Keresés

Részletes keresés

tomibro Creative Commons License 2021.07.19 -6 6 43148

Nekem van bele belsőm, ha ez megfelel:

 

http://htech.hu/3d_kiegeszitok.html

 

 

Előzmény: tom sawyer (43122)
Sz. G. Á. Creative Commons License 2021.07.19 -1 3 43147

van nekem is fiókravaló, mind M41-es... egy gyseves, egy trakciós, a többi mind máv
szóval esélyes, hogy egy startos 418-as-ra benevezek majd, ha lesz...

azért kíváncsi leszek, hogy mi lesz a vége...

ha elfér a szalagkábel, az elegáns lesz.
Nekem az nem teljesen világos, hogy a világító panelt mi tartja a helyén.
(DT-s cucc volt a kezemben, ott ügyesen be van téve a panel a poschos (?) fülkebelsőbe... de ha jól emlékszem, a motort és az áramszedést ott is ugyanúgy rá kell forrasztani a panelre... én csak ez utóbbi kettőt érzem problémásnak, mert valahol azért nem árt, ha egy mozdonyt/hajtást szét lehet anélkül szedni, hogy le kellejen forrasztani valamit, vagy hogy egy fél órát ördöglakatosat kelljen játszani)

Törölt nick Creative Commons License 2021.07.19 -1 2 43146

Egy Piko-nak meg sikerült megugrania az Expert M62-nél (egyébként az NMJ oldalán fotomaratott a rács). Szóval 2021-ben nem lenne olyan nagy feladat szerintem.

Előzmény: zetaman (43144)
tom sawyer Creative Commons License 2021.07.19 -1 1 43145

Ez pusztán egy elvi felvetés volt részemről, de lehet elgondolkodok rajta.

 

Előzmény: Bad Schandau (43128)
zetaman Creative Commons License 2021.07.19 0 0 43144

„... réz kapaszkodókkal, áttört szellőzővel, jó méretű kipufogóval ...”

 

Ezt azért a Fuggerth-nél lényegesen magasabb kiviteli szintű NMJ-nek sem sikerült megugrani a Nohabnál. Nincs is belőle, a mozdony egyik fő jellegzetessége lemaradt minden eddigi kiadásukról.

Előzmény: Törölt nick (43137)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.19 0 3 43143

Nem egyszerre :D

Előzmény: Zoleek21 (43142)
Zoleek21 Creative Commons License 2021.07.19 0 0 43142

TR, Start egy asztalon ok. TR, V. korszak szintén. De mindhárom...:) ?

Előzmény: Törölt nick (43141)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.19 0 0 43141

Van három V. korszakos, egy TR-es, így jó lenne egy Sajtos is :)

Előzmény: Zoleek21 (43140)
Zoleek21 Creative Commons License 2021.07.19 -2 3 43140

Miért pont Startos? V. korszak nem passzol jobban?

Én még mindig nem tudok elszakadni a régi számozástól. Nekem M41 és nem 418.

Előzmény: Törölt nick (43137)
Zoleek21 Creative Commons License 2021.07.19 0 1 43139

De én pont a Fuggerth féle csörgőre lennék kíváncsi, de gyanítom ebben az egészben ez lesz a legnagyobb kérdés mindenki számára. Mennyit és mennyiért lehet ma eladni belőle. Mint írtam én inkább mennék a retró játék irányba, de ez én vagyok. Szerintem se lesz nagy változás külsőleg. Én nekem úgy tűnik a régi szerszámmal, tuningolt belsővel akarunk próbálkozni. De minden az ártól fog függeni.

Előzmény: Jeffsy (43136)
zut2020 Creative Commons License 2021.07.19 0 0 43138

Ha nem lesz nagyon drága én veszek, amikor komolyan kezdtem a modellezést már nem lehetett kapni és gyárilag VI. korszakos nem volt soha, ha jól tudom.

Előzmény: Zolivonat72 (43130)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.19 0 4 43137

"viszont formailag még nem láttam olyan példányt, ami lényegileg túllépett volna a gyári Fuggerth mozdony problémáin, hátha most." - komoly összeget tennék rá hogy nem lesz semmilyen változás, de ne legyen igazam.

