Keresés

Részletes keresés

gabicza Creative Commons License 2008.07.31 0 0 106
Kustrae! Nem értem a kérdést. A tűpozíció azt jelenti, hogy a tű a varrás megállás után lent vagy fent van. Ez a gomb, amiről írtam, a varrásszélesség állítása (illetve a cikk-cakk szélesség is itt választható) a tűt mozgatja jobbra vagy balra. A tű középen áll alaphelyzetben.
Előzmény: kustrae (105)
kustrae Creative Commons License 2008.07.31 0 0 105
Nagyonis hasznos táblázat!Már fel is véstem a használati utasítás hátuljára.Azon gondolkoztam,hogy a tűpozíció állításával(jobb-közép-bal) nem lehet így variálni?
Előzmény: gabicza (104)
gabicza Creative Commons License 2008.07.31 0 0 104

Lányok! A KÖTÉS-FOLT... topicról ruccantam át. Amennyiben nem bánjátok, ide is felteszem az infót a Veritas varrógéppel kapcsolatban.

 

A gép talpszélességének 15 állása van. Ez az a gomb, ahol a cikk-cakk szélességet is állítani lehet. Nem minden gépen egyforma az alaptalpszélesség (talpfüggő). Általában 6-7,5 között mozog. Ezen a gépen az általános talppal varrt talpszélesség 0,85 cm. Ezt vegyétek figyelembe, amikor blokkot terveztek! Én csináltam egy próbavarratot minden állással. Vigyázat! Ha egy blokk varrásánál úgy tervezitek, hogy nem az alapállásban felkínált talpszélességgel varrtok, hanem egy másik kiválasztottal, akkor nagyon kell figyelni a következőre. Mondjuk késő este van vagy a család éhes és abba kell hagyni a varrást, kikapcsolod a gépet. DE. A következő bekapcsolásnál már megint az alapállásban lesz a géped, tehát újra át kell állítani a már korábban beállított talpszélességet, amivel már varrtál. Jegyezd fel magadnak az állást, mert elfelejted. Én már beleestem ebbe a hibába és nem értettem, miért nem stimmel a blokkom.

 

Talpszélesség (a leggyakrabban használt általános talppal)

Az első oszlop a gomb benyomása után mutatott szám, a második oszlop a cm (ezt a gép nem jelzi ki, én mértem le minden varrás után). A gép bekapcsolása után a 3,5 értéket mutatja, ami 0,85 cm. Ettől jobbra és balra lehet az értékeket átállítani. Javasolom, ez a táblázat legyen mindig kéznél.

 

0       1,2

0,5    1,15

1       1,1

1,5    1,5

2       1,00

2,5    0,95

3       0,9

3,5    0,85 (a gép által felkínált alapállás)

4       0,8

4,5    0,75

5       0,7  

5,5    0,65

6       0,6

6,5    0,55

7       0,5

 

Bocsi, ha nagyon szájbarágós voltam, de talán hasznos lehet.

 

 

banyalinda Creative Commons License 2008.07.29 0 0 103

Kedves Viperator!Ha visszaolvasod az utolsó 2 napot a köz véleményéből már tudod a választ: Veritas 39.900,-ért a LIDL-ben aukciósan. Nagyon megéri.

Nem éri meg a Singer a pénzét.BOCSI!AUKCIÓ=AKCIÓ

Viperator Creative Commons License 2008.07.28 0 0 102
Sziasztok!

Melyik varrógép a legideálisabb?

Cél: egyszerű, megbízható, hosszútávra tervezve, otthoni felhasználásra, farmernadrágot is tudjon varrni (vastag anyag miatt). Általános varrás.

Az Euronics kétféle gépet árul (Singer 35-40-45 ezer forintos, a másik valami Classic, egyszerű és 20 ezer forint körül van). Az egyik neves szaküzletben voltam és azt monda az illető, hogy 70 ezer forint alatti Singert nem éri meg megvenni és drága az alkatrész, inkább más márkából érdemes venni (majdnem mindegyik típusnál ugyanazok az alkatrészek vannak), NAUMANN márkájú varrógépet javasolta. Nem ismerem a Naumannt. Ti ismeritek? Melyiket érdemes venni? /Máshol nem tudok venni hitelben (havi kb. 5000 forint, tíz hónap), ezért akartam az Euronicsban, mert ott van hitellehetőség, a szaküzletben nincs. Milyen a 45 ezer forintos Singer (gondolom 18 ölltésmintás)?

Előre is köszönöm a választ!
bvedono Creative Commons License 2008.07.28 0 0 101
Ma a barátosném is megvette az utolsó darabot a nagykanizsai lidl-ben :)
Csütörtöktől cérnakészlet lesz akciós:)))
Előzmény: kustrae (100)
kustrae Creative Commons License 2008.07.28 0 0 100
:D Te jó ég,micsoda felvásárlási hullám! A lidiben meg csak lesnek,mi ez a varrógép-mánia,így,nyár közepén :)
Előzmény: F.Gina (99)
F.Gina Creative Commons License 2008.07.28 0 0 99
Kustrae, még egyszer köszi a tippet !

