Keresés

Részletes keresés

TGaborZ Creative Commons License 2017.05.31 -1 0 7057

Vedd célba esetleg, ha már Jáva, az Ijen krátert!

Előzmény: Lobito09 (7056)
Lobito09 Creative Commons License 2017.05.31 0 0 7056

Kedves fórumozók!
Nagyon szépen köszönöm a hasznos tanácsokat, amiket eddig tőletek kaptam.
Most ismét a segítségeteket szeretném kérni a programom alakításához, ami jelenleg így néz ki:

 

0. nap - Június 9.
- Érkezés a késő délutáni órákban, hotel elfoglalása, pihenés

 

1. nap - Június 10.
- Monkey forest
- Ubud felfedezése

 

2. nap - Június 11.
- Virgin Beach
- Taman Titra Gangga
- Uyung Water Palace

 

3. nap - Június 12.
- Jatiluwih rizs terasz
- Bratan Ulun Danu
- Pura titra Empul

 

4. nap - Június 13.
-Kijelentkezés a hotelből

 

4-5-6-7. nap - Június 13-14-15-16.
- Program nélkül

 

7. nap - Június 17.
- Seminyak

 

8. nap - Június 18.
- Seminyak

 

9. nap - Június 19.
- Seminyak

- Este indulás tovább.

 

Mint látjátok, van egy pár nap üresen. Eredetileg Gili-re szerettem volna menni, de mivel egyedül utazok nem vagyok benne biztos, hogy ez egy olyan hely, ahol tudnék ismerkedni, haverkodni.

Van esetleg valakinek valamilyen javaslata erre a pár napra? Gondoltam Yogyakarta-ra is, egy másfél órás repülőút.

 

Vagy Lombok-on mit tudnék csinálni?

 

Köszönöm széen a segítségeteket!

Athos-Porthos-Aramis Creative Commons License 2017.05.30 -1 0 7055

Ezt hogy erted?mi motorral közlekedtunk es 2 nap mulva felvettük a ritmust a helyiekkel ,mindig nezd az elötted levöt ,ezt valjak,hat nekünk bejött...de kinek kedve es igenye szerint,mehet a turista taxival is ha ugy jobban erzi magat,no problem

Előzmény: Ka Pál (7054)
Ka Pál Creative Commons License 2017.05.29 -2 2 7054

Tehát ha 10x átmentél pirosban a zebrán, és nem ütöt el semmi, akkor 11x-erre akár csukott szemmel is neki indulhatsz? :o))))

Előzmény: Athos-Porthos-Aramis (7052)
Athos-Porthos-Aramis Creative Commons License 2017.05.29 -1 1 7053

Motort bereljetek napi 50.000 rupiah es jarjatok a magatokat utjat,mindenfele eljutottunk mi is,Ubudtol nem messze a Tegalalang rizsterasz kb.40 perc,majd tovabb kell menni arrafele a Besakih anyatemplomhoz ,nem kell mar Guide,ott adnak a belepöjegy melle sarongot is ,azzal mehettek be es igy müködik Tirta Empul-nal is,söt a vizbe is bemehetsz sarongba ,van ott egy öltözö oldalt es ralephetsz a lelki megtisztulas utjara,Tanah Lot is megközelithetö motorral,delelött menjetek akkor apaly van es at tudtok setalni majd a templomhoz ,nincs meg akkor anyi turista mint delutan...Uluwatu sziklatemplom ravasz kis majmokkal,Pura Luhur Uluwatu vilagörökseg igazan lenyügözö latvany

Előzmény: =Holden= (7046)
Athos-Porthos-Aramis Creative Commons License 2017.05.29 -2 0 7052

Sziasztok,mi nem oltatattuk be magunkat semilyen oltast nem kaptunk,es kutya bajunk Sem volt,egyedül arra kell figyelnetek,hogy az utcan ne egyetek a kis bodekba,egyebkent semmi baj az ettermekkel,ne streszeljetek jo lesz minden

Előzmény: minniemano94 (7032)
Athos-Porthos-Aramis Creative Commons License 2017.05.29 0 1 7051