 

Egy START-os példányt, szép réz kapaszkodókkal, áttört szellőzővel, jó méretű kipufogóval, homokolókkal, gázolajtartállyal, és szélvédővel én is szívesen látnék az asztalomon.

Előzmény: Jeffsy (43136)
Jeffsy Creative Commons License 2021.07.19 -1 1 43136

Engem személy szerint érdekelne egy csörgő jó minőségben.

Elektronikai szempontból nekem nincsenek kétségeim afelől, hogy Csíkos szépen meg fogja ezt oldani, mechnaikailag jól működő megoldások is születtek már erre a mozdonyra, viszont formailag még nem láttam olyan példányt, ami lényegileg túllépett volna a gyári Fuggerth mozdony problémáin, hátha most.

Előzmény: Zoleek21 (43134)
Zoleek21 Creative Commons License 2021.07.19 0 2 43135

Köszönöm, nem sértődtem meg.

Majd máskor ST-nek címezd azért. :)

 

Kíváncsi leszek akkor a szalagkábeles megoldásra.

Lehet majd nálad ezt a cuccot külön is beszerezni, vagy kizárólagos lesz?

Előzmény: csíkos-háTTú (43132)
Zoleek21 Creative Commons License 2021.07.19 0 1 43134

Azt hiszem ez a zománcozott vezeték kérdés kb olyan mint a lakkozott PCB kontra CNC-vel mart lemez. Szerintem nagy bajt nem okozna ott, de inkább házi barkács jellege van, mint hogy minőségi sorozatgyártott megoldás.

 

Én is ezen gondolkodtam amúgy, hogy persze, a magyar piac fontos eleme ez a modell, meg is maradhatna a piacon, de tényleg főleg hobbi kategóriának és árban. Nem tudom mit tud a korábban említett szerszám ma már, nem vagyok ehhez értő, de a befektetőknek úgy gondolom érdemes lenne ma már helyén kezelni, akár egyszerűbb, retró beltartalommal megtartani (úgyis ott van a tuningkészlet horror áron ha valakinek arra volna igénye), a lényeg hogy lehet az alacsonyabb ár későbbi megtérüléssel kecsegtet, de lehet tovább vezetne a történet. Persze gondolom hogy minden anyag ár el van szállva, de mégis a lehetőségekhez képest. (Én se hiszem hogy így lesz, sajnos.)

Előzmény: Törölt nick (43131)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.19 -7 2 43133

Most szerintem átérzed azt hogy a te múltkori műsorod (meg úgy általában minden olyan megnyilvánulásod ahol csak a véleményedet mondod el) milyen volt a másik oldalról is. Rendszeresen előadod itt a nagy mestert, aztán ne haragudj, de a berakott kép alapján hát. Khmm. Megmagyarázni azt meg tudod már látom. De tudsz akkor jobbat is?

 

Ettől függetlenül kíváncsi vagyok a végeredményre.

Előzmény: csíkos-háTTú (43132)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2021.07.19 -5 10 43132

Ide válaszolok, de mindenkinek szól.

 

"...ott az volna az elegáns, ha a panelra beérkező részen is megegyezne a sorrend a vezetékekhez, ami valószínű nem áll fenn."

De igen, a helyzet az, hogy szalagkábelhez készült a terv, és a vezetékek sorrendje azonos. Az ok, hogy egyelőre nem az van benne: nem volt megfelelően vékony a nagykerben. A következőkben már az lesz, és valószínűleg csatlakozókkal.

 

"Miért nem lehetett az első világításpanel forrpontjait középre tenni? "

Mert a vezetékezésnél útban lett volna a mechanika. Egyébként jelenlegi megoldásnál sem érinti a forgóváz egyetlen elemét sem a vezetékezés.

 

"...amit az ötéves propellersapkás Tompika szintjén vannak"

Miért, a ROCO hajlékony NYÁK lemeze jobb? Vagy a lemezrugós megoldása pl. az ÖBB 1014 modellben? Csak tűnődöm, szerinted?

