Keresés

Részletes keresés

csíkos-háTTú Creative Commons License 2021.07.27 -1 7 43247

Van ám olyan a "fejlettebb" nyugaton is, hogy "B-waren". Sokszor kényelmesebb leértékelten, szépséghibásan "elkótya-vetyélni" egy-egy modellt, mint vesződni a visszaküldéssel. Ha funkcionalitásában hozza azt, amit a gyár ígért, akkor lehet, hogy annak pont jó lesz, aki amúgy is antikolni, vagy eleve átfesteni akar egy ilyet. Vagy csak nem zavarja, hogy foltos a festés, vagy valami ilyesmi baja van.

 

A DT-t megértem, hogyha beleteszi a saját dekóderét, és így adja el, akkor garanciát kell vállalnia a modellre, a dekóderre meg a szerelésre is. Nagyon rosszul venné ki magát, ha az általunk is kitárgyalt hibákat nem javítaná ki. Én is ezt tenném a helyükben.

 

Hogy ebből hogyan jönnek ki haszonnal, az rájuk tartozik, de nem csinálnák, ha valamilyen szinten nem érné meg.

Előzmény: Törölt nick (43246)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.27 -8 0 43246

Egyébként kisebb festékhibás Bzx-ek némi árengedménnyel most is kaphatók a Digitoolsnál.

 

Ezt pedig hogy ertelmezzem? A forgalmazo elfogadja  a festekhibas arut es probalja elsozni? Miert? Tessek visszakuldeni!

 

A honlapjukon az van hogy sem a sima analog sem a dekoderes "nem kaphato". 

Előzmény: Dampf (43239)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.27 -10 1 43245

Nem vagyok tajekozatlan mert kommentem elott itt minden elozo hozzaszolast elolvastam mar elrol a temarol.

Akkor tehat a DigiTools arul total natur gyari Bzx-et 28 ezerert hogy hozza sem nyul, es 7 ezerrel tobbel de csak akkor ha megveszem a dekoderuket is. Azt nem vitatom hogy az utobbi rossz propozicio, csak santit hogy muszaj. Az MTB allitolagos hivatalos distributorja a ceguk, ha analog jo ugy ahogy van, ha DigiToolos dekoderes akkor at van buheralva "normalisnak", ahogy mar ecseteltek masok (csikos-haTTu is) lehetett volnagyarilag kijonnie ugyanannyi koltsegbol.

 

Az arazastol nem vagyok meghatodva, minden ceg annyi profitot probal kihozni a propoziciobol amennyit akar vagy tud!

Business, nem charity.

Előzmény: Dampf (43243)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2021.07.27 -1 2 43244

Egyetértek. Pláne, hogy kb be is mutattam, hogy mit kell csinálni, ha visszaolvasnának páran egy kicsit, akkor a képekből kiderül, hogy mennyi munka rendet csinálni benne.

Előzmény: Dampf (43243)
Dampf Creative Commons License 2021.07.27 0 7 43243

vagy eppen nem hogy legyen mit javitani es eladni felaron?? ;-(

Ez nagyon rosszindulatú megjegyzés, vagy pedig hogy finom legyek abszolút tájékozatlan vagy, akkor meg jobb ha inkább csendben maradsz!

Tájékoztatlak, hogy a Bzx ára 28 ezer Ft, a dekóder ára a digit változatban 7 ezer Ft ez így 35 ezer Ft.

Ennyiért adja a Digitools a digitális változatot, átkábelezve hogy rendsen működjön, ne legyen az ablakok előtt kábel, és villogásmentesítve nagyobb kondenzátorral ami egyébként gyárilag nem is működött digit üzemben.

Ezt megcsinálni a szét és összerakást is beszámítva elég sok munka, tényleg nagyon lehúzós ez a cég NULLA Ft felárral !!!

 

Előzmény: Törölt nick (43242)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.27 -3 0 43242

Hat ha a DigiTools hivatalos magyaroszagi forgalmazoja az MTB-nek, szolnanak nekik hogy kicsit gond van az elektronikaval es javitsak a masodik eresztest, vagy eppen nem hogy legyen mit javitani es eladni felaron?? ;-(

Előzmény: somytomy (43241)
somytomy Creative Commons License 2021.07.27 0 2 43241

Arról esetleg van valami hír, hogy a mellékkocsi elektronikáján változtatnak-e?

Előzmény: Dampf (43238)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.27 -1 0 43240

En ket nappal utanad rendeltem es semmi.

Viszont egeszen biztos lesz es nem aggodom, mert a viszontelado meg vesz fel rendelest most is.

Előzmény: csa(101) (43235)
Dampf Creative Commons License 2021.07.27 0 1 43239

Egyébként kisebb festékhibás Bzx-ek némi árengedménnyel most is kaphatók a Digitoolsnál.