Sziasztok,Nusa Dua eleg turistas hely Balin , a szallodak ingyenes transzferjei visznek a Beachre ami tenyleg nagyon szep,de azert vigyazni mert nemely helyen hirtelen melyül,aztan elviszenk egy nagyon turistas bevasarlo központhoz,ahol minden 3-szorosa az eredeti arnak,egyebkent ha a repterröl indultok Nusa Duara ,nem muszaj a taxis hienakkal mennetek ,van ott egy buszpalyaudvar ahol indulnak a buszok a nagyobb varosokba ,települesekre,es 1 fönek fönek a jegy Nusa Duara valami 70 cent volt,kb.30 perc az ut,csak ezt sokan elfelejtik mondani,a taxisok 140-180.000 Ezer rupiat mondanak ,de alkudni kell ha megis a taxi melett döntöttök.

Előzmény: =Holden= (7046)
tomassos Creative Commons License 2017.05.29 0 0 7050

Keresd a Facebookon: Anett Noviyanto.

Azt lehet hamarabb meglátja.

Előzmény: schilla26 (7049)
schilla26 Creative Commons License 2017.05.29 0 0 7049

Szia Anett! Írtam privát üzit, csak nem tudom megkaptad-e mert egyszer visszajött.

Kérlek jelezd ha esetleg nem kaptad meg köszönöm szépen.

Előzmény: schilla26 (7042)
HBBP Creative Commons License 2017.05.29 0 0 7048

Holdenéknek !

 

Az alkohol bevitel korlátozva van. Pontosan a szabályokat nem ismerem, talán 1 liter lehet bevinni személyenként. 

A reptéren megvásárolt  italt kézibe viheted, az biztonsági bevizsgált --mehet. 

Én már vittem ki ugy is italt, hogy a kézin tul  még a bőrönben is lapult 1-2 palack.  A DPS-i reptéren félre állitottak  ,de egy két kérdés után átengedték. Általában rendesek. Az  """"indonéz barátomnak ajándék"""" még mindig áthuzott.  Az egyik utamnál, Taijvan-

Taipé reptéren viszont az átszállásnál  elvették a kéziben lévő palackot. Ott sorakoztak az üvegek a bevizsgáló kapuk tövében. 

Vinni viszont kell, mert nagyon jó védelmet ad a gyomornak. 

Jó utat !

HB

 

voltbull0 Creative Commons License 2017.05.29 0 0 7047

Nem tudom hány évesek vagytok,de én már attól elfáradtam,h elolvastam a programpontjaitokat.

Persze éjt nappallá téve meg lehet nézni mindet,de garantálom,h a végén már alig fogtok emlékezni arra,h mit láttatok az elején.

Erre szokták mondani

kevesebb több lett volna!

Valamennyi látnivaló megtekintése esetén persze felejtős a tengerparti pihenés!

S ami a leglényegesebb nem láttam a programban a "seawalking"-ot

Persze mint tudjuk

Kinek a pap kinek a papné!

Hajrá!

Előzmény: =Holden= (7046)
=Holden= Creative Commons License 2017.05.29 0 0 7046

Sziasztok

 

Négyen (2 fiú, 2 lány) utazunk Balira június végén. Jó pár programot, látnivalót összeírtunk már, nagyjából körvonalazódik a kb. 2 hetes ottlétünk. Lesz 12 aktív napunk amik során szeretnénk átmenni Nusa Lembonganra és Gili Trawanganra is. Az aktív-passzív tökéletes egyvelegét keressük! Nem szeretnék semmilyen kötelező látnivalót kihagyni, de azért a strandon is pihenni és persze az esti éjszakába is belekóstolni, bulizni.