 

"...miután kioktattad itt a népet a PCB gyártásról"

Nem oktattam ki senkit, csak elmondtam a véleményemet, hogy szerintem hogyan kellene kinézni egy kereskedelmi forgalomba kerülő, vagyis eladásra szánt terméknek. Hogy miért ez a megoldás? Hogy a lehető legkevesebb plusz munkát adja szereléskor, ne kelljen pl. mechanikai plusz feladatokat végezni az öntvény vázon.

 

"2. a csíkos műhely csinálja az elektronikát, meg gondolom szereli is"

Az elektronikát igen, az készen, bemérve, lepróbálva megy ki a műhelyből. A hajtás, és a modell összeszerelése nem itt készül.

 

"5. Ki fogja megvenni ezt a sz..t?"

Köszönöm szépen minden, a projekten dolgozó kolléga nevében a bizalmat, az elismerő szavakat, és a bizakodó hozzáállást! Minden ilyenre nagy szüksége van a csapatnak!

Előzmény: Zoleek21 (43127)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.19 -3 2 43131

"Ez sokkal kisebb helyen elfért, nem hiszem hogy kopni fog normál használat közben," - de pont ott sajnos ki van téve a forgóváz mozgásából adódó súrlódásoknak. Nagyon ésszel kell ott elvezetgetni a vezetékeket, mert ahogy az ívekben elfordul a forgóváz még azt a barna vezetéket is mozgatni fogja. A lakkozott rézzel az a gond, hogy pont ilyen helyekre nem jó (ja, meg igen, illene színkódolni a szerelhetőség miatt).

 

A csörgőre szerintem lenne igény, mint Hobby szintű kezdő mozdony, valami emberi áron (pl. Piko Taurus kategória), viszont valószínűleg nem ebben a kategóriában fog indulni :(

Előzmény: Zoleek21 (43127)
Zolivonat72 Creative Commons License 2021.07.19 -1 4 43130

5. Ki fogja megvenni ezt a sz..t?

Előzmény: Bad Schandau (43128)
Jenzo Creative Commons License 2021.07.19 -1 3 43129

"4. Ki fogja festeni és feliratozni ? - Majd kiderül, de ha az MH is benne van akkor lehet, hogy már az is eldőlt."

 

Nekem van egy tippem. Egy "Fuggerth reneszánsza XXVII" című hírlevélből fognak kiderülni a részletek. Elnézését, ha rosszmájúnak tűnik a kommentárom, de látva a mostani munkásságukat, egy életre elment a kedvem a hasonló jellegű Q márkanév alatt futó Fuggerth barkácsolásoktól....

Előzmény: Bad Schandau (43128)
Bad Schandau Creative Commons License 2021.07.19 -1 2 43128

Lassan csak összeáll a kép.

1. a gumikirály fröccsönti

2. a csíkos műhely csinálja az elektronikát, meg gondolom szereli is

3. Az MH forgalmazza (facebook alapján), amit az is alátámaszt hogy a Szili vezetőállása van (lesz) benne.

4. Ki fogja festeni és feliratozni ? - Majd kiderül, de ha az MH is benne van akkor lehet, hogy már az is eldőlt.

Előzmény: tom sawyer (43122)
Zoleek21 Creative Commons License 2021.07.19 -1 3 43127

A fene tudja, talán amúgy nem annyira ördögtől való, ha az okokat vizsgálja az ember. Ez sokkal kisebb helyen elfért, nem hiszem hogy kopni fog normál használat közben, illetve ha mondjuk szalagkábel lenne a helyén, ott az volna az elegáns, ha a panelra beérkező részen is megegyezne a sorrend a vezetékekhez, ami valószínű nem áll fenn. Magyarul (pont mint a bontható csatinál) ez áttervezéssel, költséggel járna. Az tény hogy nem néz ki nagyon bizalomgerjesztően, akár megkockáztatom még szerelni is nehéz így hogy minden vezetéket kétszer kell lecsekkolni hogy jót fogsz-e és az hova fog menni. A V43 vezetőállást mondjuk nem értem, azt se tudom a tetőprofil miatt hogy így összemenne-e a házzal, de talán ez csak a minta kedvéért van. Engem jobban érdekel mondjuk hogy egyéb update is készül vajon, vagy csak ismét belső tuning. Számomra is megkérdőjelezhetetlen a modell szentimentális értéke, de hiány termék ez amúgy? Sokan vesznek mostanság még Fuggerth csörgőt? Lehet van rá igény, nem tudom.

