Keresés

Részletes keresés

dhauzer Creative Commons License 2019.01.10 0 0 10558

Tegnap kettő cserépkályhással beszéltem, mindkettő kijelentette hogy csak cserépkályhát tud csinálni.

Ezek szerint nem ugyanaz a szakma.

Előzmény: Zöldár (10557)
Zöldár Creative Commons License 2019.01.09 0 0 10557

Cserépkályhást kell megbízni !

Előzmény: dhauzer (10556)
dhauzer Creative Commons License 2019.01.09 0 0 10556

Sziasztok!

 

Komárom-Eszergom megyében tudtok valakit ajánlani aki tömegkályhát épít?

 

Köszi.

majdmegse Creative Commons License 2019.01.07 0 0 10555

Szia!

 

Csak egy mailcimet találtam - nekem azt dobja fel.

Küldtem rá egy mailt!

 

Előzmény: kalyhasember (10554)
kalyhasember Creative Commons License 2019.01.05 0 0 10554

Igen. Volt én sem találtam, szétbaszott az ideg. Hívj fel mindenem nyilvános. Nem titok, de nem szeretnék sárdobálást.

Előzmény: majdmegse (10552)
sancibácsi Creative Commons License 2019.01.05 0 0 10553

Üdv, nagyon szep 2019 es évet kívanok neked.

 

Ui:

Ha megemeled, alárakok egy 3. sort.

😄

Előzmény: maguborka (10551)
majdmegse Creative Commons License 2019.01.05 0 0 10552

Szia!

 

Természetesen! Azért is szenvedek vele - bár most még nem tudom, hogy lesz-e újra füstszag.

Van valami jó tipped/módszered?

Előzmény: kalyhasember (10550)
maguborka Creative Commons License 2019.01.05 0 0 10551

Koszonom szepen

 

na akkor figyelek, jatszom.

ha elzarom nagyon a levegot, leall barmilyen tuz... ;) eleg profi emberke csinalta. ;) 

 

egy dolgot valtoztatnek ha most epulne. 3 sor tegla alapra epittettem volna, hogy ne kelljen annyira lehajolni ;)

 

koszonom s mindenkinek kellemes meleget kívanok

Előzmény: sancibácsi (10548)
kalyhasember Creative Commons License 2019.01.04 0 0 10550

Szia. Szeretnéd, tutira meg tudni, hol a rés a pajzson?

Előzmény: majdmegse (10549)
majdmegse Creative Commons License 2019.01.04 0 0 10549

Huha, lehet megmondtad a megoldást!
Nálam ugyan már nincsen fent a rács és be van burkolva, de a kondenzvíz kivezető cső körül (a volt rács helyénél) nincs légmentesen lezárva a karton.
Lehet kinyomom alul a cső körül akril tömítővel, és akkor az egész kéményt valóban körbeburkoltam elzárva a szobától!

Erre itt lent alul nem is gondoltam - simán visszajöhet itt is ha a kéménycsőnél van a tömítetlenség! 

 

Köszönöm, ezt nagyon jó tipp!!!

Előzmény: sancibácsi (10547)
sancibácsi Creative Commons License 2019.01.04 0 0 10548

BUÉK!

 

Hülyeség, hüjeség :-) Kinek hogy :-)

 

De amúgy nem hülyeség amit írsz! Nem is annyira a lassabb áramlás miatt; hanem a hosszabb fűtési idő miatt.

Az oroszoknál a méretezésnél-számításnál pl. a kályhánál számolnak névleges felfűtési idővel.

(Hőfelvevő felület (m2) * fajlagos hőfelvétel kWó * felfűtési idő).

Ha ehhez el kell venni a levegőből; azt lehet. Ha már kb. 70%-ban leégett (nem is tudom ez kinek mit jelent, és ezt hogyan határozzuk meg :-)

De akkor egyértelmű, hogy kevesebb levegő (O2) kell már. Az égés közepe az ami nagy légfelesleget igényel: a fagázok égetése.

A végén már kevés a fagáz, inkább a faszén égés történik.

 

Azt tudom még hozzátenni: ha az égést, lángképet figyeled: ha nagyon elveszel a levegőből, (itt a nagyon szón van a hangsúly, mert a keveset nem látod, csak mérni lehetne): akkor fekete kis füst gomolyagok is lehetnek még a tűztérben. Ha ilyen feketés füstöt látsz: adj neki; ne kormoljon. :-)

Előzmény: maguborka (10545)
sancibácsi Creative Commons License 2019.01.04 0 1 10547

A 2-t?

 

Bedugtuk alul a rácsnál, és megszünt :-)

Előzmény: majdmegse (10546)
majdmegse Creative Commons License 2019.01.03 0 0 10546

Sancibácsi!Köszönöm, hogy próbálsz segíteni!

 

Kérlek nézd meg, hogy mit tapasztaltam a tegnapi szétszedésnél:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9020390

 

A kályhát kívülről tápláljuk levegővel!

De esküszöm, már gondolkodom ezen az ablakos dolgon így is, hátha....