 

Amiben szeretném kikérni a véleményeteket ill. kérnék ajánlást:

  • mennyi időt ajánlatok Nusa Lembongara ill. Gili Trawanganra? Mi 1-1 éjszakában gondolkozunk mindkét esetben
  • a sok látnivaló mellett szeretnénk természetesen tengerparton is pihenni és víz közelben lenni, ezért úgy döntöttünk, hogy Nusa Dua-n szállnánk meg és onnan járjuk be a szigetet/szigeteket (Kuta Beach volt először amit néztünk, de sok rosszat hallottunk róla, leginkább azt, hogy nagyon koszos). Gyakorlatilag csak Nusa Dua-t néztük ki mint "bázis" és onnan terveznénk bejárni a szigetet. Ez így OK szerintetek vagy a sok utazás miatt keressünk egy másik helyet ahol érdemes megszállni pár napra a látnivalók közelsége miatt?
  • milyen napi díjjal akad taxi aki segít a látnivalók és a szállás közti transzferben? van olyan személy akit ajánlotok? esetleg kint élő magyarok? (úgy beszéltük, hogy idegenvezetésre nincs szükségünk, nem vennénk igénybe túravezetőt,  szeretjük a magunk útját járni)
  • hol érdemes sznorkelerni (bármelyik szigetet is veszünk figyelembe)?
  • hol érdemes kerékpárt bérelnünk és azzal nevezetességeket / látnivalókat bejárnunk?
  • hol érdemes vadvízi evezésre mennünk?
  • hol érdemes "stand up paddle"-t bérelnünk és korzóznunk a tengeren?
  • melyik "speed boat" társasággal ajánlott, hogy áthajózzunk Lembonganra és Gili Trawanganra?
  • EUR-t vagy USD-t érdemes vinnünk és ott váltani IDR-re?
  • bankkártya mennyire elfogadott a szigeteken?
  • alkoholt hol érdemes vennünk? már vegyünk a reptéren vagy ugyanolyan áron elérhető a városokban is?
  • egészségügyi oldalról hogyan készüljünk, kell-e bármi oltás esetleges spéci szúnyogriasztót beszereznünk?


Ezeket a programokat írtuk össze, szerintetek nem "too much" ebbe a 12 napba? Van-e olyan amit nem javasoltok esetleg olyan amit ezen felül se hagyjunk ki?

 

Bali (9 nap):

  • Jatiluwih Green Land (Tabanan)
  • Ulun Danu Bratan Temple (Tabanan)
  • Uluwatu Temple (Pecatu)
  • Sacred Monkey Forest Sanctuary (Ubud)
  • Tanah Lot Temple (Beraban)
  • Puran Taman Ayun Temple (Mengwi)
  • Saraswati Temple (Ubud)
  • Besakih Temple (Karangasem)
  • Elephant Cave Goa Gajah (Ubud)
  • Penglipuran village (Bangli)
  • Bali Bird Park (Gianyar)
  • Mount Batur (Kintamani)
  • Tirta Gangga (Karangasem)
  • Ujung Water Palace (Karangasem)
  • Sekumpul Waterfalls (Singaraja)
  • Campuhan Ridge Walk (Ubud)
  • Tegalalang Rice Terrace (Ubud)
  • Lovina, delfinrajok közt hajózás
  • Tirta Empul Temple (Tampaksiring)
  • Mount Kawi (Tampaksiring)
  • Gunung Kawi Sebatu Temple (Tegalalang)
  • Pura Lempuyang
  • Waterbom Bali csúszdapark
  • + kerékpártúra, vadvízi evezés, snorkelezés 

 

1,5 nap:

Gili Trawangan

 

1,5 nap:

Nusa Lembongan

 

Köszi

W.L. Creative Commons License 2017.05.28 -1 1 7045

Kerdezz ra az Indonezia topikban is, hatha...

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9196473

Előzmény: Lobito09 (7044)
Lobito09 Creative Commons License 2017.05.28 0 0 7044

Kedves Fórumozók!

 

Maradt esetleg valakinek Indonéz Rúpiája, amit eladna? 

 

Köszönöm!

Lobito09 Creative Commons License 2017.05.26 0 0 7043

widiadari - Nagyon szépen közönöm az ajánlatod! Pontosan így fogom megtervezni!

 

 

Előzmény: widiadari (7030)
schilla26 Creative Commons License 2017.05.25 0 0 7042

Szia Anett!

