Keresés

Részletes keresés

laci19791202 Creative Commons License 2015.04.24 0 0 90894

Szép napot!

Hát még mindig nagyon erősen gondolkozom a Yato lapon,lehet kicsit többér kicsit jobb lenne a Bosch?Rákerestem itt a fórumon a véleményekre,a Bosch-nál azt hiszem nem egy ember irta hogy hangos,a Yato-javára pedig ha jól emlékszem többen is irták hogy csavarvágás után meg sem látszott rajta.

pajaci Creative Commons License 2015.04.24 0 0 90893

Előzmény: pajaci (90892)
pajaci Creative Commons License 2015.04.24 0 0 90892

A szomszédban ilyesmik vannak nyárfából, 15 éve legalább megvannak. Úgy ötévenként átkenik sadolinnal. Raklapelem gyártók, fűrészüzemek csinálnak úgynevezett prizmát, abból vannak. Van mellettem is egy ilyen üzem, ha jól emlékszem 5 és 7 cm vastagságban vannak különféle szélességgel.

Olcsó, és viszonylag könnyű.

 

Előzmény: Soká (90887)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.24 0 0 90891

A fóliázott mdf hogyan készül? homemade körülmények között lehet ilyesmit gyártani? Nem mintha annyira odáig lennék érte, csak érdekességképp kérdezem.

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.24 0 0 90890

A netfronton az információs részen is van pár figyelmet érdemes olvasnivaló.

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.24 0 0 90889

Oh, a filmezés külön műfaj. Első és legfontosabb, tudni kell pontosan, hogy kinek és milyen célból készül. A technika, programkörítés huszadlagos, tessék egy pár perces Eizensteint megnézni :)

 

Köszönöm a bútorelős dolgokat. Mivel az ajtóspolcos megoldás nem okés, fiókosdi lesz. Ahhoz meg számolgatni kell.

Előzmény: Soká (90870)
Garfield007 Creative Commons License 2015.04.24 0 0 90888

Valami ilyesmit :-)

Előzmény: Soká (90887)
Soká Creative Commons License 2015.04.24 0 0 90887

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

 

A fix, lealapozott rönksor volt az első ötlet, hátránya, hogy nem variálható.

http://ildare.unas.hu/spd/unas_679007/05-meteres-tamfal (nem értem, hogy az ár mire vonatkozik?)

 

Az egymásnak fordított fél rönkök nem lennének elég magasak, oda de még kell valami, szerintem:

 

vagy:

(eszement ára van...)

 

http://www.windellfox.com/Resources/18.Ronk%20pad%2002-1665.jpg

nem megy célszerszám nélkül.

 

 

 

 

 

 

 

halaloszto Creative Commons License 2015.04.24 0 0 90886

én is ezt csinálnám. kell hozzá valaki, aki profin kezeli a láncfűrészt. plusz legjobb ha előtte gatteren félbevágják őket. a komoly meló megtalálni és megszervezni hogy honnan legyenek a rönkök. kapcsolat tüzifás céggel vagy erdészettel előny.

Előzmény: LyPapa (90883)
halaloszto Creative Commons License 2015.04.24 0 0 90885

én auro színezett olajjal és viaszbalzsammal csináltam. nekem tetszik az eredmény, és tartós is. baromi nagy meló. a sötét szín kicsit problémás, ha jól megnézem nem lett minden ajtó egyforma színű.

 

Vajk

Előzmény: csaba123 (90882)
halaloszto Creative Commons License 2015.04.24 0 0 90884

kemény dolog ám a filmezés. én életemben egy darab interjút vágtam meg tanulásként. a nettó kb 5 perces interjún kb 8 órát dolgoztam. egy profinak csak a negyede lett volna. 

 

Vajk

Előzmény: Barnamedvébb (90869)
LyPapa Creative Commons License 2015.04.24 0 0 90883

Újabb: hosszában félbevágott rönk - ez lenne a pad ülőlapja, és tartóként pedig ugyanígy félbevágott rönk, de a 'sík' részével hasra vágva a földön. Némi íves befaragás az ülőlapnak, és kész is az ülőke :)

 

Üdv: LyPapa

csaba123 Creative Commons License 2015.04.24 0 0 90882

Sziasztok!

Lakásfelújítás során új lucfenyő belső ajtók kerültek beépítésre, aminek szeretnénk megtartani az eredeti natúr színét.

Azt gondoltam lekenem vagy 4 réteg vizes bázisú lakkal. 4 réteg után már szép felületet ad (persze közben finom csiszolgatások, stb). Polcok és kisebb bútorok készítésénél már sok jó tapasztalatot szereztem a vizes lakkal. Lényegében nem is igazán használtam mást az utóbbi években.

Szerintetek van (lényegesen) jobb megoldás?

- Oldószeres lakkok jobbak? A felület keménysége szempontjából.
Nem feltétlen szeretnénk olyan műanyag tapintást, mint amilyet ad a csónak lakk.

