Hátha érdekel valakit: szerdán a pesti Ikeában jártam, és kétféle anyaguk 595.- forintért kapható. A honlapjukon nincs feltüntetve. Az egyik anyag fehér alapon nagy körtés, a másik meg egy erősebb, fehér alapon nagy mintás anyag, én ebből strandtáskát fogok varrni. Holnap megyek, veszek még, már ha még mindig le lesz árazva.
TRÅDKLÖVER az utóbbi anyag neve, és eredetileg 1.990.- forint az ára, a körtéset nem találom a honlapon.
Hello, új vagyok itt. Karácsonyra kaptam egy berina fun style-t. Meg vagyok elégedve vele. Nagy varrási tudományom nincs, de túl vagyok 1-2darabon (gyerektakarók, táska stb.). Olyan gondom van, hogy nem találtam megfelelö mintájú anyagot, így hímeznék rá valamit. Az elsö kísérletnél nagyon beráncolta az anyagot, pedig vasaltam rá közbélést, hogy ne nyúljon. Wellsoftra applikálok bébiplüst, egyszerüen nem tudom, hogy ezt a nyúlós plüsthogy tudnám ráncolás nélkül rávarázsolni. Illetve, hogy hogyan lehet, hogy a hímzés kezdete-vége elvékonyodjon? Ha érthetöen kérdeztem.
Sziasztok! Tudna valaki segíteni két dologban? Az egyik hogy szertnék egy varrógépet és 30e Ft-nál többet nem tudok rá szánni. A Necchi-t ajánlották az üzletben, de a Toyota felé húzok inkább. Tudnátok segíteni melyiket érdemesebb megvenni? Hobby célra venném, de azért sokat használom.
A másik gondom, hogy szoktam pamut ingeket varrni a férjemnek, és alig találok Budapesten pamut anyagot hozzá. Csak az Euro-textilt tudom (nagyon drága nekünk) és a Luxus méteráru turit, de ott ritkán van ilyesmi. Nincs valakinek tippje esetleg, hol keressem?
Én még új vagyok itt. Varrónő vagyok, és most egy új háztartási gép vásárlásra adnám a fejem.(mivel sajnos ipari gép nem fér a lakásba...)
Mivel vastag anyagokat is szeretnék varrni vele(farmer, munkaruházati anyag--ebből táskát varrok így van, hogy a pántoknál 8 réteg anyag is van.
Milyen varrógépet ajánlanátok, ami ezt el is vinné, tehát erős gép? (új gépet szeretnék garanciával, tehát nem 30 évest, az van nekünk is, de több szempontból ki se állhatom...)
Sajna vidéki vagyok, így nem tudom üzletben kipróbálgatni a gépeket sajnos...
Ja és fontos lenne a talpnyomás állíthatóság is.(nekem ez jön be, ha különböző vastagságúak az anyagok)
Kérdeznék tőled egyebet is. Nemrég láttam a neten egy eldugott weboldalon egy régebbi gyártmányú (elég ősi) harisnyaszem-felszedő készüléket. Tulajdonképpen kézi kanalas tű, de van még rajta egy plusz rátekert, és eléggé különös módon hajlított drótocska. Mi célt szolgálhatott harisnyaszemszedés közben??? (Talán távtartó, hogy éppen a megfelelő mélységig engedje bele a női nylonharisnyákba szemszedőtűt....... ?))
Itt van a képe, meg a szakleírásának a képe is (angol):>>
Te mit látsz ki belőle, mire való (vagy mire való lehetett, vagy volt; <<ui. eléggé régi harisnyaszemszedő) a hajlított, rugalmasan merev fémhuzal?
They can be mended in a jiffy. Reknits the original stitch."
"The only mender which can be operated by an amateur."
Really? Read these instructions and I dare you to figure out how to use this thing. It starts with a small wineglass...and you'll need a large one for drinking by the time you get your first nylon repaired.
Remember, "Now lay mender down while you stretch the runner as tight as possible lengthwise - but not crosswise. This is the most important part of the operation."
But if you cannot work this, "You are not completing your stroke clear up and clear down."
Kíváncsiságból kérdem, de lehet hogy ki is próbálom, hogy vajon mi lehet a haszna (mert hiszen biztos nem minden ok nélkül tették ám rá.. !) annak a kis drótnak???>> Azaz az én kis kézitűmre is rátekerek egy ugyanilyen módon hajlított vékony huzalt, aztán meglátom, hogy majd a női nylonharisnya-szemszedés közben mivel lesz jobb tőle a kis szemszedőtűm... ! ((Tudod, a"Hosiery Ladder-mender" néven kapható van meg nekem, az egy az egyben ugyanilyen, leszámítva a drótot... .))
Hát inkább csak fedőzni szeretnék vele; tudod, az a helyzet, hogy az endlizéshez (<< = lockoláshoz) már ott van a "Brother 929 D" endlizőm, így ez már -- inkább -- csak fedőzéshez kellene. ((Azért szúrtam közbe az "inkább"-ot, mert az is pozitívum egy gépnél, ha nem csak egy dolgot tud, hanem mindjárt kettőt is. Két funkció egymás mellett még biztosan nem teszi olyannyira komplikálttá a belső szerkezetének felépítését, hogy attól sűrűbben romlana el, mint az egy-műveletes "rokonai"!))
Persze mint arról a -- főbb -- szempontról már korábban is írtam (ráutalás: Carina_S (4140)-es hsz.), a finom anyagokkal való szolíd bánásmódja is elsődleges szempont lenne a szemeim előtt! Ha ugyanis tüllfátylat, finomabb fehérneműt (pl. saját készítésű merevítős csipkemelltartót), nylonharisnyát szereték vele fedőzni (mint írtam, ezt meg a divatozási kedvem hozza magával mindig), vagy éppen más efféle finomabb anyagot, akkor a gép iránti igényesség megkerülhetetlen igény -- nem tépheti, nem szaggathatja vagy ráncolhatja összevissza az anyagot, mert akkor annak vége!