Előzmény: Törölt nick (43126)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.19 -8 1 43126

Szóval ez a minta a "szerelési utasítás", ami alapján össze kellene majd rakni a sorozatpéldányokat. És ezen sikerült olyan kábelezési megoldásokat felvonultatni mintaként, amit az ötéves propellersapkás Tompika szintjén vannak.

 

Egy kérdés (nem neked, Csíkosnak). Miért nem lehetett az első világításpanel forrpontjait középre tenni? Ott legalább lett volna hely elvezetni a vezetékeket.

Előzmény: róbertke (43125)
róbertke Creative Commons License 2021.07.19 -1 1 43125

"Az önvény váz, és az alváz még nem új.

Ez technológiai minta, amolyan "szerelési utasítás".

 

Előzmény: Törölt nick (43123)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.19 0 2 43124

Nagyon jól néz ki. Megkérdezhetem melyik gyártó termékeit használod modellek fetéséhez, antikolásához?

 

Előzmény: Bruce67. (43111)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.19 -5 3 43123

Tom Sawyer kommentjén túl még két észrevétel.

 

1. Azokat a vezetékeket tényleg ott akarjátok átvezetni? Elég szerencsétlen megoldás (főleg tőled, miután kioktattad itt a népet a PCB gyártásról).

 

2. Lakkozott réz vezeték? Remélem nem marad így a véglegesben. A forgóváz mozgása ott szépen ki fogja koptatni őket, és zárlat lesz a vége.

 

Előzmény: csíkos-háTTú (43110)
tom sawyer Creative Commons License 2021.07.19 -1 2 43122

Tervezek már bele egy rendes vezetőállást mert úgy látom a szilié van belefaragva (az is elég messze van a tökéletestől). 

Előzmény: csíkos-háTTú (43121)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2021.07.18 -2 3 43121

Több szem többet lát, és a lényeg, hogy más nézőpontból is!

Köszönöm, megfontolandó az észrevétel!

 

Egyébként igen, lesz újabb fejezet M41 ügyben (is). Rajtam, meg még pár emberen nem múlik. :-)

Előzmény: Sz. G. Á. (43117)
benbe Creative Commons License 2021.07.18 -1 3 43120

Ez engem annyira nem zavar, szeretek forrasztani, és a jó forrasztásnál kevés biztosabb és zavarmentesebb kapcsolat van. De az azért zavart, hogy az MTB ABbmot paneljén a hangszóró két csatlakozási pontja kb. kéttized milliméterre van egymástól, hatszor tapogattam meg bekapcsolás előtt, hogy nem zártam-e véletlen rövidre. És ugye a dekóderen az pont nem rövidzárvédett kimenet a hangszóró kis ellenállása miatt.

Vagy ha a nagyobb távolság nem fért bele (dehogynem fért volna, pláne, hogy igénytelen, vezetékes panelen belüli kapcsolat is van rajta), akkor legalább a beültetőgéppel tegyenek oda két kis cin-pogácsát, hogy elég legyen a vezetéket odatartanom és arra rányomnom a Weller hegyét, ne nekem kelljen előtte még cint is odacsöppentgetni... A 2021-es modellárak alapján azt sem értem, miért nincs gyárilag beépítve a hangszóró a modellbe. Meg tudom oldani (mert a szaktudásom és a felszerelésem meg van hozzá, de azért ezzel nincs mindenki így), de a stressz nem hiányzik, hogy összesen közel százezer forintnyi cucc épsége múlik azon a két apró forrasztáson.

Előzmény: Sz. G. Á. (43117)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.18 -2 0 43119

Jellemzően arégebbi Roco mozdonyokban meg tudták oldani hogy a világítás és a motor is könnyen oldható kapcsolattal csatlakozzon a nyákra :)

Előzmény: Sz. G. Á. (43117)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!