Keresés

Részletes keresés

zsuzso100 Creative Commons License 2018.03.23 0 0 117845

Tehát 2 hét fejenként 250€? Ezt hol? Esetleg olcsón ki lehet fogni izraeli repjegyet, csak macerás ez a megoldás.

Viszont tavaly ősszel ismerősömnek egyeni szervezéssel Hurghada 1 hetre kb 100ezerrel olcsóbb volt, mint ugyanabban az időben irodával.

Előzmény: volt.bull (117844)
volt.bull Creative Commons License 2018.03.23 0 1 117844

már többször leírtam

ha vki önálló szervezésben meg tudja oldani 2 hét 2 fő Sharm El Sheikh Naama Bay, közvetlen tengerparti hotel HB ellátással 490 EUR-ból akkor megeszem a kalapom

természetesen a reptéri transfer oda vissza is benne van

 

Előzmény: zsuzso100 (117842)
wongkok Creative Commons License 2018.03.22 0 0 117843

Nekem már volt olyan, hogy 1 órával előbb indult a gép mint ahogy kellett volna...

Természetesen minden utas ott volt.

Előzmény: zsuzso100 (117842)
zsuzso100 Creative Commons License 2018.03.22 0 1 117842

Az a baj, hogy nehéz saját szervezésben Egyiptomba menni, mert drága a repjegy és sokszor olcsóbb a csomag.

 

Kint ez a gyakorlat, hogy 3 órával előbb kell kint lenni...értem, hogy akkor azt kellene ráírni, de a biztonsági ellenőrzés miatt van, aminek egy része becsekkolás előtt történik. A másik akár veletek is előfordulhatott volna, hogy elalusztok és akkor ha ébreszteni kell...bármi, akkor már necces lenne az időt tartani. 

Ez olyan dolog, amivel nem lehet mit kezdeni, ez a szabály. :) Első utasként ez nyilván fura és szokatlan, dehát ez van. :)

 

Előzmény: lpj55 (117841)
mohl72 Creative Commons License 2018.03.21 0 0 117840

Köszönöm a válaszokat

zsuzso100 Creative Commons License 2018.03.20 0 1 117839

Azért Makadi is szuper, csodás az élővilág, sokan csak pihenni akarnak, nem lehetetlen a bejutás onnan sem...én speciel szeretem. :)

Előzmény: volt.bull (117833)
zsuzso100 Creative Commons License 2018.03.20 0 2 117838

Meg kell védjem a Dive Hard irodát, ők csak közvetítők, ahogy írtad is az út a Sun&Fun-hoz tartozott. Ha konkrét kívánsággal mész, akkor nyilván azt az utat kínálják, amelyik irodánál az adott hotel legkedvezőbb áron van..elvégre ugyanazt kapod elvileg. 

A hoteltranszfernál arra is kell gondolni, hogy talán az iroda többi utasa másik irányba ment a reptérről...kevés hotel van abban az irányban, ahol ti voltatok, inkább központi és déli részen lévő hotelek a népszerűbbek...legalább privát transzferetek volt. :)

És abszolút nem volt hülyeség az, hogy 3 órával előbb kell a reptérre indulni. Pl a távolabbi hotelek esetén 4 órával előbb jön a transzfer, bele kell kalkulálni, hogy bárki késik...ahogy ez elő is fordult már, sokszor hosszú az ellenőrzés a reptéren, ami lehet 1 óra is és akkor már kicsúsztál a 2 órából bőven. Én egyszer értem oda 1 és 45 perccel indulás előtt, már csak rám vártak, mindenki becsekkolt már.

Az, hogy egy programra nem jön össze a jelentkező, sajnos benne van, mert kell egy minimum létszám, de ez jó, hogy át tudtak adni a Kartago programjához. Sajnos a gépkésést előre nem lehet tudni, mikor kiadják a transzferidőket...és ha késés van, lehetetlen lenne minden vendéget értesíteni.

Egyébként először voltatok Egyiptomban, ha jól gondolom?! :) És a többi élmény, összességében milyen volt? Kairó és Luxor programon kívül voltatok még valamin?

Előzmény: lpj55 (117834)
tengeri csillag74 Creative Commons License 2018.03.20 0 0 117837

Köszönöm szépen a válaszodat!

Előzmény: jurita (117830)
volt.bull Creative Commons License 2018.03.20 0 0 117836

Könyörgöm minden gép az ETI-é, a többiek csak bérelnek helyeket rajta!

A Dive Hard tényleg csak közvetítő s nagyon kis iroda.