"Én mindég úgy veszek gépet, hogy a szívem húzzon hozzá... Eddig bejött :D"
Szia!
Látod, én is így vagyok ezzel a dologgal. Ha már a Brother egyszer bejött endlizőként (8 éve már, hogy hibátlan!), akkor már a fedőzőjükben is bízni kezdek... !
De amint látom, amit írsz, azt a Pfaff márkára írod, mert arra reagáltál (biztosan, mert van már pozitív és jó tapsztalatod vele). A Brother fedőzőjével van esetleg valamilyen észrevételed, vagy tapasztalatod???
<< Itt meg egy 5 szálas fedőzőről találtam fotót, a befűzéséből is talán látszik valami... . Tényleg, azt, hogy alul-felül is tud-e fedőzni, vagy csak az egyik oldalon, azt vajon az dönti-e el, hogy 4 szálas vagy 5 szálas a fedőzőgép, vagy ezt más dolgok döntik el???
Nos, nézegettem a fedőzőgép-márkákat, a minőséget. (Az ára most csak "másodlagos", mert ha valóban jól varr, akkor csak egyszer kell megvenni!) Szerinted ez olyan finomságú varráshoz, fedőzéshez, amire énnekem kellene, eléggé jó minőségű fedőzőgép (Brother2340CV), jó választás???
((Mint látod, kapásból egy "Brother" márkára kerestem rá, lévén azzal a márkanévvel már vannak jó tapasztalataim, ha endlizővel is. Így hát remélem, a fedőzőjükben sem fogok majd csalódni... !))
Egyébként itt leltem rá:>>Varrógépcentrum. Csak még mindig gondolkozom rajta, mert hát 189900 Ft.-ot nem mindegy, hová tesz az ember.... ! -- :)
Az ilyen fedőzővel készített lapos varrásttöbbek között ott is használják egyébként, ahol a varrás a női harisnyanadrágok hasa közepén a nadrágrészen keresztül függőlegesen áthalad, meg a női combfixek bordűrjének és sztreccsnylon-harisnyarészének az összevarrásánál, meg még a női bugyikon is, a függőleges hasi varrásnál, és az alul-hátul a keresztbe gépelt varrásuknál is.
Énnekem egyébként csak az endlizőgéppel van tapasztalatom, a "Brother 929D" típusra semmi panaszom sem lehet, mert mindmáig kiváló gép, de egy fedőzőgép az csúcsszuper lenne!
((Az endlizőmmel saját részre többek között fehérneműt varrtam, bugyit, sima és merevítős melltartót, hálóinget, kombinét, szoknyát, blúzt, no meg hát mivel szeretem magamat szuperdivatosan kicsípni, női finom sztreccscombfixekbe vagy három tucatba direkt jó vastag(!), vonzóan feltűnő hátsó varrást is, saját részre is, és persze hát akkor már a lányomnak is (ha egyszer ő is ennyire szereti a szép női nylonharisnyát, mint én, hát neki is hadd legyen belőle bőven....), és hát valljuk be, a hátul varrott női finom sztreccscombfix kitűnően passzol miniszoknyához, kisestélyihez, tüllruhákhoz, meg mindenféle bulikba való szebb darabokhoz!!! Ha boltban veszem női combfixből a hátul varrottat, sokkal drágább, mint a sima női combfix, vagy ha mintha magam gépelném bel a hátsó varrást!!))
((Itt vannak a képek, itt van a "Brother 929D" endlizőgépem is, meg mutatóba a hátul varrott női combfixekből is, amit nekem magamnak sikrült vele szépen elkészítenem.))>>
De főleg a hurokfogóinak az elhelyezkedése az az egy , amit el sem tudok képzelni! Az endlizővel szemben ugyanis ez lehetővé teszi az olyan négy szálas lapos varrást is, amilyennel a női harisnyanadrágok hasi részének közepét varrják össze, és amely mindig az anyag közepében halad (az endliző ilyet csak az anyag szélére tud elkészíteni).
Az is érdekelne, hogy mi az egy oldalon fedőző gépek, és az alul-felül fedőző gépek között (és a befűzési módjuk között is) a különbség!
Mutass légyszi egy-két, szerinted is időtálló minőségű és márkájú fedőzőgépet, amin leheletvékony(!!!) anyagokat (muszlin, organza, tüll, 40-50 DEN-es és 10-15 DEN-es nylonharisnyák) is -- aránylag -- minden gond nélkül lehet fedőzni!
((Endlizőgépben nekem a "Brother 929D" vált be, gondolom fedőzőgépekből is jókat gyárt a Brpther cég... !)) <<De ha Te más típust látsz alkalmasabbnak erre <<(vékony anyagok fedőzése!!!) és hasonló ilyesfajta célokra, akkor mutasd csak be azt a más típust! Mint írtam, fedőzőknél még nincsen gyakorlatom; jobb ha egy nálam tapasztaltabb valaki segít kiválasztani a célnak leginkább megfelelő és időtálló márkákat, olyan valaki, mint Te, aztán én meg majd ezek közül választanám valamelyiket!
Hozz róluk és a befűzésükről (befűzés és befűzési sorrend) gyakorlati fotókat légyszi, mint már írtam, a befűzésük az, amit meg kell tanulnom (4 szálas, 5 szálas, egy oldalon fedőző, alul-felül fedőző)! Amint látod, az endlizőkkel ellentétben a fedőzőkkel még ismerkednem kell!!!