Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.21 0 0 94354

De az meg hogy lehet,hogy két Dolmaros, nem érti meg egymást ? :-))

 

Előzmény: Deskó74 (94352)
Arcanum Creative Commons License 2011.07.21 0 0 94353

Na, ma kíváncsíságból felhívtam az egyik környékünk-béli Stihl kereskedőt, hogy vajon mennyi idő alatt tudnak ilyet beszerezni, meg mennyiért....

Hát, ehhez sajnos nincs áruk az árlistában, tehát nem is tudnak beszerezni belőle...

A felette lévő sima, x-lábú fémbak is 29210 forintba kerülne, de teljesen bizonytalan, mikorra érkezne meg.

Előleg befizetése után.

Azért ez az ár eléggé meredek... :-)

 

Előzmény: Isti betyár (82604)
Deskó74 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 94352

Hát bazzeg, te megölsz egy kutyakölyköt azért, mert nem hordozza a fajta jellemzőit, ez rendben, nem is tiltakozom, ez a te dolgod."

 

Hogyhogy nem hordozza a fajta jellemzőit....????

Ezt hol olvastad.....???

 

A kék színű egyedeknél szinte 100%-os az előfordulása a demodikózis nevű

gyógyíthatatlan betegségnek, ami a kutyának nagyon sok szenvedéssel jár egész élete

alatt,ezért a tudatos szelekció.....ez nem divat,hanem pont humanitás.

 

 

Részemről ez a téma lezárva....mert mint látom nem érted meg amiről beszélek,hagyjuk.

Előzmény: Dolmi mackó (94351)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.07.21 0 0 94351

Hát bazzeg, te megölsz egy kutyakölyköt azért, mert nem hordozza a fajta jellemzőit, ez rendben, nem is tiltakozom, ez a te dolgod.

 

Én megölöm a rágcsáló kártevőket, de ez nincs rendben?  (tudom téged a hogyan zavart, csak tudod ezeknek nem lehet csak simán eltörni a gerincét és ha megölsz 4-et, helyetük születik 8)

 

Egy kutyakölyköt megölni nem nehéz, nem kívánom neked, de megtapasztalhatnád, hogy milyen, ha inváziós mértékben árasztják el a rágcsálók a házadat, na akkor jön az, hogy mindenkit megkérdezel és ötleteket cserélsz, mert ez nem egy kutyakölyök, aminek simán el lehet törni a gerincét!

Előzmény: Deskó74 (94349)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.07.21 0 0 94350

Szerinted Deskó koma hány állatot gázol halálra az autójával?

 

Na persze nem biztos, hogy észreveszi, mert békát, egeret, bogarat "százával" gázolt már az holt ziher!

 

Érdekes, de az állatkisérletek, amikkel a gyógyszereit, tusfürdőit és mindent mást letesztelnek, kisérleteznek az nem zavarja?

Nem, mert nem látja, (hallani meg nem akar róla, pedig azért hallani róla itt-ott), na pont erről szólt a múltkori dokumentumfilm!

 

A fennt említett kisérletek, tesztek, stb. valóban kimerítik az állatkínzás kategoriáját és mégse zavarja, mégse tesz ellene...

 

De elmehetne megnézni, hogy mi az a ketreces baromfitartás, vagy hogy a disznok néhol akkora karámban élik le az életüket, ami minden irányban 15 ventivel nagyobb mint a kifejlett állat, a vágóhídra szállításuk és az ottani levágásuk se kevésbé brutális.

 

 

Én őszinte leszek, szerintem ez tudatlan álszenteskedés, vagy ki tudja, lehet hogy annyira nem is tudatlan.

 

 

Egyébként az egész életünkkel gyilkoljuk a többi földi élőlényt és a bolygót, elég csak az energiákra gondolni, olaj, atom, stb. vagy a szennyezésekre, ezekkel mind élőlényeket ölünk, persze mi ezeket nem látjuk, de attól még így van.

Előzmény: pintérjani (94348)
Deskó74 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 94349

:-DDDD

 

Neeem vagyok én ilyen greenpeace jellegű aktivista típus..:-)

A Dolmar az más....az elhivatottság. :-))))

 

Igazad lehet itt a búza dologgal,de ebből a szemszögből vetítve az én

önérzetem szerint nem bún az aratás,mert a kombány egy pillanat és slussz....

levágja a búza fejét és kész,nincs szenvedés,kínlódás....:-)

 

Én húsevő ember vagyok,szeretem a húsokat a marhát,serést, bárányt, vadat,szárnyas...stb....

Csak a humánus végzetükért emelek szót...

 

Mondok egy jó példát.

 

Régen ,1990-től Dobermannokat tenyésztettem és komolyan kutyáztam.