 

A kémény azt hiszem 200-as!

 

A 2-es pontban leírtakat hogyan tudtátok megkeresni?

Jó lenne erre valami mérőgép...

Előzmény: sancibácsi (10544)
maguborka Creative Commons License 2019.01.03 0 0 10545

BUÉK mindenkinek első sorban

 

Sancibácsinak: - még mindig nincs beburkolva a kályha, de az anyagokat megvettem, szóval, lassan :)

 

 

ami felmerült bennem az elmúlt napokban, s kicsit kísérletezgettem is.

tűz jó 60-70 %-ban leég, azaz a betett tüzifa, s ekor lelassítom a légáramlást - ajtóval :) igen több figyelmet igényel, nade az áramlás miatt, mintha a kályha is melegebb lenne pár óra múlva.

 

persze nincs lézeres hőmérőm, fú a szél mint az állat... sok sok változó.

 

logikailag, nekem mivel lassabb a légáram, tovább tart bent a meleg, kályha is többet vesz fel - igen, az égés kárára ez tény, és a hamu is több. ezt is látom - tapasztalom.

 

hüjeség? 

sancibácsi Creative Commons License 2019.01.02 0 0 10544

Igen van több lehhetőség.

 

1.

Valami tömítetlenség, amin a füst vissza áramlik.

Erre gondol mindenki elsőre.

Ez füstölést indításnál; tehát hideg kéménynél-kályhánál okozhat.

A begyújtás-égés elején.

(Erre azért kicsi az esély. Ha egy jól megépített 200-as (hánys???) Schidel kéményről van szó; akkor annak elég jó huzata van. Tényleg csak nagyon ritka easetekben okozhat problémát.

Azért azt hozzáteszem; a legproblémásabb mindíg az új ház. Fűtetlen. Kopp hideg falak, beton padló, stb. Kint ha picit süt a nap, már nap közben, délután már jobb idő van mint a fűtetlen új házban. A kéménynek fordított huzata van.)

 

2.

Leht amúgy kémény kerámia elemnél is. 

Szintén huzat gyengeségnél.

ha a kerámia cső darabok nem hézagmentesek.

Én jártam már így. Sajnos szintén nehezen találtuk meg: a kémény legalján a szellőzőrácson jött vissza füstszag.

 

3.

Ha nincs levegő utántáplálás (fokozott légzárású nyílászárók) és az égés közepe-vége felé jelentkezik a füstszag: akkor ez is okozhat visszafüstölést.

Ablaknyitással ellenőrízhető.

 

4.

Ezzel az ablaknyitással azért kicsit körültekintően.

Én jártam már úgy otthon:

Éreztük kicsit a füstszagot. Ez általában nem szokott. Valami (egész más)ért kimentem az udvarra. És rá láttam a kéményre. Olyan szél (és nyomásviszonyok) voltak, hogy szemmel láthatóan a füstöt lefele kanyarította a kéményből.

A kémény felőli oldalon becsuktam az ablakot; és kinyitottam a túlsó oldalon: megszűnt, kiszellőzött.

 

Előzmény: majdmegse (10542)
Lá Kreacione Creative Commons License 2019.01.02 0 0 10543

 Nyisd ki az ablakot !!

Előzmény: majdmegse (10542)
majdmegse Creative Commons License 2019.01.01 0 0 10542

Sziasztok - talán itt több a szaki...

 

Van egy komoly gondom! Már ketten is megnéztük - a kályhásmesterem is átjött - de nem találjuk, hogy mi füstöl.

Nem mindig jön elő és általában csak picit érződik, de zavaró.

A kályha egy cserépkályha. A hátsó új szobában van a régen kinti kémény (körbeépült) ami gyanús, mert ebben a szobában érződik a füst. A fal át lett törve. Ott átmegy a meleg is, meg a kályhacső is a kéményhez.

A kályha hátulját átnéztük - nincs nyoma és a régi szobában ahol a kályha van sem érződik semmi.

A kéménybekötésre gyanakodunk. Kikapartuk a fugát + habarcsot végig a kéménycső belsejéig. Szagot ott érezni (persze ott a füst), de nyom nem volt.

Visszatömtük gondosan. 

A kémény burkolva lett kivétel a bekötésnél a betét -füstszag maradt!

A kémény Shiedel kémény a gyári "gagyi" cserépkályha bekötő elemmel. 

Már arra gyanakodom, hogy az nincs megfelelően ragasztva- amúgy is porózusnak tűnik olyan nikecell szerű anyag a gyári csatlakozóelem.

 

Most végső elkeseredésemben szedhetem szét a kályha tetejét és ki a csövet, hogy kb semmit ne lássak és újra visszategyem a kéménybe a csövet.

 

Vagy agyaghabarccsal kitömni az egész csatlakozóelemnél a kémény füstőcső körül a kémény burkolatáig(gipszkarton) egy gipszkartonnyi vastagon és akkor ott tuti nem talál ki semmi.Hiszen zárttá válik a köpeny. 