Előzmény: Dampf (43238)
Dampf Creative Commons License 2021.07.27 -1 3 43238

Nem kell aggódni, fog még érkezni Bzx csak az MTB a szállítási határidőkben eléggé kiszámíthatatlan......

Kicsi cég és folyamatosan túlvállalják magukat, próbálnak minden igénynek megfelelni.:)

Előzmény: Ganzfan (43237)
Ganzfan Creative Commons License 2021.07.27 -1 1 43237

Úgy néz ki, hogy a Bzx elfogyott már majdnem mindenhol. Itt ugyan még akad, ha valakinek kellene és nem riad vissza a külföldi rendeléstől sem, bár én azt gondolom látva a Bzmot példáját előbb-utóbb érkezni fog.

Fr24i Creative Commons License 2021.07.27 0 0 43236

Valószínű, mert én is akkortájt rendeltem meg, és június közepén megkaptam.

Előzmény: csa(101) (43235)
csa(101) Creative Commons License 2021.07.26 0 0 43235

Nem tudom, hogy a rendelési dátumnak köze van ehhez, de én 2021 03 22-én rendeltem meg és már három hete, hogy megkaptam.

Előzmény: Törölt nick (43234)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.26 -2 0 43234

Mar eltelt egy het hogy irtam a Medikernek merre vannak a BZx kocsik, es semmi valasz.

A webshoprol levettek az erkezes idejet (ha jol emlekszem majus vege, junius volt megjelolve). Most az van fent hogy "megrendeles alatt".

Azt is megkerdeztem toluk hogy a DigiTools-e a kizarolagos forgalmazo.

A DigiTools honlapjan ez all: "Cégünk hivatalosan az MTB magyarországi képviselője lett, .."

Ez most azt jelenti hogy kizarolagos vagy csak az egyik? Akkor a Mediker is rajtuk keresztul szerzi be?

Előzmény: kavicsasínen (43197)
masinyista Creative Commons License 2021.07.26 0 3 43233

13000 forintért kissé túlárazott, mivel se ablakok, se más kiegészítő nem jár hozzá

🤔

Előzmény: extrémgörkoris (43229)
Schtroumpf á lunettes Creative Commons License 2021.07.26 0 0 43232

A szabadságot csak illenék jelezni, gondolom megtennék és nem egy hónap lenne. Viszont a hétfő szünnap náluk!

Előzmény: Törölt nick (43231)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.26 -7 3 43231

Esetleg arra senki nem gondolt, hogy mint a korábbi években, most is pont a nyár közepén vannak szabadságon?

Előzmény: somytomy (43230)
somytomy Creative Commons License 2021.07.26 -2 0 43230

És akkor emilre már nem is válaszolnak, vagy mi? Anno nekem se reagáltak semmit többszöri próbálkozásra se, aztán itt a fórumban válaszolt helyettük valaki, hogy lesz-e még Koszti-féle Bézé.

Előzmény: Bird58 (43228)
extrémgörkoris Creative Commons License 2021.07.26 -2 0 43229

https://shop.modell.hu/m62-073-karosszeria

 

aki reszelné a Piko Szergejt annak talán érdekes lehet ebben a formában. 

Bird58 Creative Commons License 2021.07.26 -1 3 43228

digitools.hu oldalon a kapcsolat fülön mobilszámok is vannak... 

Előzmény: rem-ember (43226)
dave_dömper Creative Commons License 2021.07.25 0 0 43227

Köszönöm, meg fogom nézni.

Előzmény: Tyapa (43221)
rem-ember Creative Commons License 2021.07.25 0 0 43226

Megerősítem : már két szakemberüknek is írtam, de választ én sem kaptam... :(((

Előzmény: Jegkoko (43224)
extrémgörkoris Creative Commons License 2021.07.25 0 0 43225

https://en.nmj.eu/nmj/nmj-nmjt90021-nmj-topline-obas-di3a632-dc-analog-modell-1025229.html  

 

Tudja esetleg valaki, van e esély az NMJ-nél a Komplex Rail-es Nohabra?   Végülis lenne miből össze legózniuk... :) 

Jegkoko Creative Commons License 2021.07.25 -1 1 43224

Nem tudja vki, hogy mi van a digitoolsal?Mert már vagy egy hónapja próbálom őket elérni de semmi válasz. Szabadságra mentek talán?

Jeffsy Creative Commons License 2021.07.24 0 0 43223

Probably most of the customers will buy the set even if it's not Epoch V. as it was announced, because who knows, when will be the next time under production. Actually for me really hard to understand what's going on at this company, what can be the reference of their decisions, like which model released, when, and why not as a single unit.