Voltak több saját alom is,de volt mikor el is jártam kutyát szüleszteni.

Saját többedik Dobermann almomnál bábáskodtam és mikor kék színű kiskutya

jött a világra---nem elfogadott szín és a legbetegesebbek---egy pillanat alatt

egy gyakorlott mozdulattal reccs, eltörtem a nyakcsigolyáját és kész.

Nincs szenvedés,kínlódás.....csak egy tized másodperc és vége.

Ettől humánusabb módszer ilyen estben nincs.

 

Saját öreg,idős kutyáim pedig minden alkalommal a két kezem közt " mennek el"

--a mai napig is--mikor az orvos beadja az injekciót.

Ez is a leghumánusabb módszer......

 

Tehát maga a halál bekövetkezhetetlen,csak törekedjünk ezt  minél kevesebb

fájdalommal megvalósítani.

 

 

Előzmény: pintérjani (94348)
pintérjani Creative Commons License 2011.07.21 0 0 94348

Értelek én,de...

Az a patkány ne az én káromra karjon létfenntartani.Vagy ha igen,akkor kiírtom,mert én tudok gondolkodni,tudom,hogy nekem az ő létfenntartása kárt okoz.Meg amúgy is én vagyok a tápláléklánc csúcsán,én vagyok a csúcsragadozó,az ember,azt csinálok,amit én jónak látok.Azzal,hogy kiírtom azt a kártékony és veszélyes rágcsálót,én is csak létfenntartok.

 

Egy régi dilemmám,nem pont Neked Deskó,de látom,hogy egy kicsit ilyen beállítottságú vagy:ne kínozzuk az állatokat,mert fáj nekik,ez rendben.Ne együnk húst,mert azért fájdalmat okozunk az érző állatnak mind a tartásakor,mind a leöléskor,ez már nincs annyira rendben részemről,de ez magánvélemény.De honnan tudja az a vega,hogy a búzának nem fáj-e,mikor a kombájn lekaszabolja?honnan tudja a vegetáriánus,hogy annak a kis búzának nincs-e halálfélelme,amikor az a hatalmas kombájn felé hajt a forgó motollával és a jobbra-balra mozgó pengékkel,miközben búzatestvéreinek a tetemét szórja magából kifelé szalma képében és szegény búzaszemek pedig a tartályban nyomorogva várják,hogy a malomban halálra zúzzák őket?

 

Figyelj Deskó!Azt még elnézzük,hogy megtévelyedtél,megtévesztettek ezek a Dolmarosok és közéjük álltál,de ha beállsz a grinpíszhez,az már több a soknál. ;-))))))))))))))))))))))

Előzmény: Deskó74 (94344)
Deskó74 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 94347

Még annyit hozzá téve,...

 

Tehát ne úgy tekintsük már a patkányt,egeret, vakondot bármit.....mintha

ezek az állatok direkt szánt szándékkal rosszat akarnak nekünk,mert ez nem így van.

Ezért sem érdemelnek meg szemkiszúrást és egyéb borzalmakat.

Irtsuk őket mert árthatnak nekünk,nincs gond ezzel,.........de ne barbár,kegyetlen módon!

Ennyit akartam mondani.

 

 

Előzmény: Deskó74 (94344)
Deskó74 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 94346

Úr Isten....borzasztó..!!!:-(((((

Előzmény: apii (94302)
Deskó74 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 94345

" Barbár Marketinges hordák, újabb léket ütöttek a technikai civilizáció bástyáján !"

 

:-DDDDD...Tetszik ez a mondat...:-)))))))

Előzmény: Törölt nick (94264)
Deskó74 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 94344

" Én állatkínzásnak azt hívom, amikor direkt vki élvezetből kínoz, vagy ha vki a lehetőségeihez képest nem a leghumánusabb módon próbálja megölni az állatot, legyen az egér, disznó, vagy bármi más, "

 

Tök egyetértek,pontos megfogalmazás.

 

Dolmi,Jani...

 

Értsétek meg,hogy én mint írtam is,hogy engem NEM a patkányírtás ténye,fogalma

ami megbotránkoztat, mivel magától érthetődik,hogy veszélyesek ránk,környezetünkre,

értékeinkre, hanem a GYAKORLATI MEGVALÓSÍTÁSA....!!!!

 

Itt most nem az unokaöcséd füléről van szó,hogy megrágja a patkány és Te evégett

teszel intézkedéseket....--én is tettem,mikor voltak patkányok a melléképületem körül--

hanem HOGYAN KÉRDÉSRŐL...!!!

 

Remélem így már érthető...