Mi mindig az ETIvel utazunk, ők olyanok ,amilyenek , senkitől sem kell csodát várni , minden cég pénzkiadó automatának nézi az utast , de ha ennek tudatában van az ember akkor megfelelő lehet az együttműködés.

Csodák váróknak túl sok jót nem lehet írni.

 

Előzmény: lpj55 (117834)
volt.bull Creative Commons License 2018.03.19 0 0 117833

összefoglalásod bingó

februárban voltunk a Grand Resort-ban

ugan hotelgyár,de legalább van lehetősége az embernek bemenni a városba

Makadi Bay egy totál mű akármi noch dazu tényleg messze mindentől

Előzmény: zsuzso100 (117832)
zsuzso100 Creative Commons License 2018.03.19 0 0 117832

Szerintem a Grand Resort jobb választás...DE röviden, nem tengerparti, viszont 5 perc a part a szemközti hotel partját használja, homokos, élővilág nélküli part, központi fekvésű, sok magyar jár, szeretik. Tia-ról vegyes vélemények voltak, Makadiban van, ami azt jelenti, hogy van élővilág, korallos part, de kb 30 km a város.

Előzmény: mohl72 (117831)
mohl72 Creative Commons License 2018.03.19 0 0 117831

Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni még nem voltunk soha Egyiptomban de lehet idén ez lenne a befutó.Kérdésem ezzel kapcsolatos a szállodák amik szóba jöhetnek The Grand Resort vagy Tia Makadi Heights Hurghadán ezekről ha valaki tudna mondani pár szót milyen a környékük mi van a közelben látnivaló és mi az amit így első Egyiptomi utunk alkalmával mindenféle képen látnunk kel,és a legfontosabb kérdés mennyire jó a közbiztonság lehet az utcákon sétálni vagy annyira nem ajánlott.Előre is köszönöm a segítségeket.

jurita Creative Commons License 2018.03.19 0 0 117830

Szia, a Sarayaról írtam beszámolót, 2015 novemberében voltunk ez volt az első egyiptomi utunk. Nagyon jó hotel, kb 10 perc a szobából a strand, a szép korallhoz az Arabesque-ig vagy a Red sea hotelekig kell gyalogolni. A csúszdaparkba busz visz kb fél óránként. Gyalog messze van. Szép volt, jó volt, elsőre főleg, idén is megyünk 2*2 hétre, de most már nem választanám a Sarayát.

Előzmény: tengeri csillag74 (117829)
tengeri csillag74 Creative Commons License 2018.03.19 0 0 117829

Sziasztok!

Az Iberotel Makady Saraya Resortról illetve a Pyramisa Sahl Hasheesh szállodáról szeretnék érdeklődni attól aki volt ott,főleg a sznorizás szempontjából érdekelne.

A Makadi öbölben a Red Sea hoteleknél már voltunk,azokhoz képest melyik hasonló,netán jobb sznori szempontjából?Csak csúszdás szálloda jöhet szóba,azért néztük ezeket.

Köszönöm szépen a válaszaitokat  előre is.

 

zsuzso100 Creative Commons License 2018.03.19 0 0 117828

Én nem voltam még, csak példának mondtam az Aquamarinet. Igen, eléggé apályos a part, be kell sétálni a földnyelven, ott lehet sznorizni, de a part nagyon sekély. Esetleg ajánlom még a Youtube videókat, én azt is szoktam nézegetni választás előtt.

Előzmény: Losicica (117827)
Losicica Creative Commons License 2018.03.18 0 0 117827

Amúgy a tengerparti része mennyire használható az Aquqmarine-nek? Végigpörgettem a tripadvisort, és nem nagyon láttam érdemi képet róla, max a homokos partról, a többség a benti medencék. A google alapján pedig kb nincs is mélysége, egy feltöltött öblös rész van pont előtte. Vagy a tenger sokadlagos, érjem be a medencével? :) Azért csak kipróbálnám :) 

Előzmény: zsuzso100 (117823)
Losicica Creative Commons License 2018.03.18 0 0 117826

köszönöm a tippet, majd felhívom az irodát még egyszer, hogy ezt a kérdést megvitassam velük :) De ahogy látom a Jaz Aquamarine Resortban (gondolom erre gondoltál Te is) lehet még tevegelni is, szóval egész jónak tűnik. 