- Vagy érdemes lenne valamilyen olajos kezelést adni neki először? De arra már csak oldószeres lakk jó, gondolom.

Köszönöm a véleményeket! Csaba

LyPapa Creative Commons License 2015.04.24 0 0 90881

Én lehet, hogy egy sétáló sort készítenék, azaz: függőlegesen tenném le a rönköket, valamennyi talajba ágyazással. Így lehetne rajuk mászkálni és ücsörögni is :) Részemről a mozgó - mérleghinta, stb. - szerkentyűket rönkökből nem igazán látom szerencsésnek, elsősorban a balesetveszély miatt.

 

Üdv: LyPapa

 

Előzmény: Soká (90877)
rferi Creative Commons License 2015.04.24 0 0 90880

Akácrönk hosszában félbevágva, és kettő egymás mellé téve kiadja a kellő ülőszélességet.

Kellenek rá merőlegesen fekvő rönkök is,amire feltámasztják ezeket a félbevágottakat.

Nem nehéz arrább rakni, és ott újra összeállítani, pláne ha sok a gyerek. 1,5 - 2méteres hosszban elférnek rajta páran

Előzmény: Soká (90877)
GPF Creative Commons License 2015.04.24 0 1 90879

Ez milyen jó ötlet! Gratulálok a kölyköknek hozzá!

 

Angliában tök bevett szokás, hogy padokat adományoznak az iskolának, kertnek, játszótérnek. Sőt, paddal állítanak emléket az elhunyt nagyjaiknak. Nekem ez nagyon tetszik.

 

4-5 évig bármi kibírja, ha le van kenve valamivel.

Előzmény: Soká (90877)
LyPapa Creative Commons License 2015.04.24 0 0 90878

rferi, Kamelot: köszönöm szépen,  én is úgy gondolom, hogy nagy különbség a kettő között nincs.  Nem találtam semmi kizáró okot, egy egyszerű (LUX-TOOLS), 1500W-os körfűrésznél, a vágandó anyagok jellemzően fenyő, esetleg tölgy, bükk - de ezek kb. fél collos vastagságúak. 

A fordítás: az angol nyelvűt néztem, majd a német nyelvűt is, hátha tényleg valami elírás lehet, de mindkettőben ugyanazt írják :(

Ja, ami még érdekes lehet: 210x30 a lap, és kb. 4800 a fordulat.

 

Üdv: LyPapa

 

Soká Creative Commons License 2015.04.24 0 0 90877

Lenne egy fás kérdésem!

 

A gyerekek iskolájában kitalálták a végzős gyerekek, hogy ajándékoznának valamiféle kültéri ülőalkalmatosságokat. Arról van szó, hogy van az iskola kertjének egy kis beugrója, ahol lehetne tartani órákat kint a szabad levegőn. Azt találták ki, hogy vennének fa rönköket, amit úgy helyeznek el, ahogy akarják, ami bírja a kültéri viszonyokat.

 

Szerintem akácból nem nagyon kapnak 30+ átmérőjű rönköt.

 

A lényeg egy olcsó megoldás lenne, ami nem balesetveszélyes, működik 4-5 évig és például működik anélkül, hogy aki ráül egy ilyen rönkre, annak nem lesz kimoshatatlanul mocskos a nadrágja.

 

Ami szóba jöhet:

- rönkök

- sámlik

- 2-3 személyes padocskák.

 

Ha valakinek van ötlete rá, azt köszönettel venném. Előny az, ha kalákában a gyerekekkel legyártható (befejezhető) a tárgy.

rferi Creative Commons License 2015.04.24 0 0 90876

Kösz, ez tényleg kellett

Előzmény: pajaci (90874)
Kamelot Creative Commons License 2015.04.24 0 0 90875

A fűrészfoglapkák anyaga:

T.C.T.: porkohászati eljárással készített mikroszemcsés Wolfram- karbid lapka

HM: keményfémlapka

 

Ez ugyan nem válasz, csak adalék a jelentéshez.

Előzmény: LyPapa (90871)
pajaci Creative Commons License 2015.04.24 0 0 90874

TCT (volfrámkarbid)

 

keményfémlapkás (HM)

Előzmény: rferi (90873)
rferi Creative Commons License 2015.04.24 0 0 90873

Szar fordítás.

A HM jelentése Hard Metal, a TCT meg Tungsten Carbid Tipped.

Gyakorlatilag ez utóbbi a vídia lánykori neve.

A HM meg jóformán ugyanazt jelenti.

Előzmény: LyPapa (90871)
rferi Creative Commons License 2015.04.24 0 0 90872

Még az is lényeg, hogyha mintás lapot vágatsz, akkor az első méret párhuzamos a mintaszáliránnyal

Előzmény: Törölt nick (90857)
LyPapa Creative Commons License 2015.04.24 0 0 90871

Gyors kérdés: azt írja a körfűrészem használati utasítása, hogy HM lapkás tárcsa ajánlott, TCT nem használható. Mi lehet az oka ?

