Keresés

Részletes keresés

Betty'56 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 105537

Kedves Jozef+Jozefa!

Tavaly 2 hetet töltöttünk egy 5*-os hotelben a barátnőmmel,de egyikünknek sem volt semmi problémája.Természetesen betartottuk,hogy csak palackos vizet iszunk,fogat pl.rendes csapvízzel mostunk,alkoholt is ittunk jégkocka nélkül,felesleges lett volna a nemlétező "fáraó átkára" megelőzés képpen Antinált szednünk.Idén is megyünk és ugyanúgy teszünk mindent,ahogyan tavaly.Reggel egy kupica Whiskey,és rendben lesz a gyomor:-)  

 

Előzmény: jozef+jozefa (105532)
saválló Creative Commons License 2014.04.30 0 0 105536

Úgy látom nem olvastad el alaposan a hozzászólást mert ott áll benne ki írta(legvégén), és mikor, de ha beírod a keresőbe a varázsszót:antinal... akkor számtalan hsz-t olvashatsz erről a gyógyszerről amiket gyógyszerész ill. orvos írt róla.

 

Tehát az a pirossal kiemelt szöveg NEM tőlem származik, de a véleményem a rendszeres szedésről ugyanaz, mint itt a topikban általában mindenkinek.

Én NEM vagyok megelőzésképpen antinal evő, ettől függetlenül az utóbbi néhány egyiptomi utam alatt nem volt semmi bajom, pedig még alkoholt sem fogyasztok.

Ez utóbbit csak azért írom, hogy nehogy az legyen, hogy antinál evés nélkül aztán jön a világvége mert ez nem igaz.

Előzmény: jozef+jozefa (105532)
andi.x Creative Commons License 2014.04.30 0 0 105535

Az Antinallal kapcsolatban egyet kell értsek savállóval. Soha nem szedtük megelőzés képen. Máshogy sem nagyon, hála az égnek.

Tényleg embere válogatja, hogy ki kapja el az átkot és ki nem. A gyerkőcünk kb 10 éves volt, amikor először Egyiptomba voltunk. Véletlenül ivott a vízből, ivott a medencéből, ivott a tengerből. (persze nem nagy mennyiséget) Kutya baja nem lett. Ellenben azokkal, akik össze-vissza zabáltak,mert all inclusive van, hajrá, együnk meg mindent, de lehetőleg egyszerre és egy nap alatt.

Szóval mindig van nálunk gyógyszer, de lehet a pálinka is hatásos :) :) :)

Előzmény: jozef+jozefa (105532)
andi.x Creative Commons License 2014.04.30 0 0 105534

Szia Jozef-Jozefa!

 

 

Igazából azért kérdeztelek, mert érdekelt, hogy éltétek meg első utatokat Egyiptomba. Én  rutinosnak mondanám magunkat, nem is tudom már hányszor voltunk. 

Amikor először voltunk, mi is meglepődtünk nagyon sok mindenen. Most már ezek a dolgok fel sem tűnnek, mert megszoktuk, tudjuk, hogy működnek. :)

Remélem azért jó éreztétek magatokat!

 

Andi

 

 

 

u.i: Egy picit kijavítanálak a vízzel kapcsolatban. Nem azért nem fogyasztható, mert klórozzák, hanem, mert nagyon hosszú vezetékeken érkezik, és sokáig tárolják. Ezért többféle kórokozó található benne, amihez a mi szervezetünk nincs hozzászokva.

 

Előzmény: jozef+jozefa (105526)
camel1237 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 105533

Kedves J J. Andix jó régi fórumtársunk szépen kért, hogy oszd meg velünk az élményeidet. Tényleg csak ennyi, hogy az oroszok, az antinál meg a higiénia. Nem kellene általánosítani, honnan tudod, hogy milyen egy öt csillagos szálloda? Életem első 30 évét az un. orosz megszállás alatt töltöttem, tehát nem vagyok a rajongójuk, de ez az egységes leszólásuk bántó és nem érdemlik meg. Végül is tőlük engedhetnek meg maguknak egy ilyen nyaralást olyanok is, akik nálunk nem. Ezt értse mindenki úgy ahogy akarja. Az antinálról meg már írt saválló. Szóval milyen volt a piramis?

Előzmény: jozef+jozefa (105526)
jozef+jozefa Creative Commons License 2014.04.30 0 0 105532

Kedves Saválló!

 

Mivel 7 napot voltam Egyiptomba rendszeres Antinál szedőnek nem teikntem magam. Az Egyiptomi orvosok

 szerint nekünk európaiknak inkább a szedése ajánlatos . Én úgy gondolom sok helyen utána lehet nézni mind a pozitív, mind a negatív oldalának és mindenki dönthet úgy ahogy goldolja ( vagy ahogy muszáj :)))

Nekem bevált én jól vagyok azóta is. Nincs gyomor panaszom és kint sem volt. Ellentétben utastársaimmal. 