Előzmény: OckeSwede (43222)
OckeSwede Creative Commons License 2021.07.24 0 2 43222

Yeah, I would personally prefer to see an epoch V set as well as that would match their previous release, 55109, and as i have a matching custom made WRR on the way. With that said, however, I will still buy it even if it is an epoch VI set.

 

But when will we see it in stores? Good question.

Előzmény: Jeffsy (43218)
Tyapa Creative Commons License 2021.07.24 0 1 43221

Bár nem modellek, hanem nagyvasút, de talán nem szántják ki. Véletlenül találtam rá erre az oldalra, aki még nem ismeri, de a Ganz-Mávag járművei iránt érdeklődik, annak nagyon hasznos lehet:

 

http://web.archive.org/web/20070202010722/http://www.ganzdata.hu:80/

 

A menükön érdemes végigmenni, nagyon sok hasznos infó, adat és fotó elérhető, sajnos a letölthető pdf-ekből már csak néhány él, de azok nagyon jók. Ha nem találod meg, írj egy levelet és elküldöm ezeket.

Üdv, Zsolt

 

Előzmény: dave_dömper (43220)
dave_dömper Creative Commons License 2021.07.24 -2 6 43220

  Akkor, ahogy ígértem, itt az első, a Ganz Hargita II. az 50-es évekből és a képen éppen 1958-ban indul a MÁV színeiben a Budapest Déli Pályaudvarról Keszthelyre a kora délutáni Helikon Express szerelvénye- ként.

 

Alatta, a következő képen gyakorlatilag a Ganz ugyanezen gyártmánya, mely a CsehSzlovák Államvasut számára készült és ott M 295.0 sorozat-számon közlekedett, ugyancsak az 50-es évektől. Ezen a  képen a készülő szerelvény a szerelőcsarnokban látni.

 

 

 

A következő képen a Ganz gyár következő generációs dízel motorvonata látható, amely ugyancsak a CsehSzlovák Államvasutak számára készült és ott M 298.0 sorozatszámon közlekedett Budapest - Berlin és viszont, a Bp. Nyugati-ból és szemben Berlin Ostbf.-ról is ugyancsak, kora reggel (6 óra tájban) induló

és a végállomásra késő este érkező Hungária gyorsmotor-vonat - szerelvénye, amely általában, a képen látható, négyrészes egység meg-kettőzésével, azaz összesen nyolc egységgel közlekedett. Ezt követően a Hungária nem motorvonat -  szerelvényként, hanem normál 1 - 2 o. kocsikból összeállítva közlekedett.

 

Az alul látható képek a vonat egyes részeinek enteriőrjét mutatják. Elsőként az étkezőkocsi kissé spártai egyszerűséggel berendezett utas - étkezőfülkéjét, majd  egy 1. osztályú kocsi utasfülke - belsőjét, végül pedig az étkezőkocsi büfé - bárpult - részét. Akkoriban ez elegáns belsőtér - megoldásnak számított.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dave_dömper Creative Commons License 2021.07.23 -1 2 43219

"ahogy nézem ez a Kádár vonat rokona valamennyire"

 

Szerintem ebben most kissé tévedsz. Már csak amiatt is, mert, amit Bad Schandau kolléga úr 43212 sz.,

némileg korábbi hsz. - a alatt linkelt, az egy klasszikus (hosszas törzsfejlődés eredményeként, az 50-es

évekre (ep. III.) kifejlődött Ganz termék, míg a Kádár - szerelvény (és az előfutója is) győri Rába termék

és inkább a korábbiakan - későbbiekben is az ott születettekre (például a "Rába - Balaton"-ra) hajaznak, formailag legalábbis. De annyi bizonyos, hogy a kifejezetten anno a Cseh-Szlovák Államvasút számára tervezett és gyártott, későbbi Hungária szerelvények már sok küllemi vonásukban is az idézett győri-ekkel hasonló vonásokat mutattak. A Helikon (és mind a Csehek, mind pedig az egykori NDK is rendelt-vásárolt ezekből is) sokkal inkább tekinthető (legalábbis formatervezés - megjelenés szempontjából a háborút is megelőző argentin exportre szánt, gyártott, szállított "testvéreik", illetve a Hargita későbbi rokonának.

Előzmény: extrémgörkoris (43216)
Jeffsy Creative Commons License 2021.07.23 -1 1 43218

Yes, it's not completely obvious, but on the pictures that ACME used in the cataloge, also you can see the Start versions, I personally would prefer more the Epoch V. but I guess in this case Gabor has right, and they just made a mistake at the definition of the era.

More important question, when they will finally release the set?

Similar topic the Epoch V. V63, still no usable information about it.

Előzmény: OckeSwede (43217)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!