Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38804
Az olvtárs arra célzott, amit már kezdetben belenevelnek a civilből jött "ravaszkodó" újonc katonába:
A ravasz a róka. A fegyvernek viszont elsütőbillentyűje van. ;)

Egyébként szerintem a tárra foghat rá, márha az ujjai elérik úgy az elsütőbillentyűt.
Előzmény: kamov (38803)
kamov Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38803
Köcsögösködés helyett érdemi válasz esetleg?
Előzmény: Hassel606 (38788)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38802

"3 MOA= 300 meteren 24 cm, boven mellalakon belul, ez messze nagyobb pontossag, mint amit ugy egyebkent el tud erni egy (nem mester/tamogatolovesz!) katona (ertsd: az ellenfel mozog, fuj a szel, liheg a futastol, ...)." - Szerintem elbeszzelunk egymas mellett!

3 MOA az a maximalis! Az ubertutkoaranykezusasszemu lovesz eseten!

Ha pistit vesszuk a tanyarol akkor orulhetunk ha nem a lababa lo!

Nagyon csabito mindenkinek a holosightred-dot,laser bigyulak mert azt hiszik csak ra kell tenni a pontot az ellensegre es meghuzni a billentyut, lenyomni a gombot!

Csakhogy ez nem igy mukodik!

A katonat a fegyver kezelesere kell megtanitani nem a gameboyt kezelni!

A fegyver az ami kilovi a lovedeket! A lovedek az ami eltalalja ezaltal harckeptelenne teszi az ellenseget ,ellenseges jarmuvet!

A sok szirszar amit mindenki csodal neha valoban hasznos de egy kepzett elszant harcosnal nincs pusztitobb a csatateren (plane ha van municioja)!

Megemlitenem a ketyerek masik nagyon erdekes tulajdonsagat megpedig ,hogy kulonosen hajlamosak a meghibasodasra!!!

Egy magyar katonanak nincs tul nagy szuksege kombinalt lezeres celzo dezignator bigyulara mivel KURVARA NINCS HOZZA CSAPASMERO REPULOGEP !!!

 

Előzmény: belic (38798)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38801
Rendszer:

Az M4-en azért van sín alapból, mert az M-16-nál rájöttek, hogy hasznos. Az AK-nál ha mi is rájövünk, hogy hasznos lenne a sín, akkor azon is ALAPBÓL lennne. Ennyire egyszerű.

Rendszerben lévő infra és lézer: pénz kérdése, semmi más. AK-hoz is lehet ilyet venni. Az, hogy amiknál minden kationánál van ilyen, az egy dolog.
AK-hoz is van rendszerben (méh az MH esetében is) éjjellátó. Csak mivel oltári régi, így...
De ha lenne rá lóvé, akko rnekünk is lehetne az AK-hoz éjjellátó, meg lézer.

"Amikor elkezdik "cicomázni", a lényeg veszik el."
Itt konkrétan mire gondolsz? Csak mert az AK-nál lekaphatod az éjjellátór, lézert, majd marad a csupasz fegyver, ami egyszerű és robusztus.
Ha az M4-nél lekapod a ketyerét, akor mid marad?

De kérdezte az olvtárs, meg már én is:

Mondj már egyetlen olyan fegyverrendszert, ami jobb az AK-nál! Köszi.
Előzmény: uselessjunk (38793)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38800
Azért elég durva egy fegyverrendszerként említeni a KGP-t az AK-val, nem gondolod???
A kettőnek köze nincs egymáshoz!
Az AK - RPK - PKM együtt igencsak hatékony ... fegyverrendszernek is felfogható.
Emellett az oroszok IS az AK-t fejlesztgetik. A legtöbb ilyen jellegű fejlesztésük arra épül.
Előzmény: uselessjunk (38785)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38799
"Vannak sokkal jobb, több hadszínteret megjárt, és a tapasztalatok alapján továbbfejlesztett fegyverrendszerek"
Melyik az a fegyverrendszer, ami több hadszínteret megjárt, mint az AK??? (És még tovább is van fejlesztve?)