Te bizonyára orvos vagy, így gondolom a megfelelő tudás birtokában ítrad le a véleményed. Én szerencsés vagyok, mert bár szedtem a kapszulát élek és jól vagyok :)))

Előzmény: saválló (105528)
eviii929 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 105531

Mi most foglalóztuk be az útat, de nem voltak túl bőbeszédűek a fakultatív program kapcsán. Itt a fórumban nem rég linkelték be ezt: http://lido-tours.webnode.hu/. Nagyon szimpatikus. Nem utolsó sorban pedig sokkal olcsóbb.

De akinek van személyes tapasztalata a Taurus-os fakultatívval azt én is szívesen elolvasnám.

 

Előzmény: Sitike64 (105529)
Jossyka78 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 105530

Nem csodálom, hogy mindenki Egyiptomba akar menni.

 

Ha végig gondoljuk, egyetlen egy olyan helyet sem tudunk mondani, ahova ilyen áron el tudunk menni ilyen ellátás mellett és ilyen élővilágot kapunk élményként.

"Közel" is van, 3-4 óra repülővel, meleg is van, mi kell még:).

 

Nekünk tavaly volt nagyon jó ár a KT-nál gyerekkel.

Akkor 9 volt a fiam, és a HLB-be "gyerekingyen" akcióval mentünk.

1 hét volt 450.

Ehhez képest ebben az évben szintén a KT-vel megyünk, most már 10 a fiam, és 12 nap (tehát plusz 5 éjszaka) és olyan 530 körül megyünk, ez sem rossz.

 

Nekem eddig mindig a KT jött ki a legolcsóbbra gyerekestül, és idén már ugye törzsutasink is van.

Előzmény: zsuzso100 (105521)
Sitike64 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 105529

Ezeket én is megtaláltam a taurus oldalán, azonban személyes tapasztalatom, hogy általában ottkint az idegenvezetők egy kicsit átszabják a programokat, vagy nem is indítják, esetleg mást tesznek be helyette. Ezért érdekelne aki mostanában utazott a taurussal, hogy milyen programokat kínáltak ottkint ténylegesen.

Előzmény: eviii929 (105527)
saválló Creative Commons License 2014.04.30 0 0 105528

"Antinált mindenképp érdemes venni,  és minden nap 1 szemet bevenni belőle megelőzésre. Nagyon jó szer biztonsággal szedhető és csak ez jó!"

 

Úristen már megint egy megelőzésképpen antinálevő.:-(

 

Megelőzésképpen NEM ajánlatos szedni, remélem nem veszik ezt a kijelentésedet komolyan a fórum olvasói!

Antinal kajálása nélkül sem mindenki kaphatja el a "fáraó átkát" mert ez nem törvényszerű hanem mindig is szervezetfüggő, sőt még az sem kapja el feltétlenül aki nem iszik egy csepp alkoholt sem.

 

A számtalan Antinalról írt hsz-ból egy rövid részlet:

 

"Megkérdeztünk egy itthoni gyógyszerészt, aki ezt a tájékoztatást nyújtotta:
Akkor az Antinalról, gyógyszerész szemmel. :) NEM antibiotikum, hanem széles spektrumú antiszeptikum.
antiszeptikum = élő szervezetet (pl. embert) fertőtlenítő szer.
széles spektrum = (erős egyszerűsítéssel) a baktériumok jelentős hányadát válogatás nélkül írtó hatása van.

Mivel rendszeres szedése szinte a teljes bélflórát hosszabb időre tönkre teszi, ezért megelőzéskénti alkalmazása nem igazán szerencsés, de kevésbé káros mint ha antibiotikumot szednél csak úgy utóbbi esetben a hasznos baktériumok elpusztításán kívül ellenálló fajt is tenyésztesz, míg az Antinalhoz nem tud hozzászokni a szervezeted. röviden: megelőzéskénti szedését én nem ajánlom, s az a gyanúm, hogy 100 orvosból 99 hasonló véleményen lenne. "

Előzmény: cirmos27 (98468)

Előzmény: jozef+jozefa (105526)
eviii929 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 105527

http://taurusreisen.hu/informaciok/egyiptom/egyiptomrol/fakultativ-programok-egyiptom

 

Ezt találtam, bár az árakat nézve nem túl baráti :(

Előzmény: Sitike64 (105503)
jozef+jozefa Creative Commons License 2014.04.30 0 0 105526

Kedves Andi!