Én is vettem ! A harmadik boltban kaptam, a többiben már elfogyott.
Gyönyörű tűzéseket tud, és rengeteg kis kényelmi kütyü van rajta, de speciel az automata elvarrást nem értem, mert ha megnyomom a gombot, akkor háromszor beölt azonos helyre, a visszafelé varrás még nem esik kézre, de összeségében nagyon klassz. Sajnos, attól én is félek, hogy a nagyja műanyag, de imádkozzunk...:)))
Előzmény: kustrae (94)
artur66 Creative Commons License 2008.07.27 0 0 98
Szia!
Nagyon köszi, hogy priviben írtál, mert mérgemben a kedvencekből is töröltem a topicot, ezért nem is olvastam.
Igen, még áll az "alkatrész-probléma", viszont a képeken kívül (amit betettem), nincs semmi támpontom, mert robbantott, vagy összeállítási ábrát sem találtam, ahonnan kikereshetném. Ha valaki tudna SINGER 2515C-hez ilyet, kérem jelezze!
Az alkatrész árára persze kíváncsi lennék, mert most azt forgatom a fejemben, hogy legyártatom bronzból(amiből elvileg "örök életű" lenne)és most kezdtem utána szaladgálni...
Üdv:
ARTUR
Előzmény: skolikagi (93)
kustrae Creative Commons License 2008.07.27 0 0 97
Kao kérdezte mizujs a szervizeléssel.Ez van a tájékoztatóba írva:szervíz telefonszáma:0617779069 (ez ugye Budapest lehet).Alatta pedig:szervíz-CrownTechnics GmbH-Sontheimerstrasse 59-DE-74074 Heilbronn-tel.:0049(0)71316424955 (na,ez ugye haslövés,mert beköszönni sem tudok nekik).Úgyhogy nem tudom,mi van,ha gond van.Elsőként a pesti számot fogom hívni :)

Nem tudom,milyen arányban fém és műanyag.És azt sem tudom,lehet-e alkatrészeket kapni hozzá itthon.Egyenlőre csak az örvendezésig jutottam :))
N.Lonci Creative Commons License 2008.07.27 0 0 96
Lányok ide is felteszem, hogy akit esetleg érint, nem megy át más topikra is tájékozódjon.

Mindenkinek!

Felhatalmazást kaptam a GYŐRI VARRÓGÉP CENTRUM tulajdonosától, hogy a következőkről tájékoztassam a FÓRUM olvasóit, és a Győri VCG vásárlóit.
A CÉH tagsági igazolvánnyal való sorozatos visszaélések további megelőzése érdekében, (többen más CÉH tag igazolványával akartak vásárolni kedvezményesen), a mai naptól a CÉH tagsági igazolvány és személyi igazolvány együttes felmutatása mellett 5 % kedvezmény illeti meg azokat a CÉH tagokat, akik 20.000 Ft felett vásárolnak. 100.000 Ft feletti vásárlás esetén 10 % a kedvezmény. Csoportok vásárlása esetén is 5 % a kedvezmény 20.000 Ft felett.

Kérjük a vevők megértését.
Pamina Creative Commons License 2008.07.27 0 0 95
Nagyon jónak tűnik, ennyiért pláne, ha nem lenne a pfaffom, biztos elszaladnék egyért :)
Előzmény: kustrae (94)
kustrae Creative Commons License 2008.07.26 0 0 94
Sziasztok lányok!Két napja vagyok rendkívül boldog tulajdonosa egy ilyennek:
Az újpalotai lidiben vette a férjem,nem egészen 40 ezer forintért.3 év garancia van rá.Már csináltam vele próbavarratokat,és nagyon szépen varr, jól működik.Egyenlőre bőven többet tud,mint amire szükségem van :)
Ami nagyon tetszik benne:
-van automata tűbefűzője
-van rajta szálvágó
-automatikus elvarrás
-tűpozíció fent-lent beállítható
-süllyeszthető anyagtovábbító talp
-hímzőöltések
-programozható öltéskombinációk
-LCD kijelző,amim látható az éppen aktuálisan használt öltésbeállítás
-sok kiegészítő(olyan talpak,amilyeneket még életemben nem láttam)
-gomlyukat varr a behelyezett gomb méretének megfelelően
Hirtelen ennyi jut eszembe.Imádom!Kér,hogy időkibővítő nincs mellé csomagolva :)
skolikagi Creative Commons License 2008.07.25 0 0 93

Szia, nem tudom aktualis-e meg az alktaresz problema?