 

Üdv: LyPapa

Soká Creative Commons License 2015.04.24 0 0 90870

"kb. 6-8 óra volt. Ezt sem gondoltam volna."

 

Valóban, hiába nevelkedik az ember a tv-n, csak amikor maga is csinálni kezdi, akkor jön rá, hogy nem is olyan magától értetődő, természetes dolog a filmes nyelv. Egy 20 mp-es (jó!) reklámfilmet ezért nem könnyű megcsinálni.

 

Nem érdemes általánosítani, de éppen a ti linkjeiteknek köszönhetően láttam már jónéhány jó és rossz példát. Néhány amerikai hobbista lyukat beszél az ember hasába és akad néhány orosz, aki meg a nyelvtudás hiányából előnyt kovácsolva, némán is többet mond el ugyanarról a témáról.

Előzmény: FüstyZ (90866)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.04.24 0 0 90869

6-8 óra? az nem kevés munka!

elismerésem!

Előzmény: FüstyZ (90866)
FüstyZ Creative Commons License 2015.04.24 0 0 90868

Én is a Nettfrontos táblázat alapján számolok. Kicsit feltuningoltam, kiegészítettem kicsit. (Pl "fiókelők, ajtólapok összeállítási lehetőségei szériaméretekből" résszel) Ha valakit érdekel itt elérheti.

halaloszto Creative Commons License 2015.04.24 0 0 90867

a panelba az első konyhámat pontosan így csináltam! jó lett! 

hajlamos vagyok túlbonyolítani dolgokat, és ezt sajnos élvezem is.

Előzmény: BözsiBözsi (90863)
FüstyZ Creative Commons License 2015.04.24 0 0 90866

Nagyon köszönöm az észrevételedet! Nem haragszom, sőt, örülök neki. Fontos a visszajelzés. Ez az első ilyen jellegű videóm. Igen, valóban hosszú lett, ez biztos, más is mondta. Kitalálni egyszerű, megcsinálni nem. Ez engem is meglepett. Ugye mivel a kommentárt menet közben nyomtam, így a vágásnál már meg volt kötve a kezem. Rájöttem, hogy ez így valóban nem jó, nem tudtam elég rövidre vágni. Kellene egy jobb videóvágó szoftver is, ez egy ingyenes, egyszerű, korlátozottan használható. Még egyszer köszi a kulturáltan megfogalmazott kritikát. Ha lesz folytatás, akkor minden kritikai észrevételt figyelembe fogok venni.

 

A videó elkészítse egyébként szereléssel, vágással, konvertálással, feltöltéssel, képgyűjtéssel, blogbejegyzéssel együtt kb. 6-8 óra volt. Ezt sem gondoltam volna.

Előzmény: Soká (90865)
Soká Creative Commons License 2015.04.24 0 0 90865

"Igen, én említettem a blogomban, lehet ott olvastad."

 

Én itt olvastam. De arra végül nem derült fény (számomra) hogy a két Parkside néven futó gép végül is hogyan viszonyul egymáshoz? Előre- vagy hátralépés volt a váltás?

 

Most, hogy említetted, megnéztem az adatlapodat és a blogodat. Engedj meg pár (felületes) olvasói véleményt, kizárólag a gérvágós poszt alapján. Bocsánat, hogy a dicséretet elintézem egyetlen rövid mondattal: nagyon szépen, tagoltan, elegánsan adod elő a dolgot, a dolog megállná a helyét akár egy témába vágó szaklapban is.:)

De részben ez a kritikám része is: kicsit az volt az érzésem, mintha karakterszámra "fizetnének" és nekem az olvasónak egy csomó olyan dolgot is el kell olvasnom, meg kell néznem, ami igazából kevéssé informatív.

Leginkább a videó akasztott meg kicsit, ezt már korábban is linkelted. Mentegetőzöl is, hogy hosszú lesz, és valóban az. :) Szerintem - és ez persze egy vélemény a sok közül - az emberek az ilyen témát szeretik 1-2 percben elintézni, és igazuk is van, mert valóban elintézhető 1-2 percben. Persze, minél rövidebb egy videó, annál több munkája van vele a készítőnek, mert feszesre megcsinálni egy ilyet, az előrelátás, tervezés és sok vágás. Bevallom, én akkor kapcsoltam el, amikor meg kellett volna néznem, hogyan porszívózod le a gépet, hogy szép tiszta legyen...

Szóval, én azt javaslom, hogy miután a témánk nem szépirodalom, így érdemes (mondom ezt én, aki mindig hosszan ír :))) lényegre törően fogalmazni. Főleg képben. Tudod, a tipikus "kevesebb, több" elmélet.

Remélem, nem haragszol az észrevételeimért. :)

Előzmény: FüstyZ (90846)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!