Keresés

Részletes keresés

M.Zoli Creative Commons License 2009.01.15 0 0 39083
Udv.

Hat igen, az naci. Es akkor mi legyen vele? Gazkamra? Akkor ma nem XVI.-ik Benedek lenne a papa, ugyanis, o is naci volt. Hitlerjugend tag. Valszeg nem nagyon kerdeztek tole, anno, hogy akar-e tag lenni. Mondjuk akkoriban az volt felejuk az ajanlott divat. Akkor most mindenki arrafele vereskezu gyilkos volt? Vagy pl. kommunistakrol roviden? Most nekem fel kellenne akasztanom magam, mert en meg beleestem abba az evfolyamba, akiket uttorokke avattak? Azt se tudtam mi az, csak azt, hogy avataskor hovihar lett, en meg kurvara faztam, meg gyakorlatilag nem mondtam az esku szoveget, mert akkor meg szart sem ertettem a szlovakbol.

Es ez egyaltalan nem relativizalas. A bun az bun. Akarki kovesse el, es bunhodest erdemel erte. Viszont az a masik 10 nem erdemli meg aki nem kovette el, viszont tortenetesen ugyanugy 44-es cipot hord.

Udv.
Előzmény: Kavics78 (39082)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.15 0 0 39082

"Nem lehet az embereket hovatartozas szerint itelni meg" - Ohh dehogynem!

A naci az naci!

Nem fejessalata vagy szek!

Előzmény: M.Zoli (39078)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.15 0 0 39081

"teljes egészében gyáva senkiházinak nevezed egy nemzet teljes hadseregét" - Soha nem irtam hogy a 2. hadsereg a "nemzet" teljes hadserege lett volna (semmilyen kontextusban nem irtam ilyet!!!)! Ne adj a szamba olyanokat amit nem irtam!

Nagyon sajnalom a munkaszolgalatosokat akiket kivittek es nem volt muszaly elszamolni veluk ha veletlenul ugy tartotta a kedve a "honvedoknak"! Sokkal tobb ertekes ember volt kozottuk mint az egyenruhasok kozt!

"Próbálnád meg ugyanezt egy szerb, román, vagy orosz fórumon."  - ??? Minek? Ok a nacik ellen HARCOLTAK, nem pedig a segguket NYALTAK!

Veluk semmi bajom!

"és csodálkozol, hogy leugatnak érte" - marmint a nyuszitesre gondolsz amit eloadtok? :-)

"Az ukrajnában haramiáskodó szarháziak" (khm. köztük mindkét nagyapám is)" - :-D

Szegeny oregek! Ilyeneket irsz roluk! :-D

Gane dolog kiragadni mondatokat a kornyezetukbol!

 

"amiben nyilván legtöbbünknek van családi érintettsége" - Olyanom nekem is van!

Az egyik rokonom pl. ugy tunt el, hogy egyszer meg megvolt aztan tobbet nem lattak (mondjuk ez magyarorszagon tortent)!

 

"Mégis mi a fenét vártál" - Nem vartam en semmi mast! Elobb-utobb minden **** kimutatja a foga feherjet!

Előzmény: Törölt nick (39076)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.15 0 0 39080
Ez már inkább Hruscsovval kezdődött, mivel ő ítélte el a sztálini túlkapásokat és kezdte el a politikai foglyok rehabilitációját. Tehát nem mutatott volna jól, ha újabb politikai foglyok kerülnek börtönökbe. Így egyszerűbb volt köztörvényes bűncselekményekért elítélni őket, vagy elmegyógyintézetbe zárni. Tudod, a kemény diktatúrák senkinek sem tartoznak magyarázattal, ezért általában ,,egyszerűbb" az eljárási rendszer. Ott van szükség ,,variálásra", ahol a diktatúra kezd kacérkodni a liberalizmussal.
Előzmény: Zicherman Istvan (39079)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.15 0 0 39079
Nemigazán sóztak akkoriban politikaiakra köztörvényes bűntényeket. Minek? Hogy három év múlva kijöjjön a börtönből, amikor egy 58.bisz vagy 58. paragrafus alapján 20-25 évre el lehetett vinni termelő munkára?
Előzmény: M.Zoli (39078)
M.Zoli Creative Commons License 2009.01.15 0 0 39078
Udv.

Ez a politikai csak az elozetes lehetett azt jelenti, hogy a politikaiakra is rasoztak valami koztorvenyeset?

Kavics!!!!!

Legyszives ne altalanosits. Nem lehet az embereket hovatartozas szerint itelni meg vagy eppen el!!!!

Amugy ugyanez szol Tacsk0-nak is.

