szinten tartja, ráadásul nincs a városban másik lakás, ahová költözhetnél. Szidnád mint a bokrot és ott basznál ki vele, ahol csak tudsz.

Amit Oroszország játszik, az a maximális szinten való visszaélés a monopolhelyzetével.
Remélem nem így szándékozik meghálálni azt a jó pár tucat széket a Radában, amit biztosítanak neki elvtársai és nem így fejezi ki aggodalmát az ott élő 30 millió oroszajkú- és 6 millió orosszal szemben, hogy kockára fagyasztja őket.

Juscsenkóék is lemennek a picsába az egész fejétől bűzlő korrupt bandájukkal együtt, nehogy azt hidd, nem tudom, mekkora tetű brigád, de Putyinék sem különböznek egy jottányit sem.
Előzmény: Zicherman Istvan (38614)
tuzer Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38617

Na most legyünk okosak:

 

http://www.ingatlanmagazin.com/read/7222?h

Előzmény: tuzer (38616)
tuzer Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38616

Csak óvatosan azzal a gáztartalékkal. Ma nyilatkozta egy okos, hogy a mennyiség tényleg megvan, de a napi 50-55 mill. m3 kitermelése mellett durván csökken a tározókban a nyomás, ez az ütem rendkívül rövid ideig tartható fenn, ezért nálunk is bármely piillanatban jöhet a gebasz.

 

Annyi a kül. a többiekhez képest, hogy ez szép, lassú fojtogatás.

Yoshi Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38615
az oroszok max kihasználják a helyzetet, ebben semmi meglepő nincs, miért ne tennék?

de az ukránok nagyon rá fognak fázni erre az egészre
Előzmény: Zicherman Istvan (38613)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38614
Az oroszok pedig ártatlan báránykák, ugye?
.................

Ebben az esetben UGYE.
Tudod, még a Bibliábn is benne van: NE LOPJ. És Juscsenko pedig az utóbi időben szorgalmasan járja az uniát templomokat és hányja a keresztet
Előzmény: ayantaqe (38598)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38613
Nem a francokat nem Ukrajna a ludas!
Mond meg már, hogy milyen jogon veszik el azt a gázt, ami nem az övék?
Milyen jogon zárják el a vezetékeket, miután az oroszok nem szállítanak nekik?
Milyen jogon kesnek allandoan a kifizetésekkel és tartoznak mindenkinek?
Vaze, a végén még kiderül, hogy amennyiben valaki a kocsmában ellopja a piámat, akkor azért a sörgyár felel.

Na hagyjuk már ezt...
Előzmény: Kuruc71 (38593)
Plieur Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38612

Szia bel!

Mint szerény magánvélemény egy század erejű betörés nem lenne mérvadó, amennyiben egyben maradna az egység -tehát nem válna szét több célpont felé. Milyen egyedi célpont érné meg a betörést ?( most a propaganda hatást leszámítva).

De egy kis csoportok által egyszerre végzett betörés ( egyszerre, szélesebb arcvonalon) sokkal több célpontot tudna lefedni, egy betöréssel elérhetne több kiemelt fontosságú célt ( pld. hidak, távvezetékek, stb.).

Ez menne pld rajnyi erőkkel, de talán még szakaszokkal is. Az első alkalom volna a legrosszabb, a meglepetés miatt.

A többi már nehezebben menne...gondolom mint civíl.

 

 

Előzmény: belic (38605)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38611
ja és 2006-os adatok
Némedi László __ Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38610
ez pedig a mennyiséget mutatja...


Előzmény: Némedi László __ (38607)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38609
a 100% feletti úgy jön ki, hogy többet vesz, mint amit felhasznál, mert pl továbbadja...
Előzmény: Némedi László __ (38607)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38608
link a forráshoz:


eurostat
Előzmény: Némedi László __ (38607)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38607
csináltam saját grafikont:




forrás: (Eurostat)
Előzmény: Yoshi (38597)
Yoshi Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38606
"ha nagyon muszaly, akkor szakasz ereju felkatonai tamado csoportokat kiver az orszagbol (talan szazadot is, de a szakaszt se probaltak ki, pedig lett volna ra alkalom)"

nana! ha a jugó polgárháborúra gondoszl, ott igencsak szigorú utasítás volt, hogy semmiylen körülmények között nem lehet sszecsapás, nem keveredhetünk bele a konfliktusba, Barcsot is lenyeltük

jól döntöttünk, teszem hozzá
Előzmény: belic (38605)
belic Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38605
Hello!

Az itteni szakiktól kérdezném: félretéve a topikcím pejoratív fennhangját, a MH mit tudna tenni teszem azt egy szerb agresszióval szemben, illetve milyen állapotban van, képes lenne-e bármit véghezvinni aktív NATO közbeavatkozás nélkül?? Csak teória szintjén, persze.

Ugyan nem szaki vagyok, de azert valaszolok: kb. semmit.
Sok eve az a hozzallasa a politikusoknak, hogy Magyarorszagot hagyomanyos tamadas nem fenyegeti. Mivel ok dontenek, ezert a hagyomanyos tamadas megallitasanak a kepessege folyamatosan leepul (az utolso emlitesre melto fejlesztes szerintem a Horn kormany idejen volt, amikor 100 db T-72-t vasarolt az orszag szinte ingyen).

Ma a MH nagyjabol az alabbiakra kepes:
-NATO missziokat vegez, ezaltal benttartja az orszagot a NATO-ban
-az egyetemi tanarok es vadaszpilotak kezebe lapatot adva segit az arvizeknel
-legirendeszeti feladatokat vegez (folyamatosan keszultsegben tartva egy vadaszgeppart)
-ha nagyon muszaly, akkor szakasz ereju felkatonai tamado csoportokat kiver az orszagbol (talan szazadot is, de a szakaszt se probaltak ki, pedig lett volna ra alkalom).

Az MH teljes ereje kisebb, mint egy dandar, mikozben a szerbeknek 4+2 dandaruk van.

Bel
Előzmény: ayantaqe (38594)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38604
pedig az ukránoknak ott van Ivancsuk, csinálhatna egy vezércselt :)
Előzmény: Yoshi (38601)
Yoshi Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38602
gyak európa tekintetében monopolhelyzetben van, a szállítási kapacitások miatt, ettől függetlenül mérsékelten pofátlanok csak :)

Előzmény: ayantaqe (38595)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!