Ne haragudj, hogy zavarlak privátban írtam Neked üzit. Tudnál nekünk segíteni egy-két dologban? Köszönöm szépen előre is

Előzmény: widiadari (7030)
tibi7601 Creative Commons License 2017.05.25 0 1 7041

Tök jók a videók,a leírás,de nekem elment a kedvem Balitól az állandó eső miatt.Jövő áprilisra terveztem volna Balit,nem voltam benne biztos hogy akarok e oda menni,de most már tudom,hogy egyenlőre nem.

Előzmény: Zalka Dávid (7023)
schilla26 Creative Commons License 2017.05.24 0 0 7040

Köszönöm a segítséged nézem!

Előzmény: W.L. (7037)
minniemano94 Creative Commons License 2017.05.24 0 0 7039

igen igen ott. köszönöm a segítségedet!! 

Előzmény: W.L. (7036)
W.L. Creative Commons License 2017.05.24 0 0 7038

Hoppa, az alabbit neked szantam. :-)

Előzmény: schilla26 (7034)
W.L. Creative Commons License 2017.05.24 0 0 7037

Par hozzaszolassal a tied alatt megtalalod Anettet widadari neven, profiljaban elerhetoseggel.

Meg senki nem panaszkodott ra, es o is gyerekkel el kinnt.

Előzmény: minniemano94 (7035)
W.L. Creative Commons License 2017.05.24 0 0 7036

A Vaci uton, ugye?

En ott egyszer voltam, nekem jobban bejott a Gyali uti oltokozpont. Ha nagyon orlodsz, esetleg latogass el oda is egy masik velemenyert, mert ezeket a kerdeseket azert sokkal jobb hozzaerto (!) orvosnak feltenni, mint itt a forumon.

Előzmény: minniemano94 (7035)
minniemano94 Creative Commons License 2017.05.24 0 0 7035

nagyon örülök  a válaszodnak, szuper hogy ilyen gyorsan reagáltál!! köszönöm a kedvességed!!:)

szeretnénk felelősségteljesek lenni,ezért kérdezek körbe. de ha ne adj Isten bennem van a vírus,és megfogan a pici,akkor már nem tudnám őt megvédeni Tőle,igaz? és azt sose bocsátanám meg magamnak.. borzasztóan agyalok most ezen :S ha úgy döntünk hogy nem kezdünk kint neki a dolognak, akkor ha hazajövünk,utána még egy hónapot kéne várni a teszttel,és csak utána vághatunk bele.. persze +1/2 hónap nem a világ vége,tudom én, vannak akik évekig próbálkoznak, csakhát annyira beleéltem magam a nászút=babaprojekt tervbe. nekem is  aggasztó volt ez a mai beszélgetés, kicsit beszarattak :)

Budapest Főváros Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szerve Nemzetközi Oltóközpont. -itt voltunk.

tetanuszt javaslod akkor, a diftéria elleni oltásról mi a véleményed? köszönöm előre is! 

 

Előzmény: W.L. (7033)
schilla26 Creative Commons License 2017.05.24 0 0 7034

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni!

Augusztus 17-én utazunk Balira Kuta-ra a kis családommal, 2 felnőtt és a 10 éves kislányunk.

Abban szeretném kérni a segítségetek, hogy így gyermekkel mit érdemes Balin megnézni, hova érdemes elmenni?

Van esetleg Bali-n élő magyar, akivel fel lehetne venni a kapcsolatot?

 

Nagyon szépen köszönöm a segítségetek.

W.L. Creative Commons License 2017.05.24 0 0 7033

Szerintem a zika veszelye egyelore elenyeszo, es ha utobb otthon teszteltetned is magad miatta, akkor emiatt szerintem nem kell lemondani a kinnti probalkozasrol. :-)

Az agyhartyagyulladasra az esely megint csak mimimalis egy ilyen uton.

A tetanusz oltas viszont barhol jol johet, es evekig ved majd.

 

Amugy hol volt ez a doktorno?

Kicsit tulsagosan aggalyosnak hangzik nekem.

Egy rovid Bali utra nem szoktak az utazokat ennyi mindennel riogatni.