A ferjem nemetorzagban lakik, mi most vettük ott egy singert.

Ha kell az alkatresz -illetve a nyelviseret es segitseg- akkor irj!

Előzmény: artur66 (68)
anitaszhely Creative Commons License 2008.07.24 0 0 92
Köszönöm az ajánlatot, ma kaptam meg postán az egyik kedves Pfaff Smart 200 tulajdonostól!
Előzmény: ildibea (91)
ildibea Creative Commons License 2008.07.16 0 0 91
Sziasztok!

Én tegnapelőtt vettem egy Pfaff smart 200-ast. Nagyon örülök neki. :-)
Az előző gépem is Pfaff, az 15 éves, az akkori második legegyszerűbb gép, de még semmilyen alkatrész nem kellett bele, szinte csak tisztítani vittem eddig szerelőhöz. És még mindig működik, csak a nyúlós anyagokkal nem boldogult úgy, ahogy én szerettem volna. Van benne ikertűs progi, és melegítőt, meg kevésbé nyúlós pamutot is varr, de elég sokat kínlódtam vele. Persze, lehet, hogy egy szakszerű szaktanács is elég lett volna... :-P . De úgy láttam az előttem szóló írásokból, hogy a sima varrógépet még mindig nem sikerült "keresztezni" az interloockkal. Én ebbe a gépbe beleszerettem, mert én is vágytam kis hímző öltésekre, és szépen varr. Kipróbáltam már a két alap strechöltést is, de még sok minden hátra van, amit tud ez a gép.
Sikerült már magyar nyelvű leírást találnod? Én kaptam a boltban, nem valami jó minőségű a fénymásolat, de ki lehet következtetni a halvány részeket.
Nagyon sok tervem van, amit ezzel a géppel meg szeretnék valósítani! :-)
Előzmény: anitaszhely (88)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2008.07.13 0 0 90
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.

A párom meg akarta takarítani a varrógépét. Sajnos ennek érdekében szétszedte az alsó részt, amin az alsó szálat tartalmazó orsó szokott lenni. Ezek után a gép nem vette fel az alsó szálat.

Olvastam itt egy olyan hozzászólást, hogy ebben az esetben az a baj, hogy nincs szinkronban a tűvel a forgató szerkezet, de sajnos megoldást nem közölt arra, hogy hogyan lehet ezt szinkronba hozni.

Legyetek szívesek megírni nekem, hogy hogyan tudnám beállítani helyesen (akár képekkel is, ha vannak) az alsó szerkezetet annak érdekében, hogy felvegye az alsó szálat.

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!
Pamina Creative Commons License 2008.07.08 0 0 89

Ha van kedved, nézz át a varrós topikba:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9176085

Előzmény: anitaszhely (88)
anitaszhely Creative Commons License 2008.07.07 0 0 88
Hát igen, próbálgattam már, bár sok időm még nem volt. Az első dolgom, hogy az összes sormintát kivarrtam, ami csak van, és csodáltam, hogy a bal oldala szinte meg sem különböztethető.
Egyébként a sorminták miatt fogott meg a gép, mert amikor én kislány voltam, édesanyám hasonló sormintákkal díszítette nekem a ruháimat. Nekem is egy kislányom van, és tele vagyok ötletekkel.
Én csak hobby varrogató vagyok, varrógépem meg van másik is, pl lock 1034d Brother, amit imádok és leginkább ilyen nyári időben az elasztikus pamutokkal foglalkozom. Aztán van egy háztartási hímzőgépem is, ami szintén Brother, és van egy fedőzöm is.
Persze most a kedvenc az "új családtag", és alig várom, hogy időm legyen valami igényesebb darab megvarrásához!!! Csak idő, idő, idő!!!!!!!!!!!

Előzmény: Pamina (87)
Pamina Creative Commons License 2008.07.07 0 0 87
Akkor nagyon jó áron vetted! És hogy tetszik? mert biztos próbálgattad már leírás nélkül is :)
Előzmény: anitaszhely (85)
anitaszhely Creative Commons License 2008.07.07 0 0 86
Ismét szia Pamina!


Az előbb rosszul írtam az eredeti ár 390-400 EUR!
Előzmény: anitaszhely (85)
anitaszhely Creative Commons License 2008.07.07 0 0 85
Szia Pamina!


Ausztriában 290-300 EUR között mozog a Pfaff 200c gép ára.
Én 270 EUR-ért vettem / kb: 67.000.- Ft / ,az eBay-n találta a férjem, nincs meg az eredeti csomagolása, mert bameutató darab volt.
299.-EUR-ért hirdette a bolt, de sikerült alkudni és személyesen a férjem ki ment érte Bécsbe.
Előzmény: Pamina (82)
banyalinda Creative Commons License 2008.07.07 0 0 84

A Széchenyi könyvtárban minden M.o-n árult műszaki gépnek megvan a fordítása és lehet róla kérni máolatot.