 

Mi tegyek?Már napok óta nyomozok és a szoba befejezése is csak ezért áll, mert 1 napnyi meló lenne, de így, hogy füstszag van csak tétlenkedünk/szagolgatunk/morforindozunk.Nem gondoltam, hogy így megszívat a kémény/kályha.

sancibácsi Creative Commons License 2018.12.28 0 0 10541

Tehát a kérxésem nem cinikus vagy rossz indulatú.

Csupán gyakorlatias mert nem értem.

Fejtsd ki bővebben légyszi ha választ szeretnél.

Előzmény: sancibácsi (10540)
sancibácsi Creative Commons License 2018.12.25 0 0 10540

Miért?

Anélkül nem megy?

Előzmény: Varek1 (10539)
Varek1 Creative Commons License 2018.12.25 0 0 10539

Jó hővezetővel a környezetbe !!

Előzmény: jutin (10536)
sancibácsi Creative Commons License 2018.12.25 0 0 10538

De leginkább hogy hová?

Miért a grillezőből, kemencéből hőt elvezetni?

Előzmény: sancibácsi (10537)
sancibácsi Creative Commons License 2018.12.25 0 0 10537

Én konkrétan nem értem ezt a kérdést.

Hogy mit hogyan kellene elvezetni.

:-)

Előzmény: jutin (10536)
jutin Creative Commons License 2018.12.23 0 0 10536
Előzmény: jutin (10533)
zsilka Creative Commons License 2018.12.11 0 0 10535

Üdvözletem! 

 

Segítséget kérnék, hogy a tervezett tömegkályhánk leendő építőjét megtaláljuk! Fekete-sütő és főzőplatni, amit szeretnénk; ebben jártas mestert keresünk. Házunk építése tavasszal kezdődik Győr mellett.

 

Köszönöm előre is!

Zsilka      

kalyhasember Creative Commons License 2018.12.10 0 0 10534

:) :) :)

 

Van az a Tarlórépa.

Előzmény: redbandita (10532)
jutin Creative Commons License 2018.11.29 0 0 10533

Van itt aki grill kemence illetve sütő hő-elvezetésében járatos?

redbandita Creative Commons License 2018.11.21 0 0 10532

Sziasztok! Üdvözlök mindenki!

 

Kályha építő mesterembert keresésében kérném a tisztel fórum segítségét.

Vas megyében épülne a kályha.

Segítőkészséget előre is köszönöm!

 

 

 

elemző999 Creative Commons License 2018.10.13 0 0 10531

"

A  jó kályhának két lényeges eleme van.

                        1 tűztér

                        2 hőelnyelő szerkezet.

"

 

Az én véleményem szerint ezt a felsorolást lehet bővíteni és értelemszerűen az elveket is.

 

1 A tűztér is bontható, de azt most nem részletezném

2. A hőkiemelő rendszer a második ennek a feladata a füstgázok hő mennyiségének a kiemelése és átadása a

3. Hőtároló rendszernek amely méretezhető és feladatza a hőtároláson kívül  ahő fokozatos átadása  a Hősugárzó rendszernekés egyéb alrendszereknek , pld vízes hőszállító alrendszernek a puffertartály irányába, vagy a légfűtés csöveiben áramló levegőnek, stb.

4. Hősugárzó rendszernek, amely a felülete és anyagai segítségével akár differenciált módon továbbítja a hőt a környezetnek 

 

Ha ezt az elvet túlzottan egyszerűsítjük, pld egyszerre hőkiemelő , hőtároló és hősugárző az elem, akkor meglepetések keletkeznek illetve szabályozhatatlan a rendszer.

 

Pld az egyszerű vaskályhák csak tűzterek, de minden mást nem tudnak jól csak a hősugárzást de azt is valós időben (ahogy ég a tűz)

A cserépkályhák működése világos, mivel járatos, a tüzelési ciklus eleje és vége problémás. A cserép egyszerre hőtároló és sugárzó is.

A tömegkályha már többet tud, de még mindig nem tudja a fenti 4 feladatot jól elvégezni mert a járatos felépítés hasonló gondokat okoz, nincs hőkiemelő alrendszere, hősugárzó alrendszere külön.

 

Előzmény: Fidó mester 02 (10524)
claas patrol Creative Commons License 2018.10.07 0 0 10530

Üdv. sajnos a képek felrakása, de a készítése sem az erősségem.., mivel várat a járatok, képei...., de a kémény' fuúrata' is... (pótolni fogom idővel)..., reá vagyok utalva az 'iffjuságra'... , valami felbontásí méret a gond..? izzéé .....nagyon ügyetlen vagyok..., mindig a macskás jön be...a letöltött képek között.. , vagy amikor a mami, hajkurász a seprővel a kiskertben..  ,-))  :-))  1000- bocsi.. üdv. 

Előzmény: sancibácsi (10529)
sancibácsi Creative Commons License 2018.10.06 0 0 10529

Hát ezeken a képeken füstjárat pont nincs egyiken sem!

:-))

Előzmény: claas patrol (10528)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!