"de mostani követelményeket tekintve elérte a fejlődése határát, ideje lenne fájó búcsút venni tőle"
Érdekes, hogy ez a felfogás csak nálunk éli nagy divatját... Sajnálatomra. :(
Szerintem nem fájó búcsút kellene venni tőle, hanem megtanítani a katonáinkat, hogy profi módon tudják használni a karabélyukat. Többre mennénk vele, minthogy cserélgessük őket.
Amíg valami új csoda (értem ezalatt egy új generáció) nem lép színre, addig teljesen értelmetlen lecserélni az AK-t. Többet ér egy kiképzett, lőni tudó katona egy megbízható AK-val, mint egy félig kiképzett legény egy hiper-szuper-hitech fegyvercsodával (ami ráadásul lehet, hogy gyakrabban akad el).
Egy normál, használzható optika/éjjellátó (nem kell nagy), meg esetleg egy red dot kellene az AK-ra, oszt jóvan. Az AK több verziójánál van infrabak. Tökéletesen alkalmas rá, hogy egy irányzékot rászereljenek.
Előzmény: uselessjunk (38783)
belic Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38798
Hello!

Red-dot-al pl. keptelenseg 3MOA-nal pontosabb lovest leadni szvsz.!

Szerintem ez nem baj.3 MOA= 300 meteren 24 cm, boven mellalakon belul, ez messze nagyobb pontossag, mint amit ugy egyebkent el tud erni egy (nem mester/tamogatolovesz!) katona (ertsd: az ellenfel mozog, fuj a szel, liheg a futastol, ...).

Jobban meggondolva a fenti gondolatmenetem azert hulyeseg, mert 300 m-en az lovedek esese mar jelentos, es ezt red-dottal nem nagyon lehet kompenzalni, tehat ilyen tavok eseten tenyleg hatrany a red-dot, de nem a 3 MOA miatt. Ez nem elvi hatrany, ha akarnanak tudnanak tavolsagi skalat rakni a red-dot fuggoleges beallitora a gyartok.

Viszont 100 m-en 8 cm a 3 MOA, boven a fej mereten belul, es ilyen tavnal tenyleg kemenyen szamit a celzas sebessege.

mit csinalsz ha lemerul az elem!

Szerintem elfogadhatatlan az a hadi karabely, amin nincs fem iranyzek IS.

Bel
Előzmény: Kavics78 (38784)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38797

"hatékonysága az egyszerűségében rejlik. Amikor elkezdik "cicomázni", a lényeg veszik el." - Viszont ha egy funkcionalisan nem megbizhato viszont csupa muanyag es elektronikus kutyukkel feldiszitett karacsonyfat hasznalunk, nincs is semmi baj!

Soot ez a kivanatos!

Na menj mar!

Előzmény: uselessjunk (38793)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38796
Akar!
Előzmény: Kuruc71 (38794)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38795

"Valami ilyesmit értek azon, amikor rendszerről beszélek." -  Ez ures hablaty!

Olyan sisakot amire lehet ejellato kapcsolodasi feluletet rakni hasznalhat akar egy AK-val felfegyverzett katona is!

Az infras lezeres bigyot meg siman fel lehet rakni AK eloagyra!

Ha felszerelik ra ezeket akkor a kalasnyikov funkcionalitasa nem valtozik!

Előzmény: uselessjunk (38793)
Kuruc71 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38794
Én akkor inkább az "infrabakot" használnám optikai platformnak, és még sok minden másra is jó.

Biztos tartás könnyű gyors le és felszerelhetőség , stb stb.


Egy jó AK ból csodákat lehet fabrikálni.


Előzmény: Kavics78 (38791)
uselessjunk Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38793
Műszaki lévén nem igazán az én szakterületem, de azért talán sikerül elmagyarázni, mire gondolok.

Rendszer alatt nem a fegyvercsaládot értem, hanem mindent ami ahhoz kapcsolódik.
Vegyük pl. az éjszakai harc lehetőségét egy M4-el. A sínek ugye alapok. Ezt túl is tárgyaltuk. Rendszerben van hozzá az AN/PEQ-2 jelű infra lézer lámpa és irányzék. A katonának van hozzá éjjellátója, melynek rögzítőpontja a sisakra illeszkedik (AN/PVS-14). Az irányzék jele természetesen ebben is látszik. A fegyverhez infra fényű nyomjelző lőszer is van.