20 évvel ezelött a KARAVANKa-hágói határálllomás (Ausztria-Szlovénia) "pisi" ösvényénél találtunk egy fényképezőgépet amit éppen 10 napja dobtak piacra a japánok. Világszám volt akkor is. Hiper-szuper-számítógépes stb. Hazahoztuk és a könyvtárban, bár még nálunk nem forgalmazták-tudtak róla fordítást adni 2 órán belül.

Előzmény: anitaszhely (81)
banyalinda Creative Commons License 2008.07.07 0 0 83
Romitexnél XIII.ker. bizonyára kapsz ilyen tűket.
Előzmény: Fanatico (79)
Pamina Creative Commons License 2008.07.07 0 0 82
Szia,
elárulod, mennyiért vetted? kíváncsi lennék az árkülönbözetre.

A helyedben felhívnék 1-2 nagyobb varrógépes céget (pl. varrógépcentrum 239-2187; 322-1363), és azt mondanám, vettem náluk egy gépet, de elhagytam a haszn.ut.-t, tudnának-e küldeni egyet? :)
Előzmény: anitaszhely (81)
anitaszhely Creative Commons License 2008.07.06 0 0 81
Sziasztok!

Egy héttel ezelőtt vettem Ausztriában egy PFAFF SMART 200C varrógépet, melyhez csak német nyelvű leírás van.
Szeretnék segítséget kérni, ha valakinek ugyanilyen gépe van és rendelkezik magyar nyelvű leírással, valamilyen módon szeretnék belőle egy másolatot!
Természetesen a felmerülő költségeket vállalom /posta, fénymásolás../
Köszönöm!!!
Frank Owl Creative Commons License 2008.06.20 0 0 80
brother vs singer. Melyik a megbízhatóbb márka?
két jelölt: http://varrogep.brothershop.hu/termek/1215/brother_varrogep/m1034d
http://www.briver.hu/termekek/haztartasi_gep/varrogep/17627_singer_14sh644_interlock_szegogep.html?PHPSESSID=69b03aef0a6d2bb5ea0650704bead203

Előre is köszi!
Frank
Fanatico Creative Commons License 2008.04.16 0 0 79
Sziasztok!
Szeretném kérni a segítségeteket. Vettem a Teszvesz-en egy tisztázógépet, elég régi, mint kiderült, és az eladó azt állította, hogy bárhol kapok hozzá új tűt, merthogy neki nincs.
Mint kiderült ez így nem igaz, és már az összes szaküzletet felhívtam, de senkinek nincs ilyen.
Kérlek Titeket, ha tudtok valahol elfekvő DCx1F (11-14) méretű varrógéptűről, jelezzétek nekem. Baby Lock 428-ashoz kellene. Sajnos nem olyan mint a többi overlock tű (B27), mert lapított a combja.
Előre is köszönöm.
komórka Creative Commons License 2008.04.10 0 0 78
Szégyenlem, hogy annyit irok, de muszáj megszólalnom. nemrégen egy Veritas-sal varrtam. Szóval rájöttem arra, hogy a Husqvarna gépem igen jó és jó vásárt csináltam vele. Nem Bernina Auora, de azt hiszem nyugodtam ajánlhatom bárkinek. Husqvarna Platinium 750 - Viking-Quilt. Mikor én vettem (2005) kb. 150 e.Ft volt. Quilt kiegészitést vettem hozzá ez tk. három talp ill. tű, himzőráma és asztalkiegésités. Az egyik talp az a bizonyos BSR (lehet, hogy másként hivják) a lényeg, hogy vastag anyagot szépen steppel. A tűk a szabad gépi túzéshez valók.
Mindezt miért irtam, azért, mert a gépet Varsóban vettem, ami azt jelenti, hogy a szavatosság itthon is érvényes rá. A lengyel nyelvű (valamint a hozzáadott inkább reklám angol nyelvű anyag) eleinte nem tetszett, de elég hamar kiismertem. Közben sajnos ezek a leirások eltüntek és bementem a VGC-be, ahol megmutatták a magyar nyelvű leirást. Hát szinte semmi. Tehát magamra maradtam és ki kellett tapasztalni a talpakat. Végül sikerült. Közben előkerültek a leirások és minden a helyére állt. Tehát a jó leirás és a gyakori használat a gép használatát megismerteti velünk és a hibák is előjönnek.
Ja a kiegészitő Quilt Killt-et a VGC-nél rendeltem 30 e.Ft-% a CÉH tagságra.
Csak azért irtam mindezt, mert nagyon megszerettem gépemet.
Pipitér2003 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 77

Szia,

 

esetleg érdeklődj itt:

http://www.varrogep.co.hu/

 

üdv:

P.

Előzmény: artur66 (74)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!