Mosodaszolgáltatást modnjuk nem ír, de lehet az alap ilyen helyen, azért nem. Esetleg azt nem tudja valaki, milyen árfekvése van ennek a szolgáltatásnak nagyjából? Érdemes fele cuccal utazni és mosatni? Nincs sok lelkesedésem 4 bőröndöt húzni magam után 2 hétig :)

 

Sörözni amúgy nem sörözünk, illetve szerintem semmi kinti alkoholt nem iszunk, a maximálisan engedett személyenként 1 liter házi pálinkát visszük és isszuk gyógyászatilag is. Én itthon hajlamos vagyok sok kicsiből végigenni az étlapot, de majd akkor kinn önmérsékletet tanúsítok :) 

Előzmény: zsuzso100 (117823)
saválló Creative Commons License 2018.03.18 0 0 117825

"ne együnk túl sokat és sok félét egyszerre !"

 

- sosem voltam bélgép, kimondottan keveset ettem mindig az A.I. ellenére is, Europában mindenhol ehettem nyugodtan  akármennyit sosem volt sehol sem semmi bajom, ráadásul a gyomrom sem kényes ( Europában).

 

" tartókodjunk a hideg s főleg szénsavas italoktól - sörtől is! "

 

-hőségben kevesek isznak mondjuk forró teát, sört pedig nem iszok sosem.

 

"ne együnk semmiből túlzott mértékben!"

 

- erre már válaszoltam, nem vagyok bélgép

 

" evés után ne rohanjunk sem a tengerbe, sem a medencébe!"

- se reggeli sem pedig vacsora után nem szoktunk a tengerhez rohanni, ebédelni nem szoktunk étteremben hiába az A.I.

 

" a palackos víz ajánlott,de fogat mosni nem gond a csapcíz sem "

 

- én nem ajánlanám senkinek sem fogat mosni csapvízzel....

 

Erre nincs "szabály" ez nagymértékben szervezetfüggő, van akinek így van akinek pedig amúgy reagál a szervezete a hőségre a máshogy elkészített ki tudja hogyan tárolt felszolgált  ételekre.

Előzmény: volt.bull (117824)
volt.bull Creative Commons License 2018.03.18 -1 0 117824

az Antinál-lal kapcsolatosan általad írottakkal teljesen egyetértek

probiotikum kúrára a Lacto Seven-t v a Jutavit Probiotikumát tudom ajánlani

Egyébként önmérséklet mellett elkerülhető a hasmenéses gyomor probléma

vagyis

ne együnk túl sokat és sok félét egyszerre !

tartókodjunk a hideg s főleg szénsavas italoktól - sörtől is!

ne együnk semmiből túlzott mértékben!

evés után ne rohanjunk sem a tengerbe, sem a medencébe!

a palackos víz ajánlott,de fogat mosni nem gond a csapcíz sem

mossunk kezet ha lehet! 

 

Előzmény: zsuzso100 (117823)
zsuzso100 Creative Commons License 2018.03.18 0 0 117823

Az a 2 km, inkább 10 légvonalban. De éppen elég ahhoz, hogy a Tropitel távol esik mindentől, ergo drágább, addig pl Aquamarine előtt van bazár, fixáras a közelben, sok taxi lehetőség. Fáraók nagyon jó választás, szerintem szinte bármelyik hotelt el tudják intézni, nem csak, ami a listán van.

Antinált pedig jobb előre beszerezni, inkább legyen nálad, de egy utazás előtti probiotikum kúra ártani nem árthat. :) Én mindig beszerzem első napon és ezt a dobozt viszem magammal következő útra, nem nagyon szokott kelleni.

Előzmény: Losicica (117822)
Losicica Creative Commons License 2018.03.17 0 0 117822

nézegettem a hoteleket amiket írtál, és azt látom, hogy az Aquamarine csak 2km-el van közelebb a központhoz, mint a Tropital. (22-24km)

Amúgy nekünk ezek a lehetőségeink: http://www.faraok.hu/uthotels.aspx?uid=MzY1

5csillag / all inc-ban gondolkodok, ha már ott vagyok, élvezzük ki. De azért nagyon sokkal többet nem adnék ki a Tropital-nál, de pár ezresen nem múlik, ezért is kérdeztem véleményeket. 

 

Én jelenleg még úszni se tudok, csak békatalp-pipa kombóval, anyu 70 fölött, ő inkább csak besétálna, szóval egy Balaton déli part stílusú tengerpart lenne az ideális :D Bár még az úszásra addig rá akarok feküdni, hogy jobban élvezhessem a helyet. 

 

Gyomorilag itthon is változó vagyok sajnos, de az kezelhető hagyományos gyógyszerektől, az amőbától félek :) De most már ezzel megnyugtattatok, hogy előre be tudom szerezni, és ahogy gond van ráugrani a gyógyszerre. Köszönöm a hasznos infót!

Előzmény: zsuzso100 (117820)
zsuzso100 Creative Commons License 2018.03.17 0 0 117821

Most olvastam a korábbi posztodat is.