Előzmény: minniemano94 (7032)
minniemano94 Creative Commons License 2017.05.24 0 0 7032

sziasztok! mi Balira(Ubud) megyünk nászútra nyáron. a véleményeteket szeretném kikérni, aki tud erről valamit, megköszönöm, ha válaszol. voltunk oltáson, az ajánlottakat megkaptuk. a doktornő viszont nagyon meglepetést okozott mikor azt mondta, a teherbe esést próbáljuk kerülni kint, mert a zika vírus felütheti Balin a fejét, ami veszélyes lehet a magzatra nézve is, illetve ha hazajövünk Baliról,6 hónapig ne is próbálkozzunk,ha lehet. Ti tudtok erről valamit, járt valaki ebben a cipőben? mi egy picit elszomorodtunk,mert azért romantikus lett volna kint belevágni...bár azt is elmondta,ha hazajövünk,és nem akarunk 6 hónapot várni, lehet itthon zika vírusra tesztet végeztetni vérvizsgálatból, ami ha negatív, nyugodtan elkezdhetünk próbálkozni.

+1 kérdés: mit gondoltok, agyhártyagyulladás ellen is beoltassuk magunkat, valamint a tetanusz oltást is ajánlották... ? köszönöm szépen előre is a válaszokat! 

widiadari Creative Commons License 2017.05.20 0 1 7030

Zalka Dávid: jó kis beszámoló, várom a folytatást! :)

 

Defektes Taliga: Gili helyett opció lehet Lembongan (vannak egésznapos hajókirándulások is, szigettúrával, mangrove csónakázással, stb). Én személy szerint a késői érkezés ellenére egyből Ubudba mennék:) Kedvenceink: Mawa House &Tebesaya Cottage, de van egy rakat más szuper hely is persze.

Mi ugyan Jimbaranban lakunk, de utazóknak nem igazán szoktam ajánlani. Kuta pörgős, s ott inkább Ibizát/Siófokot szoknátok, mintsem Balit. :) De amúgy Kuta Puri valóban nem rossz.

Sofőrrel kapcsolatban nyilván elfogult vagyok :)

 

Lobito09: egyetértek W.L-lel, szerintem is vagy Kuta, vagy Seminyak. Én először Ubudba mennék, onnan Gili, majd Seminyak vagy Sanur. Mondjuk 5 nap Ubud, 4 Gili (innen egy nap Lombok), majd 3 nap Seminyak/Sanur. Ubudból egy Ubud környéke-Batur kirándulás (meg is mászhatod), egy keleti útvonal. seminyak/sanurból egy nyugati-északi útvonal, plusz egy Uluwatu kiruccanás. 

W.L. Creative Commons License 2017.05.19 -1 1 7029

Kuta es Seminyak egymassal gyakorlatilag (,Legianon at) osszenott helyek, ha bazisnak hasznalnad oket, akkor felesleges mindkettoben megszallni. Meg egyebkent is.

Szerintem legyen az egyik, Ubud, es harmadik bazisnak egy keleti hely, pl Candidasa vagy esetleg Amed.

Utobbiakbol tobb latnivalot erhetnel el, es Gilihrz is kozelebb lennel.

Előzmény: Lobito09 (7028)
Lobito09 Creative Commons License 2017.05.19 0 0 7028

Kedves fórumozók!

Terv szerint a 12 napot a következőképp nézne ki:

 

Balin három várost terveznék bázisnak, ahonnan a többi látványosságot is megnézhetném. Ezek a városok Kuta, Ubud és Seminyak.

Szeretnék átmenni valamelyik Gili szigetre, illetve Lombokon eltölteni 1-2 napot.

 

Tudnátok abban segíteni, hogy logisztikailag ez hogy lenne a legjobb?

Melyikkel kezdeni, honnan a legegyszerűbb átjutni a szigetekre, melyik város körül mik az abszolút kihagyhatatlan látnivalók?

 

Nagyon hálás vagyok minden tippért!

 

Köszönöm!

Lobito09 Creative Commons License 2017.05.19 0 0 7027

Szia Dávid!

Fantasztikus a beszámolód és a képek is!

A saját utamhoz is ezt fogom alapul venni :)

 

Köszönjük szépen!

Előzmény: Zalka Dávid (7023)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!