 

Szerinet ami a legfontosabb hogy nem kell félni, mi teljes biztonságba éreztük magunkat, Kairóban, Luxorban. és Hurghadán is. Nagyon kevés túrista van, a tengerparton kicsit több. Szinte mind Orosz, és a többség nem tud emberhez méltóan viselkedni.A tisztaságot meg kell próbálni lazán venni. Nehéz lesz. Antinált mindenképp érdemes venni,  és minden nap 1 szemet bevenni belőle megelőzésre. Nagyon jó szer biztonsággal szedhető és csak ez jó! Ható idő 30 perc.10 Le, ha az idegenvezető veszi 5 dolcsi ha te. Az ásvánviz ugyan az, 3-5 10 le 0,5 l ára. A szállodákban klorozzák a vizet, de azértr nem iható. 50F naptej kötelező.Kis gyerekkel az utazást csak nagyon óvatosan ajánlom.Vagy inkább nem. Az ételek készítéséről  ( higiénia )senkinek ne legyen illúziója, még az 5 csillagos szállodákban sem.  Ha van kérdésed még szívesen válaszolok

Előzmény: andi.x (105511)
Sitike64 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 105525

Én is úgy tudom, hogy a Palace részben vannak a vízben lévő bungallók. Azt olvastam - már nem tudom melyik oldalon -, hogy a Palace később, 2011-ben épült. Viszont a tripadvisoron a képeket nézegetve, láttam olyan 2009-es fényképet, ahol a bungallók is rajt vannak. Így aztán végképp összezavart, hogy akkor most mi is a helyzet, lehet hogy mindkét szállodához tartozik bungalló?

Előzmény: Fata Morgana1 (105523)
Fata Morgana1 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 105524

Így talán jobban átlátható, hogy melyik hol is van...

 

Előzmény: bbea81 (105509)
Fata Morgana1 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 105523

A képek lemaradtak az előbb....

 

A Titanic Beach Spa & Aquapark és a Titanic Palace közvetlenül a parton, egymás

mellett vannak, egy komplexumot alkotnak, teljesen átjárhatók a szolgáltatásaik

egymás között. A Titanic Palace részben találhatók a közvetlen medencekapcsolatos

szobák a főépület egyes részein, illetve itt vannak a medencében álló bungalók is:

 

        

   

 

A Primasol Titanic nem közvetlen tengerparti fekvésű, a főút sivatag felőli oldalán

van, de neki is van jó nagy Aquaparkja:

 

Előzmény: Fata Morgana1 (105520)
zsuzso100 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 105522

És még egy pénteki menetrend 05.02-re (ETI, KT gépen)

 

BUD - SSH 7O 5272  11:55 15:35 

SSH - HRG 7O 5272  16:15 16:45

 

 

HRG - SSH 7O 5273  14:45 15:25

SSH - BUD 7O 5273  16:15 20:15

 

Csak nekem fura, hogy mindkét iránynál Sharm jár jól?

zsuzso100 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 105521

Ki tudja, mert nagyon telnek a gépek (ezért indítja KT előbb Marsát is), és a hotelek is! Én azt vettem észre, hogy idén nagyon megugrott az érdeklődés Egyiptom iránt, két ismerősöm is írt, hogy idén oda mennének, mit ajánlok....

Apropó...én a gyerek/családi árakban nem vagyok otthon, melyik irodánál lehet jó, 9 éves gyerek és 2 felnőttel, valami korallos part kellene. Köszi!

Előzmény: hjazmin (105513)
Fata Morgana1 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 105520

Szia, bbea81!

 

Hurghadán 3 Titanic nevű szálloda van, amiről én tudok:

Pontos címet nem tudok, de a Google Earth-ön ez alapján könnyen

beazonosítható, hogy melyik hol van:

 

A Titanic Beach Spa & Aquapark és a Titanic Palace közvetlenül a parton, egymás

mellett vannak, egy komplexumot alkotnak, teljesen átjárhatók a szolgáltatásaik

egymás között. A Titanic Palace részben találhatók a közvetlen medencekapcsolatos

szobák a főépület egyes részein, illetve itt vannak a medencében álló bungalók is:

 

   

 

A Primasol Titanic nem közvetlen tengerparti fekvésű, a főút sivatag felőli oldalán

van, de neki is van jó nagy Aquaparkja:

 

 

 

 

MMoncsicsi Creative Commons License 2014.04.30 0 0 105519

Szia!

Köszi szépen! Mellettük döntöttem én is. Mivel kötött volt, hogy a Sonestába akarok menni, és meg volt a biztos időpont is, így rájuk esett a választásom. Majd ha hazajöttem véleményezem őket, de nem hinném, hogy bármi gond adódna. :)

Előzmény: jozef+jozefa (105501)
hjazmin Creative Commons License 2014.04.30 0 0 105518

JA,és hazafelé kicsit sokallom a több mint 5 órás menetidőt,sztem leszálltok SSH-en .

Előzmény: TimiLujzi (105514)
hjazmin Creative Commons License 2014.04.30 0 0 105517

NA majd csak kiderül előbb utóbb h mi lesz :) !