Gyomorbajoktól nem kell előre félni, leginkább az immunrendszertől függ, általában elmondható, ha itthon nem vagy érzékeny, akkor kint is nagy eséllyel megúszod gond nélkül. Illetve ésszel kell enni, nem mindenfélét össze-vissza, jeges italokat az 50 fokban, vagy 18 fokra állítani a klímát, mikor a 45 fokból megyünk be, bőven elég az 5 fok különbség, az is kellemes lesz. Persze, ha valaki nagyon odafigyel, akkor is előfordulhat, erre az esetre egyrészt van az Antinal, ami távol a várostól nem olcsó, vagy ha komolyabb a gond, akkor biztosítóval egyeztetni és küldik az autót,visznek orvoshoz, aki pár óra alatt helyrerak. Nem érdemes kísérletezni és várni, drága ahhoz az idő. :) 

A ruhákkal kapcsolatban, nagyon sokan járnak sortban, trikóban...én személy szerint azért figyelek rá (nyilván hotelen kívül), hogy rövidujjúban és ne miniben legyek...igaz, ez itthon is így van. :) Tehát semmi extra dolog nincs az öltözködésben.

Ha esetleg van Facebook-od, lépj be csoportunkba.

Előzmény: Losicica (117813)
zsuzso100 Creative Commons License 2018.03.17 0 0 117820

Vannak fix áras üzletek, bár mivel távolabb leszel a várostól, ha Tropitelbe mész, ott nehéz, mert csak bazár van és általában minden drágább. Vannak a városhoz közelebb is nyugis hotelek. Illetve ezt igazán nem is értem, ha pihenni szeretnél, akkor felmész a szobába, vagy kiülsz a tengerpartra. Tehát ha a sznori nem annyira lényeges, akkor nem mennék olyan messze. Vannak közelebb is jó kis hotelek, Aquamarine szép szálloda, bár a part elég apályos, de beljebb sznorizni is lehet, ha mégis kedvetek lenne hozzá. Az újabb belvárosi részen van a Siva Grand, kellemes szálloda, homokos parttal, vagy az Albatros hotelek (White Beach, Palace, Beach).

Itt már közelebb vannak a fix áras üzletek. Alkudozásnál egyébként kb mondhatni, hogy a fele, amit elsőre mond, tehát mondjuk 30-40 % árat mondj, illetve kb neked mennyit ér meg, az legyen a cél.

A fakultatívok árát itthon ki tudod már számolni, azon felül borravalóval számolj, a kisebb ajándéktárgyak nem drágák, innen azon múlik, mennyit szeretnél költeni, miket szeretnél venni.

Előzmény: Losicica (117819)
Losicica Creative Commons License 2018.03.16 0 0 117819

Köszi a válaszokat!

 

Az alkudozástól tartok én is, itthon sem piacolok, mert nem szeretek alkudni, mondjon korrekt árat, fizetek és kész :D Tudom, ez kinn nem túl nyerő, de az nekem például igen kellemetlennek tűnik, hogy nem tudom, tényleg mi lenne a korrekt, mennyit próbáljak alkudni. Az meg, hogy gyógyszerre is többszöröset kérnek, és ott is alkudni kell, az durva :O 

 

Anyukámmal mennénk, így Hurghadában próbáltam távolabbi, nem zajos szállót kinézni, hogy lehessen éjjel pihenni, ezért gondoltam a Tropitelre. Búvárkodni nem búvárkodok, ha erre utalt a kérdés, sima békalábbal, és pipával kinézek valameddig. Az fura, hogy azt írja, hogy kavicsos-homokos a part, de gondolom csak nem nagyon durva a helyzet :) Kb egy hét múlva foglalnánk, addig még tudok változtatni, ezért kérdeztem körbe. Facebookom nincs :) 

 

Próbáltam keresni mindenféle árakat neten, de csak pár alap termékét találtam, remélem majd az iroda segít, hogy mennyi pénzt érdemes vinni. Természetesen a fakultatívok árain kívül. Pár napig elvan az ember, de 13 napra elég nehéz előre ismeretlenül belőni. 

Előzmény: Balázs Tamás (117816)
volt.bull Creative Commons License 2018.03.15 0 0 117818

hivatalos ára 21 EGP,de szemem láttára adta el egyik honfitársunknek egy patikus Port Ghalib-ban 150 EGP-ért,pedig neki csak megelőző jelleggel kellett

Előzmény: zsuzso100 (117817)
zsuzso100 Creative Commons License 2018.03.15 0 0 117817

Dehogy, azonnal meg tudod venni a gyógyszertárban, csak alkudni kell mindenhol, kb 20 egyiptomi font körül van az ára, jó előre beszerezni, DE semmiképp nem szabad megelőzésképp szedni.