Valami ilyesmit értek azon, amikor rendszerről beszélek. Amikor az egyes elemek szervesen kapcsolódnak a többihez. Ismétlem: nem állítottam, hogy az AK rossz. Sőt... Viszont a hatékonysága az egyszerűségében rejlik. Amikor elkezdik "cicomázni", a lényeg veszik el.
Előzmény: Kavics78 (38789)
Hassel606 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38792
Szerintem jól is teszed! :)) Büdös is, vörös is...
Előzmény: Dobri (38790)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38791

"Nem mindegy, hogy gyárilag rajta van a sin, vagy úgy kell rá felhegeszteni, ahova épp fér." - Bemesz a PX-be, leveszed a polcrol az AK-hoz valo rail-es eloagy szettet (elobb persze kivalasztod melyik fajta es szinu tetszik jobban), fizetsz, otthon leszeded a regit, felrakod az ujat, voila!

Tussal ugyanez a moka.

Nem valami bonyolult es ugyanaz megvan mint egy M4, Barett, HK, Bushmaster, stb. tipusnal.

Csak van egy fegyvered is ami nem akad el 2 tarankent (a 2 tarankent az komoly!!!)!

 

Előzmény: uselessjunk (38787)
Dobri Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38790
Ha a piszkos fantáziámra hagyatkozok ennek az értelmezésére,akkor inkább maradok a nőknél!:)
Előzmény: Hassel606 (38788)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38789

"Ezeknél 1MOA a pont." - Marminthogy maga a pont 1 MOA teruletet takar ki te okos!

Magyarazd mar meg, hogy a doglott lo fekve legel!

Az en celtavcsovemben van a szalkereszt kozepen felkapcsolhato pont!

Megsem azzal celzok!

"FegyverRENDSZERT írtam, nem fegyvert." - Zsir!

Akkor prezentalnad? Egyszeru kriteriumot kell teljesitenie!

Mulja felul a jelenleg elerheto AK csaladokat (Ebbe persze bele kell erteni a legujabb PK fejleszteseket is pl.).

Előzmény: uselessjunk (38785)
Hassel606 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38788
Tudod mi az a ravaszhúzás?! :)))
Előzmény: kamov (38781)
uselessjunk Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38787
Persze vannak tuningok, de nekem ezek többnyire szükségmegoldások. Ez jól jöhet a mezei harcosnak, de ezekre alapozni egy hadsereg fegyverzetét, hát nem is tudom... És ahogy a nevében benne van "tuning", nem pedig egy eleve fejleszthetőnek épített alap ellátása az elérhető extrákkal. Nem mindegy, hogy gyárilag rajta van a sin, vagy úgy kell rá felhegeszteni, ahova épp fér.

"Ami a kütyüket illeti: széles körű és tartós harcok esetén a sok kütyü meg idővel lekopna az alapfegyverről. (szerintem)"

Arra van a logisztika, hogy pótolja
Előzmény: swordmanus (38786)
swordmanus Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38786
Szia!
Nagyon sok és nagyon jó tuningok léteznek AK-ra. Korántsem rúgta még ki magát a konstrukció, nem jobban, mint a többi. Gyakorlatilag forradalmian újat a modernebb fejlesztéseken se látok. Ami a kütyüket illeti: széles körű és tartós harcok esetén a sok kütyü meg idővel lekopna az alapfegyverről. (szerintem)
Előzmény: uselessjunk (38785)
uselessjunk Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38785
Ez a 2 szemmel celzosdi honnan jott?

Onnan, hogy többek közt erre van kitalálva a Holosight (nem keverendő a Red Dot-tal) Nézd meg az Eotech honlapját! Ha van rá lehetőséged, (akár egy Airsoft puskán), próbáld ki! Ezeknél 1MOA a pont.

FegyverRENDSZERT írtam, nem fegyvert. Önmagában biztos, hogy ár-teljesítmény arányban az AK verhetetlen, de sajnos olyan konstrukció, hogy nem igazán lehet bővíteni. Az oroszoknak sem megy, taktikai feladatokra ők is új fegyvereket fejlesztenek. Tehát a hasonlatomban nem az AK-t állítottam -mondjuk- a Barrett M468-al szembe, hanem valamelyik működő rendszert a jól ismert magyar fejlesztésekkel. (Említsem például a KGP-9 felhúzókarját?)