3 gép tuti nem indul májusban,de sztem még 2 sem.... a menetrend persze változhat bármikor,azt jobban el tudom képzelni !

Előzmény: TimiLujzi (105514)
TimiLujzi Creative Commons License 2014.04.30 0 0 105516

Egy gépet csak a Necki töltene meg? Nem tudom, kíváncsi vagyok fog-e még változni az időpont, ez tegnap infó, ezt töltötte fel a travel service a Necki rendszerébe. Mindenesetre az csak jó, ha több gép is megy egy nap, mert legalább van utas és érdeklődés Egyiptom felé!!! :)

Előzmény: Sitike64 (105515)
Sitike64 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 105515

A tiéd már egy harmadik időpont, de gondolom azért, mivel a Neckermann külön indítja a saját járatát, azaz megtölt egy egész gépet. A mi esetünkben pedig valószínűleg összevonások lesznek.

Előzmény: TimiLujzi (105514)
TimiLujzi Creative Commons License 2014.04.30 0 0 105514

Jó reggelt kedves fórumtársaim!

 

tegnap délután hívott az utazásszervezőm a repülő indulással kapcsolatban, május 23-án pénteken utazunk!

 

Odaút: Bp-Hurg. 10:20-14:05

Visszaút: Hurgh-Bp 14:55-20:15

 

Neckermanntól megyünk, ami még fontos lehet, ja és Travel Service lesz, ez a legújabb infónk! Csak azért írtam, mert itt olvasgatva nagyon sokszor látom ezeket a pénteki napokat témaként, gondoltam megosztom veletek.

 

Szép napot Mindenkinek!

hjazmin Creative Commons License 2014.04.30 0 0 105513

No igen,más a járatszám is .... nem értem komolyan,de azt meg nem gondolnám h 2 gép megtelne 1 nap,hisz így is azon brékelnek az irodák az összevonásokkal h meglegyenek a járatok!

Hát a hazaindulása mind a kettőnek uaz, csak az odafelé útnál vagy különbség valamennyi ... nem tudom,én még is azt gondolom h 1 gép lesz pénteken .... de a menetrend kérdéses,vagyis az odaút időpontja h 11:30 v. 09:00 .... ! :)

Előzmény: Fata Morgana1 (105495)
hjazmin Creative Commons License 2014.04.30 0 0 105512

Én meg a kéket szerettem volna,de nem fizettem ki érte 3000-el többet ...mondták is h azért az a drágább,mert az fogy jobban :) !

Előzmény: Ablak Zsiráfka (105493)
andi.x Creative Commons License 2014.04.30 0 0 105511

Jozef-jozefa!

 

Kicsit bővebben nem írnád le? Hotel, kaja, part, oroszok :)......ilyesmi.

Amennyiben az első utatok volt, mi az ami nagyon tetszett? Mi az ami nagyon nem? Mire tudtál felkészülni a fórum által, és mi az, amire nem lehet?

Kirándulások milyenek voltak?

 

 

Köszi: Andi

Előzmény: jozef+jozefa (105500)
Kathy8 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 105510

Írj privit ! ;)

Előzmény: bbea81 (105509)
bbea81 Creative Commons License 2014.04.29 0 0 105509

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem és ha tudnátok segíteni, nagyon megköszönném!

 

1. Ha csak repjegyet szeretnénk venni Hurghadára, hol tudunk a legolcsóbban, lehetőleg közvetlen járattal vagy max. 1 átszállással venni? Szállást magunk intézünk sajátos okokból, repjegyet külön szeretnénk beszerezni vmi baráti áron.

2. Nagyon megtetszettek a Titanic szállodák, de teljesen belegabalyodtam, hogy hány db is van belőle, melyik hol van, a feltöltött fotók melyik szállodát mutatják? Találtam olyat, ami a tengerparton van, van, amelyik attól messzebb, van olyan, amelyikben bungalók is vannak medencébe kilépéssel...Please HELP!! :-)

Olvastam, hogy egyik-másik egymás szomszédságában van, na de melyek ezek??

Ha vki tud, utcát is legyen kedve mellékelni, esetleg email címet is, amin a szállodával kapcsolatba léphetek transzfer és egyéb ügyben.

3. Mit takar az angol promoroom, duble promoroom, standard, dupla standard kifejezés a szobákra?

Előre is köszönöm annak, aki tud segíteni! :-)

Fata Morgana1 Creative Commons License 2014.04.29 0 0 105508

Akkor jól alakul a színösszeállítás, ahogy itt felsoroltátok.... fehér, sárga, kék,

nekem  barnában (hivatalos nevén bronz) van, esetleg valaki a rózsaszínt...?

(Barbie-tuningos)...Kisebb gyerek mellé bátran bevállalható :-))

 

Előzmény: Bea074 (105496)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!