Előzmény: Losicica (117815)
Balázs Tamás Creative Commons License 2018.03.14 0 2 117816

Szia

Cairoi szálloda majdnem mind 1 úgy is csak aludni mentek.Hurghadán már érdekesebb,attól függ,hogy pihenni akarsz vagy az élővilág is érdekel....

Van a facén egyiptomi csoport rengeteg hotelről találsz leírást.

-has-mars.....hát tényleg ember függő,kb 20x voltam Egyiptomban csak egyszer volt gond pont a hajón,azt mondják ott nagyon nehéz elkerülni,voltunk vagy 20-an magyarok,és mindenki de az antinál segít,de ne előre szedjétek!

-Palackos viz mindenhol van ,ha venni kell se drága de mindenhol alkudni kell,és ez egy idő után fárasztó.

Az élmény egyébként mindenért kárpótol,a Nilusi hajóút felejthetetlen,egyszer menni kell,Cairó fárasztó de izgalmas/szép/Hang és fényjáték a piramisnál,látni kell,vacsora és műsor a Niluson.

-kis kényelmetlenség,de életre szóló élmény,nem szabad elfelejteni más kultúra,más emberek,más ételek,de ki kell próbálni vagy bejön vagy nem .nekem nagyon bejött:-)

Előzmény: Losicica (117813)
Losicica Creative Commons License 2018.03.14 0 0 117815

köszi, megnézem!

 

olvastam a gyógyszerről, de azt írták, másnapra lehet szerezni, az meg igencsak sok idő :)

Előzmény: volt.bull (117814)
volt.bull Creative Commons License 2018.03.14 0 0 117814

van egy külön Nílusi hajóút topic

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9127735

a gyomorbajok leginkább attól függnek,h az adott ember mennyire mohó

megfelelő önmérséklet mellett ezzel nincs gond

ha lenne itt a varázsszer

Antinal

 

Előzmény: Losicica (117813)
Losicica Creative Commons License 2018.03.14 0 0 117813

Sziasztok,

 

Egy Nílusi hajóutat néztem ki, ami Hurghadán végződik. Még sosem jártam Egyiptomban, így lenne pár alap kérdésem.

 

Első körben is, amire az árat kaptuk a következő 2 szálloda (igaz az egyik kairói, de hátha azt is ismeri valaki), ezek rendben vannak?:

Hotel Oasis **** Kairo

Tropitel Sahl Hasheesh 5*

 

Még nem fogalaltam le, így tudok változtatni, ha valamiről nagyon negatív vélemények vannak. 

Nincsenek extra igényeink, csak jól szeretnénk magunkat érezni, és lehetőség szerint gyomorbajok nélkül átvészelni a 2 hetet. 

Az internetkártyáról imént olvasott infó nagyon hasznos volt nekem is. Emellett olvastam, hogy a hotel tölti a vizet, ez mindenhol jellemző? Így a napi palackos folyadék megszerzésére nem lenne gondunk. Nem tudom benne van-e az árban, de gyanítom amúgy sem nagy költség. 

Olvastam, hogy legtöbb helyen van mosodai szolgálat, de árat ehhez nem találtam, valaki esetleg tudna nagyságrendet? Ha megéri, akkor a nagyobb ruhadarabokból kevesebbet cipelnénk, inkább leadnánk 2-3 naponta. Mivel körutazás, így ez sem mellékes :)

 

Az étkezéssel megijesztettek, hogy pl salátát, fagyit stb ne, semmit, ami nem főtt ilyesmi. Valóban ennyire durva a helyzet, vagy csak például bizonytalanul kinéző utcai helyen ne együnk, de a szállodákban amit felkínálnak, az biztonságos mind?

 

Azt mondták, a taxi egész olcsó, a 15km-t 2000 ft környékén meg lehet úszni, ez valóban így van, érdemes taxizni? mivel a hurghadai szálló messze van, ezért ez is érdekes lehet 1-2 estére. 

 

És utolsó kérdésem: a ruházkodásról többfélét olvastam. Van, ami szerint már egy sima vállat takaró póló megfelelő a városban/múzeumokban, de van, ahol hosszú ujjút meg teljesen hosszú nadrágot/szoknyát írnak. Melyik van közelebb a valósághoz? 40 fokban annyira nem szimpatizálok a hosszúval :) 

 

Visszaolvasok még, és mostantól az utazásig követem is a fórumot, mert igencsak hasznosnak tűnik :)

 

Nagyon köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!