Udv.
Előzmény: Zicherman Istvan (39077)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.15 0 0 39077
Erről talán én többet tudnék neked írni arról, hogy miképpen ment ez a praxis.
Megnyugtatlak - kézigránátokat nem dobáltak és épületet sem gyújtottak rájuk. Éppen az általad felhozott két helyszínen (Lvov és Szlutszk (ugyanis Lutszk város máshová esik) a foglyokat a börtön étkezőjében és udvarán lőtték agyon. Ráadásul politikai maximum olyan lehetett, aki még vizsgálati fogságban volt.
Amúhgy ott, ahol nem tudták evakuálni a börtönöket - ott agyonlőtték az elítélteket (nem csak a politikaiakat, a köztörvényeseket is). Hasznos praxisnak bizonyult (több helyen ezt nem tudták már megtenni). A németekkel kollaboráló helyi lakosok között nagyon magas volt a köztörvényesek és volt ,,politikaiak" aránya.
Előzmény: Törölt nick (39071)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.15 0 0 39076
Na tisztázzunk pár dolgot:

1. Nem a NH-en múlt, hogy nem ment. Ha borult volna a hidegháborús bili, ment volna, mint a kisangyal, és nagyobb véráldozatokat szenvedett volna, mint a királyi honvédség annak idején, az alkoholista parancsnokai és csak papíron létező technikája miatt.

2. A 68-as bevonulás "baráti" országba történt, nem ellenséges országba, és nem volt harci cselekmény, ami megőrjítette volna a katonákat

3. "Az ukrajnában haramiáskodó szarháziak" (khm. köztük mindkét nagyapám is) ugyanolyan emberek voltak, mint te vagy én vagy akárki, akit az utcán látsz, ha kinézel az ablakon. Nincs jogod így beszélni róluk, csak azért, mert volt köztük néhány seggfej. Mert az mindenhol van.

4. Azt írod korábban, hogy "kibújt a szög a zsákból". Mégis mi a fenét vártál, ha elkezdesz provokálni, csámcsogsz egy nemzeti katasztrófán, teljes egészében gyáva senkiházinak nevezed egy nemzet teljes hadseregét, amiben nyilván legtöbbünknek van családi érintettsége és egy természetes nemzeti elfogultság az irányába, a sorok között arra engedsz következtetni, hogy örülsz a megsemmisülésének, és csodálkozol, hogy leugatnak érte. Őszintén szólva engem az ámít el, hogy csak egyvalaki szólt neked vissza miatta. Provokátor vagy. Próbálnád meg ugyanezt egy szerb, román, vagy orosz fórumon. Egy emberként esnének neked...
Előzmény: Kavics78 (39074)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.15 0 0 39075
Önmagadat cáfoltad egy hsz-en belül. Persze nekem nem baj, ha nem veszed észre... :S
Előzmény: Kavics78 (39074)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.15 0 0 39074

"Miért szeretnénk mondjuk jobban a Magyar Néphadsereget" - Nos talan mivel a nephadsereg nem ment idegen orszagokba idegen hatalmak erdekeben oldosni az otteloket!

Meg a csehszlovak bevonulast is szegyelni "kell" most pedig ott a hadsereg igen jol teljesitett!

Viszont az ukrajnaban haramiaskodo szarhaziak jelenleg hosok!

Előzmény: Törölt nick (39032)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.15 0 0 39073
"Aztan hol?"
Lásd előbb.

"Csak kibujt a szog a zsakbol!"
És vajh mely irányba? :)
Előzmény: Kavics78 (39053)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.15 0 0 39072
Nem mintha a papok oly szentek lennének. De ez itt tényleg off.
Előzmény: Törölt nick (39052)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.15 0 0 39071
Pl. a németek elől történő menekülés során (1941 Ukrajna, lengyel területek) börtönökben lévő politikai elítélteket nem tudott a szovjet hadsereg evakuálni (gondolom nem volt rá kapacitás), és rágyújtották a börtönt a bent lévőkre. A bevett gyakorlat ugyan az volt, hogy az elítéltek celláiba kézigránátot dobtak, vagy simán lelőtték őket, de volt, hogy bent kellett égniük (Lvov, Lutsk).

Ugyan nem beterelés, de szintén tűzhalál volt sokaknak, mikor a szovjetek (igaz, itt főként NKVD-sek voltak) Észtországban etnikai tisztogatást folytattak, és embereket kötöztek fákhoz, majd meggyújtották őket.
Előzmény: Zicherman Istvan (39048)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.15 0 0 39070
,,Karaljovnak" van írva?:)
Előzmény: csíkos_elefánt (39069)
csíkos_elefánt Creative Commons License 2009.01.15 0 0 39069
Vszevolod Ivanovics Karaljov dandártábornok a szentpétervári kísérleti lőtér parancsnoka nem írta alá az új fegyvert elfogadó jegyzőkönyvet. +1 év kellett a kísérletezésre.
Ez van Kiss Á. Péter A gépkarabély és használata c. könyvében.
Előzmény: Törölt nick (39067)
Légierő Blog Creative Commons License 2009.01.15 0 0 39068

Repülős baráti találkozó 2009:

 

http://legiero.blog.hu/2009/01/15/repulos_barati_talalkozo

 

Üdv,

 

Gábor

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.15 0 0 39066
egyetértünk. De a te verziód pontosan mi?
Előzmény: swordmanus (39056)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.15 0 0 39065
melyik az utódcég, emi még működik?
Előzmény: swordmanus (39054)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.01.15 0 0 39064
link

egész jók vannak itt.
Előzmény: Némedi László __ (39062)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.15 0 0 39063
Üdv!