Előzmény: Kavics78 (38784)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38784

"Az AK a ma napig a legmegbízhatóbb karabély, de mostani követelményeket tekintve elérte a fejlődése határát, ideje lenne fájó búcsút venni tőle." - Nem ertek egyet!A jelenlegi haborukban folyamatosan tesztelik a legujabb fegyvereket!

Megsem kopik ki az AK csalad!

A gruzok rendelkeztek M4,G36,TAVOR,stb. fegyverrendszerekkel megsem hasznaltak oket a katonak inkabb hagytak, hogy az oroszok elvigyek oket a raktarakbol!

Miert? Mert az AK-ik jobbak voltak vagy jobban biztak bennuk!

" de oda meg tök felesleges " - Mert miert? Szerintem meg idealisabb mintha 120mm-re lenne a szemtol!

Ez a 2 szemmel celzosdi honnan jott?

Azert mert divat a red-dot,holosight,laser-baszas meg nem kell elhajitani az osszes jol bevalt dolgot!

Red-dot-al pl. keptelenseg 3MOA-nal pontosabb lovest leadni szvsz.!

A nyilt iranyzek sokkal pontosabb. Persze nem lehet gyorsan a celra kapni es puffogtatni de mit csinalsz ha lemerul az elem!

"Vannak sokkal jobb, több hadszínteret megjárt, és a tapasztalatok alapján továbbfejlesztett fegyverrendszerek, amik lehet hogy árban sem lennének vészesek"

Mondj egy ilyet (jobb legyen mint a jelenleg elerheto AK variansok)!

 

Előzmény: uselessjunk (38783)
uselessjunk Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38783
Azt látom, hogy máshol nincs helye, de oda meg tök felesleges :) Gondolom a válltámaszt se lehet visszahajtani...
Ez az egész egy halva született ötlet. Nem tudom, miért kell nekünk mindig feltalálni a spanyolviaszt. Vannak sokkal jobb, több hadszínteret megjárt, és a tapasztalatok alapján továbbfejlesztett fegyverrendszerek, amik lehet hogy árban sem lennének vészesek (igaz, akkor kevesebb a "jut is, marad is")
Az AK a ma napig a legmegbízhatóbb karabély, de mostani követelményeket tekintve elérte a fejlődése határát, ideje lenne fájó búcsút venni tőle. (de legalább is tartalékba tenni)
Előzmény: Kavics78 (38782)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38782

Az a szerencsetlen red-dot azert kerult oda mert ez az egyetlen hely ahova szerelheto  az ives csapoiranyzek helyen kivul.

A tokfedelre nem szerelheto (gyengen lotyogne :-) ), mashova meg nem lehet.

Persze van meg egy rahedli rail-es ketyere amit a legtobb PX-ben lehet kapni kalasnyikovokhoz de bananisztanban ilyen nincs! 

Előzmény: uselessjunk (38779)
kamov Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38781
Hogy lehet ezt normálisan fekvő helyzetben megfogni és gránátlövéskor hova fog rá a ravaszt húzó kéz?
Előzmény: Törölt nick (38767)
==T== Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38780

Miért nem az AMP69-et veszik elő, ha maradni akarnak az AK-nál?

 

És a fegyvercső alatti 40mm-es grántvetőnek a tapasztalatok alapján van akkora haszna, hogy rátegyék a fegyverre?

 

 

Előzmény: Zicherman Istvan (38778)
uselessjunk Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38779
Ami így első ránézésre fura nekem, hogy a Holosight, hogy került annyira előre? Annak a szemhez közel kell lennie, hogy két nyitott szemmel lehessen célozni.

Előzmény: Zicherman Istvan (38778)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38778
Az még haggyán, de mi a francnak ennyi tákolmány egy erre a célre eleve alkalmatlan adott szerkezetű kihajtható válltámaszú fegyverre? Normális fatusát nem lehetett rá szerelni?
Előzmény: Hassel606 (38777)
Hassel606 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38777
Nem beszélve arról, hogy néz ki ennek a szerencsétlen jószágnak a cső környéke?
Előzmény: Watchdog (38772)
uselessjunk Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38776
Biztos beleszámolta a KAIA-t is :)
Előzmény: Törölt nick (38763)
belic Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38775
Szia!

Koszi a valaszt!

Bel
Előzmény: Éhesló (38748)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!