Nem vagyok én a patkányok nagy barátja,de jó lenne,ha mindenki meg tudná érteni és csak egy másodpercig is elgondolkodna azon ,hogy a patkány pl:.

NEM AKAR az embernek ártani, az embernek rosszat, csak egy dolgot akar,egy dolgot csinál,mégpedig azt,hogy küzd a saját létfentartásáért kövön, betonon, tűzön-vizen át....

.....mert az ösztöne ezt diktálja.

 

Most dirket túlzásként, de gondolkodjunk már egy kapavágásnyira azon el,hogy mi

emberek mit is csinálunk ezen a bolygón....????

Pont ugyanazt mint a patkányok.

Mindenen átgázolva saját,önös érdekünket,létfentartásunkat minenek elé téve,

pl. esőerdő irtástól,óceánok szennyezetéségen át....sorolhatnám még....megteszünk minent tűzön-vizen át.

 

Tudom kissé groteszk a hasonlat,de van alapja......

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Dolmi mackó (94246)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.07.20 0 0 94343

Akkor ezért fog berugni a fiad. :-)

Előzmény: kék1 (94340)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.07.20 0 0 94342

Utánfutóra.

 

De már írtam neked, hogy nézz nekem egy olcsó honda utánfutót :-), az sokkal jobb mint ez.

Előzmény: kék1 (94337)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.07.20 0 0 94341

Azt mondta a parancsnok, hogy semmi gond nem lesz ebből. (remélem is)

Kitöltöttek egy papírt, hogy felügyelett mellett kerti hulladékot égettünk és hogy téves riasztás, az asszony aláírta.

 

Mondta, hogy legalább tudják, hogy mennyi idő alatt érnek nyékre, mert nem nagyon jöttek még oda.

 

 

Kiszállási költséget szerintem max. akkor verhetnénk valakire, ha szándékosan történik a dolog, vagy ilyesmi.

 

Előzmény: Törölt nick (94326)
kék1 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 94340

Annyi maradt, a vidinek is annyi.

Előzmény: kék1 (94335)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 94339

Ez igaz. Valamiért biztos mindig megérdemli .  :-))))))

Előzmény: Törölt nick (94338)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.20 0 0 94338

Na igen... de de hasonló helyzetben,és inkább az asszonnyal szemben törlesztenék !:-) ...sőt...jobb az ilyesmit elő törleszteni ! ...sosem lehet tudni.....:-)

Előzmény: kék1 (94336)
kék1 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 94337

Dolmi, minek kell neked ilyen gumi, a trakin új van?

Előzmény: Dolmi mackó (94280)
kék1 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 94336

Lehet, valaki megmonyászta az asszonyát, gondolta, törleszt egy kicsit...

 

 

;-))

Előzmény: Törölt nick (94329)
kék1 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 94335

Vidi-Grac 3:2, szünet. Remélem a fiam nem rúg be, kinn vannak a haverjaival.

kék1 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 94334

Nem értem.

Előzmény: apii (94314)
kék1 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 94333

Sok kábelszakadás volt a vihar miatt. Hagyta volna, hogy gyerekek szedjék össze?

 

;-)

Előzmény: apii (94320)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.20 0 0 94332

..hmmm....ha magamból indulok ki,akkor mindenütt van...:-)

Előzmény: Gypsy56 (94330)
kék1 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 94331

Megdöbbenrő képek, nagyon sajnálom. Helyileg hol van?

 

A hullámpalát is elvitte a vihar, a bitumenes papírtetőt gondolom simán lefújta a vihar.

 

 

Előzmény: apii (94302)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 94330

Gondolod, hogy az ágynemű tartóban van a dugipálinkája ?  :-D

Előzmény: Törölt nick (94329)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.20 0 0 94329

Gondolom az ürge,mikor rájött hogy bajt csinált,egyből lerohant a pincébe elbújni !:-) ..vagy az ágynemű tartóba...

Előzmény: Gypsy56 (94328)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 94328

Azt nem, csak a kaput .  :-D

Előzmény: Törölt nick (94326)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 94327

:-))))))

Előzmény: Törölt nick (94325)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.20 0 0 94326

És a kiszállási költséget,nem verték a szomszédra ? ..mert volt már szó ilyesmiről....

Előzmény: Dolmi mackó (94316)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.20 0 0 94325

ajjajjaaajjjj........háth....még a Dolmar képes WC panírral mégis tudnák békülni...:-) ..de hogy még a farkamon is azt bámuljam...  Viszont ha jobban belegondolok...nem is hangzik rosszul ! előbb kitörlöm a seggem vele,aztán-meg, beleverem a fa@omat ! hihi......célba ért a marketing :-))))

Előzmény: Gypsy56 (94294)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!