Istenem, lehet, hogy a PA-63 is jobb volt a P9RC-nél? Eddig csak panaszt hallotam az új pisztolyra.
Előzmény: Python24 (39050)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.01.15 0 0 39062
persze nem csak a halottak/sebesültek látványára gondoltam, de az is része az extrém körülményeknek...
Előzmény: Némedi László __ (39061)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.01.15 0 0 39061
fel lehet készülni extrém dolgokra, és persze a rutin kialakítása is segíthet. Kíváncsi vagyok mennyi ilyen felkészülés történt az afgán missziónknál, illetve te mint az tréningért felelős mit tudsz megtenni. De mindenképp szükséges.

(sok példát tudok hozni, de ott vannak az orvosok, akiket tudatosan viszik hullaházakba, talán ezt meg kellene tennetek...)
Előzmény: Hamburger2 (39060)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.01.15 0 0 39060

Én próbálkoztam a válasszal. A lényege ugyanaz, amit István is mondott. A puding próbája az evés. Ezélkül nagyfokú előítéletnek veszem azt, ha valaki úgy tesz ilyen jelzőt a jelenlegi vezetésre, hogy csak feltételezhet dolgokat, de konkrét történések nincsenek!

 

A katonák (parancsnokok) ma is emberből vannak. Biztosan lennének karakán jellemek és lennének gyávák és embertelenek! A délszláv háború is bizonyította, hogy az emberből nagyon könnyű gyilkoló állatot csinálni! Néha maga a helyzet teszi állattá.

 

Jó 10 évvel ezelőtt, az akkori főnökömmel volt egy plénumos vitánk a szélsőséges döntési helyzetekre történő pszichikai felkészítésről illetve a parancsvégrehajtás mindenhatóságáról.

 

Az általatok említett szélsőséges esetek szinte minden háborúban megtörténnek. Azért kell az ilyen helyzetekre felkészülni, hogy akkor és ott az ember helyesen tudjon dönteni.

 

Az egyik német iskolámon egy hétre elvittek minket egy kolostorba. Az akadémia tábori lelkésze tartott nekünk szemináriumot. Apácák főztek ránk! :) Téma: a halál és a katona. A halál számos aspektusát beszéltük át azon hét alatt. Többek között az említettekhez hasonló szélsőséges helyzeteket is. Talán nem meglepő, hogy a németek mennyire öntudatosan utasítanak el minden szélsőséges lehetőséget!?

 

Persze a legtökéletesebb pszichikai tréning sem garancia arra, hogy akkor és ott, az emberből ne a rosszabbik énje bújjon elő. Ha viszont előzetesen próbál tudatosan tenni ellene, akkor talán kisebb az esélye!?

 

Előzmény: Törölt nick (39040)
Python24 Creative Commons License 2009.01.15 0 0 39059
Szia!!
Lehet a vizuális azonosítás A magyar IFF ..:))
Vagy inkább:(
Előzmény: Hamburger2 (39058)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.01.15 0 0 39058
IFF minden indítóállványra vs. vizuális azonosítás? Szép kis magyarázat!
Előzmény: Törölt nick (39012)
Fefe952 Creative Commons License 2009.01.15 0 0 39057
Miért nincs igaza a cikknek?
De ez a fórum mintha a MH-ról szólna. Vagy ez már a polidili?
Előzmény: Törölt nick (39041)
swordmanus Creative Commons License 2009.01.15 0 0 39056
Szia!
kicsit másként hallottam, de még ha a te verziód is igaz, betű szerint: aki engedte darabokban privatizálni, az ugyanolyan felelős, mint aki saját kezűleg tépi cafatokra.
Előzmény: Törölt nick (39045)
swordmanus Creative Commons License 2009.01.15 0 0 39055
Üdv!
Szvsz Python válasza korrekt.
Előzmény: Törölt nick (39046)
swordmanus Creative Commons License 2009.01.15 0 0 39054
Szia!
Azért most gondolj bele, hogy a nyolcvanas évek végén ugyanez az elképzelés a nullszériáig jutott, majd elvetették, mondván kár a pénzért-fáradtságért, elvetélt ötlet. Közben meg mégse. Persze az űrméreteknél egy gyártó palettáján sosem a VAGY hanem az ÉS szókapcsolat szokott lenni az üdvös.

P9RC - kb egyetértünk. S köszönöm a választ, én is így tudom. ha van is gyártás az utódcégnél, én raktáron lévő alkatrészekből történő összeszerelést tudok elképzelni. AK fronton detto. Kis darabszámokkal. Persze az utódcégnek bárhogy udvarolok, nem állnak velem szóba.
Előzmény: Python24 (39050)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.15 0 0 39053

"De igen. Ők IS!" - Aztan hol?

"Téged fizet az index a provokálásokért" - Nagyon raerek! :-)

"Menj haza...!" - Csak kibujt a szog a zsakbol! :-D

Előzmény: Törölt